Tabletki do zmywarek - opinie

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat

Jakich tabletek używasz do zmywarki ?

Finish
8
44%
Somat
2
11%
Fairy (Dreft)
5
28%
Ludwik
1
6%
Inne
2
11%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: mIcHaLos »

Jakich tabletek używacie w swoich zmywarkach.
Które możecie polecić ? - jakieś opinie, itp itd.

Ostatnio u Siebie w zmywarce Bosha używam : Finisha Power and Pure - szczerze?

Nie spełniły oczekiwań... Primo - dosyć drogie, po umyciu zostaje biały nalot na szklankach... słabo to wygląda i jest bardzo wkurzające.

Wcześniej używałem Finish Quantum Powerball - niestety występował problem z osłonką kapsułki.Nie wiem co było nie tak ale kapsułka nie rozpuszczała się całkowicie a resztki zostawały w zmywarce.

Ostatnio słyszałem dobre opinie o: Fairy Dreft Platinum ? - czemu Dreft ? Przeznaczone na rynek UE.

Dzięki za Wasze opinie
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Qrzysio »

Mam jakiś Finish i żadnego nalotu nie mam. Nigdy nie miałem. Ładnie myje.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Infom »

ja używam od lat finish quantum http://www.raininghotcoupons.com/wp-con ... Sample.jpg

nigdy nie miałem problemu, są to tabletki 3 w 1, ale swoja drogą i tak oddzielnie dosypuje sół do zmywarki i nabłyszczacz, nigdy, ale prze nigdy nie miałem problemu z zaciekami czy smugami.

Jedna ważna rada, bo pewnie większość jej nie stosuje ...
Tabletkę wrzucamy na dno zmywarki, a nie jak zazwyczaj jest to praktykowane do pojemnika umiejscowionego na drzwiach, do pojemnika wsypujemy tylko proszek :)
Czasami właśnie może tak się zdarzyć, że tabletka albo się nie rozpuści albo zostaną resztki jak wrzucimy do tego pojemnika.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Qrzysio »

Ja wrzucam do drzwi, wybieram program do tabletek, nie używam nic dodatkowego (ani soli, ani nabłyszczacza) i jest naprawdę super umyte. Dziwi mnie stosowanie dodatkowych środków przez ciebie Inform, skoro tabletka to 3 w 1 i została stworzona właśnie po to, aby nie używać innych środków. Ale nie wiem też jaką masz zmywarkę, może w starszych modelach tabletka nie wystarcza, u mnie jest ok.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Infom »

szczerze ? używam, bo przy zakupie miałem bardzo solidny zapas soli i płynu nabłyszczającego :) po skończonych zapasach być może nie będę używał.
A po co wkładasz tabletke do pojemnika:)?
On jest tylko wtedy potrzebny jak używasz proszku i w pojemniku masz miarkę do dozowania ilości wsypu.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Qrzysio »

Producent mojej zmywarki twierdzi, że tabletki należy wkładać do tej kieszonki, więc tak robię. Nie wiem jak to wygląda u ciebie i jak działa, ale u mnie ona się podczas mycia otwiera i po zakończonej pracy pozostaje otwarta, aczkolwiek kompletnie pusta. Nie pamiętam do czego służy ona w przypadku, gdy nie używałbym tabletek, ale chyba to nie jest miejsce na proszek. Nie pamiętam jednak.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Qrpiana »

Eksperymentowałam z somatem - PORAŻKA nie chcę tego więcej. Na talerzach nie widziałam ale na szklankach, kieliszkach był dziwny osad.
Po zakupie zmywarki miałam też finish. Spisywały się super, ale zauważyłam że kieliszki od wina po około miesiącu stania zaczęły matowieć.
Od roku używam Fairy. Jakieś 3 miesiące temu z allegro zakupiłam Dreft - efekty takie same (w końcu to ta sama firma tylko na inny rynek). Nawet garnki z resztkami zaschniętego jedzenia domywa idealnie na trybie mycia ECO (trwa ok. 2,5 godziny). Kieliszki stojące na półce nie matowieją.
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: samanta »

Czytam i oczom nie wierzę, bo ja akurat nigdy nie miałam żadnych problemów z nalotami czy czym tam. A używam różnych tabletek - najczęściej zwracam uwagę na cenę. Nie ma co kupować najtańszych, ale tych z górnej półki też nie kupuję, bo to się mija z celem. Skoro mycie w zmywarce ma oszczędzać, to po co płacić za tabletki więcej niż 0,50 gr/sztuka? To samo z używaniem dodatkowej soli czy nabłyszczacza.
Tez mam zmywarkę Bosha ze specjalną kieszonką na tabletkę i nie sądzę, żeby dało się tam wsypać proszek, skoro tabletka wchodzi idealnie.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Infom »

samanta pisze:Skoro mycie w zmywarce ma oszczędzać,
a kto powiedział, że zmywarka ma oszczędzać ?:) tak przyjęło się w Polsce chyba, ma oszczędzać ale chyba czas i energie włożoną w mycie stosu naczyń, tak jak dla mnie bez sensu jest wybieranie zmywarki, która zużywa jak najmniejsza ilość wody hehe na ten temat się nie będę wypowiadał ale to mnie najbardziej śmieszy :)
samanta pisze:Tez mam zmywarkę Bosha ze specjalną kieszonką na tabletkę i nie sądzę, żeby dało się tam wsypać proszek, skoro tabletka wchodzi idealnie.
zerknijcie w domu w swoich zmywarkach, że w pojemniku są zaznaczone wartości określające poziom wsypywanego proszku, oczywiście można wkładać tabletkę nic sie nie stanie, ale ogólnie, że tak napisze ten pojemnik nie jest przystosowany do tabletki :) to są nawet słowa producenta zmywarek bosch, że tabletkę powinno się kłaść na spodzie zmywarki a nie do pojemnika :)
Tabletka włożona do pojemnika, ona w nim się nie rozpuszcza ani nic z tych rzeczy, po prostu po paru sekundach otwierają się klapka i spada na dno zmywarki czyli tam gdzie powinniśmy umieścić ja na samym początku :)
Ale róbcie jak chcecie, pisze tylko od strony technicznej jak to powinno wyglądać :)
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: aga1009 »

Kiedyś przysłuchiwałam się rozmowie właśnie na temat co może być przyczyną białego nalotu na szkle. Można powiedzieć, że podsłuchowywałam :D Nie wiem co to za spec był, ale mądrze mówił.
1. Główną przyczyną może być woda. Jeśli więc, ktoś ma bardzo twardą wodę to może tworzyć się taki nalot. Najtańszym i najskuteczniejszym sposobem zmywania jest używanie wszystkiego osobno lub wystarczy 2w1. Takie tabletki 3 w 1(są już 10 w 1) to chwyt marketingowy i wszyscy sądzimy, że sól już nie potrzebna. Zawsze powinno się dodatkowo stosować sól gruboziarnistą, przedłuża to żywotność pralki i ta sól inaczej działa niż ta w tabletce( to nie sól). Gdzieś po drodze między zasilaniem wody a komorą mycia coś się wytwarza, zmiękcza wodę…. jonizuje, nie jestem w stanie tego dokładnie powtórzyć. Twarda woda powoduje odkładanie się kamienia w wężach i innych szczelinach. Ta sól, którą sypiemy do pojemnika nie przedostaje się do komory mycia, bo powodowała by to rdzewienie śrub, części. Natomiast tabletka nie zawiera soli tylko jakiś składnik zapobiegający osadzaniu się kamienia na wewnętrznej części zmywarki i rdzewieniu.
2. Inną przyczyną może być zanieczyszczenie zmywarki ( słabo wypłukuje środek myjący)i od czasu do czasu powinna być bez naczyń włączona na cykl 65C. Domowy sposób to pół szklanki soli, torebka sody i kwasek cytrynowy( są też gotowe preparaty).
Może z tą wodą to prawda, jedni mają problem inni nie.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: sKaLpeL »

Kiedyś somat - często naczynia były niedomyte
Od jakiegoś roku Fairy - różnica znacząca, wszystko pięknie czyste
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Infom »

aga1009 coś w tym na pewno jest, no tak jak pisałem od początku używam tabletek 3w1 ale dodatkowo sypie sól i swoja droga płyn nabłyszczający i nigdy nie miałem żadnych problemów z naczyniami.
Też właśnie co 1-2 miesiące wrzucam do zmywarki na pusto gotowe preparaty myjące zmywarkę.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: mIcHaLos »

Może tu chodzi o rodzaj samych tabletek - te proszkowe albo wypełnione żelem
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: marbac »

Infom pisze:są to tabletki 3 w 1, ale swoja drogą i tak oddzielnie dosypuje sół do zmywarki i nabłyszczacz
Po co?
Qrzysio pisze:Ja wrzucam do drzwi, wybieram program do tabletek, nie używam nic dodatkowego (ani soli, ani nabłyszczacza) i jest naprawdę super umyte. Dziwi mnie stosowanie dodatkowych środków przez ciebie Inform, skoro tabletka to 3 w 1 i została stworzona właśnie po to, aby nie używać innych środków.
Dokładnie tak!
Infom pisze:zerknijcie w domu w swoich zmywarkach, że w pojemniku są zaznaczone wartości określające poziom wsypywanego proszku, oczywiście można wkładać tabletkę nic sie nie stanie, ale ogólnie, że tak napisze ten pojemnik nie jest przystosowany do tabletki :) to są nawet słowa producenta zmywarek bosch, że tabletkę powinno się kłaść na spodzie zmywarki a nie do pojemnika :)
Zerknąłem do instrukcji obsługi swojej zmywarki niezwłocznie po zakupie i jeszcze przed pierwszym użyciem. Pojemnik w mojej zmywarce jest przystosowany do tabletki i producent właśnie w tym pojemniku przewidział jej umieszczanie.
Infom pisze:Tabletka włożona do pojemnika, ona w nim się nie rozpuszcza ani nic z tych rzeczy, po prostu po paru sekundach otwierają się klapka i spada na dno zmywarki czyli tam gdzie powinniśmy umieścić ja na samym początku :)
Ale róbcie jak chcecie, pisze tylko od strony technicznej jak to powinno wyglądać :)
W mojej zmywarce (podejrzewam, że w innych współczesnych również) klapka nie otwiera się po paru sekundach lecz po kilku minutach, czyli dopiero po zakończeniu fazy płukania wstępnego. Mało tego, tabletka nie spada na dno zmywarki, lecz wpada do specjalnej komory w górnym koszu!

Generalnie zalecam wszystkim czytanie instrukcji obsługi i stosowanie się do zaleceń producenta. To konstruktorzy tych urządzeń wiedzą najlepiej jak i czego używać. Jeżeli w mojej zmywarce dla wody o twardości do 20 dH i stosowaniu tabletek 3w1 nie ma konieczności sypania soli, to jej nie sypię! Sól i nabłyszczacz dodaję tylko wtedy, gdy wkładam tabletki bez tych dodatków. Oczywiście ilość dozowanej soli dostosowuję do twardości wody wodociągowej, co jest szczegółowo opisane w instrukcji obsługi.
A w temacie wątku, to tabletki, sól i nabłyszczacz kupuję w Lidlu (W5) i jestem zadowolony z efektów mycia.
eish
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 05 lip 2010, 19:12

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: eish »

U mnie najlepiej sprawdzają się Finish Quantum - przy innych (Finish All in one, Fairy, Ludwik) nie wszystko się domywało. Trochę też zależy od zmywarki.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: mIcHaLos »

Dzisiaj pierwszy test: Dreft Platinum - powiem szczerze efekt zadowalający !!
Nasze Polskie Fairy nie radziło sobie tak dobrze jak jego zachodni odpowiednik.

Szczerze mogę polecić - i to na krótkim programie.

Jestem mile zaskoczony
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: marbac »

mIcHaLos pisze:Nasze Polskie Fairy nie radziło sobie tak dobrze jak jego zachodni odpowiednik.
A od kiedy Fairy jest polskie?
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: mIcHaLos »

marbac pisze:
mIcHaLos pisze:Nasze Polskie Fairy nie radziło sobie tak dobrze jak jego zachodni odpowiednik.
A od kiedy Fairy jest polskie?
Czytamy ze zrozumieniem ? :) Są produkowane na rynki Europy Wschodniej i Zachodniej - ta pierwsza w nazwie Fairy, ta druga Dreft. Do tego rynek zachodni EU jest bardziej wymagający.
Dominish
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2015, 12:26

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: Dominish »

Ja używam Finisha, są popularne i często są dostępne zniżki na te tabletki :D A znowu jak coś mam myć ręcznie to używam starego, sprawdzonego Ludwika, albo Pura ;)
nakadamis
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:33

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: nakadamis »

Najpierw tylko Somat, ale teraz to i Fairy, bo są bardzo dobre :)
sergio
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:06

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: sergio »

Również polecam Fairy Platinum , znacząca różnica w stosunku do innych tabletek. Jak macie możliwość kupujcie tabletki z Niemiec - sprawdzone , jest różnica w jakości pomiędzy naszym Fairy Platinum , a tym z Niemiec na korzyść tych od sąsiadów.
KKasiaK
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2015, 14:55

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: KKasiaK »

Ja bym nie przesadzała jeśli chodzi o chemię z Niemiec - w dużej części to mit, że tam są lepsze rzeczy...
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: marbac »

KKasiaK pisze:Ja bym nie przesadzała jeśli chodzi o chemię z Niemiec - w dużej części to mit, że tam są lepsze rzeczy...
Jestem dokładnie tego samego zdania. Pracowałem kiedyś w firmie, która produkowała artykuły spożywcze. Te eksportowane na zachód Europy nie różniły się niczym od produktów na rynek polski.
tow
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:42

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: tow »

A ja współczuje wszystkim, którzy mają zmywarki w domu... też kiedyś mieliśmy i nie zdawaliśmy sobie sprawy, jakie to są koszta... nie tylko tabletek, które sa bardzo drogie, ale i wody i prądu... zlikwidowaliśmy zmywarkę i teraz jest o niebo lepiej, uwierzcie mi:-) pozdrawiam:-)
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Tabletki do zmywarek - opinie

Post autor: cichy117 »

U mnie to samo tylko narazie elektrownia i wodociągi ukrywają przede mną ten fakt i wysyłają niższe rachunki
ODPOWIEDZ