Koszt mkw w Ostrołęce.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: xlukim »

Witam Wszystkich...
Jak wyżej,pytanie na czasie ..ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Oce???
Teraz pytam o mieszkanie nie nowe ,ma swoje lata...
Znacie jakie są ceny...ja znalazłem 2550zł/m2
Z góry dziękuje .
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: Qrzysio »

2500-3000 zł to chyba rozsądny przedział na obecną chwilę. Powyżej 3000 zł to takie raczej już po dobrym remoncie. Na pewno znajdziesz też ceny tzw. kosmiczne, czyli powyżej 3500 albo i ponad 4000 zł za 1 mkw.

Zależy też od powierzchni. Mniejsze mieszkania mają ciut wyższą cenę w przeliczeniu na 1 mkw., a większe mniejszą. to jednak logika, która nie zawsze się sprawdza, ale prawda jest taka, że większe lokale (powyżej 60 mkw.) nie cieszą się już tak wielką popularnością jak kilka lat temu. Teraz jest popyt raczej na mieszkania do 50-60 mkw.

Napisz jaka jest powierzchnia tego mieszkania, jakie osiedle, czy jest to wielka płyta czy nie, na którym piętrze się znajduje i w jakim jest stanie. To także ważne czynniki, które wpływają na cenę. 2550 brzmi tanio.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: xlukim »

Modrzejewska,39,2 m2,2 pokoje,kuchina,hol,łazienka i WC, parter,plus piwnica,oczywiście ,mieszkanie do remontu,wielka płyta,ocieplone ,..jak sięgnę pamięcią ,zawsze chodziłem w domu zimą,w majtkach :)))

A może Qrzysio wie coś o PSK (Polska Spedycja Krajowa)Na Stacji kolejowej...???
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: sKaLpeL »

bardzo dobra cena
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: Qrzysio »

Cena wręcz niska. Okna są wymienione? Jakikolwiek remont był tam robiony w ciągu ostatnich 20 lat? Mieszkanie na parterze w tej cenie to naprawdę okazja, nawet gdy to wielka płyta.

PS. O PSK niestety nie nic nie wiem.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: netespl »

Cena bardzo niska, ale akurat parter to spory minus. Fakt, wygodnie bo nisko, ale po pierwsze mniej bezpiecznie, po drugie głośno. Mieszkałem rok na parterze i nigdy więcej. Ja kupowałem mieszkanie w zeszłym roku, 3p. 62 m2 za 3400zł/m2, ale po generalnym remoncie, z nowymi podłogami, ścianami, zabudową kuchnią i łazienką etc.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: Qrzysio »

Wiele starszych osób przeprowadza się z domów do bloków i im akurat parter nie przeszkadza, bo ciężko się chodzi po schodach. Wszystko zależy dla kogo jest mieszkanie.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: netespl »

A co ja napisałem w drugim zdaniu?
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: xlukim »

Neteps
W tym przypadku ,parter jest cichy,blok jest oddalony od ulicy przynajmniej 60 m i osłonięty innym budynkiem,więc cisza jest..:)))
Mieszkanie jest do remontu oczywiście.Nowe są tylko 2 okna,w kuchni jest stare...
Tak czy inaczej okazja jest wielka...
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: netespl »

No to chyba, że tak ;) Cena bardzo dobra. Za 3p. na Hallera do kompletnego remontu - dosłownie nic nie było robione odkąd postawili blok, gość życzył sobie 2900zł/m2.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: xlukim »

Zobaczymy jak to będzie,myślę jednak ,że jeśli zażądam za m2 2700 zł. to i tak nie jest żle...
Taka cena... :)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: Infom »

teraz rozglądałem się za mieszkaniami w Ostrołęce, ceny są różne i to bardzo rozbieżne od 2300 do 4000 tyś.
Podam przykład gdzie ostatnio oglądałem - cena za m2 3600 zł w bloku rynek wtórny płyta, sprzedający twierdzi, że po remoncie ale wchodząc do mieszkania remontem okazały się tylko wymienione okna i pomalowana ściana w dużym pokoju :) i tak wiadomo, że każdy będzie chciał sobie urządzić mieszkanie po swojemu czyli lepiej poszukać mieszkania do remontu o 1 tyś mniej za m2 niż po remoncie i dalej w nie ładować.
Ale ogólnie ceny spadają mieszkań w dół po nowym roku będzie jeszcze większa tendencja spadkowa ( moim zdaniem ), i dobrze, bo ceny jakie teraz krzyczą są porównywalne z większymi miastami typu Olsztyn, Białystok itp. to jest chore
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: xlukim »

Logiczne myślenie..;)
karski1
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2012, 21:56

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: karski1 »

Zależy jakie budownictwo
karski1
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2012, 21:56

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: karski1 »

wiesz, chcą coś sprzedać to normalne ża walczą o klienta :) ale po 20 dzwonić to przesada.
Domka
starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2010, 15:20
Lokalizacja: Antonie

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: Domka »

karski1 pisze:Zależy jakie budownictwo
a sądzisz że za 2500 za metr to będzie w nowym budownictwie? :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: malykazio »

Domka pisze:a sądzisz że za 2500 za metr to będzie w nowym budownictwie
Nie zmienia to faktu, że ludzie pokupowali mieszkania w czasie boomu mieszkaniowego, licząc na nieziemskie zyski przy odsprzedaży mieszkania, a teraz nie przyjmują do wiadomości, że ceny mieszkań spadły i za swoją kosmiczną cenę tego nie sprzedadzą. Mieszkanie jest tyle warte ile ktoś chce zapłacić by kupić a drugi za tyle sprzedać. Astronomiczne ceny wywoławcze nijak mają się do rzeczywistej wartości mieszkania.
Domka
starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2010, 15:20
Lokalizacja: Antonie

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: Domka »

malykazio a myślisz, że 2500 za metr to astronomiczna cena? Jak oglądałam inne ceny w ogłoszeniach na Mo to aż sama się zastanawiam skąd takie wielkie różnice. Ktoś daje niższą cenę odrazu po to by nie bawić się ze sprzedażą mieszkania zbyt długo. Ale ludzie sami nie wiedzą czego chcą. :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: malykazio »

Domka pisze:malykazio a myślisz, że 2500 za metr to astronomiczna cena?
A gdzie ja coś takiego napisałem?
mieszkanie-oka
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 01 sty 2013, 14:14

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: mieszkanie-oka »

Od dłuzszego czasu obsewuję rynek nieruchomości w Ostrołęce. Zamierzamy sobie kupić własne M. Mam nawet założony notatnik w którym zapisuje każde interesujące Nas ogłoszenie. Dlatego wiem kiedy po raz pierwszy, które ogłoszenie się ukazało. Np. na początku grudnia ukazało się ogłoszenie na Sienkiewicza. Cena za metr po obejrzeniu Państwo podali 2708. Mieszkanie sprzedało się w przeciągu chyba 10 dni. Pierwsze pietro. Całość praktycznie do remontu, wymienione tylko okna. Ale są też mieszkania które ukazują się naprawdę już bardzo długo-już prawie rok!!! a dlaczego???? To proste. Cenią sobie za metr 4000 zł. Jak się dzwoni i mówi, że ta cena cena jest za wysoka jak na Ostrołękę to twierdzą, że taka jest i koniec. Albo drugi przypadek. To mieszkanie jest wystawiane już od pazdziernika. Na początku cena za metr wynosiła 3333zł za metr. Teraz zeszli na 3166 zł/ m2. A mieszkanie jest całkowicie do remontu. Włączając okna wszystkie, drzwi, podłogi, ściany (w przedpokoju jeszcze boazeria) itd. Blok ma ok 20 lat.
Widać kto naprawdę chce sprzedać mieszkania, a kto wystawia tylko dlatego żeby zobaczyć ile ktoś zapłaci.
Mieszkania które są wyceniane za 3000/m2 pokazują się non stop i jakoś nie ma na nie chętnych, a co mówiąc już powyzej tej kwoty.
Najlepszym wyjsciem jest jeszcze poczekać. Ceny i tak pójdą w dół. Nie tylko w starym budownictwie.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: kris4724 »

Sam nie mam mieszkania i będę w przyszłości chciał kupić ale według mnie ceny na rynku ostrołęckich mieszkań będą oscylować w okolicach 3000 i ruchy cen będą nieznaczne. Mam taką opinię z dwóch powodów:
ceny mieszkań w Ostrołęce nie zostały tak drastycznie napompowane w czasach prosperity bankowo-deweloperskiego jak w innych dużych miastach szczególnie w Warszawie (jak ktoś nosi się z zamiarem zakupu własnego m2 w Warszawie to powinien bezwzględnie czekać) No i rynek mieszkań w Ostrołęce jest bardzo płytki - to znaczy nie ma tak dużej liczby sprzedających (w porównaniu do innych miast gdzie deweloperzy zrealizowali duże inwestycje - w Warszawie w tej chwili czeka na nowych właścicieli kilkanaście tysięcy mieszkań).
O cenie danego lokalu wg mnie decyduje przede wszystkim lokalizacja. Rzadko się zdarza, że nowy nabywca ma taki sam gust jak sprzedający więc hasło : mieszkanie po remoncie może oznaczać potrzebę kolejnego remontu np. nie podobają mi się płytki terakota, kolor ścian, wyposażenie itp.
Kiedyś całkowicie odrzucałem mieszkania z rynku wtórnego i z wielkiej płyty, pod uwagę brałem tylko rynek pierwotny...ale zaobserwowałem że obecnie deweloperzy nastawiają się tylko i wyłącznie na wygląd swoich inwestycji - żeby wyglądała ładnie i schludnie, natomiast jakość materiałów, akustyka mieszkań to koszmar. Deweloperzy budują z najgorszych i najtańszych materiałów. Rozkład mieszkań jest żenujący, często 60-70 mieszkania są jednostronne, z aneksem kuchennym i 2-ma pokojami. Wszystko po to żeby upakować jak najwięcej mieszkań w bryle budynku - tylko zysk się liczy. pozdrawiam
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: malykazio »

kris4724 pisze:jak ktoś nosi się z zamiarem zakupu własnego m2 w Warszawie to powinien bezwzględnie czekać
Nie wiem z czego wyprowadziłeś taki wniosek, bo z tego co czytam wynika, że zdaniem ekspertów ceny mogą spadać jeszcze przez jakieś pół roku. Nawet spadki cen mają swój kres.
Co do Ostrołęki to mieszkań trochę jest. Są bloki na Steyera, jest TBS, są wreszcie prywatne oferty sprzedaży mieszkań. Raczej chętnych nie ma zbyt wielu, bo nikt już dziś nie kupi mieszkania za nie wiadomo ile, każdy liczy się z groszem. Zobacz też ile nowych domów jednorodzinnych buduje się w Ostrołęce i w najbliższych okolicach. Tak więc mieszkanie w mieście nie jest już wcale takim rarytasem, o który ludzie by się bili.
Jeśli chodzi o remont to często dla sprzedającego oznacza on tylko pomalowanie ścian i wymianę okien, co uzasadniać ma podniesienie ceny metra o 500 a nawet 1.000 złotych i sprzedaż powyżej wartości lokalu. Tymczasem wiele osób szuka własnie mieszkań do remontu, żeby kupić taniej i urządzić po swojemu.
kris4724 pisze:Sam nie mam mieszkania i będę w przyszłości chciał kupić ale według mnie ceny na rynku ostrołęckich mieszkań będą oscylować w okolicach 3000 i ruchy cen będą nieznaczne.
Ceny, których mieszkań mają oscylować w okolicach 3.000 złotych? Nowych czy używanych? W jakiej lokalizacji, w jakim stanie? A może wszystkich mieszkań? Ostrołęka to ziemie opuszczane. Nie wiem czy jest jeszcze uzasadnienie dla takiej ceny, szczególnie w blokowiskach, czy wieżowcach z płyty.
mieszkanie-oka
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 01 sty 2013, 14:14

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: mieszkanie-oka »

A co sądzicie o cenach w bloku przy Pileckiego 3-4 to są te jasne bloki na przeciwko Statoila. Pierwsze mieszkanie które się ukazało to 4000 za mert, drugie tak samo, a trzecie w promocji po 3500 za metr???? Czy ten blok ma jakąś magiczną moc???
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: kris4724 »

małykazio
oczywiście w moim poście jest wiele ogólników i masz racje że diabeł tkwi w szczegółach, natomiast żeby opisać wszystkie niuanse to trzeba chyba byłoby napisać kilka-kilkanaście stron, a i tak wszystkiego nie ujęło by się.
małykazio pisze:Nie wiem z czego wyprowadziłeś taki wniosek, bo z tego co czytam wynika, że zdaniem ekspertów ceny mogą spadać jeszcze przez jakieś pół roku. Nawet spadki cen mają swój kres.
Mój post jest wynikiem moich własnych obserwacji i przemyśleń. Wiesz powoływanie się na jakiś bliżej nieokreślonych , albo nawet super-znanych ekspertów jest bardzo niebezpieczne, dlatego że nie ponoszą oni żadnych konsekwencji swoich prognoz , a często są inspirowani przez lobby bankowe, deweloperskie czy doradcze. W internecie pełno jest prognoz "świetnych" analityków z roku 2008-2010 że złotówka będzie 1:1 z frankiem, że ceny metra w Warszawie dojdą do 15000/m2 i będą rosły - jest tego na pęczki. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i chłodna kalkulacja do każdej oceny.
Według mnie , powtarzam według mnie ceny mieszkań w Warszawie będą spadać bo:
- przykręcono kurek kredytów hipotecznych
- jest i będzie coraz mniej pracy i na gorszych warunkach płacowych
- duża emigracja (wciąż) młodych za granicę
- niż demograficzny
- koniec programu "Rodzina na swoim"
- kilka, klikanaście tysięcy gotowych mieszkań w Stolicy bezpośrednio do zamieszkania, czekających na nabywcę

I według mnie rok 2013 nie będzie najgorszy, prawdziwy zjazd zacznie się w 2014-2015.

Powtarzam są to moje projekcje i w 2015 roku możemy pogadać czy miałem rację.

Odnośnie ceny 4000 w Ostrołęce to przesada, w takiej cenie można znaleźć mieszkania w Białymstoku
Ostatnio zmieniony 04 sty 2013, 13:51 przez kris4724, łącznie zmieniany 1 raz.
mieszkanie-oka
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 01 sty 2013, 14:14

Re: Koszt mkw w Ostrołęce.

Post autor: mieszkanie-oka »

kris4724
zgadzam się z Tobą. Już widac po ludziach którzy na początku wystawiali mieszkania po 3600 za metr. Zaczyna do nich docierać jaka jest obecna sytuacja na rynku nieruchomości i obcinają cenę, ale nadal jest ona za wysoka jak na Ostrołękę. Ale to dopiero początek.
ODPOWIEDZ