I czy II LO

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
anastasia_07
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2014, 19:24

I czy II LO

Post autor: anastasia_07 »

Witam!
W tym roku staję przed wyborem szkoły. Jest to strasznie ciężkie, gdyż mam zbyt dużo osób doradzających, które robią mi mętlik w głowie. Dlatego potrzebuję Waszej pomocy. Wybrałam profil biologiczno-medyczyczny w I LO, ale myślę też nad profilem biologiczno-chemicznym z promocją zdrowia w II LO, choć bardziej chciałabym iść do I. Tak więc jak to jest z nauczycielami w obu szkołach, jaka atmosfera i w końcu, którą z nich mam wybrać?
Z góry dziękuję za wszelkie rady. :)
markpil

Re: I czy II LO

Post autor: markpil »

nikt za ciebie nie zdecyduje
anastasia_07 pisze: choć bardziej chciałabym iść do I.
to idz
anastasia_07
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2014, 19:24

Re: I czy II LO

Post autor: anastasia_07 »

Wiem, że nikt za mnie nie zdecyduje. Chciałabym po prostu, aby ktoś powiedział mi, jak jest w tych szkołach. Pytam o to uczniów, którzy uczą się na tych kierunkach i wiedzą o tym, jak naprawdę jest.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: I czy II LO

Post autor: Qrpiana »

aby ktoś powiedział mi, jak jest w tych szkołach
W zależności na kogo trafisz, tak będzie się wypowiadał o tej czy innej szkole/nauczycielach/atmosferze. Jeżeli uczeń/uczennica ma grono dobrych znajomych, nie ma problemów w nauce i po prostu "lubi szkołę" to będzie się i niej wypowiadała pozytywnie. Ale jeżeli trafisz na kogoś kto uczy się "dla mamusi" a nie dla siebie to nie licz na pozytywy. Prawdopodobnie będzie krytykował wszystko i wszystkich. Podobnie jak Ty teraz miałabyś zaopiniować swoje gimnazjum. Ty powiesz jedno, koleżanka co innego - która opinia będzie trafniejsza?

Tak czy inaczej oba licea mają dość wysoki poziom nauczania - wystarczy spojrzeć na laureatów różnych konkursów, olimpiad. Jeżeli chcesz iść za 3 lata na studnia to po tych szkołach nie powinnaś mieć problemu. I LO jest na pewno większe (i budynek i uczniowie i kadra).

Powodzenia w wyborze - idź tam gdzie Ty chcesz i co Ci serce podpowiada, bo to właśnie tam spędzisz najbliższe lata.
anonimus19
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2014, 20:43

Re: I czy II LO

Post autor: anonimus19 »

Ukończyłem II LO na profilu promocji zdrowia i jeżeli wiążesz swoją przyszłość z medycyną, to chyba jednak II LO sobie odpuść, klasa promocji zdrowia ma słabą nauczycielkę od biologii, I LO biologię też ma słabą, chyba III LO byłoby najlepsze jeżeli chodzi o bio-chem, choć oni z chemią kuleją, która w II LO jest całkiem spoko. Ogólnie II LO jest spoko, dużo trzeba się uczyć, ale to wiadomo...
Podsumowując, II LO ma słabą biologię na bio-chemie.
arek12
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2011, 20:02

Re: I czy II LO

Post autor: arek12 »

Jestem tegoroczną absolwentką II LO klasa f, rozszerzenie matematyka , angielski, informatyka.Nie polecam. Dlaczego ? Przedmiot wiodący - angielski mieliśmy przez trzy lata, tylko częściowo z podziałem na grupy. Część godzin w tygodniu odbywała się w klasie 24-25 osobowej. Wyobraźcie sobie sami, naukę języka angielskiego w tak dużej grupie. Podobno, było za mało chętnych do naszej klasy i stąd brak podziału na grupy. Ale, co mnie to obchodzi.Ja na tym straciłam. Nie powinno tak być, że przed wyborem klasy informacje są inne, niż później rzeczywistość.
anastasia_07
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2014, 19:24

Re: I czy II LO

Post autor: anastasia_07 »

Dziękuję za opinię. Ja swoją przyszłość wiążę z medycyną, wiem, że ciężko, ale będę dążyć do celu. Zależy mi na tym, aby nauczyciele pomogli mi dobrze przygotować się do matury z fizyki, chemii i biologii właśnie. III LO u mnie odpada, bo i tak muszę dojeżdżać autobusem do Ostrołęki, a później dodatkowo na centrum, ciężko tak, szczególnie w I kl. gdzie wymagania są ogromne.
markpil

Re: I czy II LO

Post autor: markpil »

życzę wytrwałości w dążeniu do celu
ewel
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:29
Lokalizacja: Dylewo/Ostrołęka

Re: I czy II LO

Post autor: ewel »

Jestem uczennicą I LO, co prawda uczę się w klasie B (czyli mat-geo), ale uczą mnie niektórzy nauczyciele, którzy uczą biol-chemy, trochę opowiem Ci jaka jest sytuacja. Chcesz iść na profil medyczny, czyli klasa C (biol-chem-fiz). Od biologii mamy fajnych nauczycieli, ja mam tylko podstawę, więc nie cisną nas tak jak na rozszerzeniu z biologii. Moja pani profesor jest na luzie, lekcje są bez spiny, dobrze tłumaczy, można się z nią pośmiać. Np. notatki podaje nam krótsze, niż klasom z rozszerzeniem z biologii, gdyż wie, że nikt z nas nie wiąże z tym przyszłości, ale klasy z rozszerzenia też ją chwalą. Chemia jest na bardzo wysokim poziomie, wiele osób mówi, że na najwyższym w Ostrołęce. Do matury też Cię przygotują, np. do nas na lekcję przyszła dziewczyna z klasy maturalnej i rozwiązywała zadania maturalne, a na koniec wszystkie błędne odpowiedzi miała omawiane. Fizyka w klasie C leży, nie oszukujmy się. Dobry nauczyciel od fizyki trafia się tylko mat-fizom, a cała reszta ma pana Z., który nie nauczy niczego, wiem co mówię.

Osobiście radziłabym Ci iść na biol-chem-mat, a z fizyki załatwić sobie coś dodatkowego, jeśli Ci na tym zależy.
anastasia_07
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2014, 19:24

Re: I czy II LO

Post autor: anastasia_07 »

ewel pisze:Dobry nauczyciel od fizyki trafia się tylko mat-fizom, a cała reszta ma pana Z., który nie nauczy niczego, wiem co mówię

Tak. Słyszałam o słynnym panu Z. który "uczy" fizyki... Z drugiej strony jest to klasa medyczna, czyli dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z medycyną, więc nauczyciele powinni się starać, aby przekazać nam choćby podstawy, które będą owocowały w przyszłości. Znam kilku lekarzy, którzy właśnie przygotowywali się do matury w I LO, ale co tu dużo mówić, kadra naprawdę dobrych nauczycieli uciekła zaraz po zmianie dyrektora.
ODPOWIEDZ