technikum i liceum - co lepsze??

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
kat_kala
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2013, 18:57

technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: kat_kala »

Proszę o pomoc!!! Jestem w 3 klasie gimnazjum i muszę wybrać szkołę średnią. Rekrutacja już się zaczęłą!

Mam problem, bo nie mogę się zdecydować, co bym chciałą robić. Do tej pory byłam przekonana, że dla mnie najlepsza będzie medycyna, że to moje powołanie, ale teraz... Nadal chcę na medycynę, ale do tego chciałabym mieć zawód. Kocham biologię, chemię, matematykę. Fizyka ujdzie. Informatyki nie lubię takiej, jaką miałam w szkołach, ale jak byłam na warsztatach w Wyższej Szkole to była bardzo ciekawa i mogłabym z nią wiązać przyszłość.

Interesują mnie takie kierunki: biol-chem-mat (ewentualnie biol-chem-fiz) w II LO (ostatecznie w I LO); myślę też o zawodzie technik informatyk w ZSZ nr 3 (lub ZSZ nr 2 - proszę o komentarze o technikach). Informatyka w XXI wieku zawsze i wszędzie się przyda. Pod uwagę biorę też Liceum Klasyczne z rozszerzeniami z matematyki, fizyki, chemii i biologii (w tej szkole duży plus, że szkoła dostosowuje się niemal indywidualnie do ucznia, bo małe grupy seminaryjne; a duży minus, że mało nowych znajomych :( )

Chcę się uczyć (nie przeszkadza mi dużo lekcji ani wysokie wymagania, chociaż lepiej, żeby nauczyciele dobrze tlumaczyli, ciekawie prowadzili lekcje), a do tego fajnie byłoby mieć sporą klasę, bo więcej znajomych, większe prawdopodobieństwo spotkania ludzi, z którymi się dogadam. :D

Moje rozwiązanie jest takie, że pójdę do technikum, ale do tego wykupię korki z biologii i chemii, żeby zdać dobrze maturę i dostać się potem na medycynę. Tu mam połączone jedno z drugim, ale to na razie świeży pomysł i PROSZĘ O WASZĄ OPINIĘ!!! Czy Waszym zdaniem sb poradzę?? Czy na UM będą chcieli przyjąć osobę po informatyce?? Jakie mogą być plusy i minusy takiego rozwiązania?? A może lepiej iść jednak do ogólniaka i być bez zawodu, skupić się tylko na maturze??

Uff, ale się rozpisałam! hehehe :D

Z góry dzięki za pomoc :*
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: Believe »

Medycyna? Idź do liceum.

Jeśłi chodzi o informatyke to współczuje od razu przyszłej klasy.

Technikum nr 2 i 3 to najgorsze technika w Ostrołęce. Jako, że jesteś dziewczyną i zdecydowałabyś się iść do technikum to tylko czwórka.
ewel
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:29
Lokalizacja: Dylewo/Ostrołęka

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: ewel »

Też jestem w III klasie gimnazjum, ale rozważam inne profile w szkołach. Moim zdaniem jak chcesz iść na medycynę to liceum. Będziesz miała biol-chem w małym palcu i rok do przodu, a po technikum nie będzie to samo z maturą itp. i skoro jesteś pewna medycyny, to po co iść do technikum na zupełnie niepowiązany kierunek.

Takie jest moje zdanie i oczywiście Ty nie musisz się z nim zgadzać :wink:
kat_kala
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2013, 18:57

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: kat_kala »

Dzięki wielkie, chyba jednak wybiorę liceum, nie będę kombinowała. Teraz tylko takie pytanie: I LO czy II LO?? i czy lepiej rozszerzyć matematykę czy fizykę?? (matmę kocham, fizyka... może być, ale to już nie to)
lifeis2short2suck
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 22 kwie 2012, 19:48

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: lifeis2short2suck »

przecież są licea o profilach medycznych....
ewel
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:29
Lokalizacja: Dylewo/Ostrołęka

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: ewel »

Co do szkół, to z tego co słyszałam chyba nie ma miedzy nimi dużej różnicy co do biol-chem. Wybierz tą którą Ci serce podpowie :D A skoro wolisz matmę to nie ma po co się wachać.
kat_kala
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2013, 18:57

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: kat_kala »

Może są licea medyczne, ale na pewno nie w Ostrołęce. A nie chce mi się szukać szkół poza miastem (za dużo zachodu, żeby znaleźć i poznać opinie).
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: steward »

Na medycynę warto biol chem fiz, ale z każdego profilu można się dostać. Kwestia nauki w domu i samozaparcia :)
miriam18
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 mar 2012, 7:46

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: miriam18 »

Jeśli chcesz iść na studia, to tylko liceum. Po technikum, nawet biorąc korepetycje trudno jest nadrobić wiadomości.
sleeper
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2013, 7:43

Re: technikum i liceum - co lepsze??

Post autor: sleeper »

"Licea medyczne", lol. W ILO jest przecież profil biologiczno-medyczny.
ODPOWIEDZ