Dziecko na .. smyczy?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Dziecko na .. smyczy?

Post autor: behindblueeyes »

Myślałem, że po prostu padnę. Uczucia mieszane. Śmiech i współczucie, i gniew. Msza, a tu starsza pani spaceruje sobie między ławami ze spokojną dziewczynką w wieku 2 do 3 lat, na ... smyczy. Tego bym się nie spodziewał. Dawno mnie tam nie było, a tu taka niespodzianka. Chodzi oczywiście o Sanktuarium pw. Świętego Antoniego. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 16.00. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
qaz
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:35

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: qaz »

JAk dla mnie lepsza smycz niż dziecko pod samochodem ... pozdrawiam
http://www.youtube.com/watch?v=_an_QfL-HJIfeature=youtu.be
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: kris4724 »

Też uważam że smycz dla dziecka jest ok
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: mcaron07 »

hahahahahahahahahahahahahahaha
Pelikan
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:18

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: Pelikan »

behindblueeyes pisze:Myślałem, że po prostu padnę. Uczucia mieszane. Śmiech i współczucie, i gniew. Msza, a tu starsza pani spaceruje sobie między ławami ze spokojną dziewczynką w wieku 2 do 3 lat, na ... smyczy.
przypuszczam, że babcie nie dogoniła by wnuczki gdyby ta czmychnęła. Ja sama często korzystałam ze smyczy, np, gdy jeździłam z dzieckiem autem i trzeba było co chwile wsiadać/wysiadać. Świetna rzecz, na prawdę. Spróbuj wyjąć z auta reklamówki z zakupami i trzymając je w jednej ręce wyjąć dziecko z fotelika i potem pozamykać drzwi, moja ówczesna 2 latka dawno byłaby poza zasięgiem moich rąk. Smycze są ok :))
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: Zoja »

od razu widać, że jesteś jeszcze bardzo młody i nie posiadasz dzieci :) mnie taki widok w ogóle by nie zdziwił, sama jestem mamą 2,5 letniej córki i wiem do czego dziecko w takim wieku jest zdolne. Osobiście nie stosuję tego typu metody wyprowadzania dziecka na spacer, ale wiecznie w spacerówce też nie może jeździć. Dalego nie trzeba szukać, dziś czytałam w wiadomościach o nieszczęśliwym wypadku 2 letniego dziecka, które wypadło z okna na pierwszym piętrze w domu w którym o zgrozo byli jego rodzice cytuję: "Gdy matka wyszła na chwilę do kuchni, a ojciec do toalety dziecko po łóżku weszło na parapet i wypadło przez okno" dziewczynka jest w ciężkim stanie...
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: Mawashi »

"Piotrusiu, Piotrusiu..." Kogel Mogel :jupi:
Dziecko na smyczy... Hmmm... Nie mam dzieci, ale dzieci swoich znajomych i rodziny większość prowadzałabym właśnie na smyczy... Ale domyślam się, że kiedy już ma się swoje dzieci - jest inaczej i próg cierpliwości też rośnie :faja:
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: malykazio »

Dziecko na smyczy to bardzo dobre rozwiązanie w katolickim kraju, gdzie uderzyć dziecka nie można, bo zaraz będzie sprawa karna.
Nie radzisz sobie z dzieckiem i zakupami - zorganizuj sobie jakąś pomoc a nie smycz.
Dziki kraj, dzicy ludzie...
Chociaż z drugiej strony niektóre dzieci prowadziłbym w kolczatce nawet ale to wina rodziców a nie dzieci.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: głęboka otchłań »

Mawashi pisze:"Piotrusiu, Piotrusiu..." Kogel Mogel
Ja przeczytałam tytuł wątku to mi również podobnie jak Mawashi w pamięci odrazu pojawiła sie sławetna scena z filmu : "Kogiel Mogiel" kiedy babcia Wolańska przechodzi przez pasy z Piotrusiem na smyczy kierując się do działu ogłoszeń Życia Warszawy.
I zdziwienie przechodniów.

Dla mnie osobiście widok dziecka na smyczy - trochę niesmaczne i budzące zdziwienie oraz ironiczny uśmiech.
gg 33063013
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: elfik »

Trzeba zacząć, że to nie jest smycz jak dla psa - przypięta do obroży na szyi.. To jest "smycz" przyczepiona do szelek na plecach.

Mnie taki widok nie gorszy, sama mam małe dziecko i wiem jakie potrafi być... szybkie ;) A co ma powiedzieć osoba starsza? Lepiej na "smyczy" niż pod samochodem, tak jak ktoś wczesniej napisał ;)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: malykazio »

Duża różnica... psy też chodzą na smyczach przypiętych do szelek.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: balboa »

Ja o tym sądzę, że starsza pani nie mogła inaczej skutecznie zaopiekować się maluchem a jednocześnie nie chciała opuścić niedzielnej mszy i prawdopodobnie sobie tam nie spacerowała tylko szukała miejsca siedzącego aby dać odpocząć swoim zmęczonym nogom. Co wywołało "śmiech, współczucie i gniew" w osobie która w tamtym czasie powinna być raczej skupiona na słuchaniu, modlitwie i oddawaniu czci swojemu Bogu.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, 9:26 przez balboa, łącznie zmieniany 1 raz.
ewelka111505
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2007, 15:57

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: ewelka111505 »

chyba zakładający ten temat..nie orientuje się w nowościach dla dzieci. I to nie smycz a- szelki zabezpieczające, które są popularne ostatnio. W Ostrołęce jak zwykle wszystko nowe ..musi zadziwić i trzeba się tym podzielić na forum... może jedź do większego miasta, tam to dopiero się nadziwisz...
eew
zyrtex
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 03 paź 2007, 13:04

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: zyrtex »

Tępopole to ciemnogród jakich mało :).
Szelki zabezpieczające przydatna sprawa. Polecam - sprawdzone na 1,5 rocznym smyku - tygodniowy rejs 8m jachtem. Synek tak się przyzwyczaił że nie wszedł na jacht nie miał szelek.

Młodym rodzicom polecam również rowerek biegowy - bez p e d a ł ó w- u nas prawie wcale nie spotykany, natomiast u zachodnich sąsiadów widoczny na każdym kroku. Dziecko bardzo szybko uczy się równowagi i bez problemów przesiada się na rower klasyczny. Przy tym rodzicom kondycja się poprawia :)

Ps. Nie mam żadnego interesu w sprzedaży rowerków
ewelka111505
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2007, 15:57

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: ewelka111505 »

rowerek biegowy.... spotykany spotykany ;) wczoraj widziałam już dwa u nas w mieście, co się chwali .Sama planuję taki zakupić, na pewnej stronie z aukcjami internetowymi-znanej chyba każdemu jest spory wybór ;)
eew
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: kris4724 »

malykazio twierdzi :

"Nie radzisz sobie z dzieckiem i zakupami - zorganizuj sobie jakąś pomoc"
nie zawsze jest tak prosto, najczęściej musisz sobie radzić sam/sama itd,

Można byłoby równie dobrze powiedzieć że

mało zarabiasz - to zrób tak żeby zarabiać więcej lub
Często chorujesz to zrób tak żeby być zdrowszym

i tak można mnożyć i mnożyć w nieskończoność.

małykazio obrusza się na szelki zabezpieczające a potem pisze że stosowałby kolczatkę u dziecka ...pozostawiam bez komentarza
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: Qrpiana »

Osoby, które twierdzą, że takie zabezpieczenie dla dziecka to delikatnie mówiąc przegięcie - nie miały chyba na dłuższy czas do czynienia z małymi dziećmi. Oczywiście są pewne zabezpieczenia, które na pierwszy rzut oka wyglądają "dziwnie" ale są też takie Obrazek
Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, a niestety nie zostaliśmy obradzeni oczyma wokoło głowy i rozciągliwymi rękoma :wink: by w każdej chwili móc złapać zmykającego brzdąca.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: behindblueeyes »

Zoja pisze:od razu widać, że jesteś jeszcze bardzo młody i nie posiadasz dzieci
pudło, mam dwójkę wspaniałych dzieci, które nie potrafią usiedzieć w miejscu - i choć rozumiem zalety i korzyści wynikające ze smyczki, nie ogarniam tego widoku NA MSZY W KOŚCIELE - no krew aż zalewa i brzuch pęka ze śmiechu .... :lol:

Co do "Kogel Mogel" - dobre ... :devil:
elfik pisze:A co ma powiedzieć osoba starsza?
Pani w wieku koło 60 lat - na spokojnie dałaby sobie radę bez tego.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, 11:26 przez behindblueeyes, łącznie zmieniany 1 raz.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: malykazio »

kris4724: to była ironia. Szkoda, że pozostała niedostrzeżona. Co do reszty to się zgadzam: mało zarabiasz, zrób tak żeby zarabiać więcej, chorujesz zrób coś by być zdrowszym (często się da, choć pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da).
Co do szelek zdania nie zmienię. Uważam, że to poniżej godności, tak dziecka, jak i rodzica. Na sznurku prowadza się zwierzęta a nie ludzi.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: behindblueeyes »

Przeczytałem wszystkie komentarze. Źle zrozumieliście temat. TA PANI CHODZIŁA PRAKTYCZNIE CAŁĄ MSZĘ PO KOŚCIELE Z TA DZIEWCZYNKĄ NA KRÓTKIEJ "SMYCZY", JAK Z PSEM POD BLOKIEM, DOSŁOWNIE. Spytam się: gdzie ta dziewczynka miała Jej uciec? Chodziła bardzo wolno. Pani starsza nie miała żadnych problemów z poruszaniem się .... ;-)
malykazio pisze:Uważam, że to poniżej godności, tak dziecka, jak i rodzica. Na sznurku prowadza się zwierzęta a nie ludzi.
Dzieciaki moje dawały / dają mi od groma do wiwatu. I mimo, że owa "smycz" byłaby dla mnie niemałą pomocą, nie wyobrażam sobie, by coś takiego założyć. Interesowałaby mnie opinia PSYCHOLOGA na temat tejże pomocy.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, 11:37 przez behindblueeyes, łącznie zmieniany 1 raz.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: elfik »

Dziecko chodzi wolno do czasu, haha ;) a potem myk i zwiewa :)

Jeżeli jest tak jak piszesz, że pani spacerowała sobie po kościele z dzieckiem, to rzeczywiście musiało dziwnie wyglądać..

Ja patrzę na tą "smycz" inaczej, jestem mamą (słomiana wdowa, czyli mąż w domu rzadko!) i musiałam wszystkie sprawy na mieście załatwiać z dzieckiem. Rachunki, zakupy, sprawy urzędowe, wszystko. Babcie i dziadkowie młodzi i pracujący wszyscy. Czasem udało się komuś zostawić malucha, ale w większości czasu ciągałam go za sobą...
Jednak ja "smyczy nie używałam", bo bałam się reakcji otoczenia :/ Przy następnym (o ile będzie takie ruchliwe jak pierwsze) powaznie zastanowię się nad zakupem tego wynalazku :)
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: behindblueeyes »

elfik pisze:Dziecko chodzi wolno do czasu, haha a potem myk i zwiewa
Jakbym swoją córeczkę widział .... :lol:
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: malykazio »

Dzieci zawsze biegały w tym samym tempie i jakoś zawsze rodzice sobie z nimi radzili, mniej słyszało się o wypadkach, dzieciach niedopilnowanych itd. Może po prostu rodzice gorzej wypełniają swoją rolę a smycz to oznaka słabości, wygodnictwa i lenistwa?
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: behindblueeyes »

malykazio pisze:Może po prostu rodzice gorzej wypełniają swoją rolę a smycz to oznaka słabości, wygodnictwa i lenistwa?
Nie chcę tu nikogo prowokować, ale osobiście znam przykład chorej psychicznie matki, która swoje dziecko wiązała do foteli, bądź chodziła z synkiem, trzymając na sznurku. Od strony choroby jestem w stanie to zrozumieć, bo nie ma nic bardziej potwornego od schizofrenii. Ale od strony profilaktycznej, niestety, ale w internecie nie widzę żadnej pozytywnej opinii psychologicznej na ten temat. Zaznaczam, że sporo lat musiał trwać "powrót do społeczeństwa" w.w. synka, który dziś jest dorosłym człowiekiem.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Dziecko na .. smyczy?

Post autor: kris4724 »

każdy ma swój punkt widzenia i poglądy odnośnie otaczającego nas świata.
W dyskusji zaczynamy wchodzić (zamiast merytorycznych argumentów) na grunt gustów i upodobań.
Dla mnie najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo dziecka a nie wygląd i reakcja otoczenia, dlatego jak najbardziej będę używał takiej pomocy o ile będzie mi potrzebna. A z dzieckiem jest tak że jest spokojne a nagle zobaczy pieska piłkę itp. i dostaje przyspieszenia.
Proponuję używać merytorycznych argumentów w dyskusji, czyli co jest za a co przeciw.
ZA:
-bezpieczeństwo
-większa kontrola nad dzieckiem

PRZECIW:
-koszt

Ps. Jak na przełomie XIX i XX wieku ludzie zaczęli jeździć w kopcących i głośnych automobilach też często byli obiektem chorego zaciekawienia sensacji i zdziwienia ze strony innych
ODPOWIEDZ