Ynet Telewizja +internet

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
YNET BOK
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2012, 13:57

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: YNET BOK »

alpacino pisze: A czy w Ynet można regulować rachunki przez polecenie zapłaty? Pytam, bo kiedyś Ynet nie miało polecenia zapłaty i musiałam w swoim banku wybrać stałe zlecenie. Korzystniejsze dla klienta jest polecenie zapłaty, bo klient nie płaci do banku prowizji za tę operację.
trzeba do nas wpaść z odpowiednim wnioskiem, podać adres, na który mamy wysyłać fakture (będzie to adres do korespondencji przypisany do numeru abonenta) i fakturę co miesiąc będziemy wysyłać do banku.
jest również możliwość wysyłki faktury emailem pdfem (u nas się to nazywa "ekofaktura") – tutaj również trzeba wpaść do biura i podpisać odpowiedni wniosek podając email, na który fakture mamy co miesiąc wysyłać.
alpacino pisze:
morus pisze:Do osób, które podawały nam e-mail (bardzo mały odsetek niestety) co miesiąc wysyłamy potwierdzenia wystawienia faktur.
A czy Ynet nie daje każdemu klientowi przy podpisywaniu umowy skrzynki pocztowej? Wystarczy klientowi podać jego adres mailowy i po problemie.
dawał, tyle, że nikt z tego nie korzystał i przestał dawać.

pozdr,
paweł
alpacino
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2011, 8:32

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: alpacino »

Dzisiaj dzwoniłam do firmy i okazało się, że mam zaległości w płaceniu, chociaż pieniądze wysyłane są regularnie na konto Ynet. Tyle tylko, że to konto zostało zmienione. A ja żadnej informacji o zmianie nie dostałam. Macie mój numer telefonu (jest dostępny na umowie z Ynet), macie mojego maila (też widnieje na umowie), a informacji od Was brak. Niby skąd mam wiedzieć, że ponownie zmieniliście w tym roku numery konta??
Odkąd mam w Internet w Ynet to już trzecia zmiana numerów. O zmianie w 2009r. zostałam poinformowana, ale o tej w tym roku nikt mnie nie poinformował.
YNET BOK
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2012, 13:57

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: YNET BOK »

alpacino pisze:Dzisiaj dzwoniłam do firmy i okazało się, że mam zaległości w płaceniu, chociaż pieniądze wysyłane są regularnie na konto Ynet. Tyle tylko, że to konto zostało zmienione. A ja żadnej informacji o zmianie nie dostałam. Macie mój numer telefonu (jest dostępny na umowie z Ynet), macie mojego maila (też widnieje na umowie), a informacji od Was brak. Niby skąd mam wiedzieć, że ponownie zmieniliście w tym roku numery konta??
Odkąd mam w Internet w Ynet to już trzecia zmiana numerów. O zmianie w 2009r. zostałam poinformowana, ale o tej w tym roku nikt mnie nie poinformował.
aktualnie działają dwa rachunki i przelew na każdy z nich jest normalnie księgowany.
xx1090 i xx2030 są poprawne, przelewy z obydwu są księgowane.
prześlij mail na faktury małpa ynet kropka pl, to wszystko sprawdzę.

pozdr,
alpacino
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2011, 8:32

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: alpacino »

YNET BOK pisze:aktualnie działają dwa rachunki i przelew na każdy z nich jest normalnie księgowany.
xx1090 i xx2030 są poprawne, przelewy z obydwu są księgowane.
prześlij mail na faktury małpa ynet kropka pl, to wszystko sprawdzę.

pozdr,
Właśnie wracam z banku. Więc tak: z mojego konta pieniądze zostały przelane na Wasz rachunek (ten z 2009r.), ale nie zostały zaksięgowane na Waszym koncie. Wasz rachunek z 2009r. w moim przypadku już nie działa. Więc musiałam uregulować płatności wobec Ynet za luty i za marzec 2012r. (tylko za styczeń kwota została zaksięgowana).
A tak swoją drogą, na przyszłość, proszę o wcześniejsze poinformowanie klienta o takich zmianach. To ułatwi życie. I proszę nie mówić, że ludzie nie czytają maili i dlatego nie warto do nich wysyłać informacji. Ja czytam informacje, szczególnie tam, gdzie chodzi o moje pieniądze ;)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: malykazio »

Modzel pisze:Kilku z nas dostało powiadomienia ,że nie mamy opłaconego jakiegoś jednego rachunku za rok 2009 , ynet tłumaczy się ,że nie miał wpłaty na swoje konto w tym okresie i trzeba przedstawić rachunek,albo zapłacić- u mnie i znajomej łatwa sprawa bo przedstawiliśmy PDF z banków , inny znajomy był w złotóweczce i tam się dogrzebali w komputerze i okazało się , że ynet dostał wpłatę, a co z innymi ,którzy robili wpłatę na poczcie i po tylu latach niestety nie mają potwierdzenia????czy mają się czuć oszukani???
Jak to oszukani? Swoich spraw należy pilnować, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze. Dobrą praktyką jest trzymanie potwierdzeń wpłaty chociażby do przedawnienia płatności. Nie masz dowodu wpłaty, nie jesteś w stanie udowodnić, że zapłaciłeś to Twój problem. To dłużnik ma udowodnić, że swoje świadczenie spełnił. Idąc Twoim tokiem rozumowania mógłbym twierdzić, że wysłałem Ci 10.000 złotych ale nie mam już potwierdzenia, ale była to pomyłka i powinieneś mi tą kwotę zwrócić.
veritas pisze:A książeczkę wyrzuciłem do kosza. A nawet gdybym nie wyrzucił tej książeczki do kosza, to nie przyszłoby mi do głowy, żeby porównywać numery starego konta, nowego konta, toż to jakaś paranoja. Na mojego maila nie przyszło żadne info o takiej zmianie. A co mi z potwierdzenia wystawienia faktury? Który normalny człowiek porównuje sam z siebie numery konta na takim potwierdzeniu? Niby skąd klient ma wiedzieć, że firma zmieniła sobie bank!!
Każdy przeciętnie roztropny człowiek zwraca uwagę na jakie konto przelewa swoje pieniądze. Jeśli tego nie robi to szkodzi tylko sobie.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Modzel »

malykazio pisze:
Modzel pisze:Kilku z nas dostało powiadomienia ,że nie mamy opłaconego jakiegoś jednego rachunku za rok 2009 , ynet tłumaczy się ,że nie miał wpłaty na swoje konto w tym okresie i trzeba przedstawić rachunek,albo zapłacić- u mnie i znajomej łatwa sprawa bo przedstawiliśmy PDF z banków , inny znajomy był w złotóweczce i tam się dogrzebali w komputerze i okazało się , że ynet dostał wpłatę, a co z innymi ,którzy robili wpłatę na poczcie i po tylu latach niestety nie mają potwierdzenia????czy mają się czuć oszukani???
Jak to oszukani? Swoich spraw należy pilnować, szczególnie jeśli chodzi o pieniądze. Dobrą praktyką jest trzymanie potwierdzeń wpłaty chociażby do przedawnienia płatności. Nie masz dowodu wpłaty, nie jesteś w stanie udowodnić, że zapłaciłeś to Twój problem. To dłużnik ma udowodnić, że swoje świadczenie spełnił. Idąc Twoim tokiem rozumowania mógłbym twierdzić, że wysłałem Ci 10.000 złotych ale nie mam już potwierdzenia, ale była to pomyłka i powinieneś mi tą kwotę zwrócić.
veritas pisze:A książeczkę wyrzuciłem do kosza. A nawet gdybym nie wyrzucił tej książeczki do kosza, to nie przyszłoby mi do głowy, żeby porównywać numery starego konta, nowego konta, toż to jakaś paranoja. Na mojego maila nie przyszło żadne info o takiej zmianie. A co mi z potwierdzenia wystawienia faktury? Który normalny człowiek porównuje sam z siebie numery konta na takim potwierdzeniu? Niby skąd klient ma wiedzieć, że firma zmieniła sobie bank!!
Każdy przeciętnie roztropny człowiek zwraca uwagę na jakie konto przelewa swoje pieniądze. Jeśli tego nie robi to szkodzi tylko sobie.

Jeżeli na siedmiu moich znajomych , którzy dostali upomnienie o niezapłaceniu rachunku w 2009 roku - pięciu z nich udowodniło ,że ten rachunek zapłaciło, a te dwie osoby są pewne ,że rachunek zapłaciły , ale po czterech latach zagubili dowody wpłaty to jak mają się czuć - jak to sami stwierdzili - czują się oszukani.

Co do konta - to właśnie sprawdziłem w książeczce wpłat z całego 2011 roku i mam w niej podane inne konto - jak teraz - na które mam przelewać pieniądze - ja uważam ,że firma powinna informować wielkimi !!!!! swojego klienta o zmianie swojego konta , a nie zmieniać konto bez informacji i upominać,że nie ma wpłaty - to dla mnie była wieka porażka!!! ,ale się to już poprawiło,bo aktualnie dostaję powiadomienie smsem.
artista82
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:43

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: artista82 »

Witam Morus. Kiedy planujecie podłączyć telewizję na Grota Roweckiego 18?Mam u was internet, umowa kończy się w maju i muszę wiedzieć czy przedłużać umowę czy wziąć pakiet internet+tv w konkurencji. Euro sie zbliża nieubłaganie i chciałbym je obejrzeć w jakości cyfrowej. Pamiętam rok temu mówiłeś że tv ma być podłączona w wakacje, później pod koniec roku, zaraz będą drugie wakacje a o tv ani widu ani słychu.....
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: przeklinak »

artista82 pisze:Kiedy planujecie podłączyć telewizję na Grota Roweckiego 18
na ich forum pisał że nie wie co z telewizją na Grota w blokach 18 - 25 a w plotkach słyszałem że raczej zrezygnują bo do naszych bloków Vectra weszła i im już raczej się opłacać nie będzie
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

Mamy w planach ogarnąć to do połowy maja.

Jeśli chodzi o Vectre to nie ważne czy jest w tych blokach czy nie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: przeklinak »

morus pisze:Mamy w planach ogarnąć to do połowy maja.
mało mi się chce wierzyć w to ... a dlaczego ? bo już ok 2 lata nas zwodzicie a telewizji jak nie było tak nie ma !
powiem Ci tak przed Euro będę miał telewizję zobaczymy tylko czy u was czy nie ;)
lucky
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2008, 23:43

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: lucky »

Na Grota 23 jest Esprit z cyfrą, ale nie mają internetu. Vectra jest droższa od Espritu i Ynetu razem wziętych. Właśnie analizowałem oferty.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: przeklinak »

lucky pisze:Na Grota 23 jest Esprit z cyfrą, ale nie mają internetu
ale też ich sygnał nadawania jest gów... warty ;)
lucky pisze:Vectra jest droższa od Espritu i Ynetu razem wziętych
nie jest aż tak drogi bo dziś byłem w siedzibie Vectry i telewizja jest w takiej samej cenie co cyfrowy Esprit a jakość na pewno kilka razy lepsza ;)
lucky
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2008, 23:43

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: lucky »

picia4 to poczytaj sobie cenniki:
ze strony Vectra
abonament cyfrowy złoty 38 zł
dzierżawa za dekoder 5 zł
Razem 43 zł i umowa na 3 lata albo abonament 46 zł jeżeli umowa na 2 lata.

Co do jakości to widziałem jakość cyfry u wszystkich operatorów i jest taka sama. Cyfra to cyfra albo jest dobra albo nie ma wogóle. Jakość analogów w Espricie zależy od miejsca. Niekiedy na plazmie aż przykro na to patrzeć, szczególnie na Witosa.

Załóż jednak Vectrę i spróbuj się dodzwonić w przypadku usterki :(((

Najważniejsze jednak, że w końcu jest jakiś wybór. Esprit spał przez dobrych parę lat i nic nie robił. Jak się pojawiła Vectra to i kanały cyfrowe się w Espricie pojawiły.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: przeklinak »

lucky pisze:Co do jakości to widziałem jakość cyfry u wszystkich operatorów i jest taka sama
co do cyfrowego Espritu słyszałem inne opinie ;) ale sądzę że dopóki sam nie spróbujesz to się nie przekonasz

lucky pisze:Najważniejsze jednak, że w końcu jest jakiś wybór
no jeszcze nie ma u mnie w bloku jest jak na razie tylko esprit, vectra poprowadziła okablowanie ale mają jakieś problemy z zasilaniem i dalej ich jeszcze nie ma :( a ynet jak to ynet od 2 lat wchodzi i wejść nie może :D
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: przeklinak »

Instruktor_Marcin pisze:najpewniej będzie to właśnie Ynet
ja też wolałbym ich wziąć ale jeżeli mają problem od kilku lat żeby do naszych bloków podciągnąć tv to co mam zrobić ? idę tam gdzie mi to zaoferują a jak wezmę gdzie indziej tv to i internet też tam przeniosę
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

Witam, wczoraj poszły pisma do 4 spółdzielni z grota, w sprawie wykonania modernizacji. Myślę że nie będzie problemów.

Kable dociągniemy do bloków mam nadzieje że do soboty i generalnie do połowy maja uruchomimy TV na Grota 18,20,21,23,25

Jeśli chodzi o post Instruktora_Marcina... Każdy nasz dekoder posiada PVR po podłączeniu dysku lub pen drivea. Nowe dekodery które teraz instalujemy mają również TimeShift.

Na Euro powinniśmy odpalić sochaczewskiego, następne osiedle po Grota. Taki mam plan;)
Kanały HD jeśli już się pojawią to pewnie jako dodatkowe pakiety
pozdr
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: przeklinak »

morus pisze:wczoraj poszły pisma do 4 spółdzielni z grota, w sprawie wykonania modernizacji. Myślę że nie będzie problemów.
to zobaczymy w okolicach 20 maja czy wreszcie ta tv bedzie
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze:Już prędzej zmienię kablówkę z TV i najpewniej będzie to właśnie Ynet, ale w tym przypadku sporo zależy od rozbudowy oferty o dodatkowe kanały HD, czyli przede wszystkim TVN HD, TVP 1 HD i TVP2 HD oraz ewentualnie TVN Turbo HD (liczę, że przed Euro 2012 coś się w tym temacie ruszy), a także czy będą mieli dla mnie dekoder z możliwością podłączenia dysku na potrzeby PVR :).
TVP1 HD i TVP2 HD będą u nas od 1 czerwca w pakiecie wielotematycznym, bez zmiany ceny

pozdr
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: Instruktor_Marcin »

No to jest dobra, a dla niektórych pewnie bardzo dobra wiadomość :).
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

I jeszcze info, jesteśmy już na dawnego Buczka 7 czyli już na tej częsci Centrum gdzie nas nie było, także mam nadzieje że do Euro ogarniemy to co trzeba
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: przeklinak »

morus pisze:Kable dociągniemy do bloków mam nadzieje że do soboty i generalnie do połowy maja uruchomimy TV na Grota 18,20,21,23,25

no i jak się ma sprawa ?
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

bardzo dobrze;)

od nast tyg zaczynamy wiercenie na grota 21,23,25, potrwa to z tydzien i mysle ze po 20 maja mozemy podlaczac tam tv

Grota 18 i 20 jakos do konca maja
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: balboa »

morus: w wątku dotyczącym KTH zadałem Ci pytanie. Uczciwie z Twojej strony byłoby odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: przeklinak »

morus pisze:bardzo dobrze;)

od nast tyg zaczynamy wiercenie na grota 21,23,25
bede natretny i znow sie zapytam czy cos sie ruszylo ?
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Ynet Telewizja +internet

Post autor: morus »

Tak, ruszylo, tak jak mowilem, do konca miesiaca powinnismy sie wyrobic, beda ulotki na blokach
ODPOWIEDZ