Motocykle

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Motocykle

Post autor: xlukim »

Witam Wszystkich użytkowników...;)
Byłbym wdzięczny za informację :Jakie motocykle i skutery są najbardziej popularne w Naszym kraju...
Czy marki mało znanych w Polsce ,ale dobrze sprzedających się w innych krajach ,motocykli i skuterów mają szanse na zwolenników???
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Motocykle

Post autor: Czuly/Narew88 »

Jedyną mało znaną marką w Polsce, która dobrze rokuje na przyszłość jest Hyosung. Jeśli chodzi o najczęściej kupowane motocykle i skutery to poszukaj na stronie motogen.pl - były kiedyś raporty jakie motocykle i skutery są najczęściej kupowane i rejestrowane w kraju.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Motocykle

Post autor: xlukim »

Dziękuje za info...
..a kiedy się zaczyna sezon moto w Polsce>??
Czy mają szanse skutery dużej pojemności???
Załączniki
640-bmw-c600-yamaha-t-max-1.jpeg
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Motocykle

Post autor: Tanatos »

Sezon motocyklowy w Polsce zaczyna się zależnie od tego, kiedy żegna nas zima. Pierwszych hardcorowców można spotkać na moto już w połowie marca, lub na przełomie marca i kwietnia. Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego organizowane przez zreszające motocyklistów kluby datowane jest najczęściej na przełom kwietnia i maja. Często ma to miejsce podczas "majówki".

Co do maksi-skuterów typu Burgman w Polsce widuje się sporadycznie. Przynajmniej ja ich mało widziałem. Zasada jest raczej taka, że jeśli kogoś stać na maksi-skutera to kupuje motocykl turystyczny. Jeśli moja intuicja dobrze mi podpowiada i masz w planach rozpoczęcie jakiejś działalności pod kątem sprzedaży tego typu maszyn to w nasz lokalny rynek nie masz co celować. Jeśli już to może Warszawa, choć i tam rzadko można spotkać maksi-skutery.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Motocykle

Post autor: xlukim »

Tanatos pisze:Sezon motocyklowy w Polsce zaczyna się zależnie od tego, kiedy żegna nas zima. Pierwszych hardcorowców można spotkać na moto już w połowie marca, lub na przełomie marca i kwietnia. Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego organizowane przez zreszające motocyklistów kluby datowane jest najczęściej na przełom kwietnia i maja. Często ma to miejsce podczas "majówki".

Dziękuje Ci Tanatos... tak na marginesie,niesamowita ksywa...;)
Co do maksi-skuterów typu Burgman w Polsce widuje się sporadycznie. Przynajmniej ja ich mało widziałem. Zasada jest raczej taka, że jeśli kogoś stać na maksi-skutera to kupuje motocykl turystyczny. Jeśli moja intuicja dobrze mi podpowiada i masz w planach rozpoczęcie jakiejś działalności pod kątem sprzedaży tego typu maszyn to w nasz lokalny rynek nie masz co celować. Jeśli już to może Warszawa, choć i tam rzadko można spotkać maksi-skutery.

Właśnie tak myślałem założyć działalność związaną ze sprzedażą maxi-suterów. No cóż,Polska to nie kraje południowe ,a po za tym,potrzebny jest garaż dla motorku...bo krajanie są zazdrośni i za parę dni potencjalny właściciel nie pozna swojej ukochanej maszyny...
Chcę się zająć sprzedażą na zamówienie...czy dobry pomysł???
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Motocykle

Post autor: Tanatos »

Nie chcę studzić Twojego zapału - zrobisz jak zechcesz, ale moim skromnym zdaniem porywasz się z motyką na słońce...

Okolice Ostrołęki to biedne rejony - nie chcę generalizować, ale trzeba nazwać rzecz po imieniu. Zwróć nawet uwagę jakie samochody sprzedaje się na giełdzie w Ostrołęce. Ludzie szukają aut za kilka kilknaście tysiecy. Motocykle im raczej nie w głowie. Sam zapewne zdajesz sobie sprawę, że tanie hobby to nie jest. W okolicy nie znam nikogo kto trudni się sprzedażą motocykli...

Lokalny popyt na motocykle bardzo dobrze obrazują mi dwie rzeczy:

a) wpisz sobie na Allegro dział motocykle i zawęź wyszukiwania do "Ostrołęka" i śledź to przez kilka tygodni. Zauważysz, że na sprzedaż są wciąż wystawiane te same maszyny... Nikt ich prawie nie kupuje, no chyba że zainteresauje sie nimi ktoś "z zewnątrz"

b) przejdź się do chłopaków z Motortu (ulica Skrzatów) - to jedyny sklep w Ostrołęce i niedalekich okolicach, który radzi sobie na rynku, ale głównie dzięki serwisowi motocykli i sprzedaży ubrań / akcesoriów. Zaś ilekroć u nich jestem to w komisie stają wciąż te same maszyny...

Wnioski wyciągnij sobie sam.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Motocykle

Post autor: xlukim »

Dziękuje Ci Tanatos...
Słuszne opinie i uwagi...na temat naszego regionu...
Jeśli region nie rozwija się ,a ludzie są "biedni" to ciężko coś ciekawego rozkręcić...
Życzę Ci wspaniałego weekendu...

P.S. Człowiek chciałby widzieć chłopaków tak...
Załączniki
..i życie jest piękne...:)
..i życie jest piękne...:)
ODPOWIEDZ