Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!!!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mariuszQ
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:21

Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!!!

Post autor: mariuszQ »

Czy wy wogóle nie widzicie co się dzieje w naszym mieście, ze jest bezrobocie a jak już ktoś pracuję to zarabia marne grosze? Zadajcie sobie pytanie i odpowiedzcie na nie jak zarabiając 1300 miesięcznie ktoś jest w stanie zapłacić min. 500 odstępnego za mieszkanie,a gdzie rachunki i życie? Czy dla was nie było by lepiej żeby ktoś dbał wam o mieszkanie płacił rachunki i przy okazji te 200 - 300 zł miesięcznie dał, to zrozumiałe ze też chcecie coś z tego mieć ,ze wynajmujecie ale przecież to cała kwota z rachunkami i odstępnym jest już wasza bo gdyby nie ten najemca to TY byś musiał płacić rachunki.
A skoro już jesteście tacy "hop siup co to ku*wa nie ja" to odprowadźcie od tych >500 odstępnego podatek cwaniaki, pewnie mina zrzedła paru osobom czytających ten tekst ale taka prawda drodzy WYNAJMUJĄCY nie dość ze zdzieracie z nas młodych (chcących się usamodzielnić) to jeszcze okradacie państwo.
Z wyrazami braku szacunku do większości wynajmujących
Najemca (płacący 200 odstępnego od których Wynajmujący odprowadza podatek)!!!!
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: kris4724 »

Kolejny sfrustrowany du.pek. Za dużo 500 to szukaj za 100. Nikt Ci nie każe wynajmować. Teraz w Pomrocznej jest zgniły kapitalizm i każdy ma w du.pie że jesteś młody i chcesz się usamodzielnić. Za drogo to bujaj się !!!
mariuszQ
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:21

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: mariuszQ »

Widzę kogoś bardzo mocno uraziłem, jeśli dobrze wnioskuję to życzę powodzenia w dalszym szukaniu kogoś kto od Ciebie wynajmie mieszkanie "du.pku"
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: głęboka otchłań »

kris4724 pisze:Kolejny sfrustrowany du.pek
kris4724 pisze:Za drogo to bujaj się !!!
Kris 4724- a nie możesz wyrażić swojej opinii NIECO KULTURALNEJ. Szanujmy się nawzajem.
gg 33063013
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: mondeo »

mariuszQ pisze: Czy dla was nie było by lepiej żeby ktoś dbał wam o mieszkanie płacił rachunki i przy okazji te 200 - 300 zł miesięcznie dał, to zrozumiałe ze też chcecie coś z tego mieć ,ze wynajmujecie ale przecież to cała kwota z rachunkami i odstępnym jest już wasza bo gdyby nie ten najemca to TY byś musiał płacić rachunki.
może jeszcze samochód na weekendy i córkę wieczorami do dyspozycji. ładne mieszkanie musi kosztować ja nie wynajmę mieszkania za 360 tyś komuś kto mi będzie płacił po 2 tyś rocznie i je bądź co bądź zużywał,
WOLE nie niech stoi puste i czeka jak pozostałe dzieci podrosną
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: xlukim »

Za darmo nie ma nic...niestety jak chcesz się rozwijać to nie żądaj ,żeby Ci ktoś w tym pomagał...bezpłatnie nawet umrzeć nie można...Du.pku...co za wyrażenie...ha ha ha...
Podatki płaci właściciel,a ty odejmujesz sobie od tych podatków...bo Ciebie trzeba żałować...
mariuszQ
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:21

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: mariuszQ »

do mondeo
żaden samochód, żadnej córki i ja nie mówię o jakiś odje*anych mieszkaniach tylko o tych zwykłych 4 ścianach bez niczego za które życzą sobie nie wiadomo ile, i jeśli mieszkanie stoi puste toteż niszczeje i tobie też dochodzą kolejne rachunki
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: malymis »

nie no jasne, ludzie z brakiem pomysłu na siebie chcą mieć wszystko. Może nie wynajmuj całego mieszkania tylko pokój - na pewno taniej będzie. Za taka kwotę da rade przeżyć w Oce cwaniaku!! Ja od paru lat za podobną funkcjonuje normalnie w Warszawie! Wiec nie pier.... tylko du.pe w garść i do roboty, a nie użalasz się nad własnym losem.... oj oj nie popłacz się :) aaa przy okazji wynajem mieszkania w którym mieszkam to 2100 pln :) tak dla porównania młody zrozpaczony wilku :)
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: grs »

dokładnie całe zycie przed toba czlowieku zeby czegos sie dorobic ale wnioskujac po tym co napisales ty juz bys chcial wille z basenem i wozic sie lexusem

a co do podatku to podejrzewam ze wynajumjacy te swoje "600 stówek" i tak by chcial a płaciłbys dodatkowo 23% (w przyblizeniu becelowalbys 730 zl to i mi interes)
niepodporzadkowana
starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:08

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: niepodporzadkowana »

Ja rozumiem oburzenie autora postu. Szukałam dawno już temu m do wynajecia w Ostrołęce. Jak zobaczyłam mieszkanie za które chcieli 500zł miesięcznie to myślałam, że albo się zrzygam, albo od razu padne trupem. Obdrapane ściany, syf, kiła i mogiła. Na kibel to chyba bym musiała przez taboret siadać, nie wiem.
Ja rozumiem, że z wynajmu ludzie spłacają kredyt, bo teraz niestety tak trzeba kombinować. Tu raczej chodzi o obiektywną ocenę tego co chcecie państwo wynając. Wiadomo że super mieszkanko będzie drogie, no ale nora śmierdząca nie może być 100zł tańsza od "luksusu". Nie każdego stać na ten "luksus" więc szuka niższego standardu. Ale nie za takie kwoty jakie proponują niektórzy ludzie.

Dla porównania szukałam też mieszkania w Warszawie. Normalnie szczęka mi opadła jak zobaczyłam. Piękne 2 wielkie pokoje, piękna okolica, dobre połączenie, wszystko nowe, panele, piękna łazienka. Super. I facet chciał 1700zł. No ale to było COŚ.

Dlatego troche zdrowego rozsądku, bo potem taki najemca może was nieźle obsmarować, a miasto niewielkie.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: malykazio »

mariuszQ: Dlaczego zarabiasz marne grosze? Na pewno jesteś świetnym specjalistą w bardzo poszukiwanej teraz dziedzinie, więc firmy zabijają się o to, żeby Ciebie zatrudnić. Pogadaj z szefem, powiedz mu, że jest cwaniakiem a Ty chcesz się usamodzielnić, więc niech płaci Ci 10.000 netto, bo jak nie to odejdziesz do konkurencji.
Co do najmu mieszkań. To prawda, że w Ostrołęce ceny są kosmiczne, zbliżone do tych w Białymstoku i niewiele ustępujące tym warszawskim. Ale ceny są takie, ile ktoś chce zapłacić. Nie będzie chętnych za 1.000 zł miesięcznie to niedługo ceny spadną, jeśli chętny się znajdzie no to niestety ale nie.
Swoją drogą to z tym dbaniem o mieszkanie przez najemców to trochę przesadziłeś. Niestety bywa tak, że po najemcach trzeba mieszkanie poddawać kapitalnemu remontowi.
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: mały krzyś »

Sprawa jest bardzo, ale to bardzo prosta i wystąpienia tego typu niestety nic nie zmieniają i nie zmienią.

Magiczne słowo: Rynek.

Ten, który posiada mieszkanie chciałby uzyskać z tego tytułu możliwie wysokie profity.
Ten, który chce użytkować takie mieszkanie chce za to zapłacić jak najniższą cenę.

Te dwa stanowiska muszą się gdzieś spotkać. Gdzie one się spotykają - o tym decyduje Rynek, Popyt i Podaż.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: xlukim »

Proponuje Krakowski bazar...;)))
I trzeba szukać chłopie,szukać do skutku...
Pukajcie a otworzą Wam drzwi...
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: Qrpiana »

grs pisze:a co do podatku to podejrzewam ze wynajumjacy te swoje "600 stówek" i tak by chcial a płaciłbys dodatkowo 23% (w przyblizeniu becelowalbys 730 zl to i mi interes)
I tu troszkę się mylisz. Od wynajmu są inne stawki opodatkowania. Na zasadach ogólnych to 18 lub 32% ale jest coś takiego i najbardziej opłacalnego jak "podatek ryczałtowy od najmu" wynosi on całe 8,5%. Stawka 8,5% dotyczy zarówno najmu okazjonalnego, jak i pozostałych umów najmu „prywatnego” (nie w ramach działalności gospodarczej).
mały krzyś pisze:Ten, który posiada mieszkanie chciałby uzyskać z tego tytułu możliwie wysokie profity. Ten, który chce użytkować takie mieszkanie chce za to zapłacić jak najniższą cenę.
Tak, to prawda zawsze są dwie strony, które muszą dojść do porozumienia.
Ale...
niepodporzadkowana pisze:Wiadomo że super mieszkanko będzie drogie, no ale nora śmierdząca nie może być 100zł tańsza od "luksusu". Nie każdego stać na ten "luksus" więc szuka niższego standardu. Ale nie za takie kwoty jakie proponują niektórzy ludzie.
Niestety na ostrołęckim rynku i za luksu i za norę trzeba zapłacić podobne odstępne. Płacić samego odstępnego w kwocie 800zł za mieszkanie w standardzie z czasów budowy bloku (lata 80te) to "mała" przesada. Nie piszę że oddać je za free, ale jeżeli poza oknami nic nie jest zrobione to za co ja mam tyle płacić?!
Wynajmujący bądźcie rozsądniejsi i co do ceny wynajmu i co do kwestii odprowadzania podatku. Bo nałożona kara za nieodprowadzoną należność może przekraczać Wasz roczny dochód z najmu.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: balboa »

No i ukamieniowali chłopaka...
mondeo pisze:WOLE nie niech stoi puste
Wolny kraj, wolna wola. Tylko to jest trochę myślenie psa ogrodnika.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: sKaLpeL »

mondeo pisze:może jeszcze samochód na weekendy i córkę wieczorami do dyspozycji.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dla tego tekstu warto było zajrzeć do tego wątku :jupi:
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: Piotrek00 »

okej, czas na ofensywę z drugiej strony :D

Drogi najemco, rozumiem, że chciałbyś wynająć jak najtaniej. Ale podejście w stylu "i tak opłacam Ci rachunki więc się ciesz, że dostaniesz ode mnie 200-300 zł miesięcznie" to znaczna przesada. Otóż najemca ma tą przewagę, że z nieruchomością związany jest tylko umową bądź nawet nie. W razie czego, może się z niej wyprowadzić i cześć. Właściciel musi zapłacić podatek od nieruchomości i jak on wzrośnie, to czy najemca zacznie mu płacić więcej? Nie, powie, że go to nie obchodzi bo on ma na umowie inną kwotę. Czy jak rata kredytu wzrośnie właścicielowi to najemca mu da więcej? Nie, powie, że go to nie obchodzi bo on ma na umowie inną kwotę. Czy jak stawka ubezpieczenia za mieszkanie pójdzie w górę to najemca da mu więcej? Odpowiedź chyba już znacie :) Pojawiają się tu też właśnie dodatkowe opłaty, jakie w związku z posiadaniem nieruchomości trzeba (lub nie trzeba, ale rozsądnym jest) ponieść. Ale najemca tego nie widzi. Jak coś się dzieję z nieruchomością, to pierwszy telefon do właściciela. Właściciel musi lecieć, załatwić, dzwonić, ustalać, sprawdzać. To jego święty obowiązek, zobowiązał się do tego - nie chcę tego kwestionować, tylko chciałbym, żeby co niektórzy zobaczyli, że nieruchomość to nie jest książka, której wypożyczenie komuś to błahostka. Więc teraz przekalkulujcie sobie - niektóre kwoty za wynajem z początku zdają się wysokie. Potem odliczcie od tego czynsz do spółdzielni/wspólnoty, ewentualny podatek od najmu, podatek od nieruchomości, ubezpieczenie mieszkania, ewentualne dojazdy, żeby sprawdzić czy wszystko ok lub załatwić jakieś sprawy, których najemca nie może załatwić. Uwzględnijcie też, że nie da się mieć przez X lat mieszkania wynajętego 12 miesięcy w roku. Raz na jakiś czas ktoś się wyprowadzi, więc trzeba dać ogłoszenie, mieszkanie może stać puste przez jakiś czas - wtedy ponosimy koszty a nie mamy za to przychodu, musimy jeździć, pokazywać, opłacić ogłoszenie, ew. pośrednika.
mariuszQ
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:21

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: mariuszQ »

Z tego co widzę to udzielają się osoby które mają zero pojęcia o temacie.
I. W umowie zazwyczaj jest zawarte o ile % właściciel może podnieść czynsz najmu miesięcznie.
II. Za naprawy wynikające z użytkowania mieszkania ponosi najemca
III. Najemca ponosi oprócz czynszu najmu (odstępne) oraz wszelkie inne opłaty czyli czynsz do spółdzielni i opłaty licznikowe.

do malymis:
chciałbym zobaczyć te twoje 2100 miesięcznie cwaniaku :crazy:
do grs:
w sumie to nie było by źle
do niepodporzadkowana:
chylę czoło chyba jedyna przeczytała post ze zrozumieniem
do malykazio:
to się pobiera kaucje zwrotną, akurat ja na zarobki nie narzekam
do xlukim:
ja akurat wynajmuje za grosze
DO WIĘKSZOŚCI:
PRZECZYTAJ TEKST ZE CZTERY RAZY, ZROZUM, WYRAŹ SWOJE ZDANIE
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: xlukim »

mariuszQ pisze:do xlukim:ja akurat wynajmuje za grosze

???????????? ogarnia mnie wielkie zdziwienie...Ale to przełknę... :))))))))))))))))))))


DO WIĘKSZOŚCI:
PRZECZYTAJ TEKST ZE CZTERY RAZY, ZROZUM, WYRAŹ SWOJE ZDANIE-Ty również powinieneś z tego skorzystać...

P.S. Wymęczony ,niepotrzebny temat i nie dający żadnego skutku czy efektu...czynsze będą takie same jak dotąd...a jeżeli najemcy zastrajkują ...no cóż ,będziecie mieszkać zimą pod namiotem i tyle na ten temat...//
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: prezes »

Szanowni Państwo,
Gospodarka centralnie planowana już się skończyła:) W kapitalizmie rynek żądzi się prawem popytu i podaży. Jeżeli będzie popyta na lokale wynajmowane po 500zł to też wynajmujący nie będą chcieli wynajmować za stawki niższe co byłoby dla nich nieekonomiczne. Zgodzę się z jedną z powyższych opinii, że jeżeli popyt na wynajem mieszkań się zmniejszy to stawki za wynajem również będą niższe.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: malykazio »

Piotrek00 pisze:Otóż najemca ma tą przewagę, że z nieruchomością związany jest tylko umową bądź nawet nie. W razie czego, może się z niej wyprowadzić i cześć. Właściciel musi zapłacić podatek od nieruchomości i jak on wzrośnie, to czy najemca zacznie mu płacić więcej?
Przecież właściciel też może sprzedać nieruchomość, darować ją itp. Więc w czym problem? Nikt nie kazał mu jej mieć.
Piotrek00 pisze:Czy jak rata kredytu wzrośnie właścicielowi to najemca mu da więcej? Nie, powie, że go to nie obchodzi bo on ma na umowie inną kwotę. Czy jak stawka ubezpieczenia za mieszkanie pójdzie w górę to najemca da mu więcej? Odpowiedź chyba już znacie Pojawiają się tu też właśnie dodatkowe opłaty, jakie w związku z posiadaniem nieruchomości trzeba (lub nie trzeba, ale rozsądnym jest) ponieść. Ale najemca tego nie widzi.
Nie bądź śmieszny. Jeśli ktoś zadłuża się tylko po to żeby kupić mieszkanie na wynajem to jego problem. Jeżeli spodziewa się z tego kokosów spłacając jednocześnie kredyt to też jego problem. Dlatego u nas wynajęcie mieszkania jest takie drogie. Kupują ludzie mieszkania na kredyt, tylko po to żeby je wynająć. Stąd takie kosmiczne odstępne. I już nie przesadzaj, że masz taką kosmiczną stawkę podatku od nieruchomości przy mieszkaniu, albo że ubezpieczenie kosztuje Cię nie wiadomo ile. Koszt wynajęcia mieszkania powinien wynosić koszt jego utrzymania plus godziwy zysk właściciela. A że zakup mieszkania jest finansowany z kredytów, stąd też "godziwy zysk" musi być odpowiednio wyższy, żeby jeszcze ratę kredytu dało się z tego zapłacić i żeby coś zostało ;)
To w jaki sposób załatwiasz formalności związane z mieszkaniem to też jest Twoja sprawa. Nikt nie nakazuje Ci jeździć, sprawdzać, kontrolować najemców. Inne formalności ("inne sprawy") też wynikają z faktu bycia właścicielem a nie z faktu wynajmowania mieszkania nie mają więc związku z najmem. To, że nie masz wynajętego mieszkania przez 12 miesięcy w roku przez X lat to też Twój problem. Nie ma bezpośredniego związku z najmem.
Kurcze, Ty jednak naprawdę opacznie pojmujesz bycie wynajmującym - właścicielem. Zaczynam się po części godzić ze słusznością niektórych argumentów mariuszaQ.
mariuszQ pisze:do niepodporzadkowana:
chylę czoło chyba jedyna przeczytała post ze zrozumieniem
Widzę, że dla Ciebie zrozumieniem tematu wykazał się tylko ten, kto podziela w pełni Twoje stanowisko. Nie dziwi mnie to. Na szczęście wątek zawiera również poglądy innych osób poparte dość racjonalną argumentacją.
mariuszQ pisze:do malykazio:
to się pobiera kaucje zwrotną, akurat ja na zarobki nie narzekam
Gdybyś musiał zapłacić kaucję (która ze swej istoty jest zwrotna) to dopiero byś narzekał! Właściciel zażądałby kilku tysięcy złotych na wymianę zniszczonych okien, armatury, płytek w łazience itd. Prawda jest taka, że o cudze niewielu dba.
Nie narzekasz na niskie zarobki to po co ten lament w tym wątku? Zacząłeś od zarabiania marnych groszy, biednych ludziach, którzy nie mają co do garnka włożyć, wyzyskiwaczach - właścicielach mieszkań a potem o tym, że sam płacisz 200 złotych odstępnego, od którego właściciel podatek odprowadza. Czyli piszesz, że u Ciebie jest wszystko ok, właściciel jest uczciwy, jednocześnie wyprowadzasz z tego zasadę, że wszędzie indziej jest inaczej i wszyscy dookoła okradają państwo. Coś tu zgrzyta w tym wywodzie.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: Modzel »

mariuszQ - pół roku temu miałem do wynajęcia mieszkanie , wstępnie chciałem odstępne 550 zł - wynająłem za 800 zł dla inżyniera z nadzoru budowlanego ,który ma kontrakt w Ostrołęce na 3 lata i na tyle mam z nim spisaną umowę, gość mieszkał w jakimś hotelu i wolał wynająć mieszkanie bo mimo 800 zł odstępnego + opłaty wychodziło dla niego taniej i komfortowo.

Moja koleżanka również wynajęła miesiąc temu mieszkanie dla firmy , która je dalej wynajmuje dla pracowników z zagranicy , jest kobieta , która sprząta to mieszkanie 3 razy w tygodniu , do tego jeszcze zostało przez to firmę ubezpieczone - odstępne dla koleżanki 900 zł + oplaty.

Dodam ,że mieszkania zadbane , ale nie pałace :-)

Teraz za wynajem płaci się tylko 8,5 % podatku, także chyba już nie ma nikogo co chce oszukać Urząd Skarbowy i płacą wszyscy.

Niestety tak jak wielu ci napisało - to rynek kształtuje ceny - dopóki będzie zapotrzebowanie na mieszkania - a jak się na dobre zacznie budowa nowej elektrowni to ceny na pewno nie spadną.

Także moja rada jest taka , że jak się trafi na czyste i ładne mieszkanie za odstępne 500 zł + opłaty- to jak cię życie zmusza do tego ,żeby wynająć i cię stać na to - to nie ma co się zastanawiać.

Teraz jest akurat dobry moment na wynajęcie za 500 zł odstępnego bo jest sezon urlopowy , przyjdzie wrzesień i będzie dużo chętnych firm i pracowników na wynajem i oferty poznikają.

Cena 200zł-300 zł odstępnego za mieszkanie - chłopie , za 200 zł to ja wynajmuję murowany garaż na Goworowskiej.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: palipies »

zgadzam sie w całej rozciągłości z tym,co jest napisane wyżej
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: Piotrek00 »

@mariuszQ
I. Nie zawsze. Poza tym, nawet jak jest zawarte, to najemca będize walczył jak lew o każdą złotówkę, że podniesiona bezprawnie.
II. Nie za wszystkie, i nie mówię o zmianie żarówki czy naprawie cieknącego kranu. Jak zaleje mieszkanie, to najemca stara się udowodnić, że to nie z jego winy itp. itd. I jeżeli wartośc tej szkody przekracza wartość kaucji, to właściciel jest na przegranej pozycji bo kasę na naprawy musi wyłożyć a potem sporo się trzeba sądzić i nie wiadomo czy się kasę dostanie.
III. To już zależy od umowy. Przykładowo standardem warszawskim jest stała kwota dla właściciela a rozliczeniami ze spółdzielnią/wspólnotą zajmuje się już on.

@malykazio - a gdzie ja napisałem, że podatek od nieruchomości jest duży czy stawka za ubezpieczenie jest duża? Nigdzie. Napisałem tylko, że jak to wzrośnie, to właściciel ma to w plecy a najemca nie - i to jest część ryzyka związanego z posiadaniem nieruchomości. Część ludzi to rozumie, część nie. A problemem nie jest to, że ludzie kupują mieszkania pod wynajem na kredyt, tylko, że kupili je na górce, rynek się stabilizuje, ceny idą w dół i każdy stara się je trzymać na górce jak tylko może. Szczęśliwie przez to, że banki nie chcą już tak chętnie dawać kredytów, to ceny spadają.

Odnoszę wrażenie, że część mnie mogła źle zrozumieć. Chciałem po prostu pokazać, że właściciel to nie jest taka osoba, która coś tam ma i z tej okazji dostaję fortune miesięcznie "za nic". Dla mnie kwota 200-300 zł czystego zysku miesięcznie z wynajmu mieszkania to jest jakiś absurd, bo rocznie to daje kwoty rzędu 2400 czy 3600. To już bardziej się opłaca sprzedać takie mieszkanie, włożyć na lokatę i nawet po Belce więcej zarobimy - a wtedy możemy siedzieć i dosłownie nic nie robić.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Szanowni Państwo Właściciele Mieszkań Pod Wynajem !!!!!!

Post autor: malykazio »

Piotrek00 pisze:@malykazio - a gdzie ja napisałem, że podatek od nieruchomości jest duży czy stawka za ubezpieczenie jest duża? Nigdzie. Napisałem tylko, że jak to wzrośnie, to właściciel ma to w plecy a najemca nie - i to jest część ryzyka związanego z posiadaniem nieruchomości. Część ludzi to rozumie, część nie. A problemem nie jest to, że ludzie kupują mieszkania pod wynajem na kredyt, tylko, że kupili je na górce, rynek się stabilizuje, ceny idą w dół i każdy stara się je trzymać na górce jak tylko może. Szczęśliwie przez to, że banki nie chcą już tak chętnie dawać kredytów, to ceny spadają.
Tak wynikało z Twojej wypowiedzi, że podwyżki tych obciążeń podatkowych i parapodatkowych tak strasznie obciążają właścicieli, że prawie muszą dokładać do całego interesu. Swoją drogą jeśli postanowili zainwestować i kupili mieszkanie na górce to ich problem. Wynika z tego, że nie powinni brać się samodzielnie za inwestowanie, bo kiepsko im to wychodzi. Niech teraz nie narzekają, bo to ich nietrafiona inwestycja.
Piotrek00 pisze:Dla mnie kwota 200-300 zł czystego zysku miesięcznie z wynajmu mieszkania to jest jakiś absurd, bo rocznie to daje kwoty rzędu 2400 czy 3600. To już bardziej się opłaca sprzedać takie mieszkanie, włożyć na lokatę i nawet po Belce więcej zarobimy - a wtedy możemy siedzieć i dosłownie nic nie robić.
Dokładnie. Dlatego pewne osoby nie powinny brać się za samodzielne inwestowanie skoro nie mają o tym pojęcia. Opłacalne jest wynajęcie mieszkania, które gdzieś tam mamy niewykorzystane ale nie mieszkania kupionego za kredyt pod wynajem.
ODPOWIEDZ