Jąkanie - pomocy

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Jąkanie - pomocy

Post autor: Akkarin »

witam szukam jakiegoś specjalisty naprawdę konkretnego który pomoże mi pozbyć się tego problemu jakim jest dla mnie jąkanie
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
Iwonka166
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2012, 19:04

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: Iwonka166 »

u nas w ostrolece nieznajdziesz wiem bo moj brat z mama szukal i nic z tego ,przez rok chodzil do jednej pani i nic zabardzo sie niezmienilo .Teraz cwiczy sam w domu ,i czasem jest lepiej a czasem gorzej .mam nadzieje ze chociaz troche pomoglam
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: Akkarin »

kurcze to strasznie .
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: arrow »

Jeden ze starożytnych słynnych mówców miał wcześniej problemy z jąkaniem. Podobno pozbył się jąkania przez takie ćwiczenia: szedł nad brzeg morza podczas sztormu, nawkładał sobie do ust kamyków i usiłował przekrzyczeć huk fal. Zapewne głos sztormu zapewniał mu też anonimowość. Nie musiał się obawiać, że ktoś usłyszy wydawane przez niego jęki.
Później, kiedy udało mu się pokonać jąkanie brał udział w publicznych debatach i był jednym z lepszych mówców.

Podobno w jąkaniu są istotne dwa elementy:
- kontrola
- strach.
Kontrola - bo nie ma się nad tym kontroli. Więc trzeba wykonywać ćwiczenia, które pomogą przejąć kontrolę nad jąkaniem - np. próbowanie jąkania się, uczenie się jak się jąkać świadomie. Jeśli nauczymy się jąkać, to będziemy w stanie nad tym panować.
Sama myśl o tym, że miałbym się uczyć jąkać może być przerażająca. Lęk wywołuje fakt, że jest jakaś część mojego życia, działania, nad którym nie mam kontroli. Więc pomocne może być:
- danie sobie czasu na oswojenie się z myślą o wykonywaniu ćwiczeń
- znalezienie bezpiecznego, wygodnego miejsca
- zapewnienie sobie obecności kogoś bliskiego, kto może nas wesprzeć.
- wyobrażenie sobie jakie korzyści osiągniemy, gdy nauczymy się kontrolować jąkanie.

Jeśli ktoś aktywnie (nie teoretycznie) wierzy w Boga, to może zwrócić się do niego o pomoc. Zaufanie Bogu w sprawach codziennego życia bardzo pomaga w rozwiązywaniu problemów.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: balboa »

powinno się zacząć od specjalistycznego przebadania całego "aparatu mowy", w szczególności badanie ortodontyczne, oprócz tego struny głosowe (laryngolog-foniatra),
potem dopiero do całej reszty magików od wymowy, bo jeśli przyczyna jest anatomiczna czy fizjologiczna to sobie można ćwiczyć lub modlić się do ...(beep)
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: tankian »

"Jak zostac krolem" - ten film w 100% obrazuje, ze jakanie to ogromny problem. Moze cwiczenia z logopeda?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: balboa »

I jak znam życie to w tym filmie siły prawie nadprzyrodzone, zawzieta walka bohatera
i jakiś magik-logopeda-psychoanalityk uchroniły bohatera od zguby i sprawiły, że stał się
najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem.
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: tankian »

a wogole ogladales ten film? Bo jak znam zycie, to nie:) akurat to co wymieniles, nie mialo miejsca w tym filmie :)
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: balboa »

to znasz życie lepiej niż ja ( ; cieszę się
Awatar użytkownika
tankian
kapral
Posty: 115
Rejestracja: 11 wrz 2010, 1:57

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: tankian »

balboa pisze:I jak znam życie to w tym filmie siły prawie nadprzyrodzone, zawzieta walka bohatera
i jakiś magik-logopeda-psychoanalityk uchroniły bohatera od zguby i sprawiły, że stał się
najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem.
w tym przypadku zapewne znam lepiej zycie niz ty, przynajmniej glupot nie wypisuje, a Akkarinowi tez napewno nie pomozesz tym:)
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Jąkanie - pomocy

Post autor: balboa »

tankian pisze:w tym przypadku zapewne znam lepiej zycie niz ty, przynajmniej glupot nie wypisuje, a Akkarinowi tez napewno nie pomozesz tym:)
hej, wyluzuj, nie sądzę żebym tu wypisywał głupoty mimo że nie oglądałem filmu i nie zamierzam, zrobiłem jedynie pewne przypuszczenie na potrzeby tematu, a to co napisał właśnie Akkarin na mój gust jeszcze bardziej świadczy że powinien on zacząć od tego co napisałem w pierwszym poście w tym temacie + układ oddechowy

Do Akkarin: patrz wyżej + być może sport, ruch, rekreacja czy ćwiczenia oddechowe jeśli masz problemy z oddechem
ODPOWIEDZ