Szukam majstra do budowy domu

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
stanislawroicki
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2015, 9:57

Szukam majstra do budowy domu

Post autor: stanislawroicki »

Dzien dobry.

szukam majstra do budowy domu jednorodzinnego, 190m2 powierzchni użytkowej.

Szukam solidnej ekipy, cena jest sprawa drugorzędną. Stawiamy na jakość usług, rzetelność i przede wszystkim terminowość.

Możecie mi kogoś polecić?

I gdzie mogę kupić materiały w przystępnych cenach? stal, cement, pustaki itd. Córka jest za granicą i mi powierzyła całą budowe a z racji tego ze zlamalem, poruszanie po miescie w taką pogode jest dla mni meczarnia.

zapomnialem dodac ze budowe chcialbym zaczac w marcu max kwietniu o ile pogoda pozwoli.

prosze o pomoc.

Z góry dziękuje za pomoc.
markpil

Re: Szukam majstra do budowy domu.

Post autor: markpil »

to trochę późno na szukanie majstra
red
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 24 gru 2012, 12:55

Re: Szukam majstra do budowy domu.

Post autor: red »

mogę polecić ekipę z Dylewa . u mnie robili w zeszłym roku ,na prawde znają sie na rzeczy. wszystko wykonane solidnie i bez żadnych problemów miedzy mną (czyli inwestorem) a wykonawcą . wszystko poszło sprawnie i składnie :) a ekipę mają naprawde solidną .mam dwa numery do nich -692458577 oraz 502725521.większość materiałów zamawiali sami (tylko dałem im upowaznienie ) , dzieki czemu mogłem zająć się swoją pracą . ja brałem od kurpiewskiego ale ceny w większości są podobne wiec nic nie sugeruje.
kris4724
kapral
Posty: 124
Rejestracja: 19 wrz 2010, 23:20

Re: Szukam majstra do budowy domu.

Post autor: kris4724 »

Mogę naprawdę polecić ekipę z Gibałki - nie wiem czy nie za późno żeby umawiać się na ten sezon - dam kontakt na priva
stanislawroicki
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2015, 9:57

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: stanislawroicki »

a czy ktoś kojarzy budowlańca Pana Przemka Mroza? Rozmawiałem dziś z sąsiadem i z czystym sumieniem polecał mi tego Pana, mówił że robią szybką i dobrze i najważniejsze nie ma alkoholowych libacji na budowie a z opowiadań innych różnie opinie z tym bywa.

A czy ktoś słyszał o składzie budowlanym z Różana? Podobno nie ma tańszego składu.

A beton? Ktoś może mi kogoś polecić? Póki co najlepsze opinię słyszałem o CEMEXIE z Warszawskiej.
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: zbyszek79 »

sklad w rozanie jak najbardziej ok, bralem od nich material
wszystko najtaniej, na stali w tamtym czasie roznica prawie 150zl/t niz najtanszy sklad w ostrolece.
co do betonu, ja bralem z miastkowa, byli najtansi.
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: Tyson »

nie łaszcz się na parę groszy jeżeli chodzi o beton. To jest bardzo ważny materiał, żeby na maxa na nim oszczędzać. Lepiej daj parę groszy więcej i weź sprawdzony beton. Osobiście widziałem posadzkę przemysłową zrobioną z betonu z miastkowa. Po tym co zobaczyłem stwierdziłem, że dali kiepskie kruszywo - posadzkę w niektórych miejscach powysadzało. U mnie w tym samym czasie też robili posadzkę przemysłową i beton był zamawiany z Łomży od Mackiewicza - wykonawca za niego ręczył, więc zdecydowałem się, żeby później nie było problemu z gwarancją.
Na dom brałem beton z ostrołęckiego beton stalu - polecam.
stanislawroicki
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2015, 9:57

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: stanislawroicki »

Tyson, w pełni się z Tobą zgadzam. 500zł w przód czy w tył nie ma większego znaczenia przy tak duzej inwestycji jak dom.


macie doswiadczenie z wlasnych budów, to może podpowiecie gdzie kupic drewno, tzn deski na szalunki no i potem drewno na dach?
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: zbyszek79 »

Kruszywo i jego proporcje z tego co się orientuje muszą być odpowiednią dobrane, inne na posadzki przemysłowe a jeszcze inne do fundamentów czy też stropów, słyszałem że największą bolączką jest cement który częstą nie jest z cementowni lecz z przesypowni i np. u Pana "X" tona kosztuje 490zł a u Pana "Y" 440zł, tyle że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę co kupuję dlatego zalecam przed zakupem zapytać, cementownia czy przesypownia.

Ja przy budowie swojego domu, kupiłem drewno w Tartaku u Mielnickiego w Szafarczyskach, dokładnego adresu ani numeru telefonu nie pamiętam, byłem zadowolony, numer dostałem od znajomego gdyż też tam kiedyś zaopatrywał się w drewno przy budowie i bardzo sobie chwalił współpracę, jakość kantówki na dach bardzo dobra, deski nie były złe ale mogły być lepsze dla mnie trochę za krótkie, stemple ok, pamiętam że jakieś kołki dostałem gratis, cena na tamten czas była dobra , pamiętam że kilka razy dowozili mi jakieś braki bardzo szybko, większość załatwiałem telefonicznie, plusem było to że właściciel umożliwił mi wybór surowca z którego chciałem mieć więźbę, wziąłem Ojca który ma większą wiedzę na temat drewna niż ja, kupiłem farbę i wybraliśmy ze składu surowca kilkanaście sztuk z których zrealizowaną moje zamówienie, z pełnym sumieniem mogę polecić ten Tartak naprawdę ludzie konkretni i bardzo elastyczni, znają się na tym co robią i przede wszystkim mają podejście do klienta. Żadnych problemów, tyle ile było uzgodnione tyle zapłaciłem żadnych zagrywek.

Można się u nich zaopatrzyć także w pokrycie dachowe, ale osobiście kupowałem gdzieś indziej więc nie będę się wypowiadał, bo nie wiem jak to u nich wygląda.

Jeśli potrzebujesz to mogę dać Ci namiar na dobrego fachowca od hydrauliki, elektryki czy też tynków, naprawdę ludzie godni polecenia, ja tylko na takich bazowałem. W ciemną nigdy nie brałem.
stanislawroicki
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2015, 9:57

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: stanislawroicki »

Panowie a strop? Warto iść w stronę TERIWY? Czy lepiej tradycyjny zalew?
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: Modzel »

Witaj

Tartaki w Szafarczyskach są dwa ,jak trafisz na tartak ,w którym większość zamówień przyjmuje pan Łukasz -chyba syn właściciela to szkoda Twoich nerwów ,wcześniej jak zajmował się tym ojciec to było ok ,a teraz to żenada.

Też buduję dom ,aktualnie stan surowy zamknięty -okna ,dachówka , brama garażowa -raczej z tych droższych .

Ekipa musi być sprawdzona ,taka ,która widząc błąd w projekcie Ci go pokaże i poprawi ,aktualnie nie zrobi żeby ktoś inny potem się martwił .

Ja mam strop monolityczny, ale to też zależy co jest w projekcie i DLACZEGO .

Jak będziesz potrzebował jakiś namiaròw ,rady to pisz prywatną wiadomość.
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: morus »

Modzel pisze:Witaj

Tartaki w Szafarczyskach są dwa ,jak trafisz na tartak ,w którym większość zamówień przyjmuje pan Łukasz -chyba syn właściciela to szkoda Twoich nerwów ,wcześniej jak zajmował się tym ojciec to było ok ,a teraz to żenada.
Ja polecam, miałem od niego wszystkie deski, więźba i to co potrzebne z tartaku. Czasem trochę nieterminowy ale poza tym ok;)
adas33
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2015, 0:02

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: adas33 »

Ciezko jest znalezc majstra do budowy domu oczywiscie dobrego,ja polecał bym strop wylany a nie teriva sam taki zrobiłem a u nas tartaków to dobrych nie ma tylko na mazurach takie sa realia :D
adas33
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2015, 0:02

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: adas33 »

a beton to tylko beton-stal polecam szczerze
KierownikBudowy
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2015, 9:02

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: KierownikBudowy »

Na jakiej podstawie może być oceniony tzw majster jeśli nie mamy pojęcia tak naprawdę czy jego praca jest zrobiona zgodnie ze sztuką budowlaną? Na podstawie stwierdzenia : "Paanie, wszyscy tak robią" ? :)
Jeśli naprawdę zależy Ci na prawidłowym wybudowaniu domu bez lęku że ktoś wciśnie Tobie kit, powinieneś zapewnić sobie prawdziwego kierownika budowy, który nie tylko będzie potrafił prawidłowo zweryfikować jakość pracy "majstra" ale też np wyjaśni Ci różnice pomiędzy stropem gęstożebrowym a monolitycznym.
Mówię oczywiście o sobie - jak jesteś zainteresowany to dzwoń: 603 331 831.
Znam też rzetelnych i sprawdzonych "majstrów", choć o tej porze roku może być już ciężko z terminami bo naprawdę dobrzy fachowcy są zasypani pracą.
Pamiętaj jeszcze o jednym - budowa domu to bardzo duży wydatek więc biorąc kierownika tylko "na papierze" to strzał w kolano i zmarnowanie pieniędzy.
zbyszek79
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:29

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: zbyszek79 »

Modzel, zgodzę się z Tobą.

Największym i z tego co zauważyłem chyba? jedynym minusem było nie dotrzymanie terminu, zawsze było jakieś osunięcie np. więźbę miałem otrzymać w sobotę po południu by można było zacząć pracę w poniedziałek od samego rana a dotarła do mnie w poniedziałek o 9... tragedii nie było, ale osunięcie było.

Osobiści zauważyłem że problem chyba tkwi w tym że biuro (Pan Łukasz) naprzyjmuje dużo zleceń a potem nie jest wstanie się obrobić, będąc u nich za każdym razem czekałem na obsługę bo ktoś coś zamawiał i zazwyczaj każdy chciał jak najszybciej... i zazwyczaj na ten sam dzień.

Nie zgodzę się z Tobą że współpraca z nimi to żenada, może u Ciebie było inaczej ale u mnie naprawdę w porządku, po za kilkugodzinnymi przesunięciami z dostawami, materiał był dostarczany zgodnie z ustaleniami, ludzie konkretni bez kręcenia i zamylania dla mnie największe znaczenie miała jakość a ta była bardzo dobra, oczywiście to moje spostrzeżenia.

To moje spostrzeżenia ale widzę że nie tylko ja byłem zadowolony a to o czymś świadczy, ja osobiście w pełni zgadzam się z "Morusem" i polecam ten tartak mimo że czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość.

W pełni zgadzam się z tym co napisał "Modzel" i "Kierownik budowy" chyba się powtórzę ale osobiście przy swojej budowie bazowałem na sprawdzonych materiałach i firmach, wszystkie były z polecenia i dlatego Tobie "stanislawrociki" także polecam takie podejście, czasem warto przesunąć termin rozpoczęcia budowy o kilka tygodni czy miesięcy ale wziąć fachowca sprawdzonego, i potem spać spokojnie. Tak jak napisał kolega wyżej, budowa domu to nie zabawa a sztuka którą nie każdy zna, czasem człowiek buduję dom po raz pierwszy i ostatni w życiu z oszczędności gromadzonych latami do tego wspomagając się kredytem więc warto przemyśleć każdy następny krok, i uważnie planować następne zalecam czerpanie jakichkolwiek rad tylko od ludzi sprawdzonych.

Wracając do tematu betonu, ostatnio przypadkiem w Obi natknąłem się na dyskusję dwóch Panów którzy wymieniali się spostrzeżeniami, nie wiem nawet jak włączyłem się do rozmowy i wymieniłem spostrzeżeniami, po chwili zapytałem i okazało się że jeden to budowlaniec a drugi kierownik budowy, Panowie twierdzili że w tej chwili stawiają na CEMEX że jest to sieć betoniarni na całym świecie który bardzo mocną stawia na jakość i nie ma sytuacji w których beton po kliku miesiącach wygląda jakby go "kury zdziobały", niczego nie podważałem bo nie jestem z tej branży, ale czasem można całkiem przypadkiem dowiedzieć się ciekawych rzeczy, współczuję się Ci "stanislawroicki" bo wiem co Cie czeka, stres i nerwy gwarantowane... i wiem że nawet jeśli zrobisz tak jak będziesz chciał to po kilku miesiącach powiesz "mogłem zrobić to trochę inaczej" heh to nie nieuniknione, ja tak miałem i jeszcze mam:) kumpel tak mi mówił a ja mądrzyłem że na pewno tak nie będzie i się przekonałem w bardzo krótkim czasie.

Powodzenia i trefnych wyborów życzę.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: gutek »

stanislawroicki pisze:Dzien dobry.

szukam majstra do budowy domu jednorodzinnego, 190m2 powierzchni użytkowej.

Szukam solidnej ekipy, cena jest sprawa drugorzędną. Stawiamy na jakość usług, rzetelność i przede wszystkim terminowość.

Możecie mi kogoś polecić?

I gdzie mogę kupić materiały w przystępnych cenach? stal, cement, pustaki itd. Córka jest za granicą i mi powierzyła całą budowe a z racji tego ze zlamalem, poruszanie po miescie w taką pogode jest dla mni meczarnia.

zapomnialem dodac ze budowe chcialbym zaczac w marcu max kwietniu o ile pogoda pozwoli.

prosze o pomoc.

Z góry dziękuje za pomoc.
Czy już znalazłeś majstra?
stanislawroicki
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2015, 9:57

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: stanislawroicki »

wstepnie, masz kogos? godnego polecenia?
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Szukam majstra do budowy domu

Post autor: gutek »

Mam sprawdzonego majstra, tylko nie wiem jak u niego z terminami.
Napisz na piv to podam namiary.
ODPOWIEDZ