Odratowanie sterownika do pieca

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Odratowanie sterownika do pieca

Post autor: Andrzej1 »

Witam

Poszukuję osoby/firmy w Ostrołęce, która zajmuje się naprawą urządzeń elektronicznych.
Mam sterownik do pieca firmy RecAlart A 3000 EI (chyba 6 letni zabytek). Od zeszłego roku szwankują mi przyciski, to znaczy nie działają, a raczej działają dość sporadycznie (klikam, klikam klikam - za którymś razem załapie), ale przy próbie zmiany ustawień szlak mnie trafia czasami. Czy jest w Ostrołęce ktoś kto przywróciłby funkcjonalność temu wspaniałemu urządzeniu ??
Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrowienia
Andrzej.
pol
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2008, 22:19

Re: Odratowanie sterownika do pieca

Post autor: pol »

witam, idz do elektronika na gorbatowa
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Odratowanie sterownika do pieca

Post autor: agacomplete »

Dokładnie do elektronika mi też robili i nie drogo wzieli.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Odratowanie sterownika do pieca

Post autor: agacomplete »

albo samemu spróbować rozebrać i wyczyścić może tylko zabrudzone switche są. przedmuchać sprężonym powietrzem w sprayu.
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Odratowanie sterownika do pieca

Post autor: agacomplete »

i tak musisz rozebrać bo całego pieca nie zaniesiesz. warto zrobić foto komórką co było gdzie podłączone.
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Odratowanie sterownika do pieca

Post autor: Andrzej1 »

Witam
Dzięki za podpowiedzi. Zrobię tak: wiosną spróbuję rozebrać sam (dobry pomysł z tym foto, choć mam schemat), jeśli nie podołam zaniosę do elektronika.

Pozdrowienia
Andrzej.
totylkoja2
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2015, 14:29

Re: Odratowanie sterownika do pieca

Post autor: totylkoja2 »

Przede wszystkim rozbierz urządzenie i dobierz się do przycisków. Ale zanim rozkręcisz odłącz sterownik od gniazdka i poczekaj ok 30min żeby kondensatory się wyładowały i Cie nie poraziły. Następnie zakup IZOPROPANOL który będzie na pewno na gorbatowa w elektroniku. Jak masz daleko to kup denaturat w sklepie i polej przyciski oraz rozprowadź wacikiem. Dobra byłaby też kalafonia rozpuszczona w denaturacie bo oczyściła by miedź, ale to nie każdy ma w domu.. Potem poklikaj przyciskami, a następnie osusz suszarką. Powinno to pomóc. Jak nie pomoże to na gorbatowa kup przyciski typu SWITH (w sterownikach to najpopularniejsze) plecionkę, cynę 1mm. I trzeba przelutować. Pamiętaj, że przyciski muszą być wlutowane w pozycji takiej jak były poprzednie (popatrz po nóżkach z których ścianek wychodzą).

Jak nie dasz rady to rozbierz urządzenie, a ja może przelotem to naprawię. Ale najpierw kontakt.
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Odratowanie sterownika do pieca

Post autor: Andrzej1 »

Witam
Totylkoja2 dzięki za zainteresowanie się tematem. Zrobię zgodnie z Twoim opisem. Jeśli nie dam rady to na pewno się skontaktuję z Tobą. Poczekam tylko na koniec sezonu grzewczego.

Pozdrowienia
Andrzej.
ODPOWIEDZ