Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Amaranth
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:53

Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Amaranth »

Czy w Chińskim Centrum Handlowym (te największe zaraz przy Centrum) przyjmują zwroty rzeczy?

Chodzi mi dokładnie o np. zakupioną dzień wcześniej sukienkę. Czy mogę ją zwrócić i czy przyjmą zwrot? Gdyż sukienka okazała się nietrafionym prezentem.

Ogólnie. Czy centrum chińskie przy centrum przyjmuje zwroty ?
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: H___G »

Z tego co wiem to mozna jedynie wymienić daną rzecz.Zwrotu gotówki nie ma.
esperoy
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 14 sty 2012, 19:29

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: esperoy »

Wszystkie podmioty gospodarcze działające na terenie RP są obowiązane do przestrzegania obowiązującego w niej prawa, także dotyczącego handlu i usług, zwrotów, reklamacji, gwarancji itd, ect.

Proponuję przed udaniem się z w/w sukienką do miejsca zakupu poczytać sobie trochę w internecie na temat praw konsumenckich, ponieważ sprzedawcy czasami na poczekaniu wymyślają bzdurne przepisy i próbują robić z klientów idiotów, licząc na ich nieświadomość prawną.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Infom »

esperoy ale co masz na myśli?

Myślisz, że według prawa klient może zwrócić towar i żądać zwrotu gotówki ? jak tak to jesteś w błędzie, bo według prawa nie ma takiej ustawy, która nakazuję zwrot pieniędzy za towar klientowi, który tak po prostu zażąda zwrotu gotówki za zakupioną rzecz.
Zwrot pieniędzy jest to dobra wola sprzedawcy/firmy, która dla dobra klientów idzie na odstępstwo od zasady i zwraca gotówkę, ale pamiętać trzeba tak jak pisze wyżej prawnie nie muszą zwracać gotówki.
Akkarin
kapral
Posty: 146
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:55

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Akkarin »

witam . według polskiego prawa na zwrot towaru mamy 10 dni i sprzedawca jest zobowiązany oddać nam pieniądze
Kieruj się racjonalnym rozsądkiem, a nie tylko emocjami...
swieczkos
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:37

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: swieczkos »

Nie masz racji i stąd biorą się wszystkie nieporozumienia i bzdurne awantury. Nie doczytałeś przepisów albo czytałeś ale bez zrozumienia. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny możliwość odstąpienia od umowy mamy w przypadku zawarcia umowy poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość, np. dokonując zakupu przez internet. Jako, że najczęściej przepisy te dotyczą właśnie zakupów przez internet stąd niektórzy mylnie rozciągają przysługujące prawa na wszystkie zakupy. Możemy odstąpić od umowy w terminie 10 dni bez podania przyczyny, to fakt. Konsekwencją tego jest to, że umowa uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu (czyli zwracamy ubranie a sprzedawca oddaje pieniądze). Nie ma nigdzie sformułowanego prawa do zwrotu zakupionej rzeczy. Obowiązek zwrotu (po obu stronach) jest tylko faktyczną konsekwencją odstąpienia od umowy.
Bo mi się należy!
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Infom »

Czlowieku nie pisz glupot jak nie wiesz bo teraz wprowadzasz ludzi w blad i w glupote przed sprzedawcami bo nie ma takiego prawa jak zwrot gotowki w skepach stacjonarnych tylko jest zwrot do 10 dni przy zakupie przez internet!!! Zapamietac
swieczkos
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:37

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: swieczkos »

Infom: do kogo to miało być?
Bo mi się należy!
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Infom »

Wiadomo, że do Akkarin !!!!
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Bart3kk »

Też się przyłączę i napiszę, że sklep nie ma obowiązku przyjąć zwrotu ani wymienić rzeczy, bo nie ma takiego przepisu. A, że gdzieś tam dozwalają na takie rzeczy to tylko dobra wola sklepu. 10 dni jest na odstąpienie od zakupu zawartego przez internet lub poza lokalem przedsięiorstwa. Pracowałem kawałek czasu w handlu i klienci potrafili takie bzdury głosić, że sam nie wiedziałem skąd oni takie mądrości brali.
rebus8888
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:42

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: rebus8888 »

Koledzy maja racje tez pracuje kupe lat w handlu a wiec sklep nie musi zwracac gotowki ani wymieniac towaru jesli ten nie jest wadliwy a ze gdzies tak robia to tylko dobra wola sprzedawcy lub danego sklepu
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Tanatos »

Ze swojej strony chciałbym jeszcze doprecyzować wcześniejsze informacje na temat możliwości zwrotu w terminie 10 dni od daty zakupu w przypadku kupna przez internet. Jest tego kilka warunków.

Po pierwsze, towar nie może być uszkodzny, posiadać wad.
Po drugie, musi być nienaruszony i kompletny - musi posiadać wszelkie metki, opakowania etc.
Po trzecie, termin ten obowiązuje tylko w przypadku zakupów w internetowych sklepach i od osób prowadzących własną działalnosć gospodarczą. Zatem np. gwizdka od czajnika kupionego na Allegro od Pana Kazia z Kutna już zwrot nie obowiązuje.
Po czwarte, zwrot nie obowiązuje również w przypadku, kiedy formą transakcji internetowej była licytacją! Zatem zwrot jest możliwy tylko przy zakupach typu "kup teraz".

No i mój mały apel do autora temat. Na litośc boską!!! Czy dzisiaj wszystko trzeba załatwiać już poprzez fora internetoe??? Czy nie lepiej było tak po prostu przejść się tam / zadzwonić, żeby być pewnym na 100% czy jest możliwosć zwrotu produktu??? Bez robienia mętliku w głowie przez co niektóre odpowiedzi, wzajemnie się wykluczające???

Czasem mam wrażenie, że zaczynam żyć w czasach, w których niedługo ktoś siedząć na sedesie z telefonem w ręku stwierdziwszy, że zabrakło mu papieru toaletowego będzie szukał pomocy w pierwszej kolejności na forum albo Facebooku... ŻENADA!!!
tedzik
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2011, 20:33

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: tedzik »

Z tym papierem to pojechałes za poźno o jakies 5 lat, niektórzy już dawno tak robią, znam takich co się chwalą na bieżąco gdzie akurat złapało ich to, pozdrawiam
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Infom »

Tanatos pisze:Po czwarte, zwrot nie obowiązuje również w przypadku, kiedy formą transakcji internetowej była licytacją! Zatem zwrot jest możliwy tylko przy zakupach typu "kup teraz".

trzeba dodać,że przy zakupie np. na allegro opcji KUP TERAZ, zwrot dotyczy tylko sprzedawców którzy mają zarejestrowana działalność czyli są przedsiębiorcami.
Jeżeli jest to osoba fizyczna i ktoś kupi przez opcje KUP TERAZ zwrot nie przysługuję.
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Tanatos »

tedzik pisze:Z tym papierem to pojechałes za poźno o jakies 5 lat, niektórzy już dawno tak robią, znam takich co się chwalą na bieżąco gdzie akurat złapało ich to, pozdrawiam
Aha... czyli jest gorzej niż myślałem...

Osobiście nie posiadam Facebooka, Naszej Klasy i innych tego typu pie..r..duł. Nie czuję się przez to gorszy. A wręcz przeciwnie - jestem szczęśliwy :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: malykazio »

Bart3kk pisze:Pracowałem kawałek czasu w handlu i klienci potrafili takie bzdury głosić, że sam nie wiedziałem skąd oni takie mądrości brali.
Niestety ale w dużej części z porad internetowych. Znajdzie jeden z drugim jakąś poradę, często bzdurną, sam się nie zna, ubzdura sobie, że jego sytuacja jest taka sama jak opisana w poradzie a potem wygłasza różne dziwne teorie.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: balboa »

Tanatos pisze:Ze swojej strony chciałbym jeszcze doprecyzować wcześniejsze informacje na temat możliwości zwrotu w terminie 10 dni od daty zakupu w przypadku kupna przez internet. Jest tego kilka warunków.

Po pierwsze, towar nie może być uszkodzny, posiadać wad.
Po drugie, musi być nienaruszony i kompletny - musi posiadać wszelkie metki, opakowania etc.
Po trzecie, termin ten obowiązuje tylko w przypadku zakupów w internetowych sklepach i od osób prowadzących własną działalnosć gospodarczą. Zatem np. gwizdka od czajnika kupionego na Allegro od Pana Kazia z Kutna już zwrot nie obowiązuje.
Po czwarte, zwrot nie obowiązuje również w przypadku, kiedy formą transakcji internetowej była licytacją! Zatem zwrot jest możliwy tylko przy zakupach typu "kup teraz".
Dodam tylko , że nie dotyczy to np. szybko psujących się art. spożywczych.
swieczkos
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:37

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: swieczkos »

balboa pisze:Dodam tylko , że nie dotyczy to np. szybko psujących się art. spożywczych.
Żeby doprecyzować. Art 10 ust 3 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny stanowi, że:
Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach: 1) świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1; 2) dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania; 3) umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym; 4) świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą; 5) świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu; 6) dostarczania prasy; 7) usług w zakresie gier hazardowych.
Bo mi się należy!
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: Chińskie Centrum Handlowe-zwrot towaru

Post autor: Koneserka »

U Ciebie to nietrafiony prezent. U mnie był to zakup zegarka na rękę, na 2 miesiące. Potem przestał działać. A trochę zapłaciłam.
ODPOWIEDZ