MUX 2 - problem.

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Usiek
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2012, 18:06

MUX 2 - problem.

Post autor: Usiek »

Nie wiem czy problem występuje tylko u mnie, czy jest ogólnodostępny więc zakładam ten temat.
Czy u Was też występują problemy z MUX 2 od 2-3 dni? Do tej pory było wszystko ok, a teraz obraz zanika, dźwięk się zacina.
pol
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2008, 22:19

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: pol »

prawdopodobnie trwają prace konserwacyjne
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: Instruktor_Marcin »

Problemy to dopiero będą mieli użytkownicy DVB-T w centrum Ostrołęki z antenami pokojowymi w pomieszczeniach z oknami skierowanymi na zachód. Od 23 lipca (wtorek) Emitel przenosi nadawanie z masztu przy ulicy Kopernika na obiekt w Ławach a do tego ze zmniejszoną mocą emisji z 5kW na 4kW ERP :(.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: morus »

Działa Wam te DVB-T jakoś płynnie? Mam skierowaną zew antenę centralnie na maszt w Ławach, widoczność 100%, odległość 1km i lipa, rwie, sygnał słaby...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: malykazio »

Nic nie działa. Ale co tam... zawsze można wyrejestrować telewizor :) Brak telewizji wszystkim na dobre wyjdzie. Ja już przygotowałem sobie książki do czytania. Nie mam zamiaru nic z antenami kombinować.
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: Mies »

Witam, czy po przeprowadzce nadajnika na Ławy można dalej odbierać sygnał za pomocą wewnętrznej anteny ze wzmacniaczem? czy raczej konieczna będzie antena zewnętrzna? Co się tyczy odległości od nadajnika to ul Łęczysk.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: robertdeniro »

Witam, wypowiem się i ja ;)
Zainstalowałam eksperymentalnie (mam satelitę, więc potrzeby nie było) tę naszą naziemną telewizję. Odległość ok. 2km, po drodze las, domy, itp. Wykorzystałam antenę zewnętrzną, która miała pewnie z 15 lat, więc żadna rewelacja.
I działało.
Moim czterem sąsiadom też działa.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: malykazio »

robertdeniro pisze:Wykorzystałam antenę zewnętrzną, która miała pewnie z 15 lat, więc żadna rewelacja.
I działało.
No pewnie, bo nasza telewizja cyfrowa w promieniu <5km od nadajnika może odbierać tylko z wykorzystaniem anteny zewnętrznej. Spoty informacyjne mówiły jednak co innego. Zachwalali, że prawdopodobnie wystarczy zwykła antena pokojowa, jeśli do tej pory dobrze odbierało. Co dziwne, na pokojowych dobrze odbierała nawet telewizja cyfrowa z masztu na Kopernika. Tylko dziwnym zbiegiem okoliczności z Ław nie chce. Uparta jakaś. Na forum Emitela odsyłają do informacji jaką anteną należy się posługiwać i... zarówno na stronie Emitela, jak i cyfryzacja.gov.pl jest jak wół, że w najbliższych okolicach nadajnika powinna wystarczyć pokojowa.
Las anten zewnętrznych na balkonach i dachach to jest to, co Ostrołęce najbardziej potrzebne, piękny widok! Niedługo wycieczki będą przyjeżdżały żeby to zobaczyć i się pośmiać.
hydraulik
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 sty 2012, 13:34

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: hydraulik »

Nie wiem jak u was, ale dziś po informacji podawanych w dniu wczorajszym na pasku telewizji Polskiej o dodaniu od dnia dzisiejszego nowego programu TVP Warszawa i potrzebie przestrojenia telewizora odbiór programów się [pogorszył i jak ktoś pisał w poprzednim poście o lasie anten na terenie Ostrołęki to to będzie prawdą.
Nie pomaga nawet na ulicy np. Kilińskiego maszt postawiony na balknie o długości 6 mb i założeniu płytki wzmacniacza nr 9 wraz z zasilaczem.

cytat z poprzedniego posta

Las anten zewnętrznych na balkonach i dachach to jest to, co Ostrołęce najbardziej potrzebne, piękny widok! Niedługo wycieczki będą przyjeżdżały żeby to zobaczyć i się pośmiać.



Obraz się rwie i zanika.
Nie wiem jak u was ale u mnie jest kak jak opisałem.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: MUX 2 - problem.

Post autor: cichy117 »

Ludzie! Zrozumcie wreszcie jak działa ta telewizja. Mogę się założyć że 90% tych co nie mogą odbierać TV mają przesterowany (za silny) sygnał właśnie przez wzmacniacze które mało nie upalą kabla. O ile w analogu można było odbierać a sygnał był rozmazany o tyle w dvb-t nie będzie wcale odbioru. Załóż zwykły symetryzator i najzwyklejszą wtyczkę do telewizora. Taki zestaw działa w odległości 3, 5 a nawet 15km od nadajnika i nawet przy antenie nie wystawionej za zewnątrz (siatka)
ODPOWIEDZ