Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
PROMOTO
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2012, 17:04

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: PROMOTO »

Oj nie zawsze jest tak kolorowo akurat udało ci się gładko załatwić swoją sprawę . Te ich patenty z dolotami w bmkach albo dobór podzespołów w autach o dużych mocach + 350 KM i ogólnie słabe graty kładą ludziom , kolektory na kolanie wiercone . Koleżka ostatnio kilkanaście razy jeździł z E500. Robią standardowe instalacje a VSI PRINS, BRC , AG SGI , VIALLE nie ruszą z miejsca . Dla mnie standard tylko długą są na rynku jak u nas Wiktorski .


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: Mies »

up tematu
Znajomy chce zagazzować outbacka 2008 rok, polecacie kogoś w Ostrołęce? wiem, że największe doświadczenie (najdłużej na rynku) ma P. Wiktorski....ale różne opinię o nim słyszałem. Zależy mu aby serwis był na miejscu. Ja osobiście wiem, że subaru najlepiej gazują w Warszawie.
Pozdrawiam
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: pudeleQ »

Jeszcze nie widziałem porządnie zrobionej instalacji z Ostrołęki, a jak zobaczyłem, że Wiktorski do Omegi 3.0 włożył Alaskę, to ręce opadły. Zapytaj PROMOTO, w innym wątku pisali całkiem z sensem, wiec jest szansa, że dobrze to założą.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: kris4724 »

Ja polecam Unimot1 ul.Handlowa w Białymstoku, Zakłada to Marek Bołtryk (długie włosy do pleców). Zagazowałem u nich autko w 2005 roku i mam przelatane 140 tys - bezproblemowo, 2 lata temu zagazowałem autko żony i śmiga bezproblemowo. Może nie jest najtaniej (ale też nie bardzo drogo) za to Bołtryk zna się na rzeczy, polecam
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: pudeleQ »

I słusznie zrobiłeś :)
MłodyGSX-R
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2006, 4:46
Lokalizacja: O-ka/Olsztyn

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: MłodyGSX-R »

Za namową znajomego i trochę dzięki temu forum założyłem instalację w Promoto. Z czystym sercem mogę polecić, wystarczy zadzwonić i porozmawiać i od razu stanie się jasne, że człowiek ma niesamowite pojęcie o tym co robi.
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: wilczur »

I ja się podpinam pod temat, chcę założyć gaz do Punto II, gdzie w promieniu 50km od miasta to zrobić i na co zwrócić uwagę przy wyborze instalacji? Oraz jak to się kształtuje kosztowo? Bo dzwoniłem do 5 gazowników i każdy mówi inną kwotę..
Angel88
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2012, 20:40

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: Angel88 »

A nie wiecie może gdzie można zdobyć homologacje na gaz.kupiłam auto z gazem,ale nie dali mi papierów z homologacja na instalacje(na butle mam) i teraz mi auta zarejestrować nie chcą.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: pudeleQ »

Legalnie to raczej się nie da.
skoczek004
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Gdańsk / Ławy

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: skoczek004 »

Ostatnio korzystałem z usług Mac-Rob w Łomży. Wszystko fajnie zrobiłem 2000 km przez niecały miesiąc więc mogę powiedzieć coś na temat sprawowania się instalacji :) Jedyny minus tego zakładu to brak pokrowców na zapas, niestety "Oczekujemy na dostawę, są dwie firmy w Polsce szyjące pokrowce i nie jesteśmy w stanie przyspieszyć zamóienia"

Cechy tego warsztatu to:
- miła obsługa (wszystko można się dowiedzieć telefonicznie / osobiście)
- nie robią problemów z zaglądaniem podczas instalowania instalacji :) Oczywiście żaden mechanik nie lubi jak mu się patrzy na ręce, ale co jakiś czas zerkać można i na bieżąco facet informuje co robi w aucie.
- kwestia montażu wlewu gazu i przełącznika gazu jest bezproblemowa do ustalenia, żadnych problemów z montażem wlewu przy wlewie paliwa etc.
- obsługa podczas przeglądu / montażu jest miła i wyrozumiała
- cena jest całkiem zgrabna, za sekwencje do 1.8 wolnossącego dałem 2300 zł... z negocjacjami już ciężko, nie ma raczej o czym rozmawiać ;)
skoczek004
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Gdańsk / Ławy

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: skoczek004 »

Angel88 pisze:A nie wiecie może gdzie można zdobyć homologacje na gaz.kupiłam auto z gazem,ale nie dali mi papierów z homologacja na instalacje(na butle mam) i teraz mi auta zarejestrować nie chcą.
Pojeździj popytaj gazowników, któryś powinien się zgodzić wystawić homologację, to jest kwestia ok 300 zł i zapewnienia dyskrecji :)
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: pudeleQ »

Skoczek, a jakie auto masz i jakie komponenty Ci dali? To też da jakiś pogląd na sprawę.
skoczek004
starszy szeregowy
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Gdańsk / Ławy

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: skoczek004 »

v40 z 2000r

Reduktor OMVL
Wtryskiwacze OMVL
Wielozawór Tomasetfo
ECU AGIS i8
Czujnik ciśnienia PS

Znajomy mechanik mówił tylko, że ECU najtańsze i Reduktor jakiś dziwny wg niego, bo pierwszy raz to widział.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: kris4724 »

Witam
Czy ktoś ogarnie sekwencję DT Gas System w Ostrołęce?
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: mIcHaLos »

W Mac-Rob w Łomży robią na sztukę czy do kazdego auta podchodza indywidualnie? Ktoś miał z tym zakładem jakies doswiadczenia i moze cos o tym napisac? Chodzi mi o zmontowanie dobrego zestawu "sekwencji" do auta z turbina.

Z gory dzieki za odpowiedzi !
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: pudeleQ »

Jakie auto, jaki silnik? Zadzwon do nich i zapytaj jakie komponenty proponują i za ile, potem napisz tu na forum to Ci powiem czy da radę taki zestaw, czy tylko na jazdę do 3000 obr/min na gazie, a potem na benzynie :)
spectakillah
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2013, 23:04

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: spectakillah »

Tylko Jarek Nowotczyński z Mławy, brat szefa - Piotra. Zrobiłem u gościa 4 auta, z żadnym nie było i nie ma problemów. Nie tyka się tylko BRC, z zasady, hehe. Podejście kompleksowe i profi w każdym calu. Przy mnie gazowane były m.in. Porsche Cayenne i Audi S4 B6 cabrio, więc skoro te auta poogarniał, ogarnie i Wasze! Gość jest jednym z kilku, którzy mają najwięcej do powiedzenia na największym niezależnym forum LPG w Polsce. Tylko Jarek!
PZDR!
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: przeklinak »

ja mam pytanie czy ktoś orientuje się ile kosztuje wymiana zbiornika gazu a ile jego regeneracja
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: Bart3kk »

A co powiecie o Wiktorskim ?? Jakieś opinie ? :D
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: pudeleQ »

Po tym jak widziałem dzieła pana W. w Omedze 3.0 - Alaska, a w A8 4.2 - jeden Magic 3 to wątpie, żeby dobrze ogarniał temat.
Adrian0027
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:30

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: Adrian0027 »

Hehe odswieżę kotleta, ale tematy gazowania aut w Ostrołęce mnie bawią. Jest jedna generalna zasada przy zakąłdaniu LPG OSZCZĘDZAMY NA GAZIE !!! A NIE NA INSTALACJI GAZOWEJ. potem na poprawki wydaje się więcej jak na normalną dobrą instalację. A dobra instalacja to montaż zgodny ze sztuką, niezawodny osprzęt + regulacja AFR lub przez sondę OBD.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: pudeleQ »

Nie każde auto wymaga strojenia po AFR, aczkolwiek jest to najpewniejsza metoda, bo kontrolujemy skład mieszanki. Zapewne 90% gazowników nawet nie słyszało o takiej sondzie, a już nie wspomnę o jej posiadaniu. Najbliżej chyba w Mławie, Nowotczyński ma coś takiego i robi z głową.
Adrian0027
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:30

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: Adrian0027 »

Że tak powiem, strojenie po sondzie szerokopasmowej jest najlepsze, aczkolwiek robić to musi ktoś kto pojęcie o tym ma;p ba żeby oni potrafili wystroić po OBD to już by dobrze było xD ja tam po doświadczeniach z ostrołęckimi gazownikami nabyłem kable do instalacji i sam sobie powoli na trasie auto zestrajam. po korektach obd właśnie.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: pudeleQ »

Ja tak samo. Tylko na korekty wystroisz jedynie w pętli zamkniętej, w pętli otwartej trzeba patrzeć na lambdę, żeby miała wartość taką samą jak na benzynie. Szerokopasmówka jednak jest niezastąpiona.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Instalacja gazowa w samochodzie - gdzie założyć?

Post autor: Bart3kk »

Odświeżę temat odnośnie lpg. Gdzie w Ostrołęce najlepiej tankować gaz do auta? Nie chodzi o cenę lpg ale jakość paliwa :)
ODPOWIEDZ