Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Paradox
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2015, 6:33

Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: Paradox »

Z miesiąca na miesiąc jesteśmy przekonani iż Miejskie Przedszkole na Os. Stacja nalicza zbyt dużą kwotą za pobyt dziecka w przedszkolu. Moje dziecko uczęszcza do w/w placówki. W okresie jesienno-zimowym często chorowała , z reguły tydzień do przedszkola a drugi w domu i tak cały czas. Z cennika wynika iż za połowę miesiąca wychodzi mi jak za ostatni okres 110 złotych a rachunek opiewa na 150. coś nie tak Porozmawiałam z rodzicami których dzieci uczęszczają do powyższego przedszkola i jest to samo. Pani Dyrektor mówiła na początku co innego ?! Gdy jedna z Mam poszła upomnieć się o tą sytuację, Pani dyrektor Ją przekrzyczała i sprawa jest dalej nie rozwiązana. CZy są może rodzice którzy maja podobny problem?
mini505
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 03 sty 2013, 9:42

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: mini505 »

Moja córka co prawda nie chodzi do tego przedszkola , ale chodzi do prywatnego też na Stacji. Pani dyrektor z przedszkola miejskiego na os. Stacja jak poszłam zapisywać swoją córę obiecała że przyjmą ją bez problemu a okazało się że nie ma miejsca , w d**ę tej Pani nie będę wchodzić i prosić o przyjęcie dziecka. Natomiast słyszałam już od nie jednej osoby że Pani B. powinna rozważyć koniec swojej kariery na stanowisku dyrektora placówki , bo m.in. , w sytuacjach stresowych zaczyna krzyczeć i nie ma podejścia do rodziców. :?
dziś przejdę obok Ciebie już bez emocji z dumnie podniesioną głową do góry...
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: elfik »

A jak liczysz za przedszkole? U nas jest płacone w ten sposób:

Ilość dni 'roboczych' bieżącego miesiąca - nieobecności w poprzednim = ilość dni, za które trzeba zapłacić.
Przykład:
Dziecka w lutym nie było 10 dni. Marzec ma 22 dni 'robocze'.
Czyli 22-10 = 12.
12 x 9,5 = 114zł.

Kwota 9,5 to stawka żywieniowa 6,5 + 3 godziny płatne. U nas tyle wynoszą, pewnie w większości przedszkoli podobnie :D

Z tego wynika, że im dłuższy miesiąc bieżący tym jest drożej.

Jednak jeśli faktycznie jest coś nie tak i nie możesz dogadać się z dyrekcją - podpytaj w kuratorium. Albo powiedz dyrektorce, że skoro nie chce Ci udzielić informacji, to zapytasz wyżej, no problem.
Pozdrawiam
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: Kartofelek »

Ona ma podejście, ale tylko do talerza!
herold725
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2015, 15:31

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: herold725 »

A może powinniście tą Panią gdzieś zgłosić? Tylko musicie mieć podstawy swoich podejrzeń... Jakąś umowę na pewno zawieraliście, nie ma tam cennika wypisanego?
koralik
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:01

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: koralik »

Trójka moich dzieci chodziła do tego przedszkola i byliśmy zadowoleni. Wzór naliczania jest na stronie, stawki dla wszystkich przedszkoli są takie same.
Paradox
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2015, 6:33

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: Paradox »

Teraz juz jestem pewna ze dobrze obliczalam stawke za przedszkole i zawsze jak dostaje rachunek to sie nie zgadza i nie tylko mi. Jak pisalam jedna z mam byla u pani Dyrektor w tej sprawie ale oprocz pretensji od Pani Dyrektor nic nie uslyszala. Nie chodzi tylko o rachunki, inna z mam mowila tez ze gdy przyszla po dziecko do przedszkola jej dziecko mialo wysoko goraczke i nikt do niej wczesniej nie zadzwonil chociaz podawala swoj numer i numer meza. Jest duzo rzeczy ktore sa niepokojace duzo tu pisac. Na poczatku Pani Dyrektor mowila wszystko pieknie ladnie a teraz wszystko na odwrot i jeszcze sie wypiera swoich slow. A idz tylko do niej z jakims problemem odrazu krzyczy nie potrafi panowac nad soba.
Paradox
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2015, 6:33

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: Paradox »

Paradox pisze:Teraz już jestem pewna ze dobrze obliczałam stawkę za przedszkole i zawsze jak dostaje rachunek to się nie zgadza i nie tylko mi. Jak pisałam jedna z Mam była u pani Dyrektor w tej sprawie ale oprócz pretensji od Pani Dyrektor nic nie usłyszała. Nie chodzi tylko o rachunki, inna z Mam mowiła też, że gdy przyszła po dziecko do przedszkola jej dziecko miało wysoką gorączkę i nikt do niej wcześniej nie zadzwonił chociaż podawła swój numer i numer meża. Jest dużo rzeczy które są niepokojące dużo tu pisać. Na początku Pani Dyrektor mówila wszystko pięknie, ładnie a teraz wszystko na odwrót i jeszcze sie wypiera swoich słów. A idz tylko do niej z jakimś problemem lub nie jasnością do odrazu krzyczy nie potrafi panować nad sobą.
Dla niej najważniejsze są pieniądze żeby na czas były a to co się dzieje w przedszkolu jest dla niej mało ważne.
koralik
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:01

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: koralik »

Myślę,że jedyną osobą,która może wyjaśnić wątpliwości jest dyrektor lub oczywiście ktoś wyżej. Czy sugerujesz, że wspomniana dyrektor bierze te pieniądze dla siebie? Wszystko jest księgowanie i można to sprawdzic.
Paradox
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2015, 6:33

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: Paradox »

Ja nie mówię że Pani dyrektor bierze te pieniądze dla siebie tylko że mam wątpliwości co to obliczania stawki za przedszkole. A co wyjaśniania tego przez Panią Dyrektor to wiem że już ktoś próbował i nie była to fajna rozmowa. wstrzymywałam się z skorzystania z pomocy wyższych instytucji ale chyba trzeba będzie.
koralik
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:01

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: koralik »

To skoro nie uważasz, że dyrektor bierze to dla siebie,to jaki ma cel w złym naliczaniu? Przepraszam, że tak drąże,ale po prostu uważam tytuł tematu za krzywdzacy. W okresie kiedy moje dzieci tam chodziły,dyrektor była zaangażowana w funkcjonowanie placówki i kontakt był z nia bardzo dobry. Nie rozumiem też jak dorosła osoba może nie próbować porozmawiać osobiście,tylko opierać swe poglądy na innych opiniach,a tym bardziej pisać na forum bez próby kontaktu. Chyba się za bardzo zaangazowalam emocjonalnie. ;p
Paradox
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2015, 6:33

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: Paradox »

Opieram się też na swojej opini nie tylko na tym co słyszałam od innych rodziców . Pani Dyrektor może poprostu się wypaliła zawodowo i powinna zastanowić się nad odejściem z pracy. Byłam ostatnio świadkiem jak na placu zabaw przy dzieciach kłóciła się z jakąś Mamą nie wiem o co poszło ale Pani Dyrektor krzyczała nie zawżają na to że dzieci patrzą ja zabrałam swoje dziecko by nie patrzyło na ten cyrk. Bez powodu nie pisała bym tu tym bardziej że nie tylko ja widze problem. Szkoda że moje dziecko nie chodziło do przedszlola w czasie kiedy chodziły Twoje dzieci może nie było by takich rzeczy które mają miejsce teraz.
koralik
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:01

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: koralik »

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tu nawiązuje np. do tematu terminowych opłat. Skoro tak wiele Wam nie pasuje,to zorganizujecie spotkanie na ten temat,zaproponujecie rozwiazania. Praca z tak duża liczbą osób,to praca trudna, może jesteście innym pokoleniem i to co sprawdzalo się u nas,kilka lat temu,Wam po prostu nie pasuje. Życzę rozwiązania problemów, bez szkody dla żadnej ze stron.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: sKaLpeL »

Zmień przedszkole jak Ci nie pasuje i będzie po problemie to najlepsze rozwiązanie

Znajomi których dziecko chodziło do innego przedszkola, jak przestało być w nim fajnie, popsuła się atmosfera to po prostu zmienili na inne, teraz i dziecko jest dużo bardziej zadowolone i rodzice.
janusz2
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2015, 14:35

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: janusz2 »

Też uważam, że w takiej sytuacji wystarczy zmienić przedszkole a nie mieć pretensje do całego świata...
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Re: Nieuczciwe przedszkole w Ostrołęce

Post autor: aj_em22 »

a bierzecie pod uwage to, że nie tak prosto jest "zmienić" przedszkole?? że najzwyczajniej w świecie jak już ktoś się załapie na publiczne przedszkole to jest cud nad Wisłą?? ja czekam i siedzę jak na szpilkach bo jest problem z 4 latkami i być może moje dziecko nie załapie się wcale na publiczne... w dniu rozpoczęcia rekrutacji w jednym przedszkolu już 0 miejsc - nie przyjmują wcale, a w drugim AŻ jedno!!!! na ile chętnych??? nie każdego jest stać na prywatne..
ODPOWIEDZ