Zmiany na porodówce w 2015

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Lenka86
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2015, 19:27

Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: Lenka86 »

Witam,
słyszałam, że zaszło sporo zmian na porodówce w Ostrołęce w tym roku, czy to prawda czy tylko pogłoski?
Rodziłam w 2013 i znieczulenia niestety nie dawali, teraz podobno dają każdej rodzącej, jeśli tego oczywicie chce,
Z tego co słyszałam personel też uległ zmianie.
Czy ktoś cos wie na ten temat? Jestem w drugiej ciąży i zastanawiam się czy rodzić u nas czy w Białymstoku, bo drugiego takiego horroru jak przeżyłam za pierwszym razem nie chce.
Czy jest odrobinę lepiej?

Pozdrawiam.
Kokoszka99
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 30 maja 2013, 6:20

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: Kokoszka99 »

Witam, ja rodziłam w drugiej połowie 2014 roku. Na opiekę podczas porodu nie narzekałam, ale o znieczulenie poprosiłam sama i Pani położna poprosiła lekarza o zlecenie i bez problemu takie znieczulenie otrzymałam. Oczywiście nie zaproponowano mi nic poza gazem rozwesalającym, ale jak sama upomniałam się to nikt mi nie odmówił :) co prawda mąż na korytarzu wysłuchiwał między położnymi komentarze, że kiedyś w polu się rodziło i nikt o znieczuleniu nawet nie pomyślał, ale ja się tym nie przejmowałam, ważne żeby było mi lżej. Dr anestezjolog (nie wiem jak miał na nazwisko, za duży ból był by pamiętać jego przedstawienie się) to chyba najmilszy doktor w całym szpitalu, podszedł do mnie z wielką wyrozumiałością, czekał cierpliwie na przerwy między skurczami by móc się wbić :) Troszkę Panie położne mogłyby być milsze dla męża, bo sami przeżywaliśmy pierwszy raz poród, a One go tylko ganiały z miejsca na miejsce, a później wcale wyprosiły z korytarza pod salą, bo przekazywały sobie zmianę, ale narzekać na opiekę nie mogłam.
benimed
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: benimed »

Od lipca NFZ płaci za poród ze znieczuleniem.
kermit84
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2012, 18:48

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: kermit84 »

Podobno ostrołęcki szpital szczyci się w regionie tym że kobiety mogą rodzić humanitarnie i bez bólu. Jednak to co mówi Pan ordynator, a praktyka na oddziale ginekologiczno-położniczym jeśli chodzi o podawanie znieczulenia to dwie RÓŻNE SPRAWY. "Kobiety dostawały podczas porodów znieczulenie zewnątrzoponowe jeśli wyrażały taką chęć i jeśli nie było ku temu przeciwskazań medycznych" - BZDURA i JESZCZE RAZ BZDURA. Lekarze dają znieczulenie zgodnie ze swoim widzi mi się albo najwidoczniej jak dostaną w łapę.Rodząc w tym roku prosiłam o znieczulenie i wiem - z zaufanych i medycznych żródeł - że nie było przeciwskazań żeby je podać, a mimo wszystko nie podano mi znieczulenia. Nie wiem jak będzie od lipca, ale widząc jakie jest podejście personelu, nie przewiduje większych i korzystnych zmian:/ Jeśli miałabym kolejny raz rodzić, napewno nie wybrałabym Ostrołęki.
Przestrzegam wszystkie Panie chcące naprawdę rodzić bez bólu przed ostrołęckim szpitalem !!!
Lenka86
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2015, 19:27

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: Lenka86 »

dzięki za odpowiedzi, jednak zdecydowałam sie na poród w Białymstoku :) pozdrawiam
^_^
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2006, 12:14

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: ^_^ »

a moze jest ktos kto rodził w lipcu? czy faktycznie zaszły zmiany i znieczulenie jest refundowane?
kaśka84
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2015, 10:06

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: kaśka84 »

oczywiście że jest refundowane znieczulenie zo tylko trzeba zadać pytanie ile pacjentek je dostaje! a poza tym osobiście żałuję i będę żałować całe życie że rodziłam w Ostrołęce to co się tam dzieje ciężko opisać! jeżeli zdecyduję się kiedykolwiek na dziecko bez wahania pojadę do Białegostoku nie ważne że to kosztuje! jestem w stanie wyjąć każde pieniądze oby tylko rodzić w przyzwoitych warunkach i to nie z powodu ciężkiego porodu tylko ludzi którzy są obecni w trakcie!
Pozdrawiam przyszłe i obecne mamusie i życzę samych miłych wspomnień.
angelika34
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2015, 10:01

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: angelika34 »

ja rodziłam w listopadzie dali mi gaz,do podawania znieczulenia . niby dają ,a jak jak ja po prosiłam to powiedzieli ,że już za pozną jest i ze wytrzymam mysle ze nie daja za specjalnie tego znieczulenia z poczatku porodu za wczesnie pozniej upomniesz sie to za pozną nie chca i tyle
kaśka84
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2015, 10:06

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: kaśka84 »

nie tylko nie chcą dawać znieczulenia lecz jak "fatalnie" trafisz to i zbędnego bólu nie mało ci dostarczą! niestety to cała prawda o ostrołęckiej porodówce.
Powodzenia dla odważnych
ikea888
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 09 mar 2013, 23:17

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: ikea888 »

Ja również nie polecam personel jest bardzo nieprzyjemny, jesteś w stresie jednym z największym w życiu strachu,a pielęgniarki są bardzo niemiłe. Co innego jak już trafisz na oddział neonatologiczny lekarze i pielęgniarki bardzo miłe i pomocne. warunki pobytu tzn sale łazienki i wyposażenie bardzo dobre
kaśka84
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2015, 10:06

Re: Zmiany na porodówce w 2015

Post autor: kaśka84 »

Poród

Po przyjęciu rodzącej na Trakt Porodowy położna omawia z pacjentką plan porodu, wyjaśnia wszelkie wątpliwości, odpowiada na pytania. Każda procedura medyczna wykonywana jest za zgodą pacjentki. W trakcie porodu istnieje możliwość korzystania z udogodnień w postaci piłki, worka sako, materaca, drabinki, immersji wodnej, prysznica. Zachęcamy do korzysstania z wanny porodowej, woda łagodzi dolegliwości bólowe oraz ma działanie relaksacyjne.

Poród odbywa się w pozycji najwygodniejszej dla pacjentki z uwzględnieniem pozycji wertykalnych, z wykorzystaniem technik ochrony krocza oraz metod łagodzenia bólu porodowego. Oferujemy metody łagodzenia bólu porodowego: masaż relaksacyjny, immersja wodna, zimne lub ciepłe okłady, znieczulenie wziewne (gaz rozweselający), znieczulenie wewnątrzoponowe.
Bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury nie wiem czy któraś z kobiet po pobycie na tym oddziale może powiedzieć że tak było jak to opisują na swojej stronie internetowej a naiwna ta która nie była a w to uwierzy.
ODPOWIEDZ