Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Maks
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:48

Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Maks »

Witam,
poszukuję osób którzy zakupili mieszkanie w nowym bloku przy ul. Steyera.
hydraulik
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2012, 13:34

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: hydraulik »

Ja kupilem
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: kris4724 »

ja chyba kupię...jeszcze tylko kredycik i wio...
Maks
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:48

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Maks »

Hydraulik czy mógłbyś napisać coś więcej. Jak Ci się podoba wykończenie, czy otrzymałeś pismo od dewelopera o balkonie, miejscu parkingowym???
hydraulik
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2012, 13:34

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: hydraulik »

Balkon mam 4,3 m2 a co do parkingu to kupilem garaz pod budynkiem.
Maks
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:48

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Maks »

A czy otrzymałeś pismo od dewelopera w sprawie zapłaty za płytki na balkonie oraz ogrodzenie?
hydraulik
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2012, 13:34

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: hydraulik »

Otrzymałem, kwota 1430 zł za płytki 430 zł a reszta ogrodzenie.
Maks
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:48

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Maks »

No i co uważasz że to fair?, masz zapis na ten temat w umowie? ogrodzenie jest lipne, kawałek siatki i nic, zresztą ja kupiłem i nie interesuje mnie ogrodzenie mogę mieszkać bez ogrodzenia
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: kris4724 »

Napiszcie po ile za metr i jaki jest układ mieszkanek - czy sa dwustronne, widne , z aneksami czy oddzielna kuchnia, miejsce parkingowe, czy można dokupić komórkę i za ile itd
Maks
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:48

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Maks »

Na razie jest problem z tym że deweloper wysyła jakieś pisma i chce dopłaty nawet za OGRODZENIE!!! A układy mieszkan na stronie OTBS
ladybird
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz 2011, 12:53

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: ladybird »

to prawda, nawet za płytki na balkonie trzeba było dodatkowo płacić, no a kluczy jeszcze nie mamy, wiem, że sporo jest jeszcze mieszkań do kupienia, no ale same duże zostały.
Maks
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:48

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Maks »

No i zapłaciliście za płytki i ogrodzenie??? A jak w ogóle wykończenie bloku?
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: kris4724 »

Chciałbym zapytać czy już "wychodzi" grzyb na ścianach?
Oraz jak z jakością - ostatnio deweloperzy dbają tylko żeby inwestycja jako tako wyglądała z zewnątrz, natomiast jakość wykończenia i materiały to tragedia. Jakie czynsze - czy wiadomo?
Oraz czy dzierżawa wieczysta czy własny grunt. Pozdrawiam
peter37
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2012, 21:59

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: peter37 »

Nie wiem na co Państwo tak narzekacie. Ja też kupiłem tu mieszkanie dla syna i jestem bardzo zadowolony. Informacja o ogrodzeniu była od początku więc nie rozumiem skąd zaskoczenie. Zresztą powinniśmy się cieszyć że za 1000 PLN dopłaty będziemy mieli ogrodzony a co za tym idzie bezpieczny teren. Jeśli chodzi o jakość to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Tak się składa że mam również mieszkanie w Warszawie i mam porównanie i tam jakość wykonania jest dużo niższa niż w przypadku Inwestbudu, więc moim zdaniem relacja ceny do jakości jest bardzo dobra. Co więcej budynkiem będzie zarządzała spółka z doświadczeniem i pojęciem na ten temat (mówię o OTBSie) więc jeśli chodzi o mnie to wszystko moim zdaniem zrobione jest z należytą starannością i napewno grzyb 'nie wylezie' :)
A Pan Maks pisząc że może mieszkać bez ogrodzenia albo nie przemyślał do końca tego co napisał albo pierwszy raz kupuje mieszkanie i chciałby mieć wszystko za darmo. A niech Pan weźmie pod uwagę to że będzie Pan mieszkał bezpiecznie i pierwszy lepszy Panu nie wiedzie na osiedle i nie będzie sobie robił tam parkingu.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Piotrek00 »

"Posty: 1
Dołączył(a): 22:59, 12.11.2012"

Seems legit.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

peter37 pisze:Zresztą powinniśmy się cieszyć że za 1000 PLN dopłaty będziemy mieli ogrodzony a co za tym idzie bezpieczny teren.
To mnie rozbawiło. Że też ludzie nadal myślą, że ogrodzenie zapewni im bezpieczeństwo. Zamykają się w gettach ze złudnym poczuciem, że są bezpieczni. O bezpieczeństwo trzeba zadbać samemu. Na wsi mówiło się kiedyś, że dobry sąsiad lepszy niż brat. A czy dziś znacie swoich sąsiadów?
peter37
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2012, 21:59

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: peter37 »

Nie wiem co jest według Ciebie śmieszne w ogrodzeniu ale jedno jest pewne że nie czytasz moich postów wystarczająco uważnie :) Napisałem tam owszem o bezpieczeństwie ale dodałem że chodzi mi również o to że nikt "obcy" nie parkuje na naszych parkingach i nie niszczy ich np. poprzez najazd na krawężniki jakimś cięższym autem. Ja już przerabiałem kilka takich sytuacji więc uwierz że te ogrodzenie naprawdę się przyda. No ale to w sumie standard że nie zawsze każdemu pasuje. Jednak skoro już jest to niech tak zostanie, a najważniejsze jest chyba to że cała reszta jest zrobiona tak jak się należy. Trzeba to docenić i się cieszyć że mamy do czynienia z rzetelnymi ludźmi, a nie z amatorami, bo z tego co czytałem to oni też w Łomży coś budują już od ponad 10 lat i nic złego się nie działo więc to chyba też o czymś świadczy.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: shelly »

Poza tym fajnie, że nikt nie będzie chodził po samymi oknami i np. nie będą wam obsikiwać ścian czy krzaczków (czy to psy czy ludzie) ... ja bym wolała mieć takie ogrodzenie niż go nie mieć. Takie podstawowe rzeczy, ale jednak robia różnicę...
peter37
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2012, 21:59

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: peter37 »

No jasne że tak. Ale jestem pewien że to dopier wychodzi w praniu i potem wszyscy będą zadowoleni. To całkiem normalne że jak trzeba za coś płacić "dodatkowo" to robi się to nie chętnie, ale wydaje mi się że nie są to pieniądze wydane bez sensu i że będziemy zadowoleni że mamy te ogrodzenie
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: kris4724 »

Uważam że ogrodzenie nie zapewni bezpieczeństwa jako takiego, ale nie po to jest. Ogrodzenie jest po to żeby nie były obsikane klatki, żeby pupilki wielbicieli psów z okolicznych bloków i domów nie dokonywały czynności fizjologicznych na trawniku przed blokiem itp
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

peter37 pisze:Nie wiem co jest według Ciebie śmieszne w ogrodzeniu ale jedno jest pewne że nie czytasz moich postów wystarczająco uważnie
Śmieszne jest to, że utożsamia się ogrodzenie z bezpieczeństwem. Napisałeś: "Zresztą powinniśmy się cieszyć że za 1000 PLN dopłaty będziemy mieli ogrodzony a co za tym idzie bezpieczny teren". W tym zdaniu jest założenie (będzie ogrodzony teren) i wniosek (dlatego będzie to bezpieczny teren). O parkowaniu coś tam jest, ale na samym końcu. Poza tym naprawdę sądzisz, że jeśli w bloku mieszka powiedzmy 100 rodzin to nikt obcy nie wjedzie, będziesz każdego znał i każdy będzie się o wszystko troszczył? Wystarczy, że przyjadą mieszkańcy, goście, rodzina itd. Ogrodzenie niewiele tu pomoże. No, może obce psy nie przyjdą, ale za to będą rodziny z własnymi pieskami, którym przecież nie będzie chciało się wychodzić za płot i będą wyprowadzać je tuż pod oknami, bo oddalić będzie się trudno (właśnie z uwagi na ogrodzenie).
Poza tym o jakim cięższym aucie mówisz? Myślisz, że pod blok o takim położeniu, bez przelotowej drogi walić będą setki ciężarówek? Co najwyżej te przywożące meble mieszkańców, a na te ogrodzenie nic nie pomoże.
shelly pisze:Poza tym fajnie, że nikt nie będzie chodził po samymi oknami i np. nie będą wam obsikiwać ścian czy krzaczków (czy to psy czy ludzie) ... ja bym wolała mieć takie ogrodzenie niż go nie mieć. Takie podstawowe rzeczy, ale jednak robia różnicę...
Jak to nie? Myślisz, że przy ogrodzonym bloku mieszkańcom będzie chciało się wyjść gdzieś poza ogrodzenie? Przecież nie będzie furtek co parę metrów, więc na pewno będą chodzić dookoła miedzy blokiem a ogrodzeniem.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: shelly »

malykazio pisze:
shelly pisze:Poza tym fajnie, że nikt nie będzie chodził po samymi oknami i np. nie będą wam obsikiwać ścian czy krzaczków (czy to psy czy ludzie) ... ja bym wolała mieć takie ogrodzenie niż go nie mieć. Takie podstawowe rzeczy, ale jednak robia różnicę...
Jak to nie? Myślisz, że przy ogrodzonym bloku mieszkańcom będzie chciało się wyjść gdzieś poza ogrodzenie? Przecież nie będzie furtek co parę metrów, więc na pewno będą chodzić dookoła miedzy blokiem a ogrodzeniem.
sami sobie niech robią co chcą, miałam na myśli "obcych"...
Maks
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:48

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Maks »

kris4724 pisze:Ogrodzenie jest po to żeby nie były obsikane klatki, żeby pupilki wielbicieli psów z okolicznych bloków i domów nie dokonywały czynności fizjologicznych na trawniku przed blokiem itp
Hmm z tym to raczej będzie nie do końca tak. Skoro brama to szlaban to "pupilek" każdy będzie mógł wejść załatwić się i w nogi :)
Oj te ogrodzenie to można polemizować i to długo. Myślę że za 110 tys można się było bardziej postarać. Furtki na klucz też mi coś, udogodnienie dla nas żadne, nawet znajomy nie wejdzie tylko musi podejsc do bramy-szlabanu
jurekogorek
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2012, 10:15

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: jurekogorek »

DO MALEGOKAZIA;

Zabierasz glos we szystkich sprawach i do kazdego postu potrafisz dołożyc swoje trzy grosze, które nie maja nic wspólnego ze sprawą.

Co ciebie interesuje, jak będą mieszkać ludzie w bloku na Steyera - czy kupiłeś tam mieszkanie??

Skoro nie to nie zabieraj głosu.

Ja kupiłem, zapłaciłem za ogrodzenie i jesten bardzo zadowolony, że ono jest, nie będą mi sie po terenie włóczyły jakieś oprychy, nie będą po terenie łazili ludzie, którzy chcieliby przejść np. do Biedronki lub do przychodni.
Polak to takie stworzenie. że niezależnie czy ma chodnik czy trawnik to idzie na skróty nie licząc się z tym.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Blok przy ul. Steyera w Ostrołęce

Post autor: Piotrek00 »

Jesteśmy na forum dyskusyjnym, więc dyskusje są tu czymś normalnym. Jeżeli chcesz dyskutować w zamkniętym gronie szczęśliwych nabywców mieszkania w bloku przy ul. Steyera to stwórz odrębne forum.

A kwestia ogrodzenia jest dla mnie śmieszna. Pomijając fakt, czy gwarantuje bezpieczeństwo, czy nie, to pismo wzywające do zapłaty za ogrodzenie to jakiś absurd. Ciekawe, co się stanie jak się tej kwoty nie zapłaci? Nie dostaniemy mieszkania? Czy będzie dziura w ogrodzeniu? W umowie zawieranej z deweloperem powinien być wyszczególniony standard wykończenia mieszkania, części wspólnych oraz działki na której znajduje się budynek. Jeżeli deweloper na początku nie przewidywał ogrodzenia, a teraz stwierdził, że ma być "bezpiecznie" i chce je postawić, to niech zrobi to za swoje pieniądze.
ODPOWIEDZ