Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
internauta777
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2013, 23:00

Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: internauta777 »

Witam. Mam pytanie odnośnie kamer na skrzyzowaniu traugutta i witosa. wjechalem na to skrzyzowanie na zółtym świetle po czym jak bylem juz pod sygnalizatorem zapalilo sie czerwone. czy mam obawiac sie mandatu z tej kamery? moze cos wiecie?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: KAMERY NA SKRZYŻOWANIU TRAUGUTTA I WITOSA

Post autor: Qrzysio »

Tak, obawiaj się.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: mIcHaLos »

To tylko 6 ptk na konto i 300-500zł "kredytowany" :))
Pozdrawiam
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: xomar »

Żadnego mandatu nie dostaniesz. Tamta kamera (jak wszystkie w O-ce) nie jest legalnym urządzeniem do rejestracji wykroczeń, tylko fotoradarem można.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: mIcHaLos »

xomar pisze:Żadnego mandatu nie dostaniesz. Tamta kamera (jak wszystkie w O-ce) nie jest legalnym urządzeniem do rejestracji wykroczeń, tylko fotoradarem można.
Jeżeli przejeżdżasz na czerwonym świetle- stwarzasz zagrożenie - to po co Ci fotoradar ? ;)
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: xomar »

Pytanie nie było o bezpieczeństwo, tylko o mandat. Sam oglądałem te nagrania i to tragedia co tam wyrabiają. Ale jak na pustym skrzyżowaniu, ktoś ostrożnie na czerwonym przejedzie, to jestem za.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: marbac »

xomar pisze:Ale jak na pustym skrzyżowaniu, ktoś ostrożnie na czerwonym przejedzie, to jestem za
Litości!! W jakim kraju my żyjemy? Czerwone, to czerwone, żadnych wyjątków i odstępstw!
Awatar użytkownika
internauta777
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2013, 23:00

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: internauta777 »

skrzyzowanie bylo puste bo wjechalem na zołtym a miedzy czasie wlaczylo sie czerwone a jest kilka sekund ze całe skrzyzowanie stoi. zobaczymy czy cos przyjdzie.
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: majster »

Troszkę temat związany z fotografem.
W niedzielę wieczorem wracałem do Ostrołęki w Dobrołęce fotoradar mi błysnął dosłownie 10-15 metrów przed nim .Wiedziałem ,że jest czynny więc zwolniłem dosyć daleko od niego w momencie błysku zerknąłem na licznik i było 52 .Nie wiem jaki będzie skutek ,ale prawdopodobnie zrobił zdjęcie na komuś na oddalanie ,tzn jadącemu z przeciwka bo ruch w tym kierunku był spory i jechał sznur samochodów a w stronę Ostrołęki jechałem praktycznie sam .Czy możliwe żeby ktoś przekroczył prędkość a fotka będzie moja ,jestem na 1000% pewien ,że nie było więcej na liczniku. 60 była przy przejeżdżaniu koło tablicy teren zabudowany a potem tam jest pod górkę i noga zdjęta była z gazu i prędkość spadała i jak błysnął miałem 52. Szybkościomierz wskazuje na pewno dobrze bo zgodnie z szybkością na nawigacji.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: Qrzysio »

Miałem identyczną sytuację, także w Dobrołęce. Jechałem około 50 km/h, z naprzeciwka gnał tir. Błysnęło, gdy byłem przed samym fotoradarem. Do tej pory (kilka miesięcy) nic nie przyszło, ale tak samo nie czułem się winny i na pewno nie byłem.

Ogólnie podobno zasada jest taka: jeśli na zdjęciu są dwa pojazdy, to zdjęcie idzie do kosza. Nawet gdybyś wyprzedzał i fotoradar zrobiłby ci zdjęcie, to nie ma jak udowodnić, kto jechał szybciej. Oby tak było naprawdę.
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Kamery na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Traugutta

Post autor: majster »

Qrzysio pisze:Miałem identyczną sytuację, także w Dobrołęce. Jechałem około 50 km/h, z naprzeciwka gnał tir. Błysnęło, gdy byłem przed samym fotoradarem. Do tej pory (kilka miesięcy) nic nie przyszło, ale tak samo nie czułem się winny i na pewno nie byłem.

Ogólnie podobno zasada jest taka: jeśli na zdjęciu są dwa pojazdy, to zdjęcie idzie do kosza. Nawet gdybyś wyprzedzał i fotoradar zrobiłby ci zdjęcie, to nie ma jak udowodnić, kto jechał szybciej. Oby tak było naprawdę.
Ok dzięki mam nadzieję ,że również tak będzie -trochę jestem spokojniejszy.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ