Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Tiinka
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2009, 21:40

Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: Tiinka »

Czyli jakie są zarobki u danego pracodawcy ? Ja w tym roku skończyłam szkołę mam maturę i dyplom zawodu i niestety nigdzie nie mogę znaleźć pracę którą byłaby godna tzn wszędzie dają od 3-5zł za h! Mam pomysł by w tym miejscu każdy gdzie pracował albo był na rozmowie gdzieś i wie ile jest za godz.

- Coloseum -100zł za noc
- kebab przy rossmannie (tam na dół ) - 3,5-4,5/h
- kebab sahara dowozy - 5,5zł -dowoz (swój samochód-skuter i swoje paliwo)
- w galeri alius sprzedawczyni- 7zł/h
- E.Leclerk - 6-7zł/h mechanders craft foods itp
- roznoszenie ulotek 5zł/h
- jysk (nie jestem pewna) 7-8zł/h

a jak wygląda sytuacja u Was?!
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: palipies »

jeżeli prawdą jest,że w 2012 roku za godzinę pracy płaci się cztery złote pięćdziesiąt groszy!! to nie dorobię takiego "prężnie działąjącego przedsiębiorcy",który kosztem nawet nie głodowej pensji dla pracownika sam zarabia krocie.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: Infom »

z tego kebaba to chyba trochę przesadzają 3,5zł za h ? będę solidarny z Tobą jak i z innymi poszukujących pracy i tam już kebaba nie zjem ! :)bez kitu
AZAZEL
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:14

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: AZAZEL »

To jest prawda ,że tyle płacą pseudobiznesmeni ludziom szukającym pracy w Ostrołęce.Zobaczcie ile jest otwieranych galerii nowych sklepów marketów hipermarketów bo otwierający wiedzą ,że znajdą chętnych na pracę za głodowe stawki. Ludzie w Ostrołęce nie mają pracy i godzą sie na taki wyzysk.Jak by nie było chętnych na prace za takie grosze to stawki byłyby duzo wyższe bo ich na to stać ale po co płacic pracownikowi za dużo jak i tak będą chętni do tyrania za grosze.I nie mówcie ,że lepsza taka praca jak żadna bo jesteście w błędzie jesteście wykorzystywani na potęge jak już zostaniecie zmieleni to następni naiwni się znajdą i tak w kółko Macieju.Pseudobiznesmen opływa w luksusy a ty nie masz co do gara włóżyć.
Awatar użytkownika
NEMEZIS
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 19 sie 2008, 23:09

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: NEMEZIS »

ile na godzinę płacą na stacji paliw, ile tam można zarobić z miesiąca? i jeśli ktoś pracuje w mleczarni to ile tam płaca szeregowemu pracownikowi?
miley
kapral
Posty: 143
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:25
Lokalizacja: ostrołęka

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: miley »

No niestety tyle płaca bo opłaty i podatki zżeraja ludzi, średni koszt lokalu w kupcu to okolo 2- 3tys, dolicz zus , media ,podatki wyplata dla pracownika i dla siebie ile to trzeba kebabow natrzaskac zeby jeszcze zarobic.
AZAZEL
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:14

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: AZAZEL »

Załóżmy, że sprzedajesz dziennie 100 kebabów i 100 napojów 1 kebab=12zł 1 napój =4zł co daje 16zł miesięsnie przychód twoj miesięcznie wynosi 49600zł.A teraz Twoje koszta wyprodukowanie 1 kebaba to koszt 4zł +1zł za energie.Zostaje 34100zł od tego odliczamy wynajem lokalu 3500zł miesięcznie zostaje 30600zł od tego odliczamy zus ok.1000zł zostaje 29600zł od tego odliczamy wypłatę dla 2 pracowników 1500 brutto zostaje 26600zł.od tego odliczamy reklamę ok.2000zł mocno zawyżone zostaje 27600zł.od tego odliczamy nieprzewidywalne koszty 6600zł .zostaje 20.000zł słownie dwadzieścia tysięcy CZYSTEGO ZYSKU DLA WŁAŚCICIELA.I o czym wy wogóle dyskutujecie po prostu jest wyzysk bo ludzie nie mają pracy w Ostrołęce i godzą sie tyrac u takiego przedsiębiorcy za grosze.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: elfik »

Uuu wierzysz, że bar sprzedaje DZIENNIE 100 kebabów (dużych?) i 100 napojów? Czyli przez 13 godzin pracy (780minut) robią 100 kebabów. Hmm.. wątpię.

Napój 4zł. A gdzie koszt zakupu tego napoju? :)
A podatek dochodowy? A paliwo? Samochód na dowóz? Dużo kosztów nie uwzględniłeś. Myślę, że właściciel nie marzy nawet o połowie tego co napisałeś ;)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2012, 11:49 przez elfik, łącznie zmieniany 1 raz.
miley
kapral
Posty: 143
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:25
Lokalizacja: ostrołęka

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: miley »

AZAZEL pisze:Załóżmy, że sprzedajesz dziennie 100 kebabów i 100 napojów 1 kebab=12zł 1 napój =4zł co daje 16zł miesięsnie przychód twoj miesięcznie wynosi 49600zł.A teraz Twoje koszta wyprodukowanie 1 kebaba to koszt 4zł +1zł za energie.Zostaje 34100zł od tego odliczamy wynajem lokalu 3500zł miesięcznie zostaje 30600zł od tego odliczamy zus ok.1000zł zostaje 29600zł od tego odliczamy wypłatę dla 2 pracowników 1500 brutto zostaje 26600zł.od tego odliczamy reklamę ok.2000zł mocno zawyżone zostaje 27600zł.od tego odliczamy nieprzewidywalne koszty 6600zł .zostaje 20.000zł słownie dwadzieścia tysięcy CZYSTEGO ZYSKU DLA WŁAŚCICIELA.I o czym wy wogóle dyskutujecie po prostu jest wyzysk bo ludzie nie mają pracy w Ostrołęce i godzą sie tyrac u takiego przedsiębiorcy za grosze.
Jeśli dziennie sprzedają 100 kebabów to ja otwieram kebaba z myślą że sprzedam chociasz połowe tego , i na czysto bede mial według twoich wyliczeń 20000 tys czylic połowe bo sprzedam 50 kebabów okolo 10 tyś. :jupi:
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: elfik »

miley pisze: Jeśli dziennie sprzedają 100 kebabów to ja otwieram kebaba z myślą że sprzedam chociasz połowe tego , i na czysto bede mial według twoich wyliczeń 20000 tys czylic połowe bo sprzedam 50 kebabów okolo 10 tyś. :jupi:
Zakładam z Tobą :D będzie po 5tys :D
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: palipies »

hehe ;)
a ja pójdę do Was,jeżeli będziecie zatrudniali pracownika,który będzie zarabiał minimum 7zł na h.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: Piotrek00 »

AZAZEL mam do Ciebie w takim razie jedno pytanie - czemu tak narzekasz na tych wyzyskujących przedsiębiorców? Skoro tak to ładnie powyliczałeś, to otwórz kebab, płać ludziom po 4000 brutto, wtedy zostaje Ci 15 000 czystego zysku miesięcznie, to chyba sporo? A i będziesz świetnym pracodawcą, który nie wyzyskuje a solidnie płaci.
AZAZEL
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:14

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: AZAZEL »

Ale ja nie narzekam,tylko uświadamiam ,otwieram ludziom oczy na wyzysk.Bo z wyzysku mas biora się fortuny jednostek.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: Piotrek00 »

No ale jednak krytycznie się wypowiadasz o tych przedsiębiorcach, nie mając szczerze powiedziawszy najmniejszego pojęcia o czym piszesz. Chciałbym więc powtórzyć moje pytanie - jaki jest powód, że nie otworzyłeś kebaba, w którym ludzie zarabiają 4000 brutto?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

Jeszcze o VAT zapomniał i ZUSach od pracowników, które w części opłaca pracodawca, ale to szczegół.
zmartwiona
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:14

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: zmartwiona »

Piotrek00 , popieram Cię.Często pracownik nie ma pojęcia o kosztach prowadzenia działalności.Wydaje mu się ,że wszystko ,co wpływa do kasy ,to zysk pracodawcy a jemu ciągle mało.Dodatkowo właściciel nawet małego zakładu pracuje 6 dni w tygodniu po więcej niż 8 godzin bez wolnych sobót i urlopu przez wiele lat.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: malykazio »

A! Zapomniał jeszcze nasz kalkulujący o ratach ewentualnego kredytu, który być może przedsiębiorca musiał zaciągnąć żeby lokal wyposażyć i wystartować z działalnością.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: Piotrek00 »

Już pal licho o czym on zapomniał, mnie najbardziej bawi założenie sprzedaży 100 kebabów dziennie :)
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: antorf »

kolego od kalkulacji rentowności sprzedaży kebabów-muszę otworzyć Ci oczy. Koszt wytworzenia kebaba to nie 5 zł a raczej coś w okolicach 10 zł, w zależności od tego jakie mięso aplikujesz (baranina, wieprzowina czy drób) oraz zawartości surówki. Kalkulację, jak już ktoś wcześniej zauważył, przedstawiłeś nazbyt optymistyczną.
miley
kapral
Posty: 143
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:25
Lokalizacja: ostrołęka

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: miley »

Kurcze dajmy juz spokoj Panu AZAZEL ....Chlopak juz kebaba nie tknie po swojej kalkulacji...............
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: Qrzysio »

Azazel nie ma pojęcia o czym pisze. Wypłata dla pracownika przy 1500 zł brutto to ponad 1800 zł całkowitego kosztu pracodawcy. Ale tego pracownik nie wie. Poza tym nie odliczył napojów, które sprzedał, a marża na nich jest mała. Czynsz 3.500 zł to raczej na przedmieściach, albo gdzieś na strychu, bo na pewno nie w Kupcu czy Handlowcu.
Azazel pewnie nie słyszał też o podatku dochodowym i podatku VAT. Od tego co teoretycznie zarobisz oddajesz do państwa 40%. Gdyby wszystkie kebaby w Ostrołęce tyle zarabiały, to by miały drzwi ze złotymi klamkami. A tak naprawdę przyszedłby ktoś, kto zrobiłby to taniej, bo mamy wolny rynek.
kedlaw-iz
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 03 lip 2011, 7:32

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: kedlaw-iz »

Chamy i tyle! W Polen tylko wyzysk i robota bez umowy! III świat!
AZAZEL
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:14

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: AZAZEL »

kedlaw-iz nie mów tak bo zobacz ile jest obrońców tego układu,zaraz Cię zadziobią. Zobacz jak bronią sie nawzajem "przedsiębiorcy" z bożej łaski.A na tym forum jakich mają obrońców.Sciemniają ,że się nie opłaca żaden biznes w Ostrołęce bo koszta, zus, pracownicy ,którzy powinni pracować za darmo .Ale to jest pic na wode fotomontaż .Chcą ludziom zrobić wodę z mózgu wytworzyć poczucie ,że każdy "biznesmen" tylko dopłaca do interesu ,że interes prowadzi charytatywnie ,ze to jego misja .Ściema ściema i jeszcze raz ściema .Nie dajcie sie omamić żądajcie godnych warunków pracy i płacy jak można pracować za 3.5-4.5zł??? i jak napisał kedlaw-iz w Ostrołęce mamy 3 świat niestety .A powyżsi dyletanci no cóż szkoda na nich słów.I tak jest powiadam wam.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: elfik »

AZAZEL, dlaczego nie założysz własnej firmy, skoro jest taki zysk? Opłaca Ci się robić za kilka złotych/godzina, skoro możesz zarobić 20tys m-nie?
Nikt nie chce cię zadziobać, ale nie masz pojęcia o czym piszesz. Załóż firmę i przekonaj się jak to jest z drugiej strony. Zobacz czy w pierwszych miesiącach wyjdziesz chociaż na swoje ;) I wtedy się wypowiedz o tym, czy jest możliwe mieć 20tys na czysto.

ps. nie, ja nie mam swojej firmy. Ale to kwestia czasu :) Tylko to będzie firma jednoosobowa, bo na pracownika nie będzie mnie stać (na początku). Myślę, że gdzies po 2 latach mam szansę aby interes się zwrócił i zacznę wychodzić na swoje :)

ps.2. I żeby nie było - oczywiście zgadzam się z tobą, że niektóre firmy wyzyskują swoich pracowników. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto zgodzi się pracować za grosze, więc pracodawca stając przed wyborem: płacić komuś 4tys czy 1tys zgadnij kogo wybierze ;) Pracownicy sami przyzwyczaili do tego pracodawców, na rozmowach podczas pytania "ile chciałby Pan/Pani zarobić" często odpowiadają "wystarczy mi 5zł na godzinę"....

Pozdrawiam i nie daj się! A najlepiej załóz swoją firm, będziesz wtedy szczęsliwy i bogaty :D
AZAZEL
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 10:14

Re: Ile i gdzie płacą w Ostrołęce?

Post autor: AZAZEL »

Ale ja jestem szczęśliwy, bogaty z własną firmą własnymi samochodami własnym mieszkaniem,własną daczą poza miastem.'Kto daje ubogim - nie zazna biedy; kto na nich zamyka oczy, zbierze wiele przekleństw. (Prz 28,27)"Bogactwa niesprawiedliwych wyschną jak potok i przeminą jak wielki grzmot, co się rozlega w czasie ulewy. (Syr 40,13)
ODPOWIEDZ