Leczenie nadżerki

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Awatar użytkownika
Tarrou
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 cze 2005, 20:04
Lokalizacja: Ostrołęka

Leczenie nadżerki

Post autor: Tarrou »

Witam. Mam kilka pytań związanych z leczeniem nadżerki. Mianowicie: jaką metodę polecacie, drogie forumowiczki: farmakologiczną, elektrokoagulację (wypalanie), kriokoagulację (wymrażanie)czy może fotokoagulację?
Który ostrołęcki ginekolog jest dobrym specjalistą w leczeniu tej przypadłości i jakie są koszta wyżej wymienionych zabiegów w Ostrołęce?
Myślę, że takie informacje przydadzą się nie tylko mi, ale i innym paniom.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ikea888
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 09 mar 2013, 23:17

Re: Leczenie nadżerki

Post autor: ikea888 »

Witam, najpierw dokładnie upewnij się czy konieczne jest leczenie, czy będziesz chciała jeszcze mieć dzieci, bo po wypaleniu może być z tym problem. Jest takie badanie Kolposkopia, czyli oglądanie pod powiekszeniem.
Awatar użytkownika
Tarrou
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 cze 2005, 20:04
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Leczenie nadżerki

Post autor: Tarrou »

Kolejnych dzieci już nie planuję. A jeśli chodzi o konieczność leczenia- byłam u dwóch lekarzy na NFZ. Jeden namawiał na elektrokoagulację w gabinecie prywatnym, a drugi stwierdził,że nie trzeba z tym nic na razie robić. Wolałabym chyba mieć jakiś zabieg niż pozostawić to do obserwacji.
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Leczenie nadżerki

Post autor: Zoja »

Witam, ja też miałam nadżerkę - wymrażaną prywatnie - koszt 400zł, szczerze? w O-ce nie słyszałam o tym, aby ktoś leczył to farmakologicznie zwykle proponują wypalania lub wymrażanie. Decyzja po stronie pacjentki. Nie jestem lekarzem, nie wiem do dziś czy moja decyzja była słuszna, że tak szybko się poddałam temu zabiegowi, ale bałam się z tym zwlekać - dziś pewnie skonsultowałbym to w Białymstoku u dobrego ginekologa. Z zajściem w ciążę również nie miałam żadnych problemów po ww. zabiegu. Proponuję, abyś udała się do lekarza spoza Ostrołęki - jedź do Warszawy lub Białegostoku (różnica w podejściu lekarzy do leczenia i diagnozy jest kolosalna - w O-ce mam wrażenie, że czas dla niektórych lekarzy już dawno zatrzymał w miejscu)
mini505
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 03 sty 2013, 9:42

Re: Leczenie nadżerki

Post autor: mini505 »

Witam , Ja jestem świeżo po elektrokoagulacji właśnie w jednym z gabinetów w Ostrołęce . Mam dwójkę dzieci i więcej nie planuje więc moja decyzja była podjęta szybko oczywiście wypytałam o leczenie farmakologicznie ale w moim wypadku nic by nie dało. Lekarz na wstępie objaśnił na czym będzie to polegać i na co zwrócić uwagę po zabiegu .Podczas bezbolesnego zabiegu ,( miałam znieczulenie miejscowe inaczej bym się nie dała dotknąć ) który trwał około 10 minut ,pobrał od razu kilka wycinków do badania histopatologicznego , po dwóch tygodniach miałam wizytę kontrolną i omówienie wyników. Kolejną wizytę mam za 4 tygodnie , ponieważ szyjka macicy po takim zabiegu goi się około 6 tygodni. P.S. zabieg miałam na NFZ.
dziś przejdę obok Ciebie już bez emocji z dumnie podniesioną głową do góry...
Awatar użytkownika
Tarrou
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 12 cze 2005, 20:04
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Leczenie nadżerki

Post autor: Tarrou »

mini505 - mogłabyś podać, w którym z gabinetów byłaś na NFZ? Z tego co napisałaś, wydaje się, że nie masz zastrzeżeń do leczenia.
Nadal czekam na jakieś konkretne namiary do dobrych ginekologów w Ostrołęce, jeśli uważacie, że nie ma takich, to może wskażecie sprawdzonych lekarzy z Warszawy lub Białegostoku.
mini505
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 03 sty 2013, 9:42

Re: Leczenie nadżerki

Post autor: mini505 »

Ja leczę się u doktora Wikarskiego w przychodni Medyk w handlowcu .
dziś przejdę obok Ciebie już bez emocji z dumnie podniesioną głową do góry...
ODPOWIEDZ