Nowe fotoradary?!

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Nowe fotoradary?!

Post autor: Siara »

Witam. Ostatnio na trasie Ostrołęka-Łomża pojawiły się już nowe "fotoradary" Głównej Inspekcji Transportu Drogowego (GITD). Od końca zeszłego roku puścili ich trochę w Polskę, jednak większość (Ford Mondeo, Ford Focus) pojechało do dużych miast. Wczoraj widziałem jednak Peugeot'a Partnera żółtego zaparkowanego w Rydzewie, dzisiaj już był on w ruchu.
Dla niewtajemniczonych dodam w skrócie iż robi on zdjęcia przekraczającym prędkość, jednak nie zatrzymuje tylko przesyła w późniejszym czasie zdjęcie do domu kierowcy.

Kilka zdjęć tych nowych skarbonek:
Obrazek
Obrazek
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Awatar użytkownika
shell28
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2012, 15:27

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: shell28 »

a co zamątowali na skrzyżowaniu wojska polskiego i traugutta
i dalej przy starym moscie jakies kamery
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: Qrzysio »

Kamery na drodze K-61 to efekt wprowadzanych ograniczeń w ruchu ciężarówek na terenie miasta. Oprócz kamer będą też wagi i inne specjalne systemy, aby wyłapywać przejeżdżające przez miasto tiry.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: skutekk »

cb radio jak zwykle spisze sie znakomicie przeciwko tym fotoradarom, nie rozumiem tej fali krytyki na temat zwiekszonej liczby fotoradarow i radarow stacjonarnych. Przeciez kto jezdzi jak czlowiek nie ma sie czego bac a buractwo zacznie znikac z drogi i przynajmniej kazdy dojedzie do celu.
bonvivant
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:34

do skutekk

Post autor: bonvivant »

Skoro jeździsz zgodnie z przepisami, to dlaczego piszesz, że cb się dobrze spisze przeciwko tym radarom ? Sam jesteś burakiem z anteną na dachu. Nie rozumiesz, że tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o łupienie kierowców ? Co wspólnego z bezpieczeństwem ma błyskanie ludziom po oczach tymi dodatkowymi lampami pod rejestracją, w sytuacji gdy się tego zupełnie nie spodziewają ? Nawiasem mówiąc lampy te zostały zamontowane po przeglądzie diagnostycznym i de facto samochody ITD nie powinny poruszać się po drogach, a skoro tak to nie mają też prawa karać na podstawie zdjęć z tych samochodów.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: netespl »

bonvivant, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Lampy są zgodne z przepisami jako element wyposażenia urządzenia rejestrującego, a nie pojazdu:
W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi dodatkowych świateł zamontowanych w pojazdach służbowych Inspekcji Transportu Drogowego, wyposażonych w mobilne urządzenia rejestrujące, informujemy, że światła te są jednym z elementów mobilnego urządzenia rejestrującego.
W skład tego urządzenia wchodzą zarówno elementy zewnętrzne takie jak głowica dopplerowska oraz lampy błyskowe, a także części zainstalowane wewnątrz pojazdu m.in. kamera, panel sterujący, komputery urządzenia rejestrującego i integrującego itd. Wspomniane powyżej światła nie stanowią wyposażenia pojazdu w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia ( Dz. U. z 2003 r. Nr. 32, poz 262, z późn. zm.). Działanie tych świateł nie jest uzależnione od działania (włączenia) innych świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu opisanych we wspomnianym rozporządzeniu. Światła te współpracują jedynie z pozostałymi elementami mobilnego urządzenia rejestrującego, zamontowanymi w pojeździe i tylko w przypadku działania tego urządzenia. Działanie świateł możliwe jest wyłącznie w przypadku pracy urządzenia w trybie rejestracji obrazu pojazdu naruszającego obowiązujące normy prawne. Jednocześnie należy podkreślić, że zainstalowane w pojazdach Inspekcji Transportu Drogowego mobilne urządzenia rejestrujące posiadają ważną Decyzję Zatwierdzenia Typu wydaną przez Prezesa Głównego Urzędu Miar. Po zainstalowaniu ich w pojazdach przeszły pozytywnie badania prowadzone przez uprawnioną do tego instytucję, jaką jest Główny Urząd Miar, uzyskując świadectwo legalizacji.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: malykazio »

netes pisze:bonvivant, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Lampy są zgodne z przepisami jako element wyposażenia urządzenia rejestrującego, a nie pojazdu:
http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/vie ... p?p=158957
A ITD tłumaczy się jak może. Teraz wymyślają, że to element urządzenia rejestrującego a nie pojazdu. Poza tym skoro nie jest to element pojazdu to dlaczego jest zamontowany w pojeździe a nie na przykład leży na tylnym siedzeniu samochodu? Idąc Twoim tokiem rozumowania należałoby zastanowić dlaczego policja ganiała i wlepiała mandaty za niebieskie światła zamontowane w samochodach osobowych (ozdoby przy spryskiwaczach, przy tablicach rejestracyjnych), skoro to element dekoracji a nie pojazdu...
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: netespl »

Jest zamontowany NA pojeździe, a nie W pojeździe. Wytłumaczenie ITD jest zgodne z przepisami i nic na to nie poradzimy.
A co do drugiej kwestii to chyba nie znasz przepisów skoro nie wiesz dlaczego. Przepisy dokładnie stanowią jakiego koloru świateł można używać w pojeździe - to kwestia pierwsza. Druga to kwestia homologacji.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: malykazio »

netespl pisze:Jest zamontowany NA pojeździe, a nie W pojeździe. Wytłumaczenie ITD jest zgodne z przepisami i nic na to nie poradzimy.
A co do drugiej kwestii to chyba nie znasz przepisów skoro nie wiesz dlaczego. Przepisy dokładnie stanowią jakiego koloru świateł można używać w pojeździe - to kwestia pierwsza. Druga to kwestia homologacji.
Skoro już czepiamy się słówek to nie są zamontowany NA pojeździe tylko Z PRZODU pojazdu. Wytłumaczenie ITD ma się nijak do przepisów. Bardziej przekonuje mnie tłumaczenie pod wklejonym przeze mnie linkiem.
Co do przepisów to zarzucasz mi ich nieznajomość, choć sam ich znajomością nie błyszczysz. Przepisy regulują też kto, gdzie i jakich świateł błyskowych może używać. Regulują też jaki rodzaj świateł i w którym miejscu pojazdu może być montowany, jak również odległość między światłami. Polecam wklejony link.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: netespl »

Czytałem treść posta z linku już dawno. Każdy ma swoje racje, ale wszystko rozbija się o interpretację tego, czy radar i lampy są wyposażeniem pojazdu czy są elementem urządzenia rejestrującego i jakakolwiek argumentacja nie ma najmniejszego sensu dopóki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona. Jeśli urządzenie rejestrujące i jego osprzęt będzie traktowany jako element wyposażenia pojazdu wtedy rzeczywiście jest on niezgodny z przepisami i facet z linka ma rację, natomiast jeśli będzie traktowany jako osobny element - wtedy sprawa nie jest już jasna. Fotoradary przy drogach też błyskają i nikt z tego powodu afery nie robi.
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: Tanatos »

Panowie... którakolwiek interpretacja nie byłaby słuszna, to w starciu z naszym "przyjaznym" państwem wszystko i tak odbyłoby sie wbrew NAM - kierowcom.

Jest to po prostu maszynka do łatania dziury budżetowej.

Osobiście radzę po prostu przestrzegać przepisów i jeździć zgodnie z nimi, wówczas nie będziemy musilei "rozkminiać" czy lampy błyskowe to element pojazdy czy urządzenia wideorejestrujacego, bo najzwyczajniej w świecie nie będzie to nasz problem...
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: Siara »

No i jest jeszcze inna kwestia, pomijając gdzie pieniądze z mandatów trafią oraz czy sprzęt typu lampy są zgodne czy nie z przepisami...

Osobiście wolałbym zostać od razu zatrzymany "na gorącym uczynku", jak robi to policja. Nawet stare fotoradary straży miejskich jak zrobiły Ci zdjęcie to byłeś tego świadomy a teraz... dowiadujesz się po czasie, że zrobiono Ci zdjęcie nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie...
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: majster »

Siara pisze:No i jest jeszcze inna kwestia, pomijając gdzie pieniądze z mandatów trafią oraz czy sprzęt typu lampy są zgodne czy nie z przepisami...

Osobiście wolałbym zostać od razu zatrzymany "na gorącym uczynku", jak robi to policja. Nawet stare fotoradary straży miejskich jak zrobiły Ci zdjęcie to byłeś tego świadomy a teraz... dowiadujesz się po czasie, że zrobiono Ci zdjęcie nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie...
Według mnie obowiązkiem funkcjonariusza jak widzi ,że jest łamane prawo reagować natychmiast i nie dopuszczać do dalszego łamania przepisów ,tak być powinno w przepisach.Bo jaki może być skutek ,gdy zrobią zdjęcie komuś kto jest pijany i ledwo siedzi za kierownicą a on jadąc dalej spowoduje wypadek i to śmiertelny .
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: Siara »

No właśnie nie chodzi o sam fakt fotoradarów. Chodzi o to, że robią zdjęcia po kryjomu. Co w sytuacji gdy nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawi iż dostaniemy na raz kilka fotek na łączną sumę punktów +25?
Zaraz znajdą się tacy którzy powiedzą - jeździj przepisowo to unikniesz takiego zdarzenia. Tak mówią Ci którzy samochodu używają do jazdy po bułki do sklepu albo raz na niedzielę do kościoła.
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: malykazio »

Siara pisze:Co w sytuacji gdy nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawi iż dostaniemy na raz kilka fotek na łączną sumę punktów +25?
W takiej sytuacji może faktycznie lepiej, że ci to prawo jazdy zabiorą. Nie każdy musi je mieć, nie każdy musi jeździć samochodem. W szczególności nie powinny jeździć osoby, które za nic mają przepisy drogowe i w krótkim czasie są w stanie uzbierać 25 punktów.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: elfik »

Czy ja dobrze widziałam jakiś nowy fotoradar na Traugutta? A raczej dwa fotoradary (jeden na skrzyżowaniu Traugutta/Witosa, a drugi obok I LO)?
Czy to coś innego? :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: Qrzysio »

Pisałem o tym kilka postów wyżej.
Kamery na drodze K-61 to efekt wprowadzanych ograniczeń w ruchu ciężarówek na terenie miasta. Oprócz kamer będą też wagi i inne specjalne systemy, aby wyłapywać przejeżdżające przez miasto tiry.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: elfik »

Qrzysio pisze:Pisałem o tym kilka postów wyżej.
Kamery na drodze K-61 to efekt wprowadzanych ograniczeń w ruchu ciężarówek na terenie miasta. Oprócz kamer będą też wagi i inne specjalne systemy, aby wyłapywać przejeżdżające przez miasto tiry.

Wybacz, nie przeczytałam całego wątku :)
Dopiero wczoraj zauważyłam te kamerki.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: mondeo »

a działa ten co jest jak się na warszawie jedzie
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: Qrzysio »

Który?
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: TRUE »

Qrzysio pisze:Pisałem o tym kilka postów wyżej.
Kamery na drodze K-61 to efekt wprowadzanych ograniczeń w ruchu ciężarówek na terenie miasta. Oprócz kamer będą też wagi i inne specjalne systemy, aby wyłapywać przejeżdżające przez miasto tiry.
Oj Qrzysiu w błąd nas wprowadziłeś http://www.moja-ostroleka.pl/ponad-500- ... 306,2.html
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: Qrzysio »

Podaj swoją wersję, bo samo wytykanie na niewiele się zda.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: mondeo »

działą ten w dobrołęce ??? wiem że kiedyś nie działał ale teraz ??? ma ktoś fotografię z tamtego miejsca >>
cHesTeR
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2013, 13:14
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: cHesTeR »

[quote="mondeo"]działą ten w dobrołęce ??? wiem że kiedyś nie działał ale teraz ??? ma ktoś fotografię z tamtego miejsca >>[/quote]

Zdjęć pewnie wiele osób niema bo raczej każdy zwalnia ale fotoradar w Dobrołęce działa i ma się dobrze. Raz jak wracałem do domu to litewskiej ciężarówce trzasnęło od tylca :devil:
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Nowe fotoradary?!

Post autor: mondeo »

właśnie on robi zdjęcia w dwie strony czy tylko z "tylca ", kiedyś pamiętam że tiry zawsze mrugały długimi i poganiały żeby nie zwalniać tam jak jechałem w stronę warszawy
ODPOWIEDZ