Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny rynek

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
albinka
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2012, 19:23

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: albinka »

elfik pisze:Laura napisał(a):
Widzę, że wypowiadają się tu osoby, które o dotacjach nie mają pojęcia. Dotacje są przyznawane osobom np po 45 roku życia, bo tak rozpisany jest projekt. Tak jak są projekty dla rolników itp. Stąd te dodatkowe punkty. Jeśli urząd nie rozliczy się tak jak należy, nie dostanie pieniędzy. Proste
Ja otrzymałam dotacje z WUP w 2007roku. Byłam jedną z nielicznych osób, które nie miały znajomości. ale się udało. Owszem, ciężko jest się przebić, ale zamiast marudzić weźcie się do roboty. Jeżeli wasz pomysł jest naprawdę dobry, to się uda.


Właśnie o tym wszyscy tu piszą ;)

Ja będe się starała pierwszy raz, jak się nie uda to trudno. Sama sobie poradzę :)

ps. To w WUPie również są kryteria wiekowe? :/
Nie zgodzę się, że ludzie wypowiadający się na forum nie mają pojęcia o datacjach. Bo to, że są określone kryteria osób, które mogą do projektu przystąpić to wszyscy wiedzą (zawsze tak jest).
W WUP jest tak, że jest kilka kryteriów np. osoby bezrobotne, osoby z terenów wiejskich itp. Możesz składać wniosek spełniając jedno lub więcej kryteriów. Potem z liczby osób, które otrzymają określoną liczbę punktów procentowo określone jest ile osób z danego kryterium otrzyma dotację (oczywiście przy odpowiedniej ilości punktów).
elfik pisze:Ja otrzymałam dotacje z WUP w 2007roku. Byłam jedną z nielicznych osób, które nie miały znajomości. ale się udało. Owszem, ciężko jest się przebić, ale zamiast marudzić weźcie się do roboty. Jeżeli wasz pomysł jest naprawdę dobry, to się uda.
Weź pod uwagę , że wtedy zainteresowanie tą określoną dotacją było znacznie niższe niż teraz. A sama napisałaś, że byłaś jedną z nielicznych, która otrzymała bez znajomości. Może poprostu znajomych było mniej niż teraz.
albinka
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2012, 19:23

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: albinka »

Elfik Tobie, życzę powodzenia, ale nie nastawiaj się jakoś szczególnie, że dotację otrzymasz bo ja się bardzo zraziłam po tym jak zostałam potraktowana.

P.S. Co do tego, że piszą tu osoby niezadowolone to pewnie, że tak bo jak otrzymujesz śmieszną ocenę i jeszcze jesteś na spotkaniach traktowana jak powietrze, a potem okazuje się , że realizujesz swój pomysł tylko znacznie wolniej i z pożyczkami, jest to przedsięwzięcie rentowne pomimo negatywnej oceny urzędnika, a widzisz jak dotacje jest marnotrawiona na pomysły bez uzasadnienia, które upadają to rzeczywiście można się zdenerwować.

I te wyjaśnienia, że pomysł powinien być innowacyjny itp. co jest innowacyjnego w kolejnym barze na PKS, kolejnej firmie budowlanej. No i przecież firma nie powinna być konkurencją dla lokalnych przedsiębiorców, no i bar na PKS czy firma budowalna gdzie nasycenie jest duże rzeczywiście nie jest:P

Przykład kolegi : poszedł po dotację test rewelacja, rozmowa z doradcami, rewelacja maksymalne liczby punktów, ostatnia rozmowa również poszła ok. Lecz na końcu zapytał, jak się podoba pomysł itp? Pani udzieliła mu odpowiedzi, że pomysł jest fajny, innowacyjny podoba się i prezencja ok, lecz ma bardzo poważny minus "obecnie Pan pracuje". Na co odpowiedział, ale zadeklarowałem, że po otrzymaniu dotacji będę zmuszony zrezygnować z pracy (będę musiał prowadzić firmę) dodatkowo zatrudnię pracownika. Odpowiedź Pani, no ale my mamy swoje wytyczne. Na co kolega odpowiedział, "ale przecież ja staram się o dotację jako osoba z terenów wiejskich, a nie bezrobotna więc o jakich wytycznych mówimy?, spełniam kryteria z wniosku z innej grupy" odpowiedzi nie uzyskał.
Oczywiście dotacji nie uzyskał choć zabrakło mu bardzo niewiele, więc zapożyczył się u znajomych i rodziny bo pożyczki nie mógł dostać, założył działalność i bardzo dobrze prosperuje. Z pracy się zwolnił więc zwolnił też stanowisko dla osoby bezrobotnej i zatrudnia już 3 osoby. Więc może warto było by się zastanowić i przyznać dotację człowiekowi spełniającemu kryteria z dobrym pomysłem, który daje pracę obecnie 3 osobom i jeszcze zwolnił jedno stanowisko, niż dać pieniądze na kolejny pomysł z dużym stopniem ryzyka, roztrwonić pieniądze i po roku mieć znów osobę bezrobotną.
wesoły_rolnik
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 06 sty 2011, 11:35
Lokalizacja: Czerwin

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: wesoły_rolnik »

Nie rozumiem dlaczego ukrywa sie kto otrzymał dotację?? dlaczego nie ma publikacji jakie przedsięzięcia zostały wsparte dotacją??
Wszystko jest owiane tajemnica...
Ktos napiszę ,że ustwa o ochronie danych osobowych... jakoś wcześniej były publikowane nazwiska i to nikomu nie przeszkadzało..

Powinno być tak, że są dostępne informację jakie projekty sa wspierane w regionie w ostatnich kilku latach.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: elfik »

albinka - troszkę źle zacytowałaś, bo ja dotacji nie dostałam ;) Dopiero będę i oczywiście nie nastawiam się na sukces. Wolę się miło rozczarować niż niemiło ;)

wesoly_rolnik - to byłby świetny pomysł. Powinni podać do publicznej wiadomości na co poszły dotacje, już nawet bez nazwisk...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: malykazio »

Laura pisze: Byłam jedną z nielicznych osób, które nie miały znajomości. ale się udało
Tak naprawdę to skąd wiesz? Podejrzewam, że nie masz o tym pojęcia. Przecież to co piszesz to praktycznie zarzut łapówkarstwa lub kumoterstwa po stronie pracowników WUP (Twój, jak również wielu osób). Podejrzewam, że nie macie na to żadnych dowodów a jedynie własne odczucia, często osób niezadowolonych z wyniku konkursu.
Kolega, który nie dostał dotacji, bo pracował... a niby dlaczego miał dostać. To dotacja dla tych, którzy pracy nie mają. Ktoś kto ją ma może odłożyć środki / wziąć kredyt jeśli chce działalność otwierać.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: prezes »

malykazio pisze:Kolega, który nie dostał dotacji, bo pracował... a niby dlaczego miał dostać. To dotacja dla tych, którzy pracy nie mają. Ktoś kto ją ma może odłożyć środki / wziąć kredyt jeśli chce działalność otwierać.
Niestety nie mogę zgodzić się z tą opinią ponieważ zgodnie z zapisami regulaminu, który jest nieodłącznym elementem otrzymania dotacji jest zapis, który wymienia osoby mogące ubiegać się o dotację. Możemy tam znaleźć osoby bezrobotne, ale również osoby np. z terenów wiejskich. Jeżeli ktoś spełnia kryterium inne niż to, że jest bezrobotny czyli jest z terenów wiejskich to jak najbardziej może być zatrudniony na podstawie umowy o pracę w rozumieniu KP. Może ubiegać się o dotację, więc jeżeli może się o nią ubiegać bo spełnia kryterium, to jego praca nie może być podstawą dyskryminacji przy przyznawaniu dotacji.
Zarzut, że pracuje jest tu niesłuszny ze względu na to, że osoba fizyczna spełnia kryterium wniosku, a nadto jest to wielki nietakt ze strony urzędnika.
Jeżeli chodzi o samo odłożenie środków z pensji to może należy przeanalizować ile czasu zajmie zgromadzenie środków osobie, która powiedzmy średnio zarabia 1500zł netto w naszym mieście i musi się za to jeszcze utrzymać. Pytanie też jak zmieni się sytuacja gospodarcza w momencie kiedy już zbierze środki i postanowi zainwestować.
Przypominam też, że w chwili obecnej ciężko jest o kredyt, a z tego co widzę to jest napisane, że Pan się zapożyczył aby działalność otworzyć i to nie w banku. A jak założył działalność to miejsce pracy się zwolniło i zatrudnił jeszcze kilka osób więc chyba warto byłoby dać takiej osobie dotację. Może jakby dostał dotację to dziś zatrudniłby 6 osób a nie 3. Ale to pozostawiam do oceny forumowiczów.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: Modzel »

A dla mnie takie osoby pracujące powinny być z góry odrzucane, chociaż przepis jest ,że mogą składać wniosek i składają , ale jak są bezrobotni z równie dobrymi pomysłami to powinni przechodzić właśnie te osoby.

Ja znam z czasów jak ja się ubiegałem o dotację ,że taka pani prezes banku chciała sobie wyremontować w domu biuro i jak wypali to się zwolnić z pracy, czy jeden z kierowników baku który chciał przeznaczyć 40 tyś na zakup automatów do kawy i wstawiać je po firmach - pomysł fajny , ale czy fajny na ostrołęckie realie-kawa w pracy za 6 zł? , czy pan radny z udziałami w jednej z ostrołęckich firm - dla mnie ci ludzie mogli sobie mówić ,że jak wypali biznes to się zwolnią z pracy , ale całe szczęście ,że nie dostali tych dotacji, bo jest to jak dla mnie wielkie CWANIACTWO ze strony tych osób , dajcie mi darmową kasę chociaż mam dobrą pracę , a jak ruszę z interesem to dalej będę pracował , bo co będzie jak nie wypali , a jak wypali to się zwolnię po dwóch latach , bo nie uwierzę ,że od razu.

Też to pozostawiam ocenie forumowiczów.

Dodam od siebie ,że ja podchodziłem do tego trzy razy, i za pierwszym razem jak nie przeszedłem to byłem bardzo rozgoryczony uważając ,że miałem najlepszy wniosek , a moje prezentacja był super , za drugim zacząłem zauważać swoje błędy , nie będę pisał jakie i wszystko poprawiłem , aż w końcu się udało bez znajomości, także ludzie trochę pracy, zaangażowania i warto próbować.


Dodam jeszcze od siebie , że mam odczucie , że ten wątek będzie służył głównie , (mimo innych, szczerych zamiarów osoby o nicku PREZES, który go założył )osobom , które chciały w jakimś stopniu wyłudzić pieniądze i od razu zamknąć interes i osobom , których świetne pomysły , a realnie nie do zaakceptowania nie przeszły - właśnie te osoby będą mogły się tu wyżalić opisując nieprawdopodobne historie rodem z dobrego serialu SF.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, 8:35 przez Modzel, łącznie zmieniany 2 razy.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: malykazio »

Jak dla mnie oczywistym jest, że skoro organizatorem jest WUP to oferta jest skierowana do osób bezrobotnych lub osób które z różnych względów statusu osoby bezrobotnej mieć nie mogą (wykreślenie, posiadanie znikomej wielkości gospodarstwa rolnego itd).
Jeśli ktoś pracuje to znaczy, że sobie radzi. Jeśli zarabia 1.500 złotych to nie jest z nim tak źle jak na ostrołęckie warunki, gdzie duża część osób zarabia 1.500 zł ale brutto albo pracuje na umowę zlecenie za jeszcze mniejsze pieniądze.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: Modzel »

malykazio pisze:Jak dla mnie oczywistym jest, że skoro organizatorem jest WUP to oferta jest skierowana do osób bezrobotnych lub osób które z różnych względów statusu osoby bezrobotnej mieć nie mogą (wykreślenie, posiadanie znikomej wielkości gospodarstwa rolnego itd).
Jeśli ktoś pracuje to znaczy, że sobie radzi. Jeśli zarabia 1.500 złotych to nie jest z nim tak źle jak na ostrołęckie warunki, gdzie duża część osób zarabia 1.500 zł ale brutto albo pracuje na umowę zlecenie za jeszcze mniejsze pieniądze.

Zgadzam się :-) z Tobą.

Dodam jeszcze od siebie , że mam odczucie , że ten wątek będzie służył głównie , (mimo innych, szczerych zamiarów osoby o nicku PREZES, który go założył )osobom , które chciały w jakimś stopniu wyłudzić pieniądze i od razu zamknąć interes i osobom , których świetne pomysły , a realnie nie do zaakceptowania nie przeszły - właśnie te osoby będą mogły się tu w większości wyżalić opisując nieprawdopodobne historie rodem z dobrego serialu SF.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: malykazio »

Ja w ogóle jestem przeciwny tego rodzajom dotacji. Dotowanie otwarcia działalności gospodarczej, moim zdaniem, powinno ograniczyć się do wsparcia w zakresie opłacania ZUS, ewentualnie dotacji na zatrudnienie pracownika/ów (w pewnych działalnościach zatrudnienie kogoś jest niezbędne).
albinka
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2012, 19:23

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: albinka »

A ja się nie mogę zgodzić z Wami. Jeżeli ktoś pracuje i zarabia 1500zł brutto i ma dobry pomysł na założenie własnej działalności, lepszy od osoby bezrobotnej to czemu nie przyznać mu dotacji? Cytuję taka osoba "sobie radzi" no może i fajnie, ale jeżeli ma doświadczenie i jest przedsiębiorcza to czemu nie przyznać jej dotacji jeżeli może się o nią ubiegać. Może właśnie ta osoba rozwinie działalność i zatrudni kilka osób bezrobotnych, a nie po roku zamknie działalność i znów będzie bezrobotna.

A jeżeli chodzi o rozżalenie forumowiczów dotyczące nieprzyznania dotacji to na pewno znajdzie się kilka takich osób, które się tylko wyżalą, ale mnie martwi to, że jest wiele przykładów kiedy dotacji ktoś nie otrzymał za założył działalność i radzi sobie świetnie, a część właśnie może bezrobotnych po roku znów jest na zasiłku bo nie umieją tego poprowadzić albo mają słabsze pomysły, ale startują z działąlnością i okazuje się że nie jest tak jak zakładali.

Napisaliście, że jeżeli WUP przyznaje dotacje dla osób to powinny one być bezrobotne, to po co we wnioskach jest, że mogą starać się o nie ludzie pracujący. Niech napiszą, że to jest tylko dla bezrobotnych to nie będą mieeli 400 czy więcej wniosków tylko 200 a pozostałe 200 zaoszczędzi czas, pieniądze i nerwy.
wesoły_rolnik
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 06 sty 2011, 11:35
Lokalizacja: Czerwin

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: wesoły_rolnik »

Mnie dziwi kolejna rzecz... dlaczego jest tak krótki okres na utrzymanie się ?
Tylko jeden rok??
Dlaczego nie dwa lata?
Skoro ktoś jest pewny swego to niech utrzyma sie minimum te dwa lata!

Kolejna sprawa, w przypadku sprzętu powinien być zakaz pozbywania sie dóbr trwałych przez minimum 2-3 lata!! Bo taki niziołek sobie kupi sprżetu za 40 tysięcy i za rok to sprzedaje! :x
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: balboa »

Tego 1-rocznego okresu nie ustalają urzędnicy WUP raczej.
Z niektórych postów wynika jakby o przyznaniu czy nieprzyznaniu dotacji decydowało sobie dwóch dobrych znajomków według własnego widzimisię. Nie wiem ile osób jest włączonych w ocenę wniosku ale na pewno więcej i na pewno wszystkie te osoby i ich praca podlegają kontroli przełożonych lub są inne mechanizmy kontroli całego systemu. Dlatego moim zdaniem, wszyscy ubiegający się o dotację powinni jak najstaranniej i najbardziej wyczerpująco udokumentować wniosek.

Jeśli jakiaś osoba kombinuje tak jak w/w przypadkach, żeby po roku zamknąć działalność to też, ciężko o to mieć pretensje do przyznających dotację.
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: _KanaR_ »

balboa pisze:Tego 1-rocznego okresu nie ustalają urzędnicy WUP raczej.
Z niektórych postów wynika jakby o przyznaniu czy nieprzyznaniu dotacji decydowało sobie dwóch dobrych znajomków według własnego widzimisię. Nie wiem ile osób jest włączonych w ocenę wniosku ale na pewno więcej i na pewno wszystkie te osoby i ich praca podlegają kontroli przełożonych lub są inne mechanizmy kontroli całego systemu.
Zdziwiłbyś się Kolego :) Niektórzy piszą o historiach rodem S-F. Znam kilka takich historii i jest to niestety czysta prawda a nie bajeczki.
Niektóre przepisy powinny być zmienione żeby ukrócić kombinowanie.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: prezes »

Widzę, że dyskusja rozgorzała. Cieszę się, że budzi to zainteresowanie różnych osób oraz, że wymieniane są poglądy na ten temat, to jest piękno demokracji.
Jednak w niektórych postach znalazłem kilka rozbieżności, dlatego postaram się sprostować aby dyskusja miała charakter merytoryczny.
Modzel pisze:A dla mnie takie osoby pracujące powinny być z góry odrzucane, chociaż przepis jest ,że mogą składać wniosek i składają , ale jak są bezrobotni z równie dobrymi pomysłami to powinni przechodzić właśnie te osoby.
W regulaminie jest zapis który mówi, że z każdej kategorii uczestników powinien być odpowiedni procent tych zakwalifikowanych do otrzymania dotacji np. osoby bezrobotne 40% ( liczba nie jest z regulaminu) więc nie można dyskryminować kogoś dlatego, że pracuje dlatego, że jak sama nazwa wskazuje jest to dyskryminacja uczestnika. Nie można też faworyzować osoby ze słabszym wnioskiem spełniającej dwa kryteria np. osoba bezrobotna i z terenów wiejskich ponieważ otrzyma dotację tylko z jednego z kryterium, jednak nie można dyskryminować człowieka posiadającego pracę będącego np. osobą z grupą inwalidzką na korzyść osoby bezrobotnej tylko dlatego, że jedna pracę ma a druga nie.
malykazio pisze:Ja w ogóle jestem przeciwny tego rodzajom dotacji. Dotowanie otwarcia działalności gospodarczej, moim zdaniem, powinno ograniczyć się do wsparcia w zakresie opłacania ZUS, ewentualnie dotacji na zatrudnienie pracownika/ów (w pewnych działalnościach zatrudnienie kogoś jest niezbędne).
Opłacenie ZUS i opłacenie pracownika to również dotacja więc raczej jesteś za innym wydatkowaniem tych pieniędzy - tu moim zdaniem jest wiele racji dlatego, że te pieniądze mogłyby być trochę inaczej wydatkowane i pod większą kontrolą. należy jednak pamiętać, że czasem bez sprzętu nie można rozpocząć działalności.
albinka pisze:Niech napiszą, że to jest tylko dla bezrobotnych to nie będą mieeli 400 czy więcej wniosków tylko 200 a pozostałe 200 zaoszczędzi czas, pieniądze i nerwy
Tu niestety nie dysponuję danymi dokładnymi, ale osób pracujących ubiegających się o dotację zapewne jest ok.40% myślę, że nie więcej. Nadmienię, że nie posiadam tu danych to tylko moja opinia.
wesoły_rolnik pisze:Mnie dziwi kolejna rzecz... dlaczego jest tak krótki okres na utrzymanie się ?
Tylko jeden rok??
Dlaczego nie dwa lata?
Skoro ktoś jest pewny swego to niech utrzyma sie minimum te dwa lata!
Tu również moim zdaniem jest sporo racji myślę, że jeżeli wymóg utrzymania przedsięwzięcia byłby wyższy niż obecnie wiele osób poważnie zastanowiłoby się zanim złożyłoby wniosek.
Jednak należy stwierdzić jasno, że taka instytucja jak WUP wygrywa projekt, który ma odgórne zalecenie m.in. prowadzenie działalności przez okres 1 roku i na to nie mają już wpływu nasi lokalni urzędnicy.
balboa pisze:Niektóre przepisy powinny być zmienione żeby ukrócić kombinowanie.
Tu również pozwolę sobie na subiektywną opinię. Zgadzam się z powyższym zdaniem. Pomimo, że cała procedura wydaje się być zawiła i rozbudowana, aby ukrócić takie zjawiska jak nepotyzm czy korupcja to często można odnieść inne wrażenie. Moim zdaniem wnioski powinny być dokładniej weryfikowane przez urzędników, oceny rzetelne i merytoryczne, przed przyznaniem dotacji ścisła weryfikacja tego co we wniosku się znajduje i sami oceniający to powinny być osoby, które wiedzą w jaki sposób prowadzi się przedsiębiorstwo, z doświadczeniem. Z opinii wynika, że wielu takich nie jest. No i ścisły audyt już po przyznaniu dotacji.

Zachęcam do dyskusji. Bardzo bym prosił, aby jeżeli są podawane przykłady innych osób były one zgodne ze stanem faktycznym:)
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: elfik »

Przy następnej rekrutacji mają brać tylko osoby bezrobotne. Tak mi powiedziała Pani w WUPie osobiście...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: malykazio »

albinka pisze:Jeżeli ktoś pracuje i zarabia 1500zł brutto i ma dobry pomysł na założenie własnej działalności, lepszy od osoby bezrobotnej to czemu nie przyznać mu dotacji? Cytuję taka osoba "sobie radzi" no może i fajnie, ale jeżeli ma doświadczenie i jest przedsiębiorcza to czemu nie przyznać jej dotacji jeżeli może się o nią ubiegać. Może właśnie ta osoba rozwinie działalność i zatrudni kilka osób bezrobotnych, a nie po roku zamknie działalność i znów będzie bezrobotna.
Bo pracuje, bo może wziąć kredyt, bo jest mnóstwo osób w gorszej sytuacji, które nie mają nie tylko pracy ale i środków na życie? Jeśli jest przedsiębiorcza, tak jak piszesz, to poradzi sobie i bez dotacji, sporządzi dobry biznes plan i środki uzyska z innych źródeł.
albinka pisze:Napisaliście, że jeżeli WUP przyznaje dotacje dla osób to powinny one być bezrobotne, to po co we wnioskach jest, że mogą starać się o nie ludzie pracujący.
Nie jest napisane, że mogą starać się ludzie pracujący, lecz tylko to, że nie muszą być bezrobotnymi. Gdyby ograniczyć możliwość ubiegania się o dotacje do ludzi bezrobotnych to wyeliminowałoby to możliwość złożenia wniosku przez osoby faktycznie bezrobotne, lecz formalnie statusu bezrobotnych nieposiadające, np. wykreślone z rejestru za niestawienie się do podpisu, czy osoby, których mąż/żona mają o parę arów za duże gospodarstwo rolne. To, że o dotacje starają się ludzie pracujący jest konsekwencją tego, że nie ograniczono naboru do osób formalnie, ustawowo, bezrobotnych a nie dlatego, że tak jest lepiej.
prezes pisze:Opłacenie ZUS i opłacenie pracownika to również dotacja więc raczej jesteś za innym wydatkowaniem tych pieniędzy - tu moim zdaniem jest wiele racji dlatego, że te pieniądze mogłyby być trochę inaczej wydatkowane i pod większą kontrolą. należy jednak pamiętać, że czasem bez sprzętu nie można rozpocząć działalności.
Przecież napisałem, że jestem przeciwny "tego rodzajom dotacji". Nigdzie nie stwierdziłem, że opłacenie ZUS i pracownika dotacją nie jest.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: prezes »

malykazio pisze:Jeśli jest przedsiębiorcza, tak jak piszesz, to poradzi sobie i bez dotacji, sporządzi dobry biznes plan i środki uzyska z innych źródeł
Bardzo ciężko jest w chwili obecnej uzyskać kredyt z takimi zarobkami. Jeżeli chodzi o inne źródła to moim zdaniem właśnie jeżeli człowiek nie może otrzymać kredytu bo nie ma wystarczających dochodów lub otrzyma bardzo niski niewystarczający na rozpoczęcie działalności to właśnie taka instytucja jak WUP jest tym "innym źródłem" z którego może otrzymać dotację na start. Jakie są inne możliwości dla takich osób.
elfik pisze:Przecież napisałem, że jestem przeciwny "tego rodzajom dotacji". Nigdzie nie stwierdziłem, że opłacenie ZUS i pracownika dotacją nie jest.
Proszę nie irytuj się tym, moja błędna interpretacja.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: balboa »

_KanaR_ pisze: Niektórzy piszą o historiach rodem S-F. Znam kilka takich historii i jest to niestety czysta prawda a nie bajeczki.
Więc powinni zapoznać z tymi historiami odpowiednich ludzi a nie opowiadać tylko znajomym lub na forum.
Często tego typu historie tworzą ci którzy się po prostu nie załapali.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: prezes »

balboa pisze:Więc powinni zapoznać z tymi historiami odpowiednich ludzi a nie opowiadać tylko znajomym lub na forum.
Może ta dyskusja sprowokuje właśnie kontakt i zapoznanie z tymi historiami "odpowiednich ludzi"
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: xlukim »

Do wesoły rolnik...
Majac te 32 lata mam już jakieś doświadczenie i pojęcie o świecie...a taki studencik?? nie robił nic oprócz "uczenia" sie no litości... Albo ludzie po 45 roku życia... czy taka osoba będąc w tym wieku jest rozwojowa?? Nie!! bo skoro do tej pory sobie nie radziła to i tym razem sobie nie poradzi...
Osoby zwolnione z zakładów no ok.. jakoś można im pomóc ale skoro taka osoba zadowalała się praca 20 lat w jednym miejscu to czy taka osoba ma jakieś ambicje i perspektywy??

NIE!!!!!!!!!!!

Dlaczego trzęsąca się puszko mleka negujesz młodszych i starszych wiekiem...
Gwiazdor się znalazł i nie może przejść przez kłopoty...zacznij od zera ,a nie czekasz na dotację i negujesz innych...DAJ PSYCHICZNY RELAKS I SZANSE...!!!
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: Modzel »

malykazio pisze:Nie jest napisane, że mogą starać się ludzie pracujący, lecz tylko to, że nie muszą być bezrobotnymi. Gdyby ograniczyć możliwość ubiegania się o dotacje do ludzi bezrobotnych to wyeliminowałoby to możliwość złożenia wniosku przez osoby faktycznie bezrobotne, lecz formalnie statusu bezrobotnych nieposiadające, np. wykreślone z rejestru za niestawienie się do podpisu, czy osoby, których mąż/żona mają o parę arów za duże gospodarstwo rolne. To, że o dotacje starają się ludzie pracujący jest konsekwencją tego, że nie ograniczono naboru do osób formalnie, ustawowo, bezrobotnych a nie dlatego, że tak jest lepiej.

Dla mnie pracujący powinni poszukać sobie innych instytucji - bo przecież takie są w naszej Ostrołęce na sfinansowanie ich pomysłu biznesowego , a WUP pozyskuje dotacje na walkę z bezrobociem , a gdybanie dajcie mi mimo ,że pracuję , a jak mi pójdzie dobrze o zatrudnię kilka innych osób jest tylko gdybaniem , a co jak nie pójdzie tak dobrze.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2012, 15:09 przez Modzel, łącznie zmieniany 1 raz.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: Modzel »

xlukim pisze:Do wesoły rolnik...
Majac te 32 lata mam już jakieś doświadczenie i pojęcie o świecie...a taki studencik?? nie robił nic oprócz "uczenia" sie no litości... Albo ludzie po 45 roku życia... czy taka osoba będąc w tym wieku jest rozwojowa?? Nie!! bo skoro do tej pory sobie nie radziła to i tym razem sobie nie poradzi...
Osoby zwolnione z zakładów no ok.. jakoś można im pomóc ale skoro taka osoba zadowalała się praca 20 lat w jednym miejscu to czy taka osoba ma jakieś ambicje i perspektywy??

NIE!!!!!!!!!!!

Dlaczego trzęsąca się puszko mleka negujesz młodszych i starszych wiekiem...
Gwiazdor się znalazł i nie może przejść przez kłopoty...zacznij od zera ,a nie czekasz na dotację i negujesz innych...DAJ PSYCHICZNY RELAKS I SZANSE...!!!
Rodem z Ku Klux Klan + szczypta rasizmu.

Ty kolego jak jesteś taki rozwojowy :-) to nie staraj się lepiej o tę dotację bo zmarnujesz tylko swój czas :-) , na pewno jej nie dostaniesz.
wesoły_rolnik
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 06 sty 2011, 11:35
Lokalizacja: Czerwin

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: wesoły_rolnik »

xlukim pisze:Do wesoły rolnik...
Majac te 32 lata mam już jakieś doświadczenie i pojęcie o świecie...a taki studencik?? nie robił nic oprócz "uczenia" sie no litości... Albo ludzie po 45 roku życia... czy taka osoba będąc w tym wieku jest rozwojowa?? Nie!! bo skoro do tej pory sobie nie radziła to i tym razem sobie nie poradzi...
Osoby zwolnione z zakładów no ok.. jakoś można im pomóc ale skoro taka osoba zadowalała się praca 20 lat w jednym miejscu to czy taka osoba ma jakieś ambicje i perspektywy??

NIE!!!!!!!!!!!

Dlaczego trzęsąca się puszko mleka negujesz młodszych i starszych wiekiem...
Gwiazdor się znalazł i nie może przejść przez kłopoty...zacznij od zera ,a nie czekasz na dotację i negujesz innych...DAJ PSYCHICZNY RELAKS I SZANSE...!!!

ohoho to się zapieniłeś ;D
Chłopczyku dlaczego neguje osoby młode i po 45 roku??

Napisałem wyraźnie młody nie ma doświadczenia koniec kropka! Starszy człowiek skoro tyle lat klepał prase w jednym zakładzie pracy to jest nierozwojowy bo mu taka posadka pasowała! Jak taka osoba może przestawic po tylu latach skoro tyle czasu ktos wydawał jej polecenia?!

I czytaj człowieku to co pisze od początku !!!

Prowadze biznes który został oceniony na niemający szans! Musiałem zainwestować swoje pieniądze + pożyczone!

Majac dotację mógł bym zatrudnić 3 osoby!!!! Bo nie mogę pracować pa pół gwizdka! brakuje mi sprzętu ! Ale co takiemu pyskaczowi tłumaczyć jak tylko z mordo potrafisz wpadać!!!

Co do audytów to są tylko w chorej formie!

Wpadają sobie osoby i na kontrolę i jak są braki jest kilka dni na uzupełnienie i wyjaśnienie!

Czegoś brakuje to sie pożycza taki sam egzemplarz! nikt nie sprawdza numerów seryjnych ! co to ma być za samowola??!!!
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wpływ dotacji na złożenie działalności z UE na lokalny r

Post autor: _KanaR_ »

Niektórym na forum wydaje się, że prowadzenie firmy to chyba zabawa. W dzisiejszych czasach naprawdę trzeba mieć głowę na karku oraz trochę szczęścia, żeby się rozwijać. Popieram w 100% Kolegę wesoły_rolnik. Młode osoby nie mają pojęcia o większości spraw związanych z biznesem. Często same jeszcze nie pracowały lub pracowały sezonowo czy w jakiejś innej formie zatrudnienia. Czego tam młoda osoba ma się nauczyć? Podstaw biznesu? Wiem co widzę. Młode osoby chciałyby zarabiać 4+ tys. zł i się nie narobić. Wiem co młode osoby ubiegające się o dotację mówią: jak nie wypali to będę miał co sprzedać. Wielokrotnie słyszałem to od znajomych. To samo jest z osobami w średnim (:D) wieku. Kolega opisał to tak jak jest w rzeczywistości.
ODPOWIEDZ