Śliska jezdnia=?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
ułan
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2007, 0:41

Śliska jezdnia=?

Post autor: ułan »

Witam wszystkich kierowców (szczególnie motocyklistów). Pragnę przestrzec przed odcinkiem ulicy 11 listopada na wysokości skrzyżowania z ul. Hallera. Otóż jest tam plama a w zasadzie długi pas śliskiej jezdni spowodowanej cieknącym olejem. Pas ten zaczyna się przed przejściem dla pieszych od strony os. Centrum a kończy się na pasach po przeciwnej stronie.( wewnętrzny pas jezdni). Jadąc samochodem jest to nieodczuwalne ale już motocyklem trzeba bardzo uważać. Wczoraj podczas hamowania przed przejściem o mały włos się nie przewróciłem ("prześlizgałem" się aż za pasy)a prędkość miałem przepisową. Szczęśliwie nie było nikogo na przejściu. Chciałbym więc za pośrednictwem portalu moja-ostroleka.pl uczulić na to miejsce i mam nadzieję, że odpowiednie służby zajmą się tą sprawą. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: Qrzysio »

Zgłoś strażakom to usuną.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: Qrpiana »

Czy strażakom, nie oni są od tego! Przede wszystkim zgłoszenie do zarządcy drogi, czyli w tym przypadku do Prezydenta Miasta (najlepiej do Straży Miejskiej). To oni mają w swoim zakresie są odpowiedzialni na stan dróg na terenie miasta.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: Qrzysio »

Strażacy zawsze usuwają plamy z jezdni, więc na pewno pomogą, a po interwencji odnotują gdzie trzeba.
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: malymis »

Straż moim zdaniem ma ważniejsze rzeczy do roboty, to że to robią to nie znaczy że jest w ich zadaniach. Powinna to robić pomoc drogowa jeżeli przyjeżdża po auto do kolizji/wypadku albo zarządca drogi. Moim zdaniem zadzwonić do straży wiejskiej.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: Qrzysio »

Gdyby nie mieli tego w zadaniach, to by tego nie robili, bo nie dostaliby dotacji na sprzęt wykorzystywany w tym zakresie. Proste.
Do zadań specjalnych wykonywanych przez straż pożarną należy ratownictwo:

- biologiczne (sprowadzające się do neutralizacji czynników zakaźnych oraz ochrony ludności i zwierząt gospodarskich w czasie ataków terrorystycznych z użyciem broni biologicznej),
- chemiczne (sprowadzające się do neutralizacji czynników chemicznych oraz ochrony ludności, zwierząt gospodarskich i środowiska przyrodniczego w czasie ataków terrorystycznych z użyciem broni chemicznej, katastrof chemicznych i niektórych katastrof drogowych),
- medyczne (sprowadzające się do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przed przybyciem fachowych służb medycznych lub w miejscach, gdzie służby te dotrzeć nie mogą),
- poszukiwawcze (polegające na zlokalizowaniu i wydobyciu ludzi z zawalonych budynków w czasie katastrof budowlanych, trzęsień ziemi, zaginięć na terenach podmokłych np. bagnach, ruchomych piaskach, torfowiskach, mokradłach),
- radiologiczne (sprowadzające się do ochrony ludności, zwierząt gospodarskich i środowiska przyrodniczego przed promieniowaniem jonizującym),
- techniczne,
- wodne (sprowadzające się do wykonywania wszystkich niezbędnych działań na wodzie, jak i pod jej powierzchnią na obszarze wszystkich wód śródlądowych oraz rewirach jednostek portowych),
- wysokościowe.
Źródło: wikipedia
malymis
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2011, 8:34

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: malymis »

a jak ja pisałem to neeeeeee :D dobra OT się robi, ktoś zadzwonił ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: Qrzysio »

Artykuł jest z lutego i napisano tam "będą". W Ostrołęce nadal strażacy interweniują w takich sprawach, więc uważam, że tam należy zgłosić sprawę.
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: Tyson »

2 razy zgłaszałem na straż takie przypadki i za każdym razem podziękowali za zgłoszenie. Bez wahania wysyłali ekipę do usunięcia plamy. W zeszłym tygodniu była plama na rondzie w kierunku Olsztyna i też straż się tym zajęła. Strażnicy miejscy tylko zablokowali prawy pas dla zjeżdżających ze starego mostu.
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Śliska jezdnia=?

Post autor: grs »

w artykule jak wół "po wypadkach drogowych" nie będą sprzątać tylko laweciarz który zabiera auta.
Ale jak leje się olej albo mleko z cysterny i kierowca nawet nie ma świadomości ze cos się takiego dzieje i odjeżdza to w obowiązkach Strażaków jest zorganizować prawidłowy ruch drogowy.
ODPOWIEDZ