Swędzenie skóry po kąpieli

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Bolek21 »

Witam.
Nie wiem czy ten temat jest w odpowiednim miejscu, ale spróbuję, bo nie chce mi się rejestrować na jakichś innych stronach.
Otóż... mam następujący problem. Po wzięciu kąpieli czy prysznica zaczyna swędzieć i piec mnie skóra. Czasami od razu po kąpieli, czasami po upływie kilkunastu minut, a czasami w ogóle. Najgorzej jest gdy położę się do łóżka. Wtedy swędzi mnie miejsce ciała, na którym leżę. Po podrapaniu się swąd za moment wraca. Nie trwa długo. Maksymalnie kilka minut. Nie występuje wtedy żadne zaczerwienienie skóry, ani wysypka. Przeważnie swędzi mnie głowa, ręce, uda czasami łydki. Oszaleć można. Jaki może być powód tego? Może ktoś ma coś podobnego? Czasami też swąd się pojawia kiedy naprężę skórę. Swąd pojawia się także gdy się spocę, wtedy najbardziej swędzą plecy.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Odp: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: netespl »

Pierwsza rzecz jaką bym wykluczył to płyn do płukania tkanin. Spróbuj prać ubrania i bieliznę w innym, hipoalergicznym. Do kąpieli natomiast proponuje dolewać Emolium - mi pomogło.
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: malymis »

Moim zdaniem może być to spowodowane twardą wodą. Używasz wody z miejskiej sieci ?
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Bolek21 »

Tak. Używam wody z miejskiej sieci. Chociaż to nie ma wielkiego znaczenia. W pracy woda jest ze studni i problem jest ten sam, a woda jest dobra. W domu rodzinnym problem również był taki sam mimo dobrej wody. Także wykluczyłbym problem złej wody.
Nie wydaje mi się także, że problemem może być sposób prania ubrań. Wszystkie objawy pojawiają się przeważnie po kąpieli. Podejrzewam, że muszę nawilżać czymś skórę po kąpieli. Jest ona sucha.
W internecie sporo ludzi skarży się na ten problem, a nikt nie wie co może być powodem. Również lekarze załamują ręce.
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: malymis »

a skąd wiesz że woda w pracy i w domu jest dobra ? Jeżeli to problem suchej skóry to przejdź się do dermatologa bądź używaj oliwek/kremów dla niemowląt, chyba najbardziej bezpiecznie.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: netespl »

Bolek21 pisze:Podejrzewam, że muszę nawilżać czymś skórę po kąpieli. Jest ona sucha.
Dlatego pisałem Ci o Emolium. Naprawdę bardzo pomaga na suchą skórę i wlewasz je do kąpieli.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Bolek21 »

Wiem z tego, że jest smaczna. ;)
Teściowa robiła badanie wody, ale w kierunku zdatności dla krów czy jakoś tak. Gdyby miała złą wodę to by jej mleka nie przyjmowali. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.
Spróbuję z tym środkiem Emolium. Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: palipies »

Najpierw spróbuj regularnie pić wapno i stosować krem ochronny z witaminą A(koszt ok.2zł) bardzo nawilża skórę,jeżeli to nie pomoże idź do dermatologa.
Z balsamów polecam neutrogenę z maliną nordycką
Awatar użytkownika
Aneta
starszy kapral
Posty: 155
Rejestracja: 29 wrz 2006, 9:10
Lokalizacja: -------

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Aneta »

Ja tez mam problem z sucha skora po kąpieli, używam balsamów ale zawsze do wody dodaje sporą ilość oliwki - taka dla dzieci. Nawilża i natłuszcza fajnie skore.
Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Bolek21 »

Ogólnie staram się odżywiać zdrowo. Chodzę na siłownię i dbam o zróżnicowaną dietę. Biorę witaminy i minerały.
Z Waszych wypowiedzi wniosek jest następujący: zacząć używać środków nawilżających do skóry.
Dodam, że te pieczenie skóry bardziej występowało w lecie, teraz w sezonie zimowym trochę ustąpiło.
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Bolek21 »

Nie wiem jak edytować post.
Aneta czy Ciebie skóra też swędzi jak jej nie nawilżysz? Czy tylko jest sucha i nic więcej?
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: malymis »

woda w miejskim wodociągu nadaje się do spożycia dla ludzi (nie tylko dla krów) i jest takim ekhm.... ównem :) miałem okazje być na SUW w Ostrołęce i sprawdzać zdatność ostrołęckiej wody i co ? i wszystko zgodnie z rozporządzaniem jest ok :) Jeżeli wody u rodziny są wodami podziemnymi nieuzdatnianymi dodatkowo to też są twarde, może w mniejszym stopniu niż te w O-ce.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: palipies »

A masz jakąś wysypke,pokrzywke etc.?
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Bolek21 »

"Nie występuje wtedy żadne zaczerwienienie skóry, ani wysypka." ;) Skóra wygląda normalnie.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: palipies »

Przepraszam za nieudolność ;)
też mam bardzo suchą skóre,wiec jedynie pozostaje nawilżanie jej od środka-picie dużych ilości płynów,łykanie cynku i witaminy a+e lub wiesiołka i korzystanie z balsamów i kremów ochronnych,chyba że to nie da żadnej poprawy,to trzeba udać sie do dermatloga.
A z jakiego mydła/żelu korzystasz?to też jest bardzo ważne.
Awatar użytkownika
Aneta
starszy kapral
Posty: 155
Rejestracja: 29 wrz 2006, 9:10
Lokalizacja: -------

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Aneta »

Bolek21 pisze:Nie wiem jak edytować post.
Aneta czy Ciebie skóra też swędzi jak jej nie nawilżysz? Czy tylko jest sucha i nic więcej?
Swędzi jak jest przesuszona do tego stopnia ze drapiąc potrafię zrobić rankę :) a może masz posciel ze sztucznego materiału i moze on Cie uczula? spróbuj zmienić na bawełnę albo coś hipoalergicznego
Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim
Bolek21
plutonowy
Posty: 203
Rejestracja: 22 lut 2013, 10:27

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: Bolek21 »

Kurcze, jak się okazuje muszę zmienić wszystko w swoim życiu. ;)
Żele zacząłem ograniczać, po nich było gorzej. Myję się prawie tylko wodą.
Co do picia wody to piję jej sporo, witaminy i minerały także biorę regularnie. Muszę przyznać, że ostatnio ta skóra dała mi trochę spokoju. Obawiam się lata. W lecie jest sporo gorzej. Pościel jest raczej ze zwykłego materiału. Ciekawe jest to, że te swędzenie wystarczy przeczekać. Nie trwa to długo, i później jest już dobrze.
Dziękuję Wam za zainteresowanie się tą sprawą.
Postaram się wprowadzić więcej nawilżenia dla swojej skóry.
Oczywiście gdyby ktoś jeszcze miał jakieś pomysły to polecam się nimi podzielić. Jak już wcześniej wspomniałem wielu ludzi ma podobny problem, więc może pomożecie nie tylko mnie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: głęboka otchłań »

Palipies a gdzie kupiłeś to mydło: sieć czy może gdzieś stacjonarnie w Ostrołęce? Ile zapłaciłeś?
gg 33063013
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: głęboka otchłań »

Palipies dziękuje za info :).

Nieco drogie ale chyba się skuszę :)
gg 33063013
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Swędzenie skóry po kąpieli

Post autor: palipies »

Wydaje mi sie,że warto,mydło jest niesamowicie wydajne,ale warto je osuszać po każdej kapieli,ponieważ to jeszcze bardziej wydłuży jego żywot,skóra po nim jest tak czysta,że aż "skrzypi" na początku może dziwić zapach,ale ja go polubiłem i przede wszystkim jest wykonane z samych naturalnych składników i na dodatek,takich które mają lecznicze właściwości.
Mojej skóry w ogóle nie wysusza,a to jest sukces spektakularny ;)
ODPOWIEDZ