Upomnienie

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
saymon
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:52

Upomnienie

Post autor: saymon »

Witaj Ostrołęko,tak nie jestem mieszkańcem waszego miasta ,ale bywam u was czasami.
Podczas jednego pobytu tj.17.11.2010 zdążyłem podjechać na Plac Bema i zadzwonił telefon wysiadłem by porozmawiać ,była to chwila, zza żywopłotu wyłoniła się pani z aparatem i cyknęła mi zdjęcie właściwie mojemu oplowi,gdy chciałem wyjaśnić uciekła zadzwoniłem pod numer strefy p.p. w Ostrołęce i powiadomiłem o sprawie, nie kazano mi się martwić ,ale bilet wykupiłem jeszcze widząc jej plecy jak odchodziła a teraz po 2 latach przysłali mi upomnienie i kwotę do zapłaty niewielkie to pieniądze ale chodzi o sam fakt ,że czekali tyle czasu.Żadnego upomnienia nie dostałem wcześniej pamiętam to zdarzenie dokładnie nawet osoba z która rozmawiałem przez telefon pamięta to zdarzenie bo nie wyłączyłem telefonu.Czy miał ktoś taki przypadek, że miasto domagało się od was po 2 latach kilkunastu złotych to chyba jakiś absurd.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Upomnienie

Post autor: mondeo »

Jest coś takiego jak przedawnienie
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Upomnienie

Post autor: malykazio »

Cóż złego w upominaniu się o swoje, nawet jeśli odbywa się to po 2 latach? Są terminy przedawnienia, ale nawet ich upłynięcie nie skutkuje nieistnieniem zobowiązania lecz niemożliwością jego skutecznego dochodzenia w sądzie. Inna sprawa to to, czy wezwanie, czy jak je nazywasz "upomnienie" zostało wystawione zasadnie, ale nie w tym widzisz problem, lecz w tym "że czekali tyle czasu".
Swoją drogą, gdyby upominali się o pieniądze po tygodniu od wyznaczonego terminu płatności to zaraz byłby lament z drugiej strony, że "spóźniłem się tylko kilka dni a oni już się tego domagają i pisma piszą".
saymon
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:52

Re: Upomnienie

Post autor: saymon »

kaziulek ,widze ze jesteś stałym bywalcem tego forum ,jak bys czytał uważnie to zwróciłbyś uwagę że upomnienie przyszło po dwóch latach a nie po tygodniu ,gdyby tak było ,że po tygodniu czy dwóch miesiącach przysłali mi ,zapłaciłbym i tyle ale ciebie cięzko przegadać na forum pewnie jesteś etatowym forumowiczem miasta.wszystko ci się podoba ze wszystkim się zgadzasz,zazdroszczę ci jesteś najszczęsliwszym człowiekiem w Ostrołęce.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Upomnienie

Post autor: Qrzysio »

Dostałeś upomnienie z urzędu miasta. Wiele takich rozsyłają od ubiegłego roku. Wiele z nich jest źle wypełnionych i zawierają złe dane. Dokładnie przemyśl, czy na pewno ci się należy kara. W moim przypadku podano zły samochód i fakty niezgodne z prawdą.

Sprawdź dokładnie, ja wysłałem pismo do urzędu (to było w ubiegłym roku), odpowiedzi do tej pory nie dostałem. Kwota jednak jest mała, jeśli pamiętam chodzi o około 35 zł, tak?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Upomnienie

Post autor: balboa »

Też w końcu nie wiem czy tu chodzi o czas czy o zasadność wystawienia upomnienia.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Upomnienie

Post autor: sKaLpeL »

moi znajomi też dostali tydzień temu takie upomnienie z lipca 2010r, tylko ze oni nie mieli żadnego kwitka za wycieraczką ! a nagle po 2óch latach dostaja wezwanie do zapłaty 35złotych... ja im radziłem żeby domagali się dowodu, czyli zdjęcia zaparkowanego samochodu w tamtym czasie
asterix
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 16 lis 2009, 19:48

Re: Upomnienie

Post autor: asterix »

mi też przyszło w tamtym tygodniu. z lutego 2010
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Upomnienie

Post autor: elfik »

asterix pisze:mi też przyszło w tamtym tygodniu. z lutego 2010
mi również...
już zapłaciłam w kasie UM :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Upomnienie

Post autor: Qrzysio »

Moi znajomi także dostali. W kilku były błędy, a reszta nie pamięta. To, że nie pamiętasz, nie znaczy, że jesteś winna/winny. Odpisz i zapytaj o dowód/zdjęcie, tak jak twierdzi sKaLpeL.
asterix
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 16 lis 2009, 19:48

Re: Upomnienie

Post autor: asterix »

Według wielu wyroków sądu to wezwanie włożone za wycieraczke jest uznane za "doręczone". I nikogo nie obchodzi czy kartka była czy nie - masz płacić i basta. Żadne zdjęcie jest nie potrzebne. Taki kraj. Zresztą podobnie jest z ITD - wystawia mandat z fotoradaru a zdjęcie to można dopiero w sądzie zobaczyć :/
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Upomnienie

Post autor: malykazio »

saymon pisze:wszystko ci się podoba ze wszystkim się zgadzasz,zazdroszczę ci jesteś najszczęsliwszym człowiekiem w Ostrołęce.
Gdybyś Ty z kolei czytał dokładnie to wiedziałbyś, że wiele rzeczy mi nie odpowiada i akurat trudno zgodzić się z tym co napisałeś. Prędzej zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że na wszystko narzekam, niż z tym, że ze wszystkim się zgadzam.
Qrzysio pisze:Dokładnie przemyśl, czy na pewno ci się należy kara.
Przecież on nie kwestionuje zasadności wezwania tylko marudzi, że po 2 latach przyszło.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Upomnienie

Post autor: Tapatik »

Właśnie kwestionuje zasadność, bo bilet wykupił. Co więcej gdyby wezwanie otrzymał po kilku dniach, to bilet by pewnie miał, ale po półtora roku pewnie już wywalił do kosza.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Upomnienie

Post autor: malykazio »

Tapatik pisze:Właśnie kwestionuje zasadność, bo bilet wykupił.
To chyba czytamy co innego, bo ja tam wyraźnie widzę: "niewielkie to pieniądze ale chodzi o sam fakt ,że czekali tyle czasu."
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Upomnienie

Post autor: Tapatik »

"ale bilet wykupiłem jeszcze widząc jej plecy jak odchodziła"

Rzeczywiście czytamy co innego.
saymon
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2012, 14:52

Re: Upomnienie

Post autor: saymon »

Moi drodzy ja nie zbiednieję,a miasto się nie wzbogaci,zapłacę, chodzi o fakt 2 lata czekali a jeszcze pod koniec ub.roku miałem ten kwit z parkometru teraz już nie mogę go znalezć ,pewnie znajdę jak zapłacę.
Terminy to najważniejsza rzecz,za chwilę będą wysyłać z opóznieniem 5 a może 10 letnim + odsetki gratuluję kompetencji pracownikom odpowiedzialnym za parkowanie w Ostrołęce,skąd ich biorą ???
Upomnienia za szyba nie było bo pani zrobiła zdjęcie i oddaliła się bardzo szybko nie wypisała go.
No cóż szara rzeczywistość naszej ojczyzny.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Upomnienie

Post autor: Tapatik »

Saymon, nie przeginaj.

Jeśli zrobiła zdjęcie w momencie, gdy Ty wysiadałeś z samochodu, to nie mają dowodu na to, że parkowałeś bez opłaty. Mają tylko dowód na to, że zaparkowałeś w jakimś miejscu.

Kiedyś miałem taką sytuację, że polazłem szukać parkometru, a w tym czasie pracownik zrobił zdjęcie.
Poszedłem do firmy zajmującej się parkingami i tam dowiedziałem się, że mandatu mi nie wystawią tylko na podstawie tego jednego zdjęcia. Natomiast gdybym nie zapłacił a samochód by dalej stał, to za kilkanaście minut pracownik zrobił by drugie zdjęcie i wtedy musiałbym zapłacić karę.

Moim zdaniem sprawa jest jak najbardziej do wyjaśnienia, a nie do płacenia mandatu jak najszybciej, bo "terminy lecą".
Z opóźnieniem 5-letnim nie będą wysyłać, bo wtedy odmawiasz zapłacenia i żądasz skierowania sprawy do sądu, a w sądzie mówisz o przedawnieniu i sąd z mocy ustawy sprawę umarza.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Upomnienie

Post autor: malykazio »

Tapatik pisze:Kiedyś miałem taką sytuację, że polazłem szukać parkometru, a w tym czasie pracownik zrobił zdjęcie.
Poszedłem do firmy zajmującej się parkingami i tam dowiedziałem się, że mandatu mi nie wystawią tylko na podstawie tego jednego zdjęcia.
Czyli według tego co mówisz nasz saymon musiał stać dłużej bez opłaty niż tylko chwilę :)
ODPOWIEDZ