Do jakiej szkoły średniej pójść

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Jataman
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2013, 21:25

Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: Jataman »

Niedługo kończę gimnazjum, interesuję mnie praca państwowa np Policji, jaką szkołę średnią powinienem skończyć, jaki kierunek wybrać ? Jeśli ktoś by podał przykład jaki kierunek w danej szkole, to prosił bym o możliwe wymagania do takowej placówki :) Pozdrawiam
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: Believe »

Jak chcesz iść na policjanta to nie idź do halika na wojskowo-policyjny, bo to tylko nazwa. Nic Ci nie da.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: Bart3kk »

Do policji to nawet matury tak naprawdę nie potrzeba , więc można isć do jakiejkolwiek szkoły :)
Jataman
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2013, 21:25

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: Jataman »

Nie za bardzo mi pomagacie :P Czekam na jakieś propozycje do której szkoły :P
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: Believe »

4..
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: Qrpiana »

Bart3kk nie do końca jest tak ja piszesz - to, że bez matury to nie znaczy, że obojętnie jaka szkoła - musisz mieć skończoną szkołę średnią, a już najlepiej studia w kierunku przydatnym (prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne - zajrzyj na policja.pl tam są szczegóły).

Jataman - ciężko poradzić Tobie która szkoła będzie najlepsza. Jeżeli chodzi o kierunki policyjno- ... to w rejonie są tak naprawdę dwie: Halik i Kadzidło. W ZSZ 2 też jest profil mundurowy ale bardziej wojskowy. Czy po takiej szkole łatwiej będzie Ci dostać się do Policji - w pewnym sensie tak bo w trakcie 3 letniej nauki będziesz już zaznajamiał się z wiedzą wymaganą na egzaminach wstępnych. Poza tym w szkole o takim profilu czeka cię troszkę więcej atrakcji niż w "zwykłym" ogólniaku - zajęcia z mundurowymi, zajęcia na strzelnicy, piesze rajdy, szkoły przetrwania :o Wejdź na strony internetowe interesujących Cię szkół, poczytaj - skorzystaj z "dni otwartych" jakie są organizowane, popytaj starszych znajomych.
ewel
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:29
Lokalizacja: Dylewo/Ostrołęka

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: ewel »

Mam koleżankę w szkole w Kadzidle o profilu policyjnym. Z tego co mówi to jest tam dosyć wysoki poziom. Zajęcia z policjantami, na strzelnicy, coś z samoobrony. Ogólnie sobie chwali atmosferę, ale też są tam niezłe wymagania, co znaczy, że później będzie łatwiej się szkolić w tym kierunku.Jeśli policyjny to tylko Kadzidło, tam się czegoś nauczysz, ale łatwo nie będzie. Lepsze to niż Halik na 100%
Jataman
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2013, 21:25

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: Jataman »

Mój sąsiad ma 30 lat skończył technikum jako mechanik, od tamtej pory siedzi jak policjant drogówki. Czy można było by iść na taki kierunek a nie od razu do jakieś szkoły policyjnej ?
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Do jakiej szkoły średniej pójść

Post autor: Qrpiana »

Jataman tak jak wcześniej pisałam, nie musisz wybierać liceum policyjnego by później podjąć pracę w Policji. Obojętnie jaki kierunek skończysz, ale PRZEJDZIESZ POZYTYWNIE egzaminy wstępne, UZYSKASZ wymaganą ilość punktów, to będziesz Policjantem. A kwestia w jakim wydziale będziesz później pracował to.... nie na chwilę obecną dyskusja. Każdy młody policjant najpierw trafia na 6-cio miesięczny kurs podstawowy, później kilkanaście służb w Oddziałach Prewencji Policji i dopiero po tym wszystkim wracasz do jednostki macierzystej. Jeżeli będą wolne wakaty w drogówce to może skierują Cię do drogówki, jeżeli będą wolne wakaty w patrolówce to pójdziesz w patrol.
ODPOWIEDZ