Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: głęboka otchłań »

Witam:)

Dzisiaj w godzinach 14.00-15.00 szłam wzdłuż ul.Goworowskiej chodnikiem prowadzącym do kościoła Zbawiciela Świata.
Padał duży deszcz. Zostałam mocno ochlapana przez kierowce czarnego opla o numerach.... (powstrzymam się od podawania).
Apeluje do wszystkich kierowców o to by widząc przechodniów idących chodnikiem zdejmowali nieco nogę z gazu , zwalniali i "zachowywali na tyle duży odstęp by nie ochlapać pieszych.
Podczas dużych opadów deszczu woda gromadzi się w bruzdach przy krawężnikach a nadjeżdzjące z dużą szybkością auto funduje nam przechodniom " potężny prysznic z wody i błota".
gg 33063013
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: tankian »

znam ten bol...dzis szlam na egzamin, a wlasciwie to juz bieglam do tramwaju, bo malo czasu mi zostalo...
eh szkoda ze samochod nadjezdzajacy nie zwolnil przed kaluza... zanim weszlam do srodka, juz ze mnie kapalo...
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: przeklinak »

głęboka otchłań pisze:Zostałam mocno ochlapana przez kierowce czarnego opla o numerach....
skoro znasz numery to do straży miejskiej trzeba było dzwonić ;)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: Infom »

Czasami kierowcą jadąc 50km/h nie jest wstanie zauważyć kałuży i stwierdzić czy na wysokości jej będzie znajdował się pieszy
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: xlukim »

Rada dla płaczących...iść jak najdalej od ulicy i nie skarżyć się na forum...już w ogóle macie nawalone w głowach..Załużcie czarne kaptury na głowi i pokazujcie palcem jak za okupanta ...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: malykazio »

Kierowca odpowiada na zasadzie ryzyka, więc nieistotne jest czy mógł zauważyć kałużę czy nie. Wina nie ma znaczenia. Inna sprawa to to, że przy obecnym stanie nawierzchni, gdzie woda nie odpływa, takie sytuacje nie należą do rzadkości. Kultura wymagałaby żeby choć przeprosić, ale jeszcze widocznie nie jesteśmy na tym etapie rozwoju :(
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: xlukim »

Reklamy przesłoniły oczy nierealnym światem...większości Polakom...i właśnie na tym etapie się zatrzymał rozwój społeczeństwa...cała prawda...
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: głęboka otchłań »

xlukim pisze:Rada dla płaczących...iść jak najdalej od ulicy i nie skarżyć się na forum...już w ogóle macie nawalone w głowach..Załużcie czarne kaptury na głowi i pokazujcie palcem jak za okupanta ...
Ja nie założyłam tego wątku by "skarżyć się na forum", lecz by zaapelować bo kierowców na łamach forum.
A tak na marginesie to nie tylko ja "zostałam ochlapana" przez jadącego kierowcę. Pewnie większości z was forumowicze przytrafiła się taka sytuacja.
xlukim pisze:już w ogóle macie nawalone w głowach
xlukim - czuję się dotknięta takim stwierdzeniem :lol:
gg 33063013
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: xlukim »

Kobieta mówi jedno,myśli drugie ,robi trzecie, a chce w ogóle co innego...
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: Qrpiana »

xlukim pisze:iść jak najdalej od ulicy i nie skarżyć się na forum
A możesz dokładniej określić te NAJDALEJ? Może najlepiej w ogóle nie wychodzić z domu jak pada by bezmózgowi kierujący mogli wjeżdżać we wszystkie kałuże?!
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: xlukim »

[quote="Qrpiana"]A możesz dokładniej określić te NAJDALEJ? Może najlepiej w ogóle nie wychodzić z domu jak pada by bezmózgowi kierujący mogli wjeżdżać we wszystkie kałuże?![/quote]

NAJDALE...postaram się wyjaśnić...odejść od ulicy w prawą stronę i trzymać się niej cały czas...!!!
Tak również można określić przechodniów i spacerowiczów pory deszczowe...bo zdażają się również bezmózgowi...
bonvivant
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:34

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: bonvivant »

Zapisać numery. Znaleźć świadków. Ubranie do pralni. Ustalić właściciela pojazdu. Wezwać do zapłaty rachunku za pralnię. Jak nie zapłaci to pozew.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: balboa »

Popieram. Nie tolerować chamstwa.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: malykazio »

bonvivant pisze:Zapisać numery. Znaleźć świadków. Ubranie do pralni. Ustalić właściciela pojazdu. Wezwać do zapłaty rachunku za pralnię. Jak nie zapłaci to pozew.
Pierwszy problem to to, że sam masz niewielkie szanse na ustalenie właściciela pojazdu a policja nie wiem czy będzie skora do pomocy, bo to błaha sprawa.
bonvivant
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:34

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: bonvivant »

Poszukałem trochę na ten temat. Policja ma obowiązek ustalić właściciela pojazdu. Ubrania lepiej nie prać, bo jest to dowód w sprawie :)
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: xlukim »

A czy to ma jakieś uzasadnienie prawne???
Patrząc na stan dróg to raczej miasto jest winne zaistniałej sytuacji...

Czy można ten fakt udowodnić???

art. 288
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto przerywa lub uszkadza kabel podmorski albo narusza przepisy obowiązujące przy zakładaniu lub naprawie takiego kabla.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: malykazio »

Na 288 kk raczej się to nie łapie, bo dotyczy to tylko zniszczenia rzeczy o wartości powyżej 250 złotych. Nie zawsze wartość ubrania przekracza tą kwotę. Poza tym, co ważniejsze, przestępstwo z art. 288 kk jest przestępstwem umyślnym. Raczej trudno będzie udowodnić tą umyślność w przypadku kierowcy. Wchodzi więc w grę odpowiedzialność cywilna i często długi proces...
mariuszQ
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:21

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: mariuszQ »

zdarza się ze kierujący pojazdem nie zauważy kałuży.... ale na niektórych ulicach które są całe zalane nie da się nie zauważyć a mimo wszystko kierowca nie ściąga nogi z gazu.
Jeśli czujemy się mocno pokrzywdzeni to trzeba zapamiętać numer rejestracyjny i zgłosić sprawę odpowiednim służbom.
Ponoć za to grozi mandat do 300 zł. ale nie wiem czy to prawda
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ochlapywanie pieszych idących chodnikiem

Post autor: malykazio »

mariuszQ pisze:Ponoć za to grozi mandat do 300 zł. ale nie wiem czy to prawda
Nieprawda. Mandat do 500 złotych lub grzywna w sądzie do 3.000 lub 5.000 zł, w zależności od tego jak sąd zdecyduje się to wykroczenie zakwalifikować.
ODPOWIEDZ