Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodzin

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kowal 55
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:33

Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodzin

Post autor: kowal 55 »

Mimo dokonanych afer, proboszcz za wszelką cenę nie chce utracić posiadanego raju, napływu kasy za darmo. Ekipa proboszcza nachodzi domy parafian na poszczególnych ulicach Stacji i szuka zrozumienia dla księdza aferzysty, zbierając podpisy, po to, żeby nadal mógł manipulować ludźmi i utrzymał stołek dla dobra własnego, a nie Parafii i Parafian !
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: alf 78 »

Niech liczy na głosy starych babek i dziadków co to im w głowie "dobrze" poukładał, ja od razu deklaruję że na ul. Wypychy na głosy niech nie liczy :wink: :wink:
Afery to niech tam kurii w Łomży kręci nawet z samym biskupem :mrgreen: :mrgreen:
mistrzuniu
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2010, 23:07

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: mistrzuniu »

Jakie podpisy i pod czym? O których konkretnie aferach mówisz? Wiem tylko o tej z gruntami pod kościół, ale ta babka sama w sobie była mocno niezrównoważona i w sumie cholera ich tam wie, jak było naprawdę.

Weź się rozpisz rzeczowo i na spokojnie, bo na razie to trochę bełkot.
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: TRUE »

Najlepsze było jego kazanie 3 maja jak mówił o zamachu 10 kwietnia :crazy:
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
kowal 55
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:33

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: kowal 55 »

Sam proboszcz rozprowadza wieści do parafian ,że rzekomo odchodzi. To powoduje zamieszanie w parafii. Panie ,( których znam nazwiska, ale nie mam prawa upubliczniać) rozpoczęły akcję zbierania podpisów, żeby proboszcz pozostał nadal w naszej parafii chcą zbierać te podpisy ze wszystkich ulic na Stacji. Rozpoczęły od ulicy Wypychy. Budzi to znów ferment w parafii. Panie te nie chcą widzieć rzeczywistej pracy proboszcza lub nie mają pojęcia o szczegółach kombinatorstwa proboszcza. A co do konkretów aferalnych to daruj, ale nie jest to miejsce na opisywanie szczegółów. Interesujemy się swoją parafią wszyscy! A jeśli chodzi o "babkę", to powielasz ogólną plotkę proboszcza o "niezrównoważeniu" Skąd wiesz?! A gdyby nawet, to skoro nie była w takim stanie samowolnie decydować (bo" niezrównoważona mocno" jak piszesz),to należało oddać rodzinie darowiznę . Czyż nie tak to powinno być?
kowal 55
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2013, 16:33

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: kowal 55 »

Człowieku , gdyby opisać te afery proboszcza , to dopiero by było .
Po co ? , dla niego byłoby to fatalne!! Pamiętaj , że to kapłan .
Nie chodzi o to , żeby proboszcza zniszczyć . Niech odejdzie ( po tym co nawyrabiał przez lata) .
W ciszy – jeśli taka będzie decyzja władz kościelnych (OBY BYŁA TAKA!)
Niech rozpocznie może proces naprawczy.
Niestety w naszej parafii świetnie , mistrzowsko maskuje się – tu się uśmiechnie , tu pokręci , tu pobrząka na gitarce , potańczy dla tłumu , da widowisko wiecznie „zapracowanego” pracusia , „działacza” , pogłaszcze starsze panie , pobiadali , że „ ciągle brak mu kasy bo wszystko kosztuje”
Patrz na OWOCE jego działań .
Po co Ci wiedza o szczegółach jego afer?
Układy , znajomości , kontakty , „haki” , połowa rodziny w kurii przykryły afery za czasów biskupa Stefanka (zainteresuj się korzeniami rodzinnymi księdza proboszcza , krewniakami , kuzynami itd.)
To proboszcza trzyma tutaj w pionie –czytaj archiwum mojejostrołęki , pogadaj z ludźmi , otwórz sam oczy i uszy .
Proboszcz honorowo po tym wszystkim powinien W CISZY Odejść .
Jest chorobliwie MŚCIWY .
Steruje zdalnie ludźmi naiwnymi- bo „ jakby co , to nie on , to ludzie”.
Baby łażą i zbierają podpisy(zaczęły!). Fryzjerka pewna kota dostaje na punkcie proboszcza .
Mobilizuje aktyw naiwniaków , emocjonalnie podkręconych , podobnych mściwców , do działania .
Proboszcz ustawił sobie parafian przez tyle lat!! Chodzą jak ślepcy po sznurku – ale mnie i wielu innych gościu nie ustawi!! , mamy oczy i uszy otwarte na prowizorkę , błazenadę itp. Mamy nadzieję , ze dołączysz do nas.

Pozdrawiam!

A proboszczowi niech się wiedzie , ale oby w innej parafii , gdzie zacznie myśleć jak człowiek i kapłan ,
Nienawidzę faryzejstwa!!
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: alf 78 »

mistrzuniu więc widzisz ciemną stronę kleru zauważają także inni.Z obserwacji :shock: wiem że ciemnogród wierzy we wszystko co mu się wpoi do głowy, krytyki na swego jaśnie wielmożnego guru nie przyjmuję :evil: a nawet się oburza (widać to po wypowiedziach na forum).
Pozdrawiam zdrowo myślących :) :) :)
mistrzuniu
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2010, 23:07

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: mistrzuniu »

Dzięki za info, bo nie mam za bardzo pojęcia, co się teraz na Stacji dzieje :) . Będę czekał w takim razie na rozwój wydarzeń, bo może być ciekawie. Starsze panie z osiedla potrafią być bardzo energiczne, jak się postarają, więc strach się bać :lol: .

Jeśli natomiast chodzi o śp. panią M.P., to akurat w jej dość bliskim sąsiedztwie znam sporo ludzi i za życia była osobą dosyć kontrowersyjną, delikatnie mówiąc. Co nie zmienia faktu, że z tymi gruntami faktycznie był niezły dym i dobrze by było, gdyby ktoś to w końcu rzeczowo wyjaśnił od początku do końca, bo jednak chluby to miastu i osiedlu nie przynosi :) .
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: Bart3kk »

Jak już tak wszyscy piszą, to podobno niezły dym się dzieje też w parafii w Rzekuniu ;) już cała gmina huczy od plotek ;)
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: alf 78 »

Proponuję zbojkotować wizyty u czarnej mafii i ograniczyć sponsoring a szybko zmienią podejście do ludzi :) :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2013, 10:56 przez alf 78, łącznie zmieniany 1 raz.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: palipies »

Chyba nikt nikogo nie zmusza do tego, żeby chodził do kościoła?
Apostazja i po problemie.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: balboa »

Nie zupełnie po problemie. Może się rozpocząć nowy etap problemów. Babcia na wieść o tym może dostać zawału lub zechcieć "wypisać z rodziny". Grzeczni, poukładani, katoliccy sąsiedzi mogą przestać odpowiadać "dzień dobry" i różne szykany powymyślać w najmniej spodziewanych chwilach.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: palipies »

Ty nie masz problemów psychicznych ?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: balboa »

Trochę celowo przejaskrawiłem i nie wszystko w poprzednim poście jest zupełnie poważne, ale z apostazją bywaja problemy.
mistrzuniu
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2010, 23:07

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: mistrzuniu »

Spalili mu samochód. Już poza tematem samego proboszcza (który czystego konta pewnie nie ma), ta moherowa mafia jego przeciwniczek z panią doktor P. na czele jest przerażająca.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: sKaLpeL »

mistrzuniu pisze:ta moherowa mafia jego przeciwniczek z panią doktor P. na czele jest przerażająca.
a co te kobiety wygadują na temat tego proboszcza ? bo tak wyczytałem w komentarzach pod artykułem na MO że one coś gadają, więc jestem ciekawy co takiego ? doktor pokraśniewicz - ta psychiatra tak ?
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: baja bongo »

A ja slyszalem, ze proboszcz miał scysje z babciami. Podobno one mu już wchodzily na glowe, miały nawet swój klucz do kościoła (!) i chodzily sobie kiedy chciały. Podejrzewam, ze ksiądz, tak samo jak ja uwazal, ze mało to ma wspólnego z modlitwa, a one sobie z kościoła zrobily miejsce do siedzenia. I podobno chciał odkrecic cala sytuacje, ale uparte babcie zaczely grac swoje i stad teraz mnóstwo plotek itd. Rozne rzeczy slyszalem o proboszczu, ale glownie dobre.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Wielka walka o stołek proboszcza w parafii Królowej Rodz

Post autor: Modzel »

Mimo , że jestem wierzący , to kościół jest dla mnie tylko czarną instytucją i nigdy za to jak podszedł do mojej rodziny tam nie zawitam.
Najgorzej mają tylko księża, którzy są w porządku bo przekonałem się ,że tacy jednak są :) , ale cierpią - bo 99 % jest przesiąknięta złem i pogonią za kasą.

Za to co raz bardziej podobają mi się kazania naszego Papieża :) , z których powinni brać przykład księża.

Papież: Księża nie mogą być "kontrolerami wiary"

W kazaniu podczas mszy w watykańskim Domu świętej Marty w sobotę papież Franciszek mówił o potrzebie otwierania drzwi Kościoła i napiętnował przykład odmowy ochrzczenia dziecka niezamężnej młodej matki. Podkreślił, że księża nie mogą być "kontrolerami wiary".

- Wiele razy jesteśmy kontrolerami wiary zamiast tymi, którzy ułatwiają ludziom dostęp do niej - stwierdził papież w kazaniu, przytoczonym przez Radio Watykańskie. Przestrzegał przed pokusą "zawłaszczania" Boga przez duchowieństwo.

Zwracając się do obecnych na mszy księży Franciszek dodał: "Pomyślcie o dziewczynie-matce, która idzie do parafii i mówi osobie na plebanii, że chce ochrzcić swoje dziecko".


Papież Franciszek: nie tylko katolik może czynić dobro


Papież Franciszek...
czytaj dalej »

- A ten chrześcijanin czy chrześcijanka mówi jej: "Nie, nie możesz, bo nie jesteś zamężna". I co znajduje ta dziewczyna, która miała odwagę donosić ciążę? Zamknięte drzwi! - mówił papież. Położył nacisk na to, że taka postawa oddala ludzi od Kościoła, nie służy ich dobru.

"Prosta wiara"

- Jezus ustanowił siedem sakramentów, a my taką postawą dodajemy ósmy: duszpasterską komorę celną - oświadczył Franciszek.

Zwrócił uwagę na potrzebę głoszenia "prostej wiary", bez nadmiaru teologii, ale "z Duchem Świętym".

Papież podał też, jako przykład niewłaściwej postawy, zachowanie zakrystiana, który na prośbę pary narzeczonych o udzielenie ślubu reaguje natychmiast żądaniem różnych świadectw i pokazaniem cennika mszy.
ODPOWIEDZ