Jak pozbyć się starych mebli?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
archephysis
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2013, 13:25

Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: archephysis »

Mam bardzo stare graty i nie wiem co z tym badziewiem zrobić. Czy jest jakaś firma w Ostrołęce, która zajmuje się wywózką takich rzeczy? Mam na myśli stare meble, łóżka itp. Pod śmietnik tego nie wystawię, bo nikomu się nie przyda - za bardzo zniszczone (na moim osiedlu panuje zwyczaj wystawiania przydatnych rzeczy koło śmietnika, dla zainteresowanych, jeśli przez kilka dni nikt nie skorzysta, właściciel segreguje i wywala do kontenerów np. słoiki, zabawki czy jakiś fajans).
Ale co zrobić z dziadowskimi meblami? Szukałam na necie, a tam jakieś spalarnie są sugerowane lub bardzo drogie wywózki - rzędu kilkuset zł., jeśli nam płacić za wywózkę gratów więcej niż stówkę, to wolę przez kilka miesięcy ciąć to i po kawałku wynosić :). No dobra, teraz to żartuję, ale doradźcie coś.
Olqaa
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 23 cze 2008, 19:47

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: Olqaa »

Może podzwoń po schroniskach dla zwierząt, np. do Kruszewa albo do Łomży . Oni przyjmują stare meble i robią z nich budy lub posłania dla piesków. Mogą jeszcze się przydać.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: Qrzysio »

Są dwie proste opcje:

- zapytaj w spółdzielni (rozumiem, że chodzi o blok), kiedy będzie odbiór wielkogabarytowych śmieci w Twoim bloku; zazwyczaj odbierają raz w miesiącu; wystaw kilka dni wcześniej pod śmietnik i specjalna śmieciarka zabierze

- możesz samodzielnie odwieźć do punktu odbioru odpadów przy ul. Turskiego, przy wysypisku śmieci - nowy wybetonowany punkt; możesz tam zostawić meble/śmieci/odpady szkodliwe za darmo; musisz tylko być zameldowany na terenie Ostrołęki lub gm. Rzekuń; transport jednak musisz mieć własny
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: mondeo »

Jest sezon grzewczy kto pali w piec z chęcią je weźmie od ciebie i puści z dymym,
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: marbac »

Qrzysio pisze:- zapytaj w spółdzielni (rozumiem, że chodzi o blok), kiedy będzie odbiór wielkogabarytowych śmieci w Twoim bloku; zazwyczaj odbierają raz w miesiącu; wystaw kilka dni wcześniej pod śmietnik i specjalna śmieciarka zabierze
W spółdzielni nie ma co pytać, one już się tym nie zajmują. Za odbiór odpadów komunalnych i wielkogabarytowych odpowiedzialny jest samorząd. W Ostrołęce wielkogabarytowe odbierane są co kwartał:
http://www.ostroleka.pl/index.php?id=387
Awatar użytkownika
euroauto
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 14 lis 2008, 14:43

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: euroauto »

Daj ogłoszenie w kategorii Oddam za darmo
naprawde to najlepszy sposóbja juz pozbyłem sie w ten sposób starych mebli
ludzie przyjechali, zabrali i jeszcze dziękowali
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: steward »

Zamawiasz kontener, podstawiają ci pod klatkę, wrzucasz i płacisz.
archephysis
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2013, 13:25

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: archephysis »

Dzięki za odpowiedzi, sporo tych opcji, więc mam w czym wybierać :). Dzięki jeszcze raz. I tak jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, gdzie można kupić wapno palone?? W ogóle jest takie miejsce w Ostrołęce, czy muszę gdzieś jechać? Mam na myśli możliwość kupna detalicznego, niewielkiej ilości, nie hurtowej. Bo hurtowo, to podobno się da.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: steward »

w mrówce zobacz w tobolicach lub u "samsla" na targowej
archephysis
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2013, 13:25

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: archephysis »

Dziękuję :)
arturr
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:01

Re: Jak pozbyć się starych mebli?

Post autor: arturr »

Może daj po prostu ogłoszenie: 'Stare meble oddam za darmo'. Może ktoś będzie chciał je wziąć na opał?
ODPOWIEDZ