Które technikum wybrać?

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

Cześć. Obecnie chodzę do trzeciej klasy gimnazjum i zaczynają mnie interesować szkoły średnie w Ostrołęce. Wybieram się do technikum i chciałabym się trochę o nich dowiedzieć. A mianowicie interesuje mnie zsz 4 technik technologi odzieży, wiem, że jest to nowy kierunek i chciałabym się trochę o nim dowiedzieć, co jest wymagane na tym profilu. Również w tej samej szkole interesuje mnie jeszcze profil obsługi turystycznej. Poza 4 interesuje mnie jeszcze zsz 3 i profil architektura krajobrazu. Byłabym wdzięczna jeśli ktoś by mi mógł trochę opowiedzieć o tych kierunkach. ; )
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: Believe »

Ja chodzę do zsz 4. Szkoła fajna i ludzie tak samo :)
Na stronie szkoły przy wybranym kierunku jest wszystko opisane. Nie napisze czy to dobry kierunek i jak na nim jest, bo jeszcze nie ma żadnej klasy. Miała być w tym roku, ale chyba było za mało chętnych i klasa nie powstała.

Co do 3 tech.. to tam ma być od września liceum.
Awatar użytkownika
Barty
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 05 lut 2009, 22:48

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: Barty »

Co nie znaczy, że technikum nagle stanie się samodzielnym liceum i że technikum zostanie zlikwidowane.
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

@Believe a jak jest z nauczycielami? Mogę wiedzieć, na jaki kierunek chodzisz? :)
goszz
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2013, 12:12

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goszz »

Ja chodzę do 4 i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru,gdybym musiała to 2gi raz bym wybrała tę szkołę :)
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

Że szkoła jest fajna, już się dowiedziałam. :) Chciałabym dowiedzieć się trochę o kierunkach w niej. Wiem, że na stronie szkoły jest rozpiska, ale opinia innych też dużo daje. :D
A chodzi ktoś może do 2?
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: Believe »

Goss nauczyciele jak wszędzie. Jedni lepsi, drudzy gorsi, ale tych lepszych (ciekawszych) zdecydowanie więcej :)
Ja jestem na kucharzu, którego już nie ma w rekrutacji od roku :)

2 to najgorsze technikum w Oce. Sama zdecyduj.
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

A ogólnie ciężko się dostać do 4?
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: Believe »

Dostać się łatwo. Bardzo łatwo. Np. na hotelarskim podobno cięzko jest, bo są obowiązkowe 2 lub 3 języki obce. Na gastronomii jest łatwo, reszty nie wiem.
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

Ok, dzięki. :)
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

A na czym polega egzamin zawodowy w handlówce?
moniczka23
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:29

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: moniczka23 »

piszcie więcej o zsz4
Anuszka
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:46

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: Anuszka »

Dla mnie najlepsze jest ZSZ nr3.To moje zdanie ponieważ 4 to spora szkoła więc tam się jest bardziej anonimowym.W 3 wielu nauczycieli przedmiotów zawodowych prowadziło lub nadal prowadzi działalność własną wg mnie lepiej gdy ktoś kto mnie uczy ma swoje doświadczenia a nie tylko nawija suche fakty. Po drugie jeśli ktoś ma hobby to może je tu rozwijać jest spółdzielni uczniowska "Company" dziewczyny które tam pracują ( organizują bale w przedszkolach, sprzedają wyroby własne na kiermaszach) zarabiają własną kasę może nie kokosy ale zawsze, kółko fotograficzne prowadzi pani Krystyna Załęska, osoby z niego chodzą na wernisaże, wystawy, przyjeżdzają do szql profesjonalni fotograficy itp. Funkcjonuje samorząd więc można się wykazać. Ogólnie szkoła spoko mała ale ma to swój urok.
Anuszka
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:46

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: Anuszka »

Handlowość to łatwy kierunek przynajmniej dla mnie. Jest on stworzony dla osób śmiałych i kontaktowych, lubiących pracę nie tylko za burkiem ale także kontakt z ludźmi. Egzamin jest z części teoretycznej i praktycznej.Teoria to pytania zamknięte i wypełnianie faktur i innych biurowych papierków( to łatwe nie przerażać się) i praktycznej: obsługa kasy fiskalnej i przyjęcie towaru. Mamy także praktyki, prawdopodobnie będzie można wyjechać na płatne wakacyjne praktyki(1111 zł) miesiąc. Nauczyciele przyjemni i kontaktowi. Dodatkowo na tym kierunku nie ma rozszerzonej matmy tylko angielski i geografia.Przykładowe przedmioty na 1 roku: sprzedaż towarów ( sztuczki promocyjne, zrozumienie sklepów i papiery do wypełnienia) towar jako przedmiot handlu( od podstaw poznajemy klasyfikacje towarów i wiemy wiele o żywieniu oraz każdy towar nie ma przed nami tajemnic) organizacja i techniki sprzedaży (podobnie co sprzedaż) i to na tyle w 2 klasie część przedmiotów ogólnych odchodzi a wchodzi rozszerzenie angola i gegry oraz kilka nowych zawodowych:)
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

dzięki :)
Anuszka
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:46

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: Anuszka »

Spoko nie ma sprawy jeśli masz jakieś pytania pisz;)
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

Praktyki trzeba sobie samemu załatwiać?
Anuszka
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:46

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: Anuszka »

Nie trzeba praktyki załatwia szkoła;)
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

Jest tu ktoś może z zsz 2? Chciałabym się trochę dowiedzieć o organizacji reklamy ;)
skoczek004
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Gdańsk / Ławy

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: skoczek004 »

Polecam ZSZ 1 - jedyny problem jaki widzę w tej szkole, to brak miejsc parkingowych dla uczniów... może kiedyś to zniosą, jak przyszedłem do tej szkoły (2009 r ) można było parkować, dziś mandaty lecą, lawety etc, pozatym fajnie :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: malykazio »

skoczek004 pisze:Polecam ZSZ 1 - jedyny problem jaki widzę w tej szkole, to brak miejsc parkingowych dla uczniów... może kiedyś to zniosą, jak przyszedłem do tej szkoły (2009 r ) można było parkować, dziś mandaty lecą, lawety etc, pozatym fajnie
Ale czasów dożyliśmy... problem to brak miejsc parkingowych dla uczniów ;) Kiedyś do szkoły średniej dreptało się na piechotę i nikt nie narzekał :)
goss
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:33

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: goss »

skoczek004 - szkoła może i fajna, tylko że nie ma kierunków dla dziewczyn (bynajmniej mnie one nie interesują) :) a pytałam o zsz2 :)
skoczek004
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Gdańsk / Ławy

Re: Które technikum wybrać?

Post autor: skoczek004 »

no niestety, ja dojeżdźam z ław, i niestety nie mam zadnego kabana stad, tylko samochodem ;)

rozumiem goss, niestety same "metalowe" kierunki :)
ODPOWIEDZ