Chip tuning w okolicach/hamownia

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
baczek07
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:49

Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: baczek07 »

Witam.
Czy ktoś z was robił gdzieś w okolicy program do diesla ?
Słyszałem wiele pozytywnych opinii o pracy pana Rafała z Kadzidła bodajże Elektronik service ?
Ktoś korzystał z jego usług ?
Drugie pytanie dotyczy hamowni, w Ostrołęce zapewne nie ma ale słyszałem że jest w WORD Łomża ?
Ktoś był? badał ? Sprawdzałem swoje auto w Olsztynie ale trochę daleko...
art210
kapral
Posty: 125
Rejestracja: 02 kwie 2011, 13:47

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: art210 »

oscar ostrołęka ale jak chcesz jedno i drugie to jedż do kogoś kto ma to i to
Kzj90
baczek07
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:49

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: baczek07 »

Oscar ma hamownie ?
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: alf 78 »

mogę polecić mojego kolegę z Wawy dłubał przy kilku moich autach, jest b dobrym tunerem ale cena adekwatna do usług
baczek07
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:49

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: baczek07 »

Ja mam znajomych w Vtechu w Olsztynie zrobiłem u nich już 3 auta, myślałem że może ktoś się rozwinął w naszej okolicy ehhh :/
art210
kapral
Posty: 125
Rejestracja: 02 kwie 2011, 13:47

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: art210 »

okolica jest za biedna na takie rozwinięcie
Kzj90
GTX
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2010, 13:02

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: GTX »

Jakie Autko ?
baczek07
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:49

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: baczek07 »

Laguna coupe 2.0 dCi
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: Szmeru »

W Tykocinie pod Białymstokiem ma siedzibę firma Turbodiesel.pl. Łebski gość. Robiłem u niego już 3 auta. Jak zbierze się ze 4 osoby przyjeżdża na miejsce. Był już w Ostrołęce kilkanaście razy. Posiada mobilną hamownie 4x4 i diagnostyki do wszystkich silników.
Cena przystępna a indywidualna mapa.
baczek07
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:49

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: baczek07 »

A możesz powiedzieć jak się kształtują ceny w Tykocinie ?
GTX
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2010, 13:02

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: GTX »

około 1000zł |:)
Adrian0027
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:30

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: Adrian0027 »

xD dobrze robione xD Ciekaw jestem jak to ktoś ,,chipuje,, bez hamowni xD to tylko wgranie wirusa bez strojenia w takim razie. A nie chip;p Dzięki takiemu zabiegowi śmigacie na zbyt ubogiej mieszance:D lub zbyt bogatej zależnie czy podniesiecie ciśnienie doładowania czy dawkę paliwa.
Raczej szukał bym jakiejś firmy która ma swoja hamownie i wszystko stroi jak należy. Jeśli oczywiście zależy wam na bezawaryjności. a cena bedzie najprawdopodobniej taka sama jak u jakiegoś mietka.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: marbac »

Adrian0027 pisze: dobrze robione Ciekaw jestem jak to ktoś ,,chipuje,, bez hamowni
A w którym z powyższych postów jest napisane, że ktoś to robi bez hamowni?
Adrian0027
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 21 sie 2013, 21:30

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: Adrian0027 »

Na samym początku tego wątku, poza tym takie info się może przydać nie świadomym chipowania. Np nabieranie się na chip poprzez wpiecie box`a;p
pemek2610
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2012, 20:08

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: pemek2610 »

Mogę z pełną odpowiedzialnością polecić Pawła z Turbodiesel.pl. Niedawno robił mi chip w passacie 1.8T z 150KM na 240KM i wszystko jest jak najbardziej ok. Robi auta moim znajomym i wszyscy są równie zadowoleni jak ja :) On zgrywa mapę z auta,przerabia ją i wgrywa z powrotem, za każdym razem testy się robi podczas jazdy, na bieżąco wprowadza poprawki aż do pożądanego efektu, w moim przypadku trwało to 6 godzin bo turbo popuszczało ciśnienie na wyższych obrotach, ale po kilku poprawkach było ok. cena jest taka jaka jest bo indywidualnie podchodzi do klienta. jest tylko jeden warunek, auto musi być w 100% SPRAWNE, inaczej chip nie będzie spełniał swojego zadania ;)na życzenie klienta podłącza hamownię. pozdrawiam, srebrny Passat 1.8T :D
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: Tanatos »

Podniosłeś moc ze 150 na 240 koni?

Poszły za tym jakieś modyfikacje mechaniczne (np. większe turbo) czy tę moc uzyskałeś tylko chipem? Jeśli tylko to drugie to nie najlepiej to świadczy zarówno o Tobie jak i Panu z firmy, o której wspomniałeś.

Nie chcę być złym prorokiem, ale długo takim autem się nie nacieszysz. Chipem podnosi się moc 10-30%. Ty podniosłeś moc o 60%!!! Jeśli "fachowiec" nie ostrzegł Cię przed choćby szybkim pożegnaniem się ze sprzęgłem i w ogóle polecił tak drastyczny przyrost moc to zrobiłeś mu nie najlepszą reklamę.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: pudeleQ »

Moc to moc, moment raczej zabija sprzęgło.
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: Tanatos »

pudeleQ pisze:Moc to moc, moment raczej zabija sprzęgło.
Jedno wiąże się z drugim. Jeszcze nie słyszałem żeby przy znacznym podniesieniu mocy moment obrotowy pozostał na takim samym poziomie. Trochę logiki... Wszak przy mocy 240HP zapewne nie ma momentu obrotowego na poziomie 120Nm.
pemek2610
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2012, 20:08

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: pemek2610 »

było
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2013, 18:19 przez pemek2610, łącznie zmieniany 1 raz.
pemek2610
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2012, 20:08

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: pemek2610 »

Tanatos pisze:Podniosłeś moc ze 150 na 240 koni?

Poszły za tym jakieś modyfikacje mechaniczne (np. większe turbo) czy tę moc uzyskałeś tylko chipem? Jeśli tylko to drugie to nie najlepiej to świadczy zarówno o Tobie jak i Panu z firmy, o której wspomniałeś.

Nie chcę być złym prorokiem, ale długo takim autem się nie nacieszysz. Chipem podnosi się moc 10-30%. Ty podniosłeś moc o 60%!!! Jeśli "fachowiec" nie ostrzegł Cię przed choćby szybkim pożegnaniem się ze sprzęgłem i w ogóle polecił tak drastyczny przyrost moc to zrobiłeś mu nie najlepszą reklamę.
W moim aucie została wymieniona turbina na trochę większą, wydajniejsze wtryski, FMIC, sprzęgło z kevlarowymi okładzinami , z serii nie da się wyciągnąć więcej niż 180KM. jednym słowem trzeba trochę "pomodzić", aby jakiś tam potencjał był większy i było z czego wyciągać konie :) a momentu mam na chwilę obecną 351Nm :) i sprzęgło seryjne ze wzmocnionym dociskiem wytrzymuje strzały z 2-ki :)
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: Tanatos »

To zmienia postać rzeczy :) Zwracam honor.

Pozostaje mi życzyć bezusterkowej eksploatacji i... pozazdrościć możliwości auta :)
pemek2610
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2012, 20:08

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: pemek2610 »

dzieki :) ale w planach na wiosnę jest 300+KM xDDD i wtedy na Night Power się pojedzie wypróbować :)
art210
kapral
Posty: 125
Rejestracja: 02 kwie 2011, 13:47

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: art210 »

ciekawe jak to bedzie jeżdzic na jednej ośce ( od krawężnika do krawężnika ? )
Kzj90
pemek2610
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2012, 20:08

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: pemek2610 »

art210 pisze:ciekawe jak to bedzie jeżdzic na jednej ośce ( od krawężnika do krawężnika ? )
Wtedy trzeba będzie założyć pół-slicki na przednią oś i da się rade :P kolega miał w audi A4 1.8t 330 koni, ale tam było quattro:)
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Chip tuning w okolicach/hamownia

Post autor: Siara »

Dodam do tematu tyle, że Łomża ma hamownię (oddział WORD, ul. Zjazd). Hamują nawet auta 4x4.
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
ODPOWIEDZ