Parę słów do Pani Achcińskiej.

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: behindblueeyes »

Długo z tym czekałem, ale nie zapomniałem. I nie będzie to oszczerstwem, takie rzeczy się pamięta. Mamy dwójkę wspaniałych i zaplanowanych dzieci. Bogu dzięki drugie, w czasie ciąży, było już pod opieką innego Lekarza. Jak było przy pierwszym? Niech się Pani cieszy, że nie wpadłem do gabinetu; bo moja Żona zataiła, iż zasugerowała Jej Pani zabieg przerwania ciąży. Dziś też zadaje Pani innym osobom pytania w stylu: czy jest Pani pewna, że chce urodzić te dziecko?
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: justusz »

behindblueeyes pisze: Dziś też zadaje Pani innym osobom pytania w stylu: czy jest Pani pewna, że chce urodzić te dziecko?
..a co ejst dziwnego w tym pytaniu. kazdy wywiad ginekologa z ciezarna takie pytanie zawierac powinien. Ciaza i,urodzenie i wychowanie dziecka to swiadome wyzwanie poświecenie i obowiazki a nie tylko przypadek uwarunkowany patologią.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: głęboka otchłań »

Trochę nie bardzo rozumiem tą nagonkę "pisania na forum MO" "kilku życzyliwych słów" o różnych osobach: lekarzach, nauczycielach, prawnikach, sprzedawcach.

Moim zdaniem jeśli chce coś powiedzieć danej osobie - to idę i mówię to jej w przysłowiowe 4 oczy.

Widzę, że standardem stały się już " takie praktyki jak tytuł posta powyżej".
Może łatwiej jest rozwiązywać nieporozumienia i niesnanski z samym zainteresowanym, niż "przypinać czarną łatkę na necie".

P.s. Nie bronię owej Pani, wyrażam tylko swój punkt widzenia odnośnie zakładania tego typu postów, jak już pisałam to dotyczy szerokiej grupy osób.
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: głęboka otchłań »

behindblueeyes pisze:Niech się Pani cieszy, że nie wpadłem do gabinetu
trzeba było "wpaść do tego gabinetu" i na spokojnie, aczkolwiek rzeczowo porozmawiać z lekarzem.

A teraz co pozostało: rozgoryczenie, wściekłość, żal, złość i odwaga do napisania posta na MO.
gg 33063013
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: robertdeniro »

behindblueeyes pisze: bo moja Żona zataiła, iż zasugerowała Jej Pani zabieg przerwania ciąży.
Trudno uwierzyć w takie słowa. W Polsce aborcja jest karalna i żaden lekarz tak sam z siebie nic takiego otwarcie nie powie.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: balboa »

Generalnie jak zacząłem czytać wątek to myślałem, że chodzi o błąd medyczny czy nieudzielenie pomocy i ktoś przez to cierpi fizycznie.
głęboka otchłań pisze:Trochę nie bardzo rozumiem tą nagonkę "pisania na forum MO" "kilku życzyliwych słów"
Chyba nadużywasz słowa "nagonka". Kto będzie chciał to po takim temacie wyciagnie dla siebie wnioski i raczej dobrze, że autor napisał to publicznie.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2012, 10:33 przez balboa, łącznie zmieniany 1 raz.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: elfik »

ja również nie rozumiem skąd to oburzenie.. zapytała, to zapytała. Twoja żona chciała urodzić dziecko to urodziła :) Przecież nikt (z tego co piszesz) do niczego Jej nie zmuszał. Takie pytanie nic nie sugeruje w moim mniemaniu..
Moim zdaniem niepotrzebny szum. Gdyby lekarz gorąco namawiał żonę do przerwania ciąży to co innego, ale tutaj tylko zapytała i w sumie nie wiadomo o co chodziło :)

ps. ja nie bronię Pani dr, nie byłam u Niej nigdy.
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: tankian »

Lekarz zadal normalne pytanie, a z reszta bardzo dobrze, ze je zadala... nie rozumiem Twojego oburzenia tym. Kazda kobieta musi byc swiadoma tego, ze chce urodzic. Nie zadala tego pytania Tobie, tylko Twojej zonie, wiec naprawde nie wiem o co w tym chodzi. Skoro "zataila" to, to moze tez uznala, ze to bylo zwykle pytanie? A tych "pare slow" powinno sie Tobie powiedziec, bo zachowales sie jak zwykly malolat piszac na forum taka glupote.
Rowniez nigdy nie bylam u tej Pani, wiec jej nie bronie.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: Pan Kracy »

tankian pisze:Lekarz zadal normalne pytanie
Jeżeli lekarz zadała pytanie "czy jest pani pewna że chce urodzić to dziecko?", to w niedwuznaczny sposób sugeruje, że oprócz opcji urodzenia, jest jeszcze inna opcja (czyt. usunięcia dziecka). To według przedmówców jest jak najbardziej naturalne zachowanie Pani lekarz.
Czekam teraz, zawożąc do szpitala matkę w podeszłym wieku na pytanie lekarza: "czy jest pan pewny, że chce abyśmy leczyli pana matkę"?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: balboa »

Istnieją prawnie przewidziane przesłanki medyczne do usunięcia ciąży.
Nie ma żadnych możliwości prawnych dla odstąpienia od leczenia dorosłego człowieka.
Więc jeśli Pan Kracy takie pytanie usłyszy to radzę prosto do prokuratury a matkę do innego szpitala.
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: tankian »

Pan Kracy pisze:
tankian pisze:Lekarz zadal normalne pytanie
Jeżeli lekarz zadała pytanie "czy jest pani pewna że chce urodzić to dziecko?", to w niedwuznaczny sposób sugeruje, że oprócz opcji urodzenia, jest jeszcze inna opcja (czyt. usunięcia dziecka). To według przedmówców jest jak najbardziej naturalne zachowanie Pani lekarz.
Czekam teraz, zawożąc do szpitala matkę w podeszłym wieku na pytanie lekarza: "czy jest pan pewny, że chce abyśmy leczyli pana matkę"?
glupie porownanie, kobieta w ciazy nie jest leczona, ona jest zdrowa! Lekarz prowadzi tylko jej ciaze, a pozniej ewentualnie jest przy porodzie (nie kazdy lekarz prowadzacy moze odbierac porod w naszym szpitalu).
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: elfik »

Prawda jest taka, że nikt z nas nie wie w jakich okolicznościach zostały wypowiedziane takie słowa i jak one dokładnie brzmiały.
Możemy sobie gdybać - może przyszła mama miała smutną minę (czymś się martwiła), może lekarka wcale nie powiedziała tak (autora nie było przy tym), a coś podobnego tylko w innym kontekście.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że lekarz ot tak sobie zasugerował komuś przerwanie ciąży.
No jak Wy sobie to wyobrażacie: przychodzi szczęśliwa mama w upragnionej ciąży, promienieje, uśmiecha się od ucha do ucha, z radością opowiada lekarzowi, że zrobiła test i są dwie kreski a lekarz pyta "może usuniemy?" ;)
Przecież dla nich to też ogromne ryzyko.. No, chyba, że mówimy o czasach kiedy zabieg przerwania ciąży był w Polsce... bardziej dostępny (chyba przed 1993r, tak?).

I ja na prawdę nie bronie lekarza, jeżeli dosadnie zasugerował lub zmuszał - to już jest inna sprawa i w tym przypadku nie ma taryfy ulgowej!
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: głęboka otchłań »

elfik pisze:Prawda jest taka, że nikt z nas nie wie w jakich okolicznościach zostały wypowiedziane takie słowa i jak one dokładnie brzmiały.
Możemy sobie gdybać - może przyszła mama miała smutną minę (czymś się martwiła), może lekarka wcale nie powiedziała tak (autora nie było przy tym), a coś podobnego tylko w innym kontekście.
Przychylam się do tej wypowiedzi elfika
gg 33063013
Misiacha
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:52

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: Misiacha »

A ja będę bronić dr Achcińskiej.
Autor postu to niepoważny głupek. Po pierwsze nie było go w gabinecie podczas wizyty i badania więc nie mógł widzieć reakcji żony na ciążę. A pytanie lakarza jest zupełnie normalne i wcale nie oznacza sugerowania aborcji. Po prostu zwykłe rutynowe pytanie, nie każda ciaża jest planowana, co również nie oznacza że każda nieplanowana łączy sie z pomysłem aborcji.
A pomysł z pisaniem na forum w dodatku z podaniem nazwiska jest chamski i niekulturalny.
Takie sprawy zalatwia się osobiście. Oczywiście jeśli są ku temu podstawy. moim zdaniem nie było podstaw, o czym świadczy fakt że troskliwy mężuś przypomniał sobie o sprawie po latach.
Gdyby mnie spotkało w jakimkolwiek gabiniecie lekerskim coś nieprzyjemnego na pewno nie czekałabym z tym tylko załatwiła sprawe osobiscie i od ręki.
Na miejscu p. doktor wyciągnęłabym konsekwencje prawne w stosunku do autora.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: behindblueeyes »

Misiacha. W czasie ciąży byłem na bieżąco ze wszystkim. Nie wyssałem nic z palca. Post napisałem najłagodniej, jak tylko potrafiłem, by nie brzmiał, jak oszczerstwo, bądź nagonka, etc. Mógłbym napisać o wiele więcej, ale się powstrzymałem. Warto zaznaczyć, że przed Żoną w kolejce była inna kobieta, która wyszła o wiele bardziej oburzona. Ja bym pozostawił tu pytanie, jakie pozostały wrażenia po "opiece" pani doktor, ze strony innych? Więcej pisać na razie nie będę, by nikt nie zarzucał mi nie wiadomo czego..
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: behindblueeyes »

Misiacha pisze:więc nie mógł widzieć reakcji żony na ciążę.
proponuję czytać ze zrozumieniem - jedna i druga ciąża była planowana - tym bardziej pierwsza..
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: balboa »

Chyba nie warto już tego roztrząsać. Lekarze mają swoje zagrywki, których intencje ciężko wyczuć.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: behindblueeyes »

balboa pisze:ekarze mają swoje zagrywki, których intencje ciężko wyczuć
mnie osobiście bulwersuje fakt przepisywania tabletek antykoncepcyjnych,
bez odpowiedniego badania - ot tak - bo Przedstawiciel jest ... miły ... dla Lekarzy?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: balboa »

A mnie gdy osoba prosząca o takie tabletki nie dostaje recepty i czasem zaopatruje się w nie na czarnym rynku lub zachodzi w nieplanowaną i niechcianą ciążę.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: elfik »

behindblueeyes pisze: mnie osobiście bulwersuje fakt przepisywania tabletek antykoncepcyjnych,
bez odpowiedniego badania - ot tak - bo Przedstawiciel jest ... miły ... dla Lekarzy?
Jeżeli do lekarza przychodzi zdrowa kobieta z regularnym cyklem, lekarz przepisuje tabletki tylko na podstawie zwykłego badania i wywiadu.
Zrobienie badań hormonalnych nie gwarantuje tego, że dobrane tabletki będą idealne i bez skutków ubocznych. To jest ruletka, trzeba dopasować indywidualnie. I można zapytać w aptece o zamienniki, bo często się zdarzają innych firm (i bardzo często tańsze :D).

Podobny przypadek - czy przed przepisaniem antybiotyku lekarz za każdym razem robi wymaz z gardła? Też przepisują zazwyczaj "na oko". No, chyba, że Wasz lekarz tak robi to podajcie namiary ;)

Oczywiście, mogliby robić badania, ja jestem jak najbardziej za. Ja sama - pomimo ubezpieczenia - robiłam je prywatnie (podobnie jak wiele badań w ciąży - toksoplazmoza itd.), bo lekarz ginekolog nie zaproponował mi tego :)

Jednak o wiele bardziej drażni mnie to, o czym pisze balboa - niechęć przy wypisywaniu recepty (bo np. pacjentka za młoda na współżycie?), albo co gorsze - jeżeli aptekarz z własnych przekonań (głównie religijnych) nie chce zrealizować świstka ;) Mi się to nie przytrafiło, ale ostatnio trąbili o tym w tv. To jest dla mnie trochę niezrozumiałe...

Sorrki za OT. Ja też bym chciała, aby przy każdym wypisaniu leku robili badania, ale to chyba nierealne... NFZ by zbankrutował :/
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: behindblueeyes »

elfik pisze:Ja też bym chciała, aby przy każdym wypisaniu leku robili badania, ale to chyba nierealne...
Lekarze przestaną być finansowani za wypisywanie recept na zaprzyjaźnione firmy, to będą i robić badania..
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: elfik »

behindblueeyes pisze:
elfik pisze:Ja też bym chciała, aby przy każdym wypisaniu leku robili badania, ale to chyba nierealne...
Lekarze przestaną być finansowani za wypisywanie recept na zaprzyjaźnione firmy, to będą i robić badania..
Zawsze można zasugerować lekarzowi jakie tabletki się chce ;) Albo iść do innego...

Ale masz rację, z tymi badaniami rzeczywiście jest cienko.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: behindblueeyes »

Mnie zastanawia jedno, na ile w Polsce dochodzi do skorumpowania, jeśli na ten temat nic się nie mówi praktycznie? Czemu nie ma głośno, tak jak za granicą, gdzie masowo koncerny farmaceutyczne przegrywają procesy sądowe? Z jakiego powodu? Na tym zakończę tę małą dygresję, by z tematu nie zrobił się off top.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: Qrpiana »

behindblueeyes pisze:W czasie ciąży byłem na bieżąco ze wszystkim. Nie wyssałem nic z palca. Post napisałem najłagodniej, jak tylko potrafiłem, by nie brzmiał, jak oszczerstwo, bądź nagonka, etc. Mógłbym napisać o wiele więcej, ale się powstrzymałem.
Skoro masz jakieś zastrzeżenia do ww. Pani Doktor to idź do funduszu a nie na forum swoje bolączki roztrząsasz. Kobiety, które korzystają z tego typu lekarzy doskonale wiedzą do którego iść! Piszesz że na bieżąco byłeś za wszystkim - gratuluję Twojej żonie takiego męża (rzadko się takich spotyka). Ale jednak nie byłeś z nią w gabinecie...
Warto zaznaczyć, że przed Żoną w kolejce była inna kobieta, która wyszła o wiele bardziej oburzona. Ja bym pozostawił tu pytanie, jakie pozostały wrażenia po "opiece" pani doktor, ze strony innych?
Twoja żona tylko RAZ była u tej Pani? A co do opieki i wrażeń innych - poszukaj w necie i nie zaśmiecaj wątkami o tej samej tematyce!

Swoją drogą chyba przez ostatnie dni masz sporo wolnego czasu skoro od 2 maja nabiłeś już 50 post ów :mrgreen:
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Parę słów do Pani Achcińskiej.

Post autor: behindblueeyes »

Tylko ja pomyliłem cel, do którego służy forum? Na złośliwości nie odpowiadam. A tak dla ciekawości - czy w jakimkolwiek gabinecie siedzą razem pary, gdy ..... ona jest badana ... na samolocie? :D
ODPOWIEDZ