piwo kozicowe

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
zestacji
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:37

piwo kozicowe

Post autor: zestacji »

Może znajdzie się w Ostrołęce kilka osób, które tak jak ja lubią piwo kozicowe, wiem że znajdzie się parę osób, które produkują piwo tak jak ja. Może warto byłoby stworzyć projekt związany z piwem... Może jest ktoś taki jak ja, kto myśli o wprowadzeniu tego napoju do sprzedaży na szeroki rynek, może warto zewrzeć szyki. Może macie znajomości, które można wykorzystać i rozpocząć produkcję i sprzedaż. Czekam na wasze odpowiedzi.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: piwo kozicowe

Post autor: skutekk »

to piwo ma strasznie krotki termin wiec to nie wypali, chyba ze dodajesz jakies swinstwo ale to juz wplywa na smak i niezadowolenie klienta.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: piwo kozicowe

Post autor: Qrzysio »

Uważam, że niekoniecznie. Warto zauważyć modę na browary z krótką datą przydatności. W ostatnim czasie jest ich wysyp i jakoś sobie radzą na rynku.
Awatar użytkownika
Evril
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 18 sie 2010, 16:50

Re: piwo kozicowe

Post autor: Evril »

Ja lubię piwo kozicowe, zamawiam zawsze w Myszyńcu w gospodarstwie agroturystycznym. Piwo jest dobre, jest najlepsze w ciągu tygodnia od przygotowania, potem zaczyna nabierać goryczki i jest alkoholowe. Ale zawsze kupuje jak wpadnie mi świeże w rączki ;P
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: piwo kozicowe

Post autor: QRP »

Piłem bardzo różne 'kozicaki'. W kolorze mahoniu i zieleni. O smakach gorzkości i kwaśności. I moim zdaniem najlepsze jest tylko jedno. Od Pani Czesławy Kaczyńskiej z Dylewa.
Jej wyrób jest w kolorze ciemnego bursztynu. Jest słodki z wyraźną nutą jałowca! Z tego co wiem to jej 'kozicak' dwa razy z rzędu zdobywał 1-sze miejsce na Midobraniu w Myszyńcu.
Po ten napój przyjeżdżają do niej ludzie z Warszawy i z terenu Mazur.
Wiem, że na pewno będzie na Miodobraniu w Myszyńcu i naprawdę warto przynajmniej spróbować żeby mieć porównanie z innymi wyrobami. Bo reszta to sprawa gustu a o tym się nie dyskutuje :)
Ostatnio zmieniony 17 sie 2013, 5:43 przez QRP, łącznie zmieniany 1 raz.
zestacji
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:37

Re: piwo kozicowe

Post autor: zestacji »

Dzięki za wpisy, ale do końca nie jestem usatysfakcjonowany waszymi odpowiedziami. Po pierwsze, produkuję kozicowe już kawałek czasu, wiem co zrobić, żeby przedłużyć termin przydatności bez dosypywania różnych "świństw" i bez utraty smaku. Dopracowywałem swoją recepturę dość długi czas i też piłem już nie jedno piwo. Pytanie brzmi czy chcielibyście aby to piwo pojawiło się na sklepowych półkach, w barach i restauracjach? Jeśli tak to jestem skłonny poświęcić wiele aby dopiąć tego celu, ale najpierw muszę mieć pewność zbytu. Może więc macie jakieś znajomości w barach, restauracjach, gdzie można by wprowadzić to piwo do sprzedaży. Wszystko odbyłoby się oczywiście jak najbardziej legalnie.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: piwo kozicowe

Post autor: sKaLpeL »

zestacji pisze:Pytanie brzmi czy chcielibyście aby to piwo pojawiło się na sklepowych półkach, w barach i restauracjach? Jeśli tak to jestem skłonny poświęcić wiele aby dopiąć tego celu, ale najpierw muszę mieć pewność zbytu.
tak, ja chętnie bym kupował, aby było takie "prawdziwe" jak na tych miodobraniach, weselach kurpiowskich itd. zawsze na tego typu imprezach kupuję przynajmniej dwie butelki
zestacji pisze:I moim zdaniem najlepsze jest tylko jedno. Od Pani Czesławy Kaczyńskiej z Dylewa.
Również znam i polecam. Mój brat miał piwo od tej pani na swoim weselu i ja też zamierzam je mieć, a poza tym zazwyczaj bierzemy od niej na święta kilkanaście butli
zestacji
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:37

Re: piwo kozicowe

Post autor: zestacji »

To może inaczej, może zorganizujemy coś na kształt festiwalu piwa kozicowego. Mam pozytywnego hopla na punkcie tego piwa i chciałbym coś w tym kierunku zrobić. Możemy zorganizować powiedzmy jeden dzień w jakimś pubie z ofertą piwa kozicowego, celem rozpowszechnienia tego napoju i poznania smaku przez większe grono osób.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: piwo kozicowe

Post autor: malykazio »

zestacji pisze:Możemy zorganizować powiedzmy jeden dzień w jakimś pubie z ofertą piwa kozicowego, celem rozpowszechnienia tego napoju i poznania smaku przez większe grono osób.
No to próbuj. Popytaj w knajpach i zobaczysz jaki będzie odzew. Jeśli będą chętni to nie zapomnij odpowiednio nagłośnić akcji.
Każdy pomysł na zrobienie czegoś nowego jest dobry.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: piwo kozicowe

Post autor: Qrzysio »

Jeśli jakiś pub będzie zainteresowany takim eventem, daj znać, pomożemy nagłośnić.
zestacji
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:37

Re: piwo kozicowe

Post autor: zestacji »

Dzięki za pozytywny odzew, widzę że jest zainteresowanie. Więc trzeba działać. Postaram się w tym tygodniu coś załatwić. O efektach nie omieszkam poinformować na forum.
mariolcia11
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2013, 9:55

Re: piwo kozicowe

Post autor: mariolcia11 »

Witam, chętnie spróbuję tego piwa,bo jeszcze nie miałam okazji, więc z niecierpliwością czekam na jakieś info. ;)
zestacji
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:37

Re: piwo kozicowe

Post autor: zestacji »

PANIE I PANOWIE!!! OGŁASZAM FESTIWAL PIWA KOZICOWEGO. Jest pub, którego właściciele zgodzili się pomóc zorganizować to wydarzenie. Wstępny termin 28.09.2013. Więcej informacji w przeciągu kilku dni. Pozdrawiam i rozpowiadajcie :)
ODPOWIEDZ