Problemy z wypłatami

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mariuszQ
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:21

Problemy z wypłatami

Post autor: mariuszQ »

Proponuję tu podawać nieuczciwych pracodawców.
Którzy zwlekają z wypłatami, oszukują na stawkach itp.
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: TRUE »

Novum podobno nie wypłaca za wszystkie podpisane umowy i w miesiącu podobno płacą tylko za ok 50-60% tego co się faktycznie zrobiło. Ja osobiście tam nie pracowałem ale info mam od kilku osób tam zatrudnionych.
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: malykazio »

O! Wątek na pomówienia? Proponuję żeby jednocześnie z wpisaniem pracodawcy przedstawiać dowody.
Już mamy pierwszy wpis na zasadzie "podobno".
orzeł
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2012, 14:48

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: orzeł »

Osoba, która założyła ten wątek niech się je... w łeb. To możemy jako pracodawcy zaczniemy pisać o tym jak ludzie podchodzą do pracy i jak ta pracę wykonują i będziemy wymieniać z imienia i nazwiska. To jest przecież chore. Jest wolny rynek, jak się praca nie podoba to do widzenia a nie się narzeka, że nie płacą a pewnie na dodatek sie nic nie robi w pracy tylko pali faje, pije kawę i noga mach. Żal mi tej osoby... sierota życiowa
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: Infom »

Orzeł : sam głupoty piszesz, nikt nie będzie poświęcał paru miesięcy po to żeby stwierdzić czy dana firma jest rzetelna czy nie!
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: xlukim »

Porysować lakier w aucie,a jak nie da efektów,spalić...w mordę pracodawce nawalić...bo złodziejstwa nie można tolerować... demokracja działa w dwie strony...tylko za bogatymi chamskimi złodziejami stoi prawo...

Jak te efekty nie poskutkują ...to spalić dom..i tak na niego nie zarobił tylko ukradł...
Dziki kapitalizm??? Więc nie spuszczajcie uszu i zacznijcie walczyć...a te metody są bardziej skuteczne niż sądy... Przecież pracodawcy którzy okradają pracowników to anarchiści...
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: mondeo »

xlukim pisze:Porysować lakier w aucie,a jak nie da efektów,spalić...w mordę pracodawce nawalić...bo złodziejstwa nie można tolerować... demokracja działa w dwie strony...tylko za bogatymi chamskimi złodziejami stoi prawo...

Jak te efekty nie poskutkują ...to spalić dom..i tak na niego nie zarobił tylko ukradł...
Dziki kapitalizm??? Więc nie spuszczajcie uszu i zacznijcie walczyć...a te metody są bardziej skuteczne niż sądy... Przecież pracodawcy którzy okradają pracowników to anarchiści...
Podpisujesz umowę o pracę i masz napisane kwotę podstawową i ewentualną premie UZNANIOWA,
premia zależy od dobrej woli pracodawcy, więc albo należy ustalić uposażenie podstawowe na zadowalającym poziome albo nie popisywać takiej umowy o prace, a jak ktoś pracuje na czarno okrada państwo i to właśnie tej osobie powinno się nałożyć kare pieniężną oraz odpowiedni wyrok więzienia.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: sylwor »

xlukim pisze:Porysować lakier w aucie,a jak nie da efektów,spalić...w mordę pracodawce nawalić...bo złodziejstwa nie można tolerować... demokracja działa w dwie strony...tylko za bogatymi chamskimi złodziejami stoi prawo...

Jak te efekty nie poskutkują ...to spalić dom..i tak na niego nie zarobił tylko ukradł...
Dziki kapitalizm??? Więc nie spuszczajcie uszu i zacznijcie walczyć...a te metody są bardziej skuteczne niż sądy... Przecież pracodawcy którzy okradają pracowników to anarchiści...
W pełni się z Tobą zgadzam.
Należy tępić takie cwaniactwo wszelkimi metodami.
Pracodawca ma obowiązek płacić pracownikowi za wykonaną przez niego pracę.
A jeśli uważa że pracownik źle pracuje to ma prawo go zwolnić po uregulowaniu należności.
mariuszQ
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:21

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: mariuszQ »

mondeo pisze:Podpisujesz umowę o pracę i masz napisane kwotę podstawową i ewentualną premie UZNANIOWA,
premia zależy od dobrej woli pracodawcy, więc albo należy ustalić uposażenie podstawowe na zadowalającym poziome albo nie popisywać takiej umowy o prace, a jak ktoś pracuje na czarno okrada państwo i to właśnie tej osobie powinno się nałożyć kare pieniężną oraz odpowiedni wyrok więzienia.
heh umowę o pracę w tych czasach raczej śmieciówki typu zlecenie ewentualnie o dzieło
na której i tak nie piszą normalnej stawki tylko minimalną (najniższą krajową), a ktoś pracuję na czarno bo pracodawca zwleka z zatrudnieniem kogoś na umowę bo po co...
premia ile ja się o nich nasłuchałem a gó*no widziałem.
Orzeł nie obrażaj i zakładaj jak chcesz ten wątek bo akurat o to ze ja się tam znajdę to się w ogóle nie boję
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Problemy z wypłatami

Post autor: mondeo »

mariuszQ pisze: heh umowę o pracę w tych czasach raczej śmieciówki typu zlecenie ewentualnie o dzieło na której i tak nie piszą normalnej stawki tylko minimalną (najniższą krajową), a ktoś pracuję na czarno bo pracodawca zwleka z zatrudnieniem kogoś na umowę bo po co...
twierdzisz że policjanci, pielęgniarki, sprzedawcy w sklepie , w urzędach , salonach samochodowych, kosmetyczki, w elektrowni w szkołach , w celulozie

wszyscy pracują na czarno ??? albo mają wpisane najniższa krajową a resztę dostają w kopercie

nie widzę sensu wyjaśniana takiej osobie czegokolwiek
ODPOWIEDZ