Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
pastuh
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2013, 13:27

Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: pastuh »

Czy ktoś z Ostrołęki jedzie do Warszawy w dniach 11-14 września,żeby uczestniczyć w protestach.Czy jakieś autokary,osoby prywatne czy ktoś coś zorganizował?
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: balboa »

Nie drzyj się tak ! Napisz tytuł bez capslocka. To nie jest dobry dział do zasiegania informacji o transporcie osób.
pastuh
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2013, 13:27

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: pastuh »

Dlaczego "balboa" wszystko krytykujesz? Podejrzewam,że masz te trudne dni zwane DNIAMI MENSTRUACYJNYMI.Jak masz takie bóle to n ie wypowiadaj się na forum bo p..........sz.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: marbac »

pastuh pisze:Dlaczego "balboa" wszystko krytykujesz? Podejrzewam,że masz te trudne dni zwane DNIAMI MENSTRUACYJNYMI.Jak masz takie bóle to n ie wypowiadaj się na forum bo p..........sz.
Balboa jedynie zwrócił uwagę na formę Twojego postu. Natomiast Twoja odpowiedź jest złośliwa i niemerytoryczna (delikatnie pisząc).
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: Pan Kracy »

marbac pisze:Balboa jedynie zwrócił uwagę na formę Twojego postu. Natomiast Twoja odpowiedź jest złośliwa i niemerytoryczna (delikatnie pisząc).
Jakoś balboa nie nie zwrócił uwagi na wiele, wiele postów nie mających żadnego związku z Ostrołęka a umieszczanych w dziale "nasze miasto". (Czy zapytanie kto z mieszkańców Ostrołęki jedzie na protest przeciwko rządom POlszewickim nie dotyczy "naszego miasta?) Poza tym czemu balboa, tak cieknie ślina, na widok tytułu pisanego wielkimi literami? Kto mu dał prawo decydować kto i kiedy może pisać wielkimi literami? Znalazł się cenzor?
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: TRUE »

Ja nie dostrzegam w pierwszym poście informacji o "rządach POlszewickich" jak to określiłeś. Pastuh napisał jednak o protestach w Warszawie, domyślam się, że chodzi o protesty związkowców.
Obrazek
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: TRUE »

balboa pisze:To nie jest dobry dział do zasiegania informacji o transporcie osób.
Polecam dział ogłoszenia na m-o http://www.ogloszenia.moja-ostroleka.pl ... ,97,1.html
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: palipies »

To nie dziwi, to też praca.
Bardziej zastanawia np. to:

"W 2012 roku MSZ kupił 16 za prawie 13 tys. zł brutto, dziesięć foteli obrotowych po 8,5 tys. zł za sztukę i dodatkowo dwa krzesła, z których każde kosztowało 5,2 tys. zł.

Resort spraw zagranicznych tłumaczy, że te wydatki były konieczne, aby "zachować jednolite wyposażenie wnętrz". Ten argument nie przekonał Najwyższej Izby Kontroli, która badając budżet MSZ na 2012 rok właśnie do nich miała największe zastrzeżenia"
Gazeta Prawna
Załączniki
wykres1.jpg
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: PIq5 »

pastuh pisze:Dlaczego "balboa" wszystko krytykujesz? Podejrzewam,że masz te trudne dni zwane DNIAMI MENSTRUACYJNYMI.Jak masz takie bóle to n ie wypowiadaj się na forum bo p..........sz.

zachowaj netykietę, po to ktoś to wymyślił, żeby również w necie panował jakiś porządek, wystarczy że pojedziesz i zrobisz burdel w Warszawie, w imię tzw. walki z systemem ewentualnie rządem PO-lszewickim.
Jak Wami manipuluje Duda to już widać, nie pamiętacie jak Solidarność załatwiła ludzie po 1989? Przecież to dzięki nim mamy w kraju to co mamy, to oni wywalczyli nam wolność i kapitalizm. Wspieracie kolejnego "Wałęsę" tylko jeszcze tego nie widzicie, wcale mnie to nie dziwi, skoro taki PiS może wrócić do władzy, pomimo fatalnych rządów i kłamstw Jarosława ("nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem"), skoro niedługo po wydarciu się z komuny ludzie zwrócili się z powrotem ku jej spuściźnie czyli SLD.
Kiedyś trafiłem na takie fajne słowa: "daj Polakowi władzę a sami się zniszczy" jak widać jest to ponadczasowa prawda.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: balboa »

xxx - do usunięcia przez moderatora
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, 12:53 przez balboa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA.PROTESTY W WARSZAWIE

Post autor: balboa »

Pan Kracy pisze:Jakoś balboa nie nie zwrócił uwagi na wiele, wiele postów nie mających żadnego związku z Ostrołęka a umieszczanych w dziale "nasze miasto"
Ale na wiele zwrócił. I to dosyć dużo jak na zwykłego uzytkownika forum. Sporo z nich zostało przeniesinych lub usuniętych.
Pan Kracy pisze:Kto mu dał prawo decydować kto i kiedy może pisać wielkimi literami?
To durna, pieniacka, prowokacyjna insynuacja.
Pan Kracy pisze:Poza tym czemu balboa, tak cieknie ślina, na widok tytułu pisanego wielkimi literami?
Cieknacą śliną radzę się własną zająć. Powinno się pisać małymi. Ponadto tematy umieszczeć w odpowiednich miejscach.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, 15:33 przez balboa, łącznie zmieniany 1 raz.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: marbac »

20 lat temu ostrołęckie Zakłady Mięsne były jednymi z lepiej prosperujących w kraju. Rozpoczęły się przygotowania do prywatyzacji i wejścia na giełdę. Co zrobili wtedy działacze związkowi? Zagrozili strajkiem, przyjechał ówczesny szef mazowieckiej "Solidarności" Maciej Jankowski i przekonywał ludzi, że prywatyzacja to zło i utrata miejsc pracy. Sytuacja stała się niepewna, groźba strajku realna i rząd odłożył prywatyzację. Na giełdę wszedł wtedy "Sokołów", a "Ostrołęka" rozpoczęła powolny spadek, który skończył się upadłością w 2003 roku. Jaka jest obecnie sytuacja "Sokołowa" nie jest tajemnicą. To jedno z największych, o ile nie największe, przedsiębiorstw mięsnych w kraju.
Tak to jest, jak niekompetentni działacze związkowi wtrącają się w sprawy, których nie znają i nie rozumieją...
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: balboa »

Niezłe. Tej samej "Solidarności", która do krwi walczyła o ustrój w którym dominuje przedsiębiorczość prywatna.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: Pan Kracy »

To durna, pieniacka, prowokacyjna insynuacja.
Cieknacą śliną radzę się własną zająć. Powinno się pisać małymi. Ponadto tematy umieszczeć w odpowiednich miejscach

BYŁEŚ W WOJSKU? JEŻELI BYŁEŚ, TO ZAMELDUJ TO KONIOWI NA PKT. JEŻELI NIE BYŁEŚ W WOJSKU, I NIE WISZ CO ZNACZY ZWROT O "KONIU" I "PKT", TO ZMIEŃ LEKI.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: balboa »

To ma być śmieszne czy jak. Sam se zamelduj, pij trochę mniej i przestań ćpać.
Ciekawe co moderator zrobi bo post jest niechlujny i bardzo słabo związany z tematem.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: typek »

TRUE dobrze napisał, że mamy słabe związki zawodowe, bo ich zarządy są przekupywane przez przedsiębiorców, by siedziały cicho, od czasu do czasu dla pozoru organizując takie protesty. W normalnych krajach są silne związki zawodowe i przez to nawet Polakom zatrudnionym w tych krajach wystarcza związkowego parasola ochronnego.
marbac pisze:20 lat temu ostrołęckie Zakłady Mięsne były jednymi z lepiej prosperujących w kraju. Rozpoczęły się przygotowania do prywatyzacji i wejścia na giełdę. Co zrobili wtedy działacze związkowi? Zagrozili strajkiem, przyjechał ówczesny szef mazowieckiej "Solidarności" Maciej Jankowski i przekonywał ludzi, że prywatyzacja to zło i utrata miejsc pracy. Sytuacja stała się niepewna, groźba strajku realna i rząd odłożył prywatyzację. Na giełdę wszedł wtedy "Sokołów", a "Ostrołęka" rozpoczęła powolny spadek, który skończył się upadłością w 2003 roku. Jaka jest obecnie sytuacja "Sokołowa" nie jest tajemnicą. To jedno z największych, o ile nie największe, przedsiębiorstw mięsnych w kraju.
Tak to jest, jak niekompetentni działacze związkowi wtrącają się w sprawy, których nie znają i nie rozumieją...
Pracownicy sami są sobie winni, skoro wybrali takie związki zawodowe, które wsadziły ich zakład na mieliznę.
PIq5 pisze: zachowaj netykietę, po to ktoś to wymyślił, żeby również w necie panował jakiś porządek, wystarczy że pojedziesz i zrobisz burdel w Warszawie, w imię tzw. walki z systemem ewentualnie rządem PO-lszewickim.
Jak Wami manipuluje Duda to już widać, nie pamiętacie jak Solidarność załatwiła ludzie po 1989? Przecież to dzięki nim mamy w kraju to co mamy, to oni wywalczyli nam wolność i kapitalizm. Wspieracie kolejnego "Wałęsę" tylko jeszcze tego nie widzicie, wcale mnie to nie dziwi, skoro taki PiS może wrócić do władzy, pomimo fatalnych rządów i kłamstw Jarosława ("nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem"), skoro niedługo po wydarciu się z komuny ludzie zwrócili się z powrotem ku jej spuściźnie czyli SLD.
Kiedyś trafiłem na takie fajne słowa: "daj Polakowi władzę a sami się zniszczy" jak widać jest to ponadczasowa prawda.
Raczej mamy wałęsopodobny rząd, który nami manipuluje (już jest u nas takich coraz mniej, niewiele ponad 20%, wierzących, że Donald (każdego, kto pomyśli o podwyższeniu podatków ...) coś jeszcze poprawi). Popieram Twoje zdanie o dawaniu Polakowi władzy. Tak samo rząd załatwił ludzi po 2007 roku, jak stara Solidarność po 1989 roku.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: marbac »

typek pisze:Pracownicy sami są sobie winni, skoro wybrali takie związki zawodowe, które wsadziły ich zakład na mieliznę.
Nie wszyscy pracownicy należą do związków, a niestety jest tak, że jeżeli już są (związki), to reprezentują całą załogę. Ja pracowałem w kilku firmach, takich, w których były/są związki zawodowe i takich, w których nigdy ich nie było. Tam gdzie nie ma związków pracownicy wybierają swoich przedstawicieli. Mam porównanie i zdecydowanie lepiej oceniam to drugie rozwiązanie.
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: PIq5 »

PIq5 pisze: zachowaj netykietę, po to ktoś to wymyślił, żeby również w necie panował jakiś porządek, wystarczy że pojedziesz i zrobisz burdel w Warszawie, w imię tzw. walki z systemem ewentualnie rządem PO-lszewickim.
Jak Wami manipuluje Duda to już widać, nie pamiętacie jak Solidarność załatwiła ludzie po 1989? Przecież to dzięki nim mamy w kraju to co mamy, to oni wywalczyli nam wolność i kapitalizm. Wspieracie kolejnego "Wałęsę" tylko jeszcze tego nie widzicie, wcale mnie to nie dziwi, skoro taki PiS może wrócić do władzy, pomimo fatalnych rządów i kłamstw Jarosława ("nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem"), skoro niedługo po wydarciu się z komuny ludzie zwrócili się z powrotem ku jej spuściźnie czyli SLD.
Kiedyś trafiłem na takie fajne słowa: "daj Polakowi władzę a sami się zniszczy" jak widać jest to ponadczasowa prawda.
Raczej mamy wałęsopodobny rząd, który nami manipuluje (już jest u nas takich coraz mniej, niewiele ponad 20%, wierzących, że Donald (każdego, kto pomyśli o podwyższeniu podatków ...) coś jeszcze poprawi). Popieram Twoje zdanie o dawaniu Polakowi władzy. Tak samo rząd załatwił ludzi po 2007 roku, jak stara Solidarność po 1989 roku.

Wybacz ale niewiele zrozumiałeś z tego co pisałem. To nie tylko rząd PO załatwił to co mamy teraz, oni oberwali i sami przysłużyli się najwięcej bo trafili na czasy kryzysu, wcześniej mieliśmy PiS za którego pomimo lepszej gospodarki światowej nie było lepiej, kretyńskie obniżenie składki dla pracodawców miało napędzić powstawanie miejsc pracy, a przysłużyło się zwiększeniu ogromnej dziury w budżecie ZUS-u. Wcześniej były inne rządy, które dokładały swoje cegiełki i tak szary Kowalski znów słyszy, że musimy oszczędzać bo jest kryzys, bo to bo tamto. Tak było zawsze, a dziś taki Duda, który finansowany jest z pieniędzy publicznych mówi że jest źle, no jemu na pewno, przecież jego nawet pracodawca wywalić nie może bo gość jest chroniony. A ci durnie w Warszawie protestują myśląc, że ten pan walczy o nich. Nie, nie walczy, wszystko rozbija się o jego przyszłość, gość chce się wbić do polityki tak jak to robił Wałęsa.
Mną nikt nie manipuluje już, głosowałem na PiS, w wyborach prezydenckich poparłem Jarosława bo myślałem, że coś w nim się zmieniło, po tym jaką po przegranej pokazał swoją twarz zdecydowałem, że więcej mojego głosu nie dostaną, nie dam sobą manipulować, inne partie to nie moja bajka, prędzej oddam głos nieważny niż zagłosuję na tych zbawców Polski.
pastuh
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2013, 13:27

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: pastuh »

JESTEŚMY DZIŚ NA PROTESTACH W W WARSZAWIE?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Dosc lekcewazenia spoleczenstwa. Protesty w Warszawie

Post autor: malykazio »

pastuh pisze:JESTEŚMY DZIŚ NA PROTESTACH W W WARSZAWIE?
A Ty dalej swoje i dalej wielkimi literami? Naprawdę nie wiesz co to netykieta? To takiej dobre obyczaje, ale w sieci. Niepisane prawo o tym w jaki sposób i gdzie pisać. Jeśli nie potrafisz tego uszanować powinien być ban na forum i tyle. Co się z tymi ludźmi dzieje? Równie dobrze można namawiać policję do rozgonienia demonstracji, bo po co stosować się do prawa czy innych powszechnie uznanych norm (prawo do strajku, do zgromadzeń, wolności, itd)? Skoro na naszym lokalnym, małym, forumowym, podwórku nie szanujemy się nawzajem i nie przestrzegamy od lat ustalonych zasad, to dlaczego mają nas szanować inni, w tym władza? Dlaczego mieliby przestrzegać prawa?
ODPOWIEDZ