Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

Widząc entuzjazm, jaki Wam towarzyszy, ciekaw jestem, co myślicie o zamykających się sklepach, firmach, jeden po drugim - np. na ulicy Głowackiego. Niebawem na tej ulicy chyba już nikt handlować nie będzie?
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: shelly »

na sklepy typu TK Maxx, Ikea czy Zara bym nie liczyła, ale H&M, KappAhl lub New Yorker jak najbardziej, no i empik oczywiście
behindblueeyes pisze:Widząc entuzjazm, jaki Wam towarzyszy, ciekaw jestem, co myślicie o zamykających się sklepach, firmach, jeden po drugim - np. na ulicy Głowackiego. Niebawem na tej ulicy chyba już nikt handlować nie będzie?
taka chyba kolej rzeczy, ja teraz bardzo rzadko bywam na Głowackiego/Kilińskiego, wszystko mam przy Gorbatowa/Prądzyńskiego, tamte okolice wydają mi sie takie odległe teraz
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

Znajoma prowadziła punkt blisko tej ulicy. Wspominała o bardzo dużym ruchu w okresie letnim. Wszyscy spacerują w kierunku rzeki, bądź wracają z tamtych stron...Wtedy opłaca się prowadzić tam interes. Gdy jest chłodno, bardzo mało ludu jest..
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: malykazio »

Głowackiego to teraz praktycznie wymarły rejon. Tym bardziej, że tak naprawdę nie ma tam markowych sklepów, lepszych od tych otwartych gdzie indziej, np. okolice Handlowca, Kupca, do których warto specjalnie się przejść.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: głęboka otchłań »

Trochę w innym kontekście ale związanym z Galerią Bursztynowa.
Otóż: ja cieszę się, że powstanie kolejna galeria i żywię nadzieję na to, że powstaną również nowe miejsca pracy- wakaty: sprzedawca, kierownik sklepu, menager, ochroniarz, sprzątaczka, klener.
Jeśli kilkadziesiąt osób - mieszkańców Ostrołęki znajdzie pracę to będzie to z pewnością duża korzyść.
gg 33063013
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

Jedni znajdą pracę kosztem upadku działalności innych. Niedługo w Ostrołęce będą same hiper / markety, galerie, handlowce, etc.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: Sarcev »

Mi osobiście Ostrołęka bardzo się podoba, w tej chwili widziałbym to w sposób(w perspektywnie kilku- kilkunastu lat), że na Kilińskiego raczej beda jakies biura rachunkowe, kancelarie, może jakaś lodziarnia, księgowość etc. Bez sklepów z ubraniami czy innymi. Głowackiego bym zamknął z ruchu samochodowego, a postawił na miejsce na spacery, w miejsce sklepów jakieś ogródki piwne, coś związanego ze sztuką, pracownie artystyczne itp. Handel i tak swoją drogą przesuwa sie i będzie przesuwać sie w stronę os. Centrum. Plac Bema bym zmienił jak w projektach proponowanych wcześniej na zamówienie UM coś ala nowy plac w Ciechanowie przed UM. Dworzec PKS przeniósłbym na Witosa a miejsce obecnego dworca można byłoby zrobić skwerek z krzewami, fontannami, ławeczkami, też związanymi ze sztuką artystyczną, ogródki piwne, a w miejsce starego basenu dobra restauracja....
Pomarzyć można :))))
A co do galerii grunt by powstała jak najszybciej zarówna ta jak i druga niech bedzie rozbudowana, a ul Korczaka połączy sie z 11 listopada. Oby jak najszybciej....
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

Sarcev pisze:Głowackiego bym zamknął z ruchu samochodowego
tyle, że to byłby już strzał nie w stopę, ale w głowę, dla funkcjonujących jeszcze tam przedsiębiorców - jestem pełen podziwu dla odwagi tych, którzy cokolwiek tam jeszcze otwierają.. :wink:
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: tankian »

nie rozumiem zupelnie czemu ludzie zachwycaja sie h&m - ubrania drogie, a jakosc do d**** czy dla wszytskich marka musi sie liczyc?
kiedy otworza ta galerie, to maly ryneczek bedzie mial duze klopoty.... duzo osob zamknie swoje dzialalnosci....co do Glowackiego, to w sumie w naszym miescie nie ma deptaku...ulica nie jest taka dluga, zeby jakis przedsiebiorca musial jezdzic samochodem po niej, moze sie przejsc:) a funkcjonariusze na rowery ! :)
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

tankian pisze:maly ryneczek bedzie mial duze klopoty
Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie? Kiedyś .. no może przesadzam .. bo mówię jeszcze o latach 90 tych .. na małym ryneczku można było kupić niemalże wszystko. A duży rynek, na Targowej? To już było istne święto - wyjście, gdy był targ i goście zza granicy. Dziś? By kupić coś konkretnego, muszę ruszać na Targówek. Bo rozumiem, że Stadionu X lecia już nie ma? Dawno mnie nie było w tamtej okolicy akurat. Piszesz, że ryneczek będzie miał duże kłopoty. On ma je już od wielu lat. Ale jak widać, władze chcą, by miał on jeszcze większe kłopoty.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: malykazio »

Sarcev pisze:Głowackiego bym zamknął z ruchu samochodowego, a postawił na miejsce na spacery, w miejsce sklepów jakieś ogródki piwne, coś związanego ze sztuką, pracownie artystyczne
Mądrze prawi :) W szczególności, że to idealna trasa do Placu Bema i do Narwii, wzdłuż której można się przejść. Tyle tylko, że zorganizowanie tego wymaga poważniejszych działań i zaangażowania miasta. Otwarcie jednej knajpy nic nie da, bo sama jedna padnie jeśli będzie tylko w sąsiedztwie sklepów z ciuchami, zamiast innych knajp, lodziarni, kawiarni, z których można wybrać miejsce dla siebie.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: kasia pelasia »

Chciałabym Sephorę, Super-Pharm, Zarę, Sphinxa i Pizza Hut.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

kasia pelasia pisze:Sphinxa
Po Pizza Hut i ja się pod tym podpiszę. Rewelacja. Byłem tam, w Białymstoku.
Za taką kasę, jaką wydałem w restauracji, jeszcze nigdy się tak nie najadłem. Po prostu rewelacja.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: elfik »

behindblueeyes pisze:
kasia pelasia pisze:Sphinxa
Po Pizza Hut i ja się pod tym podpiszę. Rewelacja. Byłem tam, w Białymstoku.
Za taką kasę, jaką wydałem w restauracji, jeszcze nigdy się tak nie najadłem. Po prostu rewelacja.
muszę się z Tobą zgodzić.. ja też bym chciała sphinxa i shoarme od nich :shock:
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

Sphinx ma to do siebie, że ma swój klimat. Kto był, wie o co chodzi. Jak takie i podobne punkty będą w Ostrołęce, będzie ona stawała się choć odrobinę atrakcyjniejsza turystycznie.
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: tankian »

Spinx - jak najbardziej tak! :) co do pizza hut...czy naprawde jest potrzebna kolejna pizzeria w Oce?
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: palipies »

ale pizza hut to nie tylko pizza.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: behindblueeyes »

tankian pisze:co do pizza hut...czy naprawde jest potrzebna kolejna pizzeria
Żyję ponad trzydzieści lat na tym świecie i nigdy wcześniej nie jadłem tak smacznej pizzy, jak od nich.
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: tankian »

ja sie ostatnio przytrułam w pizza hut, moze dlatego jestem taka uprzedzona ;) no w sumie sa tam tez salatki i makarony... ale nie mialam okazji jeszcze tego u nich jesc.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: xlukim »

Do tankian

Podaj ich do sądu...żeby się przytruć w tak renomowanej sieci śmieciowego żarcia ,,,o Bosze mój jedyny...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: malykazio »

Sphinx jak najbardziej tak. Tyle, że o czym mi piszemy. Nie ma ani galerii ani ujawnionych chętnych do otwierania tam czegokolwiek. Kto ma wolne środki żeby sphinxa do spółki otworzyć w innym miejscu? :)
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: balboa »

Sacrew pisze: Dworzec PKS przeniósłbym na Witosa a miejsce obecnego dworca można byłoby zrobić skwerek z krzewami, fontannami, ławeczkami
Co to to nie. Dworzec ma bardzo dobrą lokalizację i można by było tylko pomyśleć o jego "podrasowaniu". A gdzie niby na Witosa, bo chyba nie chodzi o stary rynek na Targowej, na którym co wtorek i niedziela wiele osób zaopatruje się w przydatne ubrania, sprzęty, żywność itp.

Sphinx ( ; - ślinka leci, ale to się raczej nie utrzyma.

Na miejscu potencjalnych inwestorów w Galerię Bursztynową, zastanowiłbym się nad iwestowaniem w produkcję, przemysł a nie handel czy usługi.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: malykazio »

Właśnie w usługi trzeba inwestować, bo usługi są u nas w powijakach. W stosunku do np. Niemiec usługi to o ok. 10% mniej PKB. Jeszcze jest co rozwijać.
Niby dlaczego Sphinx ma się nie utrzymać? Skoro kebaby i mierna telepizza się utrzymują to sphinx nie da rady?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: balboa »

Te mierne przybytki utrzymują się dzieki temu, że dowożą i dają na wynos.
Ale inwestuj w Sphinxa, ja zajdę na pewno.

Gospodarki polska i niemiecka to tak jak Syrenka i Porshe. Trzeba najpierw coś pożądnie wyprodukować, żeby potem tym handlować i oferować dzieki temu usługi.
Awatar użytkownika
BelzeBuB
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 26 lut 2012, 9:43

Re: Galeria Bursztynowa - jakie sklepy/punkty/restauracje?

Post autor: BelzeBuB »

Ja bym ściągnął KIK niemiecka sieć textylna tania, mueller perfumeria, centro tanie obuwie,
ale tak jak moi przedmówcy myślę że w Oce potrzeba firm zatrudniających dużo ludzi.
a galeria to nie jest solidny pracodawca, niestety :/
ODPOWIEDZ