Vectra w Ostrołęce - opinie

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: gutek »

Przedstawiciel Vectry Sebo 503 847 505
pumba
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2011, 1:15

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: pumba »

spoko nowe programy

do złotego
• Fashion HD,
• Nat Geo Wild HD,
• Orange Sport,
• Travel Channel HD,
• TTV,
• TVN 7 HD,
• TVN Style HD,
• TVN Turbo HD,
• TVP HD,
• TVS HD.

platyna
• BBC HD,
• Orange Sport,
• TTV,
• TVN 7 HD,
• TVN Style HD,
• TVN Turbo HD,
• Viasat Nature HD / Viasat History HD.
kapi
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwie 2012, 17:49

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: kapi »

ja tam myśle że wole inną sieć :D bo ta źle mi chodzi :D
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: mIcHaLos »

Czy sa jakies promocje cenowe ? Na TV + Internet?

Swojego czasu byl Pakiet Platyna + Int 24mb za 63,49... czy jakos tak.
Chwile pozniej to samo po 115zl... a dwa dni pozniej po 96 ;0
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: mIcHaLos »

pumba pisze:mIcHaLos cena uzależniona jest od okresu trwania umowy ewentualnie jaki dekoder link poniżej daje możliwość obliczenia ceny
Niestety to co piszesz nie jest do konca prawda. To co wyslales - jest oferta krajowa.
Nie wiem czy wiesz ze sa oferty tzw regionalne - wiec oferta krajowa nie interesuje mnie.

Jezeli chodzi o dlugosc umowy - zostawil bym to do przemyslen - osoba w Boku na jedno brzmiace zapytanie dot. oferty przez 2 osoby podala 2 rozne wersje ;))

Jakby ktos znal aktualny status oferty ostroleckiego biura, prosze o info :)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

@pumba. Tak, wracają ale dopiero po Euro 2012 oraz Olimpiadzie 2012 ;(.
pumba
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2011, 1:15

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: pumba »

@Instruktor_Marcin ale Euro jest dostępne w HD na TVP 1 i 2 ;) co do Londynu to prawa ma N . Ale transmisje na 100% będą na TVP czy Eurosporcie. Paczka sportu od Polsatu zawiera ogromną ilość siatkówki (liga światowa, Plus liga)
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: behindblueeyes »

Skąd biorą się krótkotrwałe przerwy w nadawaniu sygnału TV, na szczęście nie często, najczęściej po północy? Z internetem jest ok, przerwy ani jednej do tej pory nie miałem. Ale co do obietnic ze zmiennym IP czuję się jednak oszukany.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: behindblueeyes »

mIcHaLos pisze:Ja Wasze opinie dotyczace uzytkowania?
Jestem bardzo wymagający, wyjątkowo nieufny, i wręcz dokuczliwie sceptyczny, jeśli chodzi o podpisywanie umów. To, co załączyłeś w linku, jak dla mnie, to zupełnie inna rzeczywistość. Z prędkością internetu wszystko jest ok. Z sygnałem telewizyjnym i jakością również. Minusy: złudne obietnice dotyczące zmiennego IP .. no i .. trudności w połączeniu się z Biurem Obsługi Klienta. Bez jaj, ale prędzej jajo bym zniósł, niż bym się dodzwonił. Na szczęście poradziłem sobie sam, z jednym problemem. I też nie dałbym rady, gdybym wcześniej nie miał Cyfrowego Polsatu - z którego niestety zadowolony nie byłem.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: mIcHaLos »

No wlasnie tez mam obecnie Cyfrowy Polsat i nie do konca jestem zadowolony - wiec szukam jakiejs alternatywy.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: behindblueeyes »

Z czystym sumieniem polecić mogę Vectrę. Zadowolenie oceniam na poziomie 95 % ... mam nadzieję, że uzyskam informację, jak to jest ze zmiennością IP w końcu? Zapewniano mnie, że IP będzie zmienne. Uwierzyłem na słowo. Nie sprawdzałem, bo teoretycznie jest mi to niepotrzebne. Sprawdziłem dopiero po czasie, gdy mogę zrezygnować z umowy.
Araskaq
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2012, 6:48

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Araskaq »

Zdecydowanie polecam. Jestem abonentem Vectry od października 2011 roku. Wybrałem pakiet złoty + Internet 16Mb. Do tej pory zdarzyło się tylko raz, że był problem z Internetem i automatycznie też z telewizją cyfrową, przy czym został rozwiązany w ciągu 24 h. Dodatkowo na drugi odbiornik wybrałem pakiet 40 kanałów analogowych i na nim nigdy nie było kłopotów z odbiorem. Rzeczywista prędkość pobierania jest zgodna z tą podaną przez Vectre, najczęściej 2-2,3 MB/s.


Jeśli chodzi o zmienność IP na stronie Vectry mozna znaleźć o tym pare słów(wycięte z FAQ Vectry): Adres IP w sieci Vectra jest adresem dynamicznym (zmiennym). Adres przydzielany jest przez serwer DHCP. Dzierżawa adresu IP (przyznanie adresu dla komputera) trwa określony czas i po jej wygaśnięciu adres IP może ulec zmianie.
Trudno tu mówić o mega dynamice, ale może i się zmienia raz na sto lat. Przyznam szczerze, nie zwróciłem na to uwagi.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: steward »

Poproszę o kontakt dla przedstawiciela firmy Vectra na osiedlu Śródmieście II, na PW najlepiej. Być może zyskacie nowego klienta :wink:
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: mIcHaLos »

Jak ktos zna aktualna oferte Vectry - prosze o info..

Internet? 8-16 TV platyna.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: malykazio »

A zadzwońcie sobie! Kontakt jest na http://www.vectra.pl/bok/kontakt/. Oferta firmy również. Co za ludzie...
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

@malykazio. A nie można uprzejmiej? Przecież komuś może zależeć na tym aby specjalnie nie fatygować kogoś z obsługi tylko po prostu sprawdzić aktualną ofertę. Przecież od ciągłego odpowiadania takie same pytania to można zwariować. W tym miejscu jest forum poświęconej tej sieci i już wcześniej przedstawiano tutaj ofertę. Jakoś YNet oraz KTH nie mają z tym problemu. Jedynie Vectra ukrywa swój cennik dla Ostrołęki a także innych mniejszych miejscowości t.j. przykładowo Łomża.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Qrzysio »

Podobno mocno podrożała oferta dla Ostrołęki i cen niszczących konkurencję już nie ma. Jeśli ktoś zna nową ofertę niech wrzuci. Przecież to nie tajemnica.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: malykazio »

Instruktor_Marcin pisze:Przecież komuś może zależeć na tym aby specjalnie nie fatygować kogoś z obsługi tylko po prostu sprawdzić aktualną ofertę. Przecież od ciągłego odpowiadania takie same pytania to można zwariować.
Przecież od tego oni są. Nie sądzę, by odpowiedź na pytanie klienta miała być dla kogokolwiek z obsługi jakaś specjalną fatygą, bo przecież po to są zatrudniani, żeby odpowiadać na pytania klientów, spełniać ich prośby itd. Jeśli nie chciał fatygować nikogo z obsługi mógł sam sprawdzić ofertę na stronie internetowej, więc nie wiem w czym widzisz problem. Poza tym jesteś niekonsekwentny. Snujesz przypuszczenia, że może nie chciał fatygować obsługi a jednocześnie umieścił post w wątku, gdzie zasadnie, Twoim zdaniem, liczy na odpowiedź kogoś z tej obsługi. Tymczasem link, który podałem jest chyba najlepszym źródłem wiadomości o ofercie i jednocześnie dobrym wyjściem do nawiązania kontaktu z firmą, więc nie wiem w czym widzisz problem.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

@malykazio. Tylko z pozoru zadanie pytania na forum i zadzwonienie do BOK powoduje takie same negatywne konsekwencje dla obsługi.

Po pierwsze BOK nie służy tyko i wyłącznie odpowiadania na pytania o ceny od tego właśnie jest strona internetowa, ale tam oferty dla Ostrołęki do tej pory nie było, gdyż stawki były dość znacząco niższe niż dla reszty kraju.

Po drugie odpowiedź na forum może być udzielona w dogodnym czasie dla obsługi oraz dostęp do niej będzie miała większa ilość osób dzięki czemu będzie mniej podobnych pytań. Czyli same zalety.
pumba
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2011, 1:15

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: pumba »

Złoty 103 programy i 12 w HD
Platynowy 128 programów 19 w HD.

Złoty DTV HD + Osiem Mb 70 zł zł,
Złoty DTV HD + Szesnaście Mb 75 zł,
Platynowy HD + Szesnaście Mb 91 zł,
Platynowy HD + Dwadzieścia Cztery Mb 101 zł.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: malykazio »

@Instruktor_Marcin: Co Ty opowiadasz!? Obsługa klienta jest od tego, żeby zaspokajać ciekawość klientów, odpowiadać na ich pytania, przyjmować zgłoszenia. Nie robią żadnej łaski, że tam pracują. Jakie negatywne konsekwencje dla obsługi miałoby niby wywołać odpowiadanie na pytania klientów?
pumba
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2011, 1:15

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: pumba »

może mają wyższe ceny ale ciągle powiększą swoją ofertę. jeśli komuś zależy na dobrej ofercie programowej + internet to nie dostanie tego za darmo chyba, że będzie łapał ogólnodostępna tv naziemną + net typu areo2 tylko wtedy ciężko mówić o jakości. czemu ceny różne ?? proste. są 3 różne okresy umów, 3 różne dekodery ewentualnie wifi w cenie lub nie. najkorzystniej iść do lokalnego biura określić swoje potrzeby względem ceny lub oczekiwań. ale najpierw musimy się sami zastanowić czy chcemy wykorzystywać możliwości odbiorników mam tu na myśli HD czy też dźwięk przestrzenny i płacić "5 zł" więcej czy korzystać z niższej ofert i pisać, że jakoś słaba..
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: Instruktor_Marcin »

@malykazio. Na prawdę nie widzę powodu, aby dalej bić pianę. Już ktoś, prawdopodobnie osoba nie związana z Vectrą, odpowiedziała na zadane pytanie.

Co do preferowania zapytania na forum zamiast dzwonienia do BOK to oprócz tego o czym już wcześniej napisałem, komuś może taka forma bardziej pasować i tyle.

Co do negatywnych konsekwencji to może zbyt poważne sformułowanie, ale miałem na myśli zajętość infolinii. Są godziny kiedy telefony się urywają a kolejka osób oczekujących jest długa.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: malykazio »

Instruktor_Marcin pisze:Co do preferowania zapytania na forum zamiast dzwonienia do BOK to oprócz tego o czym już wcześniej napisałem, komuś może taka forma bardziej pasować i tyle.
Z tego co zauważyłem w dzisiejszych czasach ludzie zaczęli mieć problem w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów, w nawiązywaniu nawet banalnych rozmów twarzą w twarz i załatwianiu w ten sposób swoich spraw. Uważam, że dowodem na to jest właśnie np. wysługiwanie się forum w banalnych sprawach.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Vectra w Ostrołęce - opinie

Post autor: behindblueeyes »

Po jakim czasie zaległości VECTRA wyłącza sygnał, jeśli jest zaległość z płatnością i czy wcześniej jest takowy komunika ostrzegający przed możliwością wyłączenia? Pytam ot tak z ciekawości. Z ciekawości. Cyfrowy Polsat trochę ma w tym temacie nieźle narąbane. A jak jest z Vectrą?
ODPOWIEDZ