Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Suchy32
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:47

Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Suchy32 »

W ostatnim czasie, na portalu Mojej Ostrołęki umieściliśmy ogłoszenie ws pracy. Praca jest uczciwa, ciekawa. Można się wiele nauczyć. Co najważniejsze, zarobić naprawdę ładne pieniądze. Jak to wyglądało w praktyce? Otrzymaliśmy przeszło ponad 30 aplikacji, spośród których 2/3 osób nie patrzyło na to, gdzie wysyła swoje CV. Najprawdopodobniej robili to hurtowo. Na spotkanie rekrutacyjne zaprosiliśmy 10 osób. Rozmowę udało się sfinalizować z sześcioma osobami, które na następnym etapie zrezygnowały z zatrudnienia. W związku z czym pozostały tylko dwie osoby. Jak dla Nas, niepewne, jeśli chodzi o zatrudnienie. Nie jesteśmy pewni, czy zatrzymają się na długo w Naszej Firmie. Zastanawia mnie, jak to możliwe? Wszyscy skarżą się i narzekają na to, że w Ostrołęce nie ma pracy. Narzekają na bezrobocie. A gdy przychodzi co do czego, wszyscy rezygnują z różnych powodów. Najgorsze doświadczenia mamy z osobami w młodym wieku (tu w szczególności dziewczyny), które szukają tylko usprawiedliwienia dla siebie, czemu nie chcą pracować? Nie wiem, na co liczą? Ciężko określić jedną najważniejszą przyczynę. Z pewnością są osoby, które mają zbyt mało wiary w siebie, i boją się podjąć zajęcia, które przerasta ich możliwości. Jednak w 80 % można wyraźnie dostrzec, że mamy tu do czynienia ze zwyczajnym lenistwem. Oddaję ten temat do dyskusji, gdyż interesuje mnie opinia mieszkańców. Ps. W przypadku osób, które bezskutecznie szukają dobrej pracy za godziwe pieniądze, proszę o prywatny kontakt, na forum. Pozdrawiam serdecznie. Przedsiębiorca z Ostrołęki.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: balboa »

Podejście do ogłoszeń przez szukajacych pracy jest determinowane dużą ilościa ogłoszeń typu: "szukam jelenia' , "praca+układ" itp.
Szukanie pracy stało się zwykłym, rutynowym zajęciem. Co za tym idzie szukający nie przykładają należytej wagi konkretnemu potencjalnemu pracodawcy, bo gdy tych pracodawców jest tak wielu CV słada się hurtowo. Przeważnie nie ma możliwości pracy w zawodzie jaki by się chciało wykonywać i pracuje się tam gdzie akurat ktoś potrzebuje. Może sposób postępowania szukających w dużej części jest spowodowany frustarcją, że tak to się wszystko w praktyce odbywa.
Ramage
szeregowy
Posty: 37
Rejestracja: 15 kwie 2009, 16:51

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Ramage »

Jak patrzę na swoich znajomych przeglądających dział dam pracę MO i co drugie ogłoszenie to super zarobki! Dołącz do "ejwon", administracja MO powinna zrobić nowy dział i wpisać tam praca w MLM, bo niektórzy podszywają się jako "solidni" pracodawcy a to "EFEM grup" a znajomych krew zalewa, ale przeglądają, hurtowo wysyłają.
Podejście do szukania pracy też jest słabe. Pracodawcy i tak wiedzą, że dla nich układa się CV i list motywacyjny. A oni do każdej firmy te same CV i LM wysyłają, a w CV wystarczy zmienić zainteresowania i już lepiej wygląda. Młodzi wolą nic nie robić, niż pracować za najniższą.
Leon Zawodowiec
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2013, 19:49

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Leon Zawodowiec »

Zobaczcie jak się prywaciarze boją chyba odczuwają brak jeleni do tyrania.Nie dajcie się omamic ,że jest praca wOstrołęce.To jest kpina .Zapraszamy do K.O.P Ostrołęka
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: opiekun »

Trudno znaleźć DOBREGO pracownika. Szukałem jednej osoby. Przysłano mi sporo CV... ale... większość bez "Dzień dobry", bez "Do widzenia" bez niczego. Załącznik (Word) i koniec. Ludzie nie potrafią poprawnie, kulturalnie maila wysłać, robią błędy ortograficznie w CV, wklejają zdjęcia z imprez, wesela itp. Udało mi się znaleźć tę osobę, ale trudno było się przebić przez resztę. ;)
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
Olqaa
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2008, 19:47

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Olqaa »

2/3 osób może bardzo potrzebują pracy , dlatego odpowiadają na każde ogłoszenie ??

Nie wiem jak sprawa obecnie wygląda na rynku pracy, ale swego czasu szukałam pilnie pracy wszędzie za każde pieniądze nawet 500zł, ale w żadnym barze lub restauracji nie chcieli osoby uczącej się zaocznie lub bez prawa jazdy. W sklepie bez obsługi kasy. W biurze bez znajomości Itd itp na 100 cv odpowiadały 2 -3 osoby. I po rozmowie zero odpowiedzi.


Teraz mam male dziecko i chętnie bym poszła do pracy ale teraz musiałabym zapłacić za żłobek lub opiekunkę a za 200zl na reke mi sie wcale nie opłaca tracić czasu, który mogłabym spędzić z dzieckiem .
ulka492
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2013, 23:16

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: ulka492 »

ja nadal szukam pracy wysłałam kilka cv i niema żadnej odpowiedzi jeżeli ktoś ma namiary jakiejś pracy lub szuka odpowiedzialnej osoby do pracy to czekam na jakiś odzew pozdrawiam
legend
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2013, 23:32

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: legend »

Ja szukam i szukam i zawsze jest tak to prawo jazdy to doświadczenie a jak ja mam zdobyć te doświadczenie nie mając szansy popracować albo orzeczenie o niepełnosprawności. Poprzedni mój pracodawca zwolnił mnie motywując to tym że wnosiłem i spożywałem alkohol na terenie pracy.Prawda jest taka że miałem swoje zdanie na temat wykonywanej prze zemnie pracy co w rezultacie dało lepszy wynik i szybszy czas realizacji wytyczonego mi zadania, Żeby było śmieszniej pracodawca ten nie potrafił mi udowodnić rzekomy alkohol. Żeby było jeszcze śmieszniej ja jestem z tych wcale nie pijących. Tak na prawdę nie ma pracy w Ostrołęce nie wliczając MLM. :?
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: grs »

to może opisz w skrócie na czym praca by polegała, czym dana osoba miałaby się zajmować, ile czasu dziennie pracować i co chyba najważniejsze za jakie pieniądze.
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: JanuszPL »

Właśnie. Pochwal się co to za praca była. To chyba żadna tajemnica.
Suchy32
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:47

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Suchy32 »

Otrzymałem drogą prywatną parę wiadomości. Wskazałem na adres e - mail, gdzie potencjalni kandydaci mogą przedłożyć CV. Proces rekrutacji ruszył dopiero do przodu, w zadowalającym kierunku, dopiero po umieszczeniu tematu na forum. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: balboa »

Życzę znalezienia odpowiednich pracowników, a szukającym - pracy u solidnego pracodawcy. Nie usypiajcie swojej czujności.
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: grs »

ale w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytania :D :D
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: marbac »

Zastanawiam się po co autor tego wątku go założył? Zachęca do dyskusji, by potem nie brać w niej udziału i nie odpowiada na pytania...
mity
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2010, 18:39

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: mity »

fikcja??? nie sądzę, jestem osobą po studiach, szukam jakiejkolwiek pracy- ale wysyłam swoje CV tylko tam gdzie jest podane imię i nazwisko czy chociaż przynajmniej nazwa firmy, bo kanciarzy wyłudzających dane osobowe jest pełno. Dlatego Drogi Przedsiębiorco nie dziw się, że ludzie nie odpowiadają na Twoje ogłoszenie skoro nie wiedzą kim jesteś i czym się zajmujesz
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: shelly »

mity pisze:wysyłam swoje CV tylko tam gdzie jest podane imię i nazwisko czy chociaż przynajmniej nazwa firmy, bo kanciarzy wyłudzających dane osobowe jest pełno. Dlatego Drogi Przedsiębiorco nie dziw się, że ludzie nie odpowiadają na Twoje ogłoszenie skoro nie wiedzą kim jesteś i czym się zajmujesz
jak szukałam pracy w Oce robiłam dokładnie tak samo... nie odpowiadałam na ogloszenia typu "solidna firma zatrudni, cv na adres praca-ostroleka@wp.pl"... czesto pisałam maila z pytaniem jaka to firma, jeden raz tylko dostałam odp...
Suchy32
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:47

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Suchy32 »

Takiego ogłoszenia nie umieszczaliśmy. Nie korzystamy również ze wskazanego adresu e - mail.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: shelly »

Suchy32 pisze:Takiego ogłoszenia nie umieszczaliśmy. Nie korzystamy również ze wskazanego adresu e - mail.
to było tylko "na wzór", e-maila też wymyśliłam, ale takich ogłoszeń jest sporo
malutka37
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2013, 23:00

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: malutka37 »

Jakie bezrobocie w Ostrołęce jeżeli zamiast rozwijać własne firmy ściągamy usługodawców z innych województw
malutka37
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2013, 23:00

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: malutka37 »

W Ostrołęce rządzi PiS więc nie ma demokracji i tp. Walki z bezrobociem tez nie ma. Wraca "komuna" albo inna dyktatura.
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Koneserka »

Założę się, że chodzi tu o firmę ulokowaną na ulicy Sikorskiego 13. Tylko, że tam właścicielką była kobieta, a nie mężczyzna. Było o niej głośno ostatnio na Mojej Ostrołęce. To jest logiczne, że ludzie nie będą pracować w akwizycji. Choćby nie wiem, jak nie byli przekonywani, że nie mają ludzie do czynienia z takim charakterem pracy. Miałam okazję pracować bardzo krótko rok temu w Energetycznym Centrum. Nadal ogłaszają się tu na portalu, tworząc "profesjonalne ogłoszenia pracy". Nie informują ani trochę, z jaką firmą osoby rekrutujące się będą miały do czynienia. Nigdy w życiu akwizycji.
Nadretaktor
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:44

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Nadretaktor »

WINNI SĄ TYLKO LUDZIE,ŻE DAJĄ SIĘ WYKORZYSTYWAĆ,pRZECIEZ JEST PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY! Kara grzywny od tysiąca do 30 tysięcy złotych może zostać nałożona na pracodawcę lub osobę działającą w jego imieniu, jeżeli: • zawiera on z pracownikiem umowę cywilnoprawną tzw:śmieciówki w sytuacji, gdy powinna być zawarta umowa o pracę,"Jeśli przedsiębiorca wyznacza godziny pracy oraz miejsce pracy lub przydziela dodatkowe zadania to nie ma mowy o umowie-zle­ce­niu czy o dzieło. Wtedy powinien podpisać z pracownikiem normalną umowę o pracę "
• nie potwierdził na piśmie zawartej z pracownikiem umowy o pracę,
• wypowiedział lub rozwiązał z pracownikiem stosunek pracy bez wypowiedzenia,
naruszając w ten sposób przepisy prawa pracy,
• zastosował wobec pracowników inne kary niż przewidziane w przepisach o odpowiedzialności porządkowej pracowników,
• narusza przepisy o czasie pracy, o uprawnieniach pracowników związanych z rodzicielstwem i zatrudnianiu młodocianych,
• nie prowadzi dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy, akt osobowych pracowników, a jeśli je prowadzi, to pozostawia je w warunkach grożących uszkodzeniem lub zniszczeniem.
Warto pamiętać też o tym, że roszczenie wynagrodzenia za nadgodziny przedawnia się po trzech latach – zatem można wystąpić do sądu pracy o odszkodowanie już po ustaniu stosunku pracy. Trzeba jednak przede wszystkim pracę w nadgodzinach móc udowodnić. kwota dodatku za nadgodziny zgromadzone w tym czasie wraz z odsetkami może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.Warto zbierać dowody oraz dokumentacje,że pracowało się w godzinach nadliczbowych oraz w nocy.Jakie to dowody?
fotografie, karta podbijana, grafik dyżurów, zrobić kserokopię, albo sfotografować. e-maile lub SMS-y nagrania monitoringu,dyktafon wszystko to może świadczyć o tym, że pracodawca wymagał od Ciebie pracy w czasie przekraczającym normy określone w ustawie.To Takie proste
KRYNIO
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 22:32

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: KRYNIO »

Czy zarobki w kwocie 5000 zł netto na Ostrołękę to dobrze
Koneserka
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:34

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Koneserka »

W jakiej branży i na jakim stanowisku?
Nadretaktor
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2013, 13:44

Re: Bezrobocie w Ostrołęce - Fikcja?

Post autor: Nadretaktor »

W branży ochrony osób i mienia.Tyle zarabia CIEĆ.Ale w ciągu roku hahahahahahahahahahhahahhah
ODPOWIEDZ