gdzie do kuriera?

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
tusiera
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 18 maja 2009, 15:56

gdzie do kuriera?

Post autor: tusiera »

Witam!

Czy ktoś orientuje się gdzie w Ostrołęce znajdę sprawdzonego i taniego kuriera? Bo potrzebuję wysłać plastikowy zderzak w okolice Koszalina. Ile to może kosztować, jak długi czas przesyłki?
tusiera
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 18 maja 2009, 15:56

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: tusiera »

Ok dzięki, jeszcze jedno pytanie mam czy jeśli wyśle przez tę stronę tani.kurier.pl to kurier odbierze pieniądze od odbiorcy dla mnie? Bo chcę wysłać zderzak, który człowiek chce ode mnie kupić, a patrzę, że przesyłkę muszę opłacić z góry na tej stronce.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: Infom »

np. na tej stronie co ja podałem , płatność polega na zapłacie z góry czyli prawdopodobnie jest tak samo jak na stronie podanej wyżej
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: Qrzysio »

Na obu jest tak samo. usługa o której mówisz, to pobranie. Na tani-kurier jest taki opis:
Pobranie, czyli Płatność przy doręczeniu przesyłki do rąk kuriera, jest to jedna z najczęściej wybieranych usług dodatkowych. Zleceniodawca wypełnia wartość pobrania jaką kurier ma pobrać w momencie dostawy od odbiorcy. Pobrana kwota przelewana jest na podane konto w kolejnym kroku w ciągu kilku dni roboczych. Prosimy mieć na uwadze, że kurier nie zezwoli na otworzenie przesyłki przed jej opłaceniem – wynika to bezpośrednio z regulaminu Przewoźnika oraz Prawa Przewozowego.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: netespl »

Qrzysio pisze:Jako osoba prywatna prawdopodobnie nie będziesz mógł nadać paczki. Trzeba podpisywać umowy, dlatego powstało bardzo wielu pośredników, m.in. ten, którego podałem. Zawsze korzystam z UPS i uważam, że firma jest bardzo rzetelna i sprawdzona.
Wysłać możesz bez żadnej umowy, pod warunkiem, że przesyłka nie będzie pobraniowa (choć i tu są wyjątki). Natomiast pośrednicy powstali głównie ze względu na to, że przesyłka nadawana przez osobę prywatną kosztuje przeważnie 2-3x tyle, a pośrednik dzięki dużym obrotom może zaproponować niższe ceny.
squizer
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 kwie 2006, 21:45

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: squizer »

GLS PARCELL SHOP maks zapłacisz 40 zł - polecam ostatnio wysyłałem i masz blisko bo w centrum miasta.
Czas doręczenia przesyłki to następny dzień roboczy, chyba że z poślizgiem to doręczenie drugiego dnia.
Wolfshade
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 30 mar 2010, 20:36

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: Wolfshade »

Na pewno nie idź do K-ex, najgorsza firma kurierska z którą, miałam do czynienia.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: Infom »

to, że sama miałaś nieprzyjemności z tą firmą kurierską nie oznacza, że każdy ma.

Najlepiej będzie teraz jak sam autor tematu napisze jaka firmą wysłał i ile zapłacił za wysyłkę.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: Qrzysio »

Ja też odradzam K-EX. Coś w tym jest. Moi znajomi też narzekali.
Lucassino
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 26 sie 2011, 14:32

Re: gdzie do kuriera?

Post autor: Lucassino »

Jeśli nie udało wysłać Ci się tego zderzaka, to proszę o kontakt PW do mnie, mam możliwość wysyłki jedną z firm kurierskich i na pewno się dogadamy co do ceny,

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ