zakupy internetowe z USA

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

zakupy internetowe z USA

Post autor: sKaLpeL »

Podejrzewam że znajdą się tutaj osoby które robią zakupy przez internet prosto ze Stanów Zjednoczonych, dlatego chciałbym zasięgnąć waszych opinii z jakich stron korzystacie i czy towar który zamawialiście przychodził bez problemu i w stanie idealnym oraz jak długo zamówienia były realizowane, podzielcie się swoim doświadczeniem
bastylia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:42

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: bastylia »

ja kupuje przez allegro,glownie ubrania,buty i zabawki.szukam sprawdzonych sprzedawcow(takich,ktorzy maja duzo komentarzy i same pozytywne).towar jest zawsze rewelacyjny,paczki docieraly do mnie do tygodnia i nigdy nie zdarzylo mi sie,zeby przesylka byla uszkodzona.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: sKaLpeL »

ktoś więcej może coś doda od siebie ?
Awatar użytkownika
asobczak0
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2013, 11:28

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: asobczak0 »

ja osobiście polecam ebay. Z tego co mi się wydaje to jest amerykańska strona. Działa identycznie jak allegro. Już wiele razy z niej korzystałam i zawsze wszystko bez jakichkolwiek zarzutów.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: palipies »

zależy co kupujesz,jeżeli jest to polówka hilfigera,to owszem może sie nie opłacać,ale ja przy każdych zakupach jestem "do przodu".
Awatar użytkownika
branss
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2013, 15:16

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: branss »

Dokładnie, też zdarzyło się, że korzystałam z tej strony jak Ty, i mimo opłat tez jestem "do przodu" po zakupach ;)
oueah
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 18 mar 2013, 17:02

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: oueah »

asobczak0 pisze:ja osobiście polecam ebay. Z tego co mi się wydaje to jest amerykańska strona. Działa identycznie jak allegro. Już wiele razy z niej korzystałam i zawsze wszystko bez jakichkolwiek zarzutów.
Również polecam ebay. Tym bardziej, ze poprzez ebay można kupować nie tylko w USA, ale również w Europie np. Niemcy, Francja czy Anglia.

Przy zakupach w USA trzeba uważać, gdyż w pewnych okolicznościach musimy zapłacić cło, dlatego warto wcześniej się doinformować.
Ramage
szeregowy
Posty: 37
Rejestracja: 15 kwie 2009, 16:51

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: Ramage »

Dawno temu (ok. 4 lat) korzystałem z serwisu alibaba.com, są oferty nie tylko z U.S.A ale też z innych krajów. Paczka długo szła, ale zawsze doszła, nawet z chin przychodził towar. Sprzedawca nieważne z jakiego zakątka, ale zawsze odpisuje/bądź łamanym angielskim szło się dogadać :)
monikazima123
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2013, 21:15

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: monikazima123 »

Ja też kupowałam z allegro. Towar zawsze dochodził nienaruszony, w rozsądnym czasie (2-3 tygodnie). Tak jest często taniej, poza tym w stanach można czasem kupić produkty niedostępne w Polsce:) A jeśli dostępne, to w innych, bardziej uboższych konfiguracjach:P
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: palipies »

Tak, możesz zamówić cokolwiek chcesz, samochód, motórówke, książke, koszulke. Cokolwiek chcesz, z jakiejkolwiek strony.
Napisz albo zadzwoń do tej osoby i wszystko Tobie powie.
zarka
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 sie 2013, 14:22

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: zarka »

Hmm, ciekawa sprawa, szczególnie, że w Stanach niektóre sprzęty są dużo tańsze niż u nas. A jaką prowizję pobiera ta firma?
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: zakupy internetowe z USA

Post autor: palipies »

Prowizja to 15% od produktu, nie wiem jak w przypadku samochodu lub czegoś bardzo wartościowego, zapewne jest dużo niższa.
Przesyłka dociera do Polski w przeciągu 3-4 dni roboczych od momentu nadania. Zamawiać można z każdej strony, a czasami z ebay przesyłka jednej rzeczy do Polski kosztuje kilkadziesiąt dolarów, także trzeba wiedzieć co się chce, poszukać najlepszych ofert, skalkulować i zamawiać :)
ODPOWIEDZ