Dentysta, pomoc doraźna?

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Dentysta, pomoc doraźna?

Post autor: wilczur »

Witam, zgłaszam się na forum o poradę.

Czy w sytuacji zgłoszenia się do dowolnego dentysty realizującego zabiegi NFZ w godzinach jego normalnej pracy powinienem zostać od razu przyjęty?

Czy mam zabrać ze sobą z pracy jakieś zaświadczenie że pracuje i jestem ubezpieczony czy wystarczy się tam poprostu zgłosić i zostanę przyjęty?

Pytanie może błahe ale ząb mnie boli coraz mocniej, pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem jak to powinno być. Dzwoniłem do dentysty i wizyta prywatna może być za 2-3tygodnie no ale ile czasu można cierpieć, co prawda nie wspominałem że mnie boli, może powinienem, ale proszę o podzielenie się wiedzą w tym temacie.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Dentysta, pomoc doraźna?

Post autor: Infom »

jak byś na NFZ została od razu przyjęta bez żadnych zapisów to żaden prywaciarz by nie istniał :)
Minus właśnie tego NFZ ze przeważnie na jakie badania by się nie wybrało trzeba czekać miesiącami w kolejce, prywatne gabinety mają to do siebie, że płacisz i w krótkim czasie masz już wolne miejsce;)
W oce na pewno znajdziesz prywatnie stomatologa który przyjmie Ci w tym samym dniu, a jak nie w tym samym to 2-3 dni i będziesz miała wizytę.
Na NFZ to nie patrz bo jeszcze gorzej na tym wyjdziesz nawet jak znajdziesz miejsce.
powodzenia
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Dentysta, pomoc doraźna?

Post autor: Infom »

też możesz spróbować z pogotowiem stomatologicznym które mieści się w szpitalu.
powiedz, że bardzo boli Cię ząb nie możesz wytrzymać i wtedy może Cię ta "miła" pani przyjmie.

A co do zaświadczenia teraz nie musisz nic ze sobą zabierać, mają w systemie czy odprowadzane są składki zdrowotne, ale dla wszystkiego jak masz książeczkę ubezpieczeniową ( podbitą ) możesz zabrać, albo kwit wypłaty który dostajesz z zakładu pracy.

I pogotowie jeżeli dobrze pamiętam jest czynne od 19:00 do 7:00 rano.
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Re: Dentysta, pomoc doraźna?

Post autor: wilczur »

Pogotowie stomatologiczne sprawdzę.

Że się czeka na wizytę NFZ to fakt. Ale to przypadki standardowe, a takie doraźne z bolącym zębem?
pol
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2008, 22:19

Re: Dentysta, pomoc doraźna?

Post autor: pol »

no właśnie miła.....raczej chamska
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Dentysta, pomoc doraźna?

Post autor: Infom »

napisałem w cudzysłowie że miła :)
Ja raz byłem tam na wizycie to jak usłyszałem jak ta pani do mnie się zwraca to mnie ząb przestał boleć:)
Wyglądała jakbym ją obudził i tym się chyba zdenerwowała.
pol
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2008, 22:19

Re: Dentysta, pomoc doraźna?

Post autor: pol »

dokładnie miałem tak samo ....mnie też się odechciało z nią "współpracować",miała jakieś dziwne pretensje ,bo chyba przerwałem jej sen
ikea888
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 09 mar 2013, 23:17

Re: Dentysta, pomoc doraźna?

Post autor: ikea888 »

Pogotowie Stom. nowy szpital
ul.JANA PAWŁA II 120 A, 07-410 Ostrołęka
Telefon: 029 765 12 74

Godziny otwarcia poradni
pn-pt
19:00-07:00
sob całodobowo
nd całodobowo
ODPOWIEDZ