Naprawa głośników

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
barman1400
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 paź 2010, 21:40

Naprawa głośników

Post autor: barman1400 »

Witam. Gdzie w Ostrołęce znajdę osobę zajmującą się regeneracją i naprawą głośników. Posiadam altusy 75 które przeleżały 20 lat w piwnicy i myślę że przydałby im się generalny przegląd :)
barman1400
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 paź 2010, 21:40

Re: Naprawa głośników

Post autor: barman1400 »

właśnie membrany się dosłownie rozsypały, także ponawiam pytanie. czy gdzies w ostrołęce naprawiają głośniki ?
ScYpIoL
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2011, 9:51

Re: Naprawa głośników

Post autor: ScYpIoL »

całe membrany się Tobie rozsypały?? Czy tylko górne zawieszenie?
Ja osobiście naprawiałem głośniki w Szczytnie u Pana Olczaka. Niestety człowiek zmarł w grudniu 2012. Teraz zakład prowadzi chyba jego syn i zbiera nie pochlebne opinie. Jeśli to Tonsile to możesz też je zregenerować u producenta :D
http://www.skleptonsil.pl/485460/regeneracja
jarekp22
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 21 sie 2007, 21:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Naprawa głośników

Post autor: jarekp22 »

Ja osobiście kupowałem w Elektroniku na Gorbatowa.Trochę kosztowały ale oryginał Tonsil.
ScYpIoL
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2011, 9:51

Re: Naprawa głośników

Post autor: ScYpIoL »

Barman1400 zobacz zestaw serwisowy do Twoich altusów ;)
http://www.skleptonsil.pl/357891/komple ... o-altus-75
200 za kolumnę i masz nowe głośniki.
jarekp22 pisze:Ja osobiście kupowałem w Elektroniku na Gorbatowa.Trochę kosztowały ale oryginał Tonsil.
To jeśli mozesz to napisz ile w Ostrołęce zapłaciłeś za te tonsile?
Moim zdaniem koszt tego zestawu serwisowego jest ok. Za małe pieniądze masz nowe głośniczki(jeśli zwrotnice i potencjometry są w porządku).
Z tego co się orientuję to pełna regeneracja samych basówek to koszt ok 80 złotych(membrana, zawieszenie i cewka) do tego średnie tony i gwizdek. Powiedzmy dokładasz 50 złotych i masz nowe głośniki ;]
barman1400
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 paź 2010, 21:40

Re: Naprawa głośników

Post autor: barman1400 »

nie wiem, jak to się fachowo nazywa. po prostu pokruszyła mi się ta pianka wokół membrany
ScYpIoL
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2011, 9:51

Re: Naprawa głośników

Post autor: ScYpIoL »

Pianka = górne zawieszenie. Ale jeśli głośniki leżały długo to cewka i dolne zawieszenie mogły się uszkodzić ;]
Rozważ te zestawy serwisowe. 400 złotych ale za to masz nowe głośniczki ;] Regeneracja wszystkich głośników będzie kosztowała +/- 300 - 350 złotych. I pamiętaj same głośniki to nie wszystko. Potencjometry i zwrotnice też być może trzeba będzie wymienić. Chcąc nie chcąc moim zdaniem sprzęt warty jest renowacji ;) to jest klasa sama w sobie ;]
ODPOWIEDZ