Mobbing w ostrołęckich firmach

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Mobbing w ostrołęckich firmach

Post autor: trampella »

Witam,chcę poruszyć temat... mobbingu ostrołęckich firmach zatrudniających nas pracowników.Co o tym sadzicie?
milord
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2013, 19:20

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

Post autor: milord »

Miałbym dużo do powiedzenia w tej kwestii.. znajomi nie dowierzają, jak czasem im opowiadam pytają, co ja dalej tam robię... tracę zdrowie i szacunek do siebie..
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

Post autor: malykazio »

Ale co mamy sądzić? Na temat mobbingu jako takiego? Jego stosowanie jest zakazane i słusznie. Co do konkretów to jeśli jakieś trampella wskażesz to możemy rozmawiać.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

Post autor: prezes »

Zgadzam się z moim przedmówcą prosimy o jakieś konkrety aby podjąć dyskusję. Ja ze swojej strony mogę tylko dodać, że w czasie kiedy jest kryzys i rosnące bezrobocie niestety takie zjawiska jak mobbing są coraz częstsze.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

Post autor: malykazio »

Możemy toczyć akademickie dyskusje na temat mobbingu jako takiego, ale to nie ma większego sensu. Jeśli jednak chcemy dyskutować na temat konkretnych zachowań to potrzebne są konkrety, przykłady.
prezes: Nawet kryzys nie uzasadnia stosowania mobbingu. Tak naprawdę mobbing nie ma nic wspólnego z kryzysem. Mobbing to w skrócie mówiąc chamstwo i prostactwo w pracy, a to nie ma nic wspólnego z kryzysem i sytuacją majątkową pracodawcy.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

Post autor: Piotrek00 »

prezesowi bardziej chyba chodziło o to, że w kryzysie ludzie bardziej boją się bezrobocia i w przypadku mobbingu nie rzucają pracy, nie pozywają pracodawcy, tylko zaciskają zęby i pracują.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

Post autor: malykazio »

Piotrek00 pisze:prezesowi bardziej chyba chodziło o to, że w kryzysie ludzie bardziej boją się bezrobocia i w przypadku mobbingu nie rzucają pracy, nie pozywają pracodawcy, tylko zaciskają zęby i pracują.
Dlatego pracodawcy robią co chcą, bo się nie boją. No ale skoro pracownicy boją się walczyć o przestrzeganie ich praw to ich sprawa. W takiej sytuacji jakiekolwiek twierdzenia, że w tej czy innej firmie występuje mobbing są gołosłowne.
Awatar użytkownika
maryjan
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2013, 14:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobbing w ostrołęckich firmach

Post autor: maryjan »

w ostrolece pracowalem w 3 firmach, totalnie roznych, praktycznie jedna zupelnie inna od drugiej i jesli chodzi o rodzaj pracy, rodzaj zatrudnienia i liczbe pracownikow. z mobingiem jako takim nie spotkalem sie w zadnej z tych firm...
dopiero jak ucieklem do warszawy to przekonalem sie co to jest i jak to wyglada... troche to smutne ze nic sie z tym nie robi i nikt nie reaguje na to bo boi sie o prace. widzialem na wlasne oczy i sam w sumie nie doswiadczylem bo jestem z tych ktorzy potrafia odszczeknąć przelozonym i nie boją sie konsekwencji. ale pracowalem z potulnymi barankami, ktorzy nie potrafili odpowiedziec i pozwalali sobie na krzyki, przezwiska i przeklinanie pod swoim kierunkiem... w obu firmach HR uwaza ze nie ma tematu. żal.
jestem hamski, wulgarny i bezposredni
aha i nie uzywam polskich liter
ODPOWIEDZ