Praca w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

Zgadza się :) Chociaż ładnie odręcznie napisane CV na pewno zwróciłoby moją uwagę. Z drugiej strony jak dostaję w odpowiedzi na ogłoszenie (gdzie napisałem na jakie stanowisko szukam osoby i w jakiej firmie) listy motywacyjne adresowane do wójta, dyrektora sklepu to po prostu aż mi się niedobrze robi.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: behindblueeyes »

Zajmowałem się niejednokrotnie rekrutacją: 99% osób nie wysyła listów motywacyjnych.
Jak dla mnie, jest to przerost formy nad treścią, to o czym piszesz, Kaziu.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: Piotrek00 »

Dla mnie to normalne, że jak aplikuje na stanowisko i nie ma prośby o list motywacyjny to go nie wysyłam. Jedynie jak aplikuje do firmy, a nie ma konkretnego ogłoszenia o konkretne stanowisko a jedynie informacja, że osoby chcące podjąć pracę mogą słać CV na ogólnego maila HR to załączam CV i LM. A prawda jest taka, że LM nikt przecież w większych firmach nie czyta. Dostają stosy CV dziennie, od razu odrzucają najgorsze a resztę trzeba jeszcze jakoś przeanalizować i porównać. To co mówić o wczytywaniu się w listy - sprawdza się, czy jest i do kosza :)
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: behindblueeyes »

Kaziu, po co logujesz się z drugiego konta? To już drugie miejsce, gdzie stajesz we własnej obronie. Jaja normalnie.. :-)
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: Piotrek00 »

Tak, zarejestrowałem drugie konto, żeby poprzeć siebie w dywagacjach o czytaniu CV i LM przez pracodawców na forum Mojej-Ostrołęki. Teoria spiskowa godna Antka Macierewicza. Poza tym może słabo analizuje treść, ale ja chciałem swoim postem luźno coś wnieść do tematu. Napisałem, kiedy wysyłam LM a kiedy nie, i że pracodawcy raczej go nie czytają. Kazio napisał, że ludzie adresują LM do osób niezwiązanych ze stanowiskiem. Może jestem głupi, ale proszę, wskaż mi związek między tymi wypowiedziami...
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: palipies »

Piotrek,nie ma sensu wdawać się w dyskusję z tym użytkownikiem,po prostu szkoda czasu.

jestem stryjkiem małegokazia,żeby uprzedzić insynuacje.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

Czasem pracodawca wyraźnie zaznacza, że chce otrzymać LM. Jeśli ktoś w takiej sytuacji go nie wysyła to znaczy, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem, albo nie chce tej pracy. Proste. Poza tym niektórzy wysyłają LM sami z siebie. Jeśli list jest dobry to może pomóc takiemu kandydatowi, jeśli jest słaby to go pogrąży. W każdym wypadku coś wniesie do sprawy. Dalej. Obowiązku podawania płci, wieku, zainteresowań, stanu cywilnego też nie a mimo wszystko praktycznie każdy podaje...
Do reszty wypowiedzi bbe szkoda się w ogóle odnosić.
Self
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2012, 8:57

Praca w Niemczech.

Post autor: Self »

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć może od osób z forum, czy są jakieś pozytywne/negatywne opinie na temat pracy w Niemczech, umieszczonej w ogłoszeniach, coś czego nie widać okiem zza monitora.
Pozdrawiam.
cicero
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:27

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: cicero »

do Bart3kk ale czy do każdej pracy potrzebne jest CV,ja rozumiem nauczyciel itp ale zwykły sprzedawca,sprzątaczka,budowlaniec itp itd to już lekka przesada
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Praca w Ostrołęce

Post autor: mondeo »

behindblueeyes pisze:Zajmowałem się niejednokrotnie rekrutacją:
chłopie czego ty nie robiłeś, nie porównuj rekrutacji w firmie do załatwienia komuś roboty w budowlance na czarno
Nie masz o tym żadnego pojęcia więc nie udzielaj się !!! chyba że masz dwie osobowości bo TYM działem w firmach zajmują się kobiety n
ODPOWIEDZ