Esprit - aktualności

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Ooo, nie wiedziałem. Ale jak widać to spora nowość :).

Niestety ale moja rodzinka mieszka w bloku nieco na uboczu, przy Bielik i Makarowej. Tam pewnie nie macie zamiaru "wejść". Chociaż i tak jak na razie to wiąże ich jeszcze ponad półtora roczna umowa z TPSA.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze:Ooo, nie wiedziałem. Ale jak widać to spora nowość :).

Niestety ale moja rodzinka mieszka w bloku nieco na uboczu, przy Bielik i Makarowej. Tam pewnie nie macie zamiaru "wejść". Chociaż i tak jak na razie to wiąże ich jeszcze ponad półtora roczna umowa z TPSA.
Odpalamy go jakos w 2 tyg czerwca, po Grota Roweckiego. Pol roku to nie duzo;)
Pampam
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 18 lip 2011, 9:15

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Pampam »

Jak można uzyskać dekoder?
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Pampam pisze:Jak można uzyskać dekoder?
Dekodery są wydawane po podpisaniu umowy. Abonament z dekoderem jest o 5 zł wyższy a sam dekoder nic nie kosztuje. Trzeba odwiedzic biuro Esprit (KUPIEC lok. 35 - lewe skrzydlo, II piętro) z dowodem osobistym. Po kilku minutach można odebrac dekoder. Aktualny wykaz kanałów cyfrowych http://cyfrowyesprit.pl/index.php/ofert ... y-cyfrowe/. Acha, z umowy mozna zrezygnować w dowolnym momencie bez konsekwencji.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Esprit - aktualności

Post autor: behindblueeyes »

Tak, tylko przez jaki okres czasu te 5 zł więcej się płaci?
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

behindblueeyes pisze:Tak, tylko przez jaki okres czasu te 5 zł więcej się płaci?
Wyzszy abonament płaci się przez okres korzystania z dekodera. Jeżeli abonent wymieni telewizor na taki z dekoderem DVB-C moze dekoder Espritowi zwrócić i placic abonament 28 zł.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Esprit - aktualności

Post autor: behindblueeyes »

esprit pisze:Wyzszy abonament płaci się przez okres korzystania z dekodera
Trochę nieuczciwe.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Esprit - aktualności

Post autor: malykazio »

Niby dlaczego? Płacisz dodatkowo za wynajęcie dekodera, jeśli go zwracasz to nie płacisz...jasny układ moim zdaniem.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Esprit - aktualności

Post autor: behindblueeyes »

No ok, ale co w momencie spłacenia dekodera? Powinna być jakaś klauzula.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Esprit - aktualności

Post autor: malykazio »

Jakiego spłacenia? Nie znam umowy, ale jeśli jest to tylko wypożyczenie dekodera a nie sprzedaż ratalna to o żadnym spłaceniu nie ma mowy i czynsz trzeba płacić przez cały okres korzystania z niego.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Esprit - aktualności

Post autor: behindblueeyes »

No ok, ok, ale po 2 / 3 latach już dopłacasz do tego dekodera. Gdy już na dobre to wejdzie, podejrzewam, że dekodery pójdą momentalnie w dół cenowo. Wyrzucanie pieniędzy dla mnie.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Esprit - aktualności

Post autor: malykazio »

Godzisz się na to. Nikt nikogo do tego nie zmusza. Korzystasz z cudzej rzeczy więc płacisz. Logiczne i nie ma w tym nic zdrożnego. Jeśli chciałbyś nabyć ten dekoder na własność i ktoś ma Ci to skredytować to zapłać cenę plus odsetki i jakieś koszty i tyle. Ale żeby w ten sposób kupić dekoder ktoś musi chcieć Ci go tak sprzedać. Czy jeśli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu przez 20 lat to po tym czasie uważasz, że powinieneś stać się jego właścicielem?
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Esprit - aktualności

Post autor: behindblueeyes »

Nie porównuj ceny nieruchomości do urządzenia wartego niecałe 200 PLN.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Esprit - aktualności

Post autor: malykazio »

Przecież to ta sama zasada działania i ten sam sposób myślenia! Dlaczego mam nie porównywać? czynsz za dekoder jest stosunkowo mniejsza, bo mniejsza jest wartość dekodera, ale o to samo chodzi. Twój tok rozumowania prowadzi do takich właśnie wniosków.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Esprit - aktualności

Post autor: behindblueeyes »

Gdy bierzesz internet bezprzewodowy z laptopem, np. w Orange, czy za ten laptop płacisz wiecznie po 100 bądź 150 zł więcej do abonamentu przez lata? Czy tylko w okresie kredytowania? Pomyśl.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Esprit - aktualności

Post autor: malykazio »

Naprawdę nie odróżniasz sprzedaży na raty od najmu / dzierżawy? Oczywistym jest, że w pierwszym wypadku stajesz się właścicielem po spłacie raty. W przypadku najmu / dzierżawy NIGDY nie stajesz się właścicielem, choćbyś nie wiem ile zapłacił, bo i nie płacisz rat tylko czynsz.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Esprit - aktualności

Post autor: behindblueeyes »

Idąc tokiem Twojego rozumowania, po latach można wykupić
na własność mieszkania w OTBS, po proporcjonalnie niższej cenie .. :lol:
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Esprit - aktualności

Post autor: malykazio »

A z której części mojej wypowiedzi to wynika?
Co do OTBS to można "wykupić" mieszkania w TBSie na własność.
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Założeniem dzierżawy dekodera było umożliwienie odbioru dodatkowych, cyfrowych programów abonentom bez odpowiedniego telewizora. Zwracam uwagę, że w przypadku Espritu nie ma konieczności dzierżawy lub zakupu dekodera od nas. W chwili obecnej niemal wszystkie nowe telewizory posiadają dekoder DVB-C. Jeżeli telewizor ma taki dekoder nie ma potrzeby dzierżawienia lub zakupu dekodera od Espritu. Taki telewizor podłącza się do kabla i odbiera programy cyfrowe w tej samej cenie co analogowe (54 kanały cyfrowe za 28 zł miesięcznie). Konkurencyjni operatorzy zawsze wymagają zakupu lub wydzierżawienia dekodera, więc opinia behindblueeyes mówiąca, że jest to "trochę nieuczciwe" nie jest moim zdaniem w tym przypadku sprawiedliwa.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Esprit - aktualności

Post autor: behindblueeyes »

Sprawiedliwa, czy nie, to moje osobiste zdanie, z którym nie musicie się zgadzać. Nie miałem na celu odbierać kredytu zaufania firmie Esprit, do której osobiście nie mam nic. Ba, nawet dobrze ją kojarzę. Rodzice byli z firmą związani od samych jej początków i nigdy jej nie zmieniali.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Esprit - aktualności

Post autor: malykazio »

Po prostu behindblueeyes nie wie co to jest dzierżawa i nie odróżnia sprzedaży od najmu / dzierżawy. Stąd jego wydziwianie związane z uczciwością.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Ruszyliście już z ofertą dostępu do Internetu, czy po prostu pośpieszyliście się z informacją na stronie, gdyż widzę, że ją właśnie zmieniliście: http://cyfrowyesprit.pl/?

Poza tym chciałbym wiedzieć w jakiej technologii macie zamiar oferować ten dostęp. Patrząc na prędkości transmisji w cenniku to chyba nie jest DOCSIS 3.0 ;). Jak przypuszczam, zasięg tej usługi jest jak na razie niewielki?

Od momentu kiedy zapowiedzieliście wprowadzenie takiej oferty podejrzewałem, że przebudowujecie sieć na hybrydową (światłowody + "koncentryk"). Ale jakoś nigdzie nie znalazłem informacji jak postępują prace. Powiem tylko tyle, że u mnie odbiór DVB-C jest już wyraźnie stabilniejszy niż był wcześniej, ale do w pełni pewnego odbioru jeszcze mu trochę brakuje (brakowało?). Na szczęście błędy w transmisji i związane z tym artefakty na obrazie są już znacznie rzadszym zjawiskiem. Tak przynajmniej twierdzą domownicy, którzy mają więcej czasu na oglądanie TV. Jakiś czas temu (w weekend) brakowało tylko nadawania Cartoon Network, ale to raczej nie wina kabli.
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Oferta dostępu do internetu to już kwestia dni. Prędkości będą także większe w oparciu o DOCSIS 2.0. więcej informacji niebawem.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Co planujecie wprowadzić zamiast kanału ARD HD, tfu.. Czwórki - Radio na wizji?

Chyba, że jeszcze nie zauważyliście iż wczoraj zaprzestali nadawać satelitarnie ;).

I jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Co z EPG? Będzie kiedyś (czytaj wkrótce: 1-2 miesiące)?
Ja jestem mocno do niego przyzwyczajony, gdyż sporo oglądam telewizji z DVB-T.
Bez niego nie mogę ustawiać nagrywania w swoim TV :(.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: Esprit - aktualności

Post autor: discorelax »

czy w dniu 8 czerwca kablówka wprowadzi w ofercie cyfrowej nowe kanały m.in. Sportklub którego ciągle brakuje?
ODPOWIEDZ