Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
FidoDido
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2015, 16:50

Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: FidoDido »

Witam
Zwracam się z zapytaniem na forum Mojej - Ostrołęki do Dyrektora Meditrans Ostrołęka jakimż to cudem na karetce specjalistycznej w Ostrowi Mazowieckiej od niedawna jeżdzi kierowca który nigdy dotąd nie zasiadał za kółkiem karetki systemowej (dla niewtajemniczonych nigdy w życiu ta osoba nie jezdzila karetką ktora ratuje ludziom zycie - czy to podstawowową czy to specjalistyczna),
ponadto osoba ta całkowicie nie zna terenu po którym ma się poruszać (a należy pamiętać że karetka specjalistyczna w zamyśle ustawodawcy jest to ta karetka która powinna mieć jak najkrótszy czas dojazdu do chorej osoby gdyż z założenia jest to osoba w bezpośrednim zagrożeniu życia - no ale jak dojechac??? skoro nie zna się terenu i korzysta się z nawigacji??????!!!!!!)
nadmienię że ów nowy kierowca karetki specjalistycznej posiada prawo jazdy od 2 lat:):):) i całkowicie nie radzi sobie z tak dużym pojazdem jakim dysponuje pogotowei w Ostrowi Mazowieckiej - przeciez to nie pikaczento - nie jest w stanie nawet tegoż pojazdu prawidłowo zaparkować w garażu docelowym
dodatkowo warunki fizyczne tejże osoby nie zezwalają jej na dźwiganie dużych ciężarów - a trzeba pamiętać że często się zdaża, że pacjenci są ze znaczna nadwagą a argument że w razie czego wezwie się straż pożarną....hmmm sami Państwo czytający i mam nadzieję że również Pan Szanowny Dyrektor Meditransu się zgodzi - jest argumentem śmiesznym i wręcz niedorzecznym - gdyż ciężko wymagać że będzie się spokojnie czekać na straż pożarną w chwili gdy pacjent ma zawał serca i liczy się każda sekunda.....dodatkowo nadmienię tylko iż kilka lat temu Pan Dyrektor Meditransu sam zabronił jeżdzenia na karetkach systemowych Paniom Ratowniczkom znajdując im zatrudnienie w miejscu szumnie zwanym CPR argunentując to właśnie tym że nie będą mogly fizycznie podołać tejże pracy chociaż żadna ustawa nie zabrania paniom pracy w karetkach systemowych (za dowód może służyć choćby pobliskie pogotowie w Łomży) wszystkie w tamtym czasie pracujące Panie Ratowniczki poszły out z karetek systemowych gdyż wewnętrzne rozporządzenie firmy zabroniło im jeżdzenia na karetkach.
Nie będę już nawet analizował merytorycznych predyspozycji i umiejętności tejże osoby - gdyż każdy kto ją zna, i kto miał nieszczęście i ma nieszczęście z nią pracować dokonale wie o czym piszę.

Moja zepytanie nie jest podyktowane absolutnie złośliwością a jedynie troską o dobro pacjentów i tylko proszę Dyrektora Meditransu o przedstawienie mertyorycznych przesłanek do zatrudnienia na tak ważnym i odpowiedzialnym stanowisku osoby tak dalece niewskazanej na tym stanowisku - poza oczywiście kolesiostwem kumplostwem układami....

POzdrawim każdego kto dobrnął do końca:)
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Do Dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: steward »

Nie bardzo rozumiem jakim prawem oczekujesz jakiejkolwiek odpowiedzi od kogokolwiek, jeśli nie podpisujesz się z imienia i z nazwiska. Masz uwagi, pisz na piśmie do dyrekcji a uzyskasz odpowiedź. Imiennie. Poza tym nie jest prawdą, że kobiety nie są zatrudniane w Meditransie. Moim zdaniem nie jest to miejsce na wypisywanie takich bzdur. Poza tym kim jesteś, żeby ktokolwiek miał w jakikolwiek sposób ci tłumaczyć na piśmie kogo i gdzie zatrudnia. Mam firmę, zatrudniam kogo chcę i gdzie chcę, mamy kapitalizm.
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Do Dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: kormoran »

Do FidiDido - po pierwsze primo: to forum nie jest do wylewania swoich żali personalnych.
Po drugie primo: pewnie chłopaczku zachciało ci się pośmigać sanitarką a tu nie przyjęli albo lepiej - może cię wyleli. Zazdrość przemawia przez ciebie.
Po trzecie primo: patrz : po pierwsze. Nie nauczyli.
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: justusz »

Ot się narobiło. Teraz już nie tylko lekarze jak strajkują o pojemność własnego portfela to uzasadniają to "troska o dobro pacjenta " a nie o dobro własne, ale także anonimowi donosiciele.
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: Mawashi »

Może niekoniecznie sposób i forma odpowiada typowemu zapytaniu do Dyrektora, ale co do polityki Mieditransu to tylko osoby, które tam pracowały, pracują lub mają bliskich zatrudnionych przez Meditrans wiedzą, co się tam dzieje. Więc pisanie o zazdrości itd. jest trochę nie ma miejscu. Szanuję Ratowników Medycznych, wiem, że to ciężki kawałek chleba, dziękuję Ratownikom za ich ciężką służbę i pracę, tak jak dziękuję Wojskowym. Trzymam kciuki za zmianę polityki firmy i mam nadzieję, że zaczniecie godnie zarabiać i zacznie przeważać dobro pacjentów, a nie dobro i konotacje dyrektora. Od siebie mogę tylko napisać - podpisując umowy negocjujcie. Zdaje się, że w umowach 'na telefon' dopieprzyli Wam z czasem przyjazdu do firmy plus nie zaznaczyli stawki za "siedzenie w domu." Otóż są placówki w których takie stawki istnieją i są uczciwe. FidoDido, myślę, że na swoje zapytanie nie otrzymasz tutaj odpowiedzi, ale warto poruszać temat choćby w taki sposób i odpowiedziami powyższych kolegów z których część to typowe internetowe trolle, większość w każdym temacie torlluje, nie przejmuj się. Pozdrawiam.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: Andrzej1 »

Witajcie.
Zainteresował mnie ten temat, a może bardziej krytyka i wypowiedzi komentujących.
Steward, piszesz, iż mamy kapitalizm i że, jako kapitalista, możesz zatrudniać kogo chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. W moim odczuciu wygląda to jednak nieco inaczej. Prawdziwy kapitalista, czerpiący zyski z pracy zatrudnionych ludzi, dbał będzie o to, aby na każdym stworzonym, w celu realizacji celów firmy, stanowisku zatrudniane były osoby które przyniosą jak największe korzyści dla swojego ukochanego pracodawcy, kapitalisty. Tak więc typowy kapitalista unikał będzie zatrudniania osób, które nie będą wydajne na danym stanowisku. Ale niestety muszę przyznać Ci też rację... racją tą będzie odpowiedź na pytanie- dlaczego tego kapitalistę (meditrans) stać jest na taką rozrzutność ??
Kormoran, mamy wolność. Nie każdy jest tak "oblatany" z rzeczywistością jak Ty. Człowiek ma prawo wyrazić swoją opinię, stwierdzić np. że byłby bardziej kompetentny do wykonywania pewnych czynności, ba, ma prawo czuć się skrzywdzony jeśli wybrano do pełnienia pewnych czynności osobę z niższymi, niż zainteresowany posiada, kwalifikacjami. Ale i Tobie nie pozostaje mi nie przyznać racji... nie nauczyli... nie nauczyli cwaniactwa i korzystania z koneksji... więc masz rację, w tych czasach to wada, choć jak wykazałem powyżej, prawdziwy pracodawca, który płaci z własnej (nie społecznej) kieszeni będzie czynił inaczej.
Justuszu, nie żal mi lekarzy i ich portfeli. Nie porównujmy do nich ludzi, którzy naprawdę pracują (przepraszam z góry lekarzy, którzy mają i czują powołanie).
Zgadzam się co do jednego - to nie jest dobre miejsce na pisanie tego typu skarg. Nikt tu, z decydentów, nie ustosunkuje się do Twoich słów FidoDido. Rzekłbym nawet, że mimo to, że zgadzam się z Tobą (o ile napisałeś prawdę) to jest to tylko Twoje bezgłośne wołanie o sprawiedliwość, którą wszyscy zainteresowani (meditrans i pracownik) mają głęboko w poważaniu.
Nie mam wiedzy na temat pracy meditransu, nie mam do nich żadnych osobistych urazów, tak samo jak nie mam urazu do żadnej z powyższych osób. Wypowiadam tylko i wyłącznie moje zdanie na powyższy temat.
Liczę jednak na dyskusję z Wami.

Byłbym pominął kolegę/koleżankę Mawashi - jednak jej/jego mądra wypowiedź nie pozostawia mi nic do dodania.
Pozdrowionka
Andrzej.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Skargę przesłaliśmy do dyrekcji Meditransu, czekamy na odpowiedź.
Ambu
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2015, 13:53

Re: Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: Ambu »

Cieszy mnie to niezmiernie, że ktoś ten problem poruszył. Zatrudnianie ludzi bez jakichkolwiek kompetencji staje się normą w Ostrołęckim meditransie tylko tu nasuwa się pytanie po co wiecej zatrudniać ludzi jak ich jest wystarczająco?! Opisana osoba przez FidoDido pracowała również na SOR (Szpitalny odział ratunkowy) gdzie została zwolniona każdy w środowisku wie za co :) Dyrektor naczelny i medyczny doskonale wiedzieli co niej za ziółko ale nie trzeba przyjąć bo z partii popierana przez Mariusza P. na przewozach szpitalnych za mało "piniedzy" i z racji przynależności do partii ( startowała z list PO do rady miasta zdobyła aż 9 głosów) dostała dyżury na systemie w Myszyńcu na karetce "S". Za jakiś czas każdy z ulgą odetchną kiedy dowiedziliśmy się że dostała wypowiedzenie radość w firmie była niezmierna, ale niestety pewnego dnia koledzy z Ostrowi Maz. poinformowali nas że nasz była koleżanka dostała dyżury w Ostrowi i to za kierowce na karetce specjalistycznej. POwiem tak z niej kierowca jest straszny ratownik jeszcze gorszy 99% pracowników sor i przewozów i karetek systemowych to potwierdzi. Współczuje kolegom z Ostrowi mazowieckiej, ale też się ciesze że jej nie widzę.

Ostatnio pewnego dnia pojawiła się nowa persona chłopaczyna z łomży wytrzymał 1 wyjazd zero pojecia syn doktora również kiepskiego ale doktora:) Ratownicy z Miasta którzy znają sie na robocie ratownika medycznego doskonale nie mają dyżurów lub dostają 2 lub 3.
Jeśli chodzi o stosunki dyrekcja a pracownicy to są mizerne strasznie. Mam nadzieje że te posty, rozpoczną merytoryczną konwersacje. Mamy bardzo dobrych ratowników i bardzo słabych w każdym calu, przykre ale prawidziwe.
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: Mawashi »

Ambu, problem zatrudniania i pracy w zawodzie ludzi bez umiejętności i pojęcia to problem każdej branży - medycznej, prawniczej, hydraulicznej, w szkolnictwie... Wśród adwokatów znajdziesz konowałów do potęgi, którzy na studiach bardziej interesowali się różnicą pomiędzy rumem, a burbonem niż wadami oświadczenie woli, na aplikacji zajmowali się... Bóg wie właściwie czym, a przy stworzeniu własnej kancelarii zajmują się lunchami w ciągu dnia, nie klientem, często gęsto, w wielkiej potrzebie. Oczywiście perły też się trafiają. Perły i geniusze, ale niewielu. Problem w Waszej firmie polega jednak na tym, że Ty sobie wybierzesz adwokata, który będzie miał Cię reprezentować, ale ja nie wybiorę sobie Ratownika, który przyjedzie jak dostanę zapaści. I dlatego rodzi się we mnie ogromny sprzeciw, kiedy czytam to, co piszecie. Walczcie. Wiem, czym Meditrans jest i jest bagnem. Walczcie o godziwe stawki, warunki pracy i dobry zespół, bo to podstawa. Jedną szanowną panią doktor dwa razy przyłapano pijaną w pracy i ona nadal pracuje w zawodzie, przeniesiona jest do innej jednostki. Myślę, że skoro jesteś z branży, wiesz o kogo chodzi. Druga z honorem sama by odeszła ze spuszczonym pustym łbem, ale nie ten konował. Ja nie jestem z branży, ale temat nie jest mi obcy. Trzymam kciuki. Konowałom STOP.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
januszpogorzelski0
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2014, 11:56

Re: Do dyrekcji Meditrans Ostrołęka

Post autor: januszpogorzelski0 »

Żeby być dobrym ratownikiem medycznym trzeba mieć do tego powołanie, oraz skończyć dobre studia po których można profesjonalnie wykonywać swój zawód.
ODPOWIEDZ