maszt rtv w wojciechowicach?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

maszt rtv w wojciechowicach?

Post autor: fm »

Czy ktoś się orientuje co dalej z budową masztu rtv w wojciechowicach?
w/g zapewnień firmy info-tv-fm inwestycja miała być zakończona do końca ubiegłego roku.
O korzyściach z takiego obiektu chyba nie trzeba mówić.
Odbiór programów w samym mieście jest jako taki,ale już kilka km. poza to katastrofa.
Ciekawe jak długo jeszcze pozostaniemy dziurą na mapie zasiegów rtv??? :(
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Na razie nic nie słychać, z szkoda bo zapowiadało się ciekawie. Co do dziury na mapie zasięgów to sąsiednia Łomża tez nie ma lepiej.
Awatar użytkownika
karloss
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 31 maja 2005, 19:08
Lokalizacja: Stamtond

Post autor: karloss »

Mysle ze niema tu co konkurować z Łomżą bo i tak z nią szans niemamy praktycznie w każdym segmencie infrastruktury miejskiej .
Taki odbiornik to chociaz jedyna rzecz która by rozwinęła nieco stojącą już od kilku lat w miescu ,Ostrołękę .... nie licząc cudownej obwodnicy, rzecz jasna :)
zawsze w środku peletonu
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Post autor: fm »

Taka Łomża ma w odbiorze naziemnym min.TVP3 B-stok k.35
A ze stacji radiowych RMF MAXXX
Cienko za to z Radiem Zet ,podobnie jak u nas(centrum)
Nam pozostaje tylko trzymać kciuki ,że ten nadajnik kiedyś stanie :?:
mQbek
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2006, 23:30

Post autor: mQbek »

Są też negatywne strony tej wiezy ponieważ taka wieża emituje mnóstwo fal szkodliwych nie tylko dla czlowieka ale tagrze dla roślin i zwierząt ale jestem za tym aby ta wieża jednak stanęła.
Narew Ostrołęka
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

mQbek i tak umrzesz na raka... co za różnica jaki to rak będzie? :wink:
Tubylec
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:45
Lokalizacja: O-ka

Post autor: Tubylec »

mQbek pisze:Są też negatywne strony tej wiezy ponieważ taka wieża emituje mnóstwo fal szkodliwych nie tylko dla czlowieka ale tagrze dla roślin i zwierząt ale jestem za tym aby ta wieża jednak stanęła.
Sprawdź w fachowych źródłach jakie pole elektromagnetyczne o częstotliwiści rzędu kHz emituje zwykły monitor komputerowy. Bedziesz zaskoczony. Tyle tylko że o tym sie nie mówi no bo i po co. Nie jest to szkodliwe jeśli się z monitora korzysta w granicach zdrowego rozsądku. Mitów o szkodliwości elektromagnetycznej jest wiele. Poziomy pól dopuszczone do użytkowania publicznego są tak dobrane aby nie stanowiły realnego zagrożenia dla środowiska. Wystarczy zagłębić trochę wiedzy choćby z fachowej literatury.
Co do mitów to podobno dawno temu gdy wynaleziono kolej to we wsiach gdzie nie daleko przebiegały tory krowy nie chciały dawać mleka a kury znosić jajek.
Osądźcie sami.
Awatar użytkownika
karloss
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 31 maja 2005, 19:08
Lokalizacja: Stamtond

Post autor: karloss »

to prawda. panuje w srod nas taki dziwny "kurpiowski " swąd . a to ze moj dziad kurpiem był i ja kurpsiem jestem . . niema sie co szczycic ...
zawsze w środku peletonu
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Post autor: fm »

No właśnie w takich sprawach właśnie przesądza ten ,,kurpsiowski,, upór
,,bzij , zabzij ja majontkam rance,,

[ Dodano: 08:24, 11.04.2006 ]
Nie wytrzymałem i napisałem maila do INFO-TV-FM inwestora wspomnianego obiektu.
Jakiś mało kompetentny pan odpowiedział ,że oni nic nie wiedzą o tym maszcie :( Pewnie znów ludzie skutecznie oprotestowali :cry
Wyjdzie taki z widłami ,słoma mu wystaje z butów i mówi nie! chore prawo!!
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Post autor: fm »

Ciekawy artykuł można przeczytać w najnowszym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego.
Nie ma możliwości podania linka, pozostaje zacytować:

Przekażnik za hałdę
Od lat zmorą ostrołęczan,którzy nie korzystają z usług kablówek i nie mają telewizji cyfrowej,jest jakość
sygnału telewizji rozsyłanej za pomocą tzwn.sieci naziemnej,czyli odbieranej przez klasyczne
anteny telewizyjne.
Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski deklaruje,że rozpoczął już rozmowy z firmą, która jest zainteresowana
kupnem od miasta hałdy popiołów i postawienia na niej przekażnika rtv.
Milion złotych dochodu zapisali radni ostrołęccy w tegorocznym budżecie z tytułu sprzedaży hałdy
w Wojciechowicach,gdzie ma stanąć przekażnik radiowo-telewizyjny.
-Nie przesądzam jeszcze kwestii pieniędzyjakie możemy wziąć za ten grunt-powiedział nam
prezydent Kotowski.
Przypomnijmy,że inwestora zaintresowanego budową przekażnika na hałdzie bezskutecznie poszukiwał
porzednik Kotowskiego, Ryszard Załuska.
Może tym razem budowa RTCN-u stanie sie faktem?
Tubylec
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:45
Lokalizacja: O-ka

Post autor: Tubylec »

Jeśli na maszcie stanie również antena "ojca dyrektora" to pewnie i moherowe babcie nie będą protestowały. O by... :lol:
ODPOWIEDZ