Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

Dzień dobry.

W związku ze staniami o utworzenie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu [ oświadczenie Urzędu Kościoła pod linkiem https://twitter.com/LiterackiBlog ] wystosowałam e-mail z prośbą do Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej o pozwolenie na utworzenie takiego muzeum w byłych salkach katechetycznych przy kościele pw. św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce-Wojciechowicach lub o zezwolenie na wystosowanie prośby do ks. A. Narwojsza SAC o wygospodarowanie na cele muzealne pomieszczeń przy kościele pw. św. Wincentego Pallottiego w Laskowcu. Gdyby Ksiądz Biskup zezwolił na utworzenie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu przy kościele w Laskowcu, chyba można by było ewentualnie liczyć owocną współpracę z LGD Zaścianek Mazowsza.

Bardzo proszę o poparcie mojej prośby w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz u Łomżyńskich Duszpasterzy: kuria@diecezja.lomza.pl sstefanek@episkopat.pl tbronakowski@episkopat.pl jstepnowski@episkopat.pl
http://blog.wiara.pl/pisanki
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: steward »

Admin... czy nie można kasować tego spamu? :crazy: :crazy:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Qrzysio »

Jedni pytają o fryzjera, a inni o muzeum miłosierdzia. I fajnie.
kanalia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: kanalia »

Jacy "inni"?
Jest tylko jedna osoba - werbia, i akurat ona nie pyta.
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Mawashi »

steward pisze:Admin... czy nie można kasować tego spamu? :crazy: :crazy:
Wolałbyś żeby pytała o meczet? Zaznaczam - nie jestem katoliczką, a obserwuję z boku, że bardziej ciśnie się katolików niż pozostałych wyznawców czegokolwiek. Już większy spokój chyba mają wyznawcy Potwora Spagetti.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
kanalia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: kanalia »

Widzisz coś złego w meczecie?

Poza tym Werbia już od kilku lat organizuje muzeum. Zebrała dużo błogosławieństw, choć ks. Grzegorczyk chciał jej te błogosławieństwa odebrać.
Wnioski do prezydenta Ostrołęki pisała, a w tym pisaniu pomagała jej św. Faustyna.
Więcej o muzeum można przeczytać na forum konkurencyjnego portalu.
Wydawać by się mogło, że sprawa powinna być już na finiszu, a tu okazuje się, że cały czas w tym samym miejscu. Pewnie kasy brak.
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

kanalia pisze: Więcej o muzeum można przeczytać na forum konkurencyjnego portalu.
Wydawać by się mogło, że sprawa powinna być już na finiszu, a tu okazuje się, że cały czas w tym samym miejscu. Pewnie kasy brak.
Jeśli się rozejrzeć wśród różnych katolickich akcji społecznych, to nie takie projekty udaje się z powodzeniem przeprowadzać. Tutaj chyba problemy rodzą się i piętrzą gdzie indziej ...

Kapłaństwo aktualnego Ordynariusza Diecezji wyrasta z duszpasterstwa Księży Pallotynów - ksiądz biskup przeniósł się z seminarium w Ołtarzewie do seminarium w Łomży tylko dlatego że tu było mało powołań oraz na usilną prośbę księdza Żukowskiego. Prowadziłam trochę korespondencji z Łomżyńską Kurią Diecezjalną i trochę z Ordynariuszem Diecezji. I myślę, że niezależnie od ukończonego seminarium braku charyzmatu pallotyńskiego trudno Jego Ekscelencji księdzu biskupowi Januszowi Stepnowskiemu zarzucić.

Myślę też że od czasu, kiedy zrobiłam analizę obrazów Bożego Miłosierdzia na zajęciach z teologii ikony , a kiedy była już oceniona przesłałam ją do Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej i do Księży Pallotynów, Księża Pallotyni czekali kiedy przyjdę do nich z inicjatywą założenia muzeum [w końcu ilu studentów przede mną zastosowało teologię ikony do analizy obrazów Miłosierdzia Bożego? ... ... ]. O braku eksponatów nikt nie wspomina, ponieważ są jak nie w Dolinie Miłosierdzia to w Ołtarzewie a Siostry ze Zgromadzenia MBM prowadzące Muzeum św. Siostry Faustyny w Płocku też współpracy z nami nie odmówią. I nikomu nie zależy żeby te eksponaty nie wiadomo ile i nie wiadomo po co "kisić". Ale w sytuacji jaka jest , nikt w Ostrołęce nie zrobi nawet wystawy o tej tematyce, ponieważ przestroga Jezusa wydaje się tu bardzo aktualna (Mt 7,6)

Powszechnie wiadomo, że Ostrołęka chyba nie miała jeszcze prezydenta, który miałby tak dobre relacje z duchowieństwem jak pan Janusz Kotowski. Problem jednak w tym, że miejscowe duchowieństwo diecezjalne (na czele z księdzem Grzegorczykiem oraz księdzem Dziękiewiczem) wykorzystuje te dobre relacje z ostrołęckim ratuszem, żeby kosztem niekoniecznie zorientowanych w temacie polityków, wycinać głupie numery nie tylko mi i Księżom Pallotynom, ale przede wszystkim księdzu biskupowi Januszowi Stepnowskiemu - aktualnemu Ordynariuszowi Diecezji - a swojemu koledze z seminarium ... ... ...
http://blog.wiara.pl/pisanki
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Mawashi »

kanalia pisze:Widzisz coś złego w meczecie?
Tak, widzę. Spędziłam kilka lat we Francji i żadna religia nie jest tak fanatyczna i niebezpieczna jak właśnie wyznawcy Mahometa. Jeśli nie miałeś styczności z ludźmi tej religii, nie zrozumiesz o co mi chodzi i wolałabym żebyś mnie nie przekonywał. Byłam i widziałam. Jeszcze mnie żaden katolik za głowę nie złapał jak przechodziłam koło kościoła w czasie ich modlitwy, a we Francji przy meczecie - owszem (i gwarantuję ci nie że nie szlam z gołą dupą i nie gorszyłam cyckami). Więc jako bezreligijna, mam na to trochę inne spojrzenie i jak słyszę o budowach meczetów w moim kraju, to zastanawiam się czy nie wstąpić do ONR :faja:
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
kanalia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: kanalia »

Nie wiem z jakiego powodu (może przez ten pobyt we Francji?) nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Wydaje mi się, że jako światowa kobieta powinnaś wiedzieć co to jest meczet?
To taki budynek, a Ty od razu wyskakujesz z jakimiś wyznawcami, fanatykami ...
... a jeśli chodzi o tych drugich, to byłaś może na pielgrzymce symatyków radia Maryja i tv trwam?
markpil

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: markpil »

Wiesława pisze: miejscowe duchowieństwo diecezjalne (na czele z księdzem Grzegorczykiem oraz księdzem Dziękiewiczem) wykorzystuje te dobre relacje z ostrołęckim ratuszem, żeby kosztem niekoniecznie zorientowanych w temacie polityków, wycinać głupie numery nie tylko mi i Księżom Pallotynom, ale przede wszystkim księdzu biskupowi Januszowi Stepnowskiemu
jakie głupie numery
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Mawashi »

kanalia pisze:Nie wiem z jakiego powodu (może przez ten pobyt we Francji?) nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Wydaje mi się, że jako światowa kobieta powinnaś wiedzieć co to jest meczet?
To taki budynek, a Ty od razu wyskakujesz z jakimiś wyznawcami, fanatykami ...
... a jeśli chodzi o tych drugich, to byłaś może na pielgrzymce symatyków radia Maryja i tv trwam?
Nie, nie byłam na pielgrzymce nigdy, żadnej. Ale jeśli chcesz mi opowiedzieć co się tam dzieje to ja chętnie poczytam i nie piszę tego z przekąsem. Religie i ich wyznawcy to ciekawy temat. Co do meczetu to jak dla mnie to budynek w którym modlą się terr... o sorry, muzułmanie ;)
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

markpil pisze:
Wiesława pisze: miejscowe duchowieństwo diecezjalne (na czele z księdzem Grzegorczykiem oraz księdzem Dziękiewiczem) wykorzystuje te dobre relacje z ostrołęckim ratuszem, żeby kosztem niekoniecznie zorientowanych w temacie polityków, wycinać głupie numery nie tylko mi i Księżom Pallotynom, ale przede wszystkim księdzu biskupowi Januszowi Stepnowskiemu
jakie głupie numery
W odpowiedzi na pierwsze pismo w sprawie powołania w Ostrołęce muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu, które napisałam za wiedzą urzędową księdza dziekana oraz księdza proboszcza Urząd Miasta Ostrołęki odpisał, że inicjatywa jest świetna i zażyczył sobie, żeby mnie poparła parafia lub kuria - ale Kościół jest tak zbudowany, że żaden chrześcijanin, żaden ksiądz, żaden proboszcz ani żaden biskup nie może wybierać pomiędzy parafią a kurią bez naruszania Jedności Kościoła. Politycy z ostrołęckiego ratusza mogli tego nie wiedzieć, ale ksiądz dziekan Zdzisław Grzegorczyk ze względu na piastowane w Kościele stanowisko nie mógł tego nie widzieć. W konsekwencji i pisma z Kurii Łomżyńskiej i pisma z Ostrołęckiego Ratusza trafiały tylko do mnie - nie można było w żaden sposób doprowadzić do oficjalnego dialogu na ten temat pomiędzy władzami kościelnymi a świeckimi. Bodajże 15 grudnia 2013 ksiądz dziekan poinformował mnie, że już założył muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu i że zostało wyświęcone w listopadzie przez księdza biskupa. W styczniu 2014 z Urzędu Miasta Ostrołęki otrzymałam informację z taką samą wiadomością.
- Jeśli chcesz, to spróbuj zwiedzić to muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu założone w Ostrołęce przez księdza Grzegorczyka. Mnie się nie udało; kiedy poszłam z kopią oświadczenia od księdza proboszcza, ksiądz Piotr powiedział mi, że cały kościół pobernardyński w Ostrołęce jest muzeum; hm, żeby z kościoła zrobić muzeum to wystarczy sprofanować albo usunąć Najświętszy Sakrament i Tabernakulum; zwyczajny wandalizm a nie duszpasterstwo ... ...
http://blog.wiara.pl/pisanki
markpil

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: markpil »

nie wystarczy - rozumiem że wszyscy kłamią
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: PIq5 »

pisał ktoś tu o fanatykach islamskich. Tutaj mamy przykład tego do czego prowadzi fanatyzm wśród katolików. Weźcie się ludzie do roboty, bo z tego dobrobytu to w dupach się wam przewraca. A ty autorko tematu, może pomóż swoim dzieciom/wnukom w codziennych obowiązkach. Myślę, że Boga/Matkę Boską bardziej ucieszy twój dobry uczynek i pomoc bliźniemu (jeśli nie masz dzieci) niż tworzenie kolejnego muzeum.
Nasze dokonania i czyny są pomnikiem tego co robimy. Nakarm 5 bezdomnych a uradujesz Boga bardziej niż tym co tutaj wypisujesz co jakiś czas.
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

markpil pisze:nie wystarczy - rozumiem że wszyscy kłamią
Nie wszyscy.

Na ile znam się na duchowości, to na dzień dzisiejszy Inicjatywa utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu wydaje się być bardziej pallotyńska niż Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego a arcybiskup Celestino Migliore w liście z maja br. podtrzymuje, że cała sprawa dotyczy przede wszystkim miejscowej społeczności. I pewnie tak jest.

Ksiądz Proboszcz dał mi oświadczenie na piśmie i kapłańskie błogosławieństwo na utworzenie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu bez jakiegoś znaczącego w tym momencie komentarza, ale zanim ksiądz w Karmelu udzielił mi pozwolenia na utworzenie takiego muzeum, westchnął - Księża i te ich pseudomodlitwy ! - A skoro to był Karmelita Bosy, to chyba wiedział, co mówi.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2015, 21:33 przez Wiesława, łącznie zmieniany 1 raz.
http://blog.wiara.pl/pisanki
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

PIq5 pisze:pisał ktoś tu o fanatykach islamskich. Tutaj mamy przykład tego do czego prowadzi fanatyzm wśród katolików. Weźcie się ludzie do roboty, bo z tego dobrobytu to w dupach się wam przewraca. A ty autorko tematu, może pomóż swoim dzieciom/wnukom w codziennych obowiązkach. Myślę, że Boga/Matkę Boską bardziej ucieszy twój dobry uczynek i pomoc bliźniemu (jeśli nie masz dzieci) niż tworzenie kolejnego muzeum.
Nasze dokonania i czyny są pomnikiem tego co robimy. Nakarm 5 bezdomnych a uradujesz Boga bardziej niż tym co tutaj wypisujesz co jakiś czas.
Studiowałam przez 5 lat filologię polską i przez 2 lata byłam słuchaczką szkoły pisania. Po trzykrotnym przeczytaniu "Dzienniczka" Siostry Faustyny doszłam do wniosku, że te jej zapiski są więcej warte niż cały dorobek literatury polskiej od Kochanowskiego do Kapuścińskiego. I proszę Cię, przeczytaj chociaż raz "Dzienniczek" Siostry Faustyny, zanim po raz kolejny wypowiesz się na ten temat.
http://blog.wiara.pl/pisanki
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: alf 78 »

a ta nadal te swoje fanatyczne targety,ktoś pisał o pomocy dla najbliższym bierz się kobieto i działaj bidnych u nas dużo
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

alf 78 pisze:a ta nadal te swoje fanatyczne targety,ktoś pisał o pomocy dla najbliższym bierz się kobieto i działaj bidnych u nas dużo
I nie ma się co dziwić. Z miasta, którego promocją zajmuje się jeden zespół muzyczny {Droga na Ostrołękę) i które najbardziej kojarzy się przebywającym tu przygodnie Polakom oraz cudzoziemcom z "niezbyt przyjemnym zapachem" nikt El Dorado nie zrobi.
http://blog.wiara.pl/pisanki
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: steward »

Qrzysio pisze:Jedni pytają o fryzjera, a inni o muzeum miłosierdzia. I fajnie.
Ale gdzie tu widziałeś pytanie? To jest ewidentne ogłoszenie do poparcia jakiegoś projektu. Powinno być w ogłoszeniach a nie na forum wg. mnie.
markpil

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: markpil »

Wiesława pisze:I nie ma się co dziwić. Z miasta, którego promocją zajmuje się jeden zespół muzyczny {Droga na Ostrołękę) i które najbardziej kojarzy się przebywającym tu przygodnie Polakom oraz cudzoziemcom z "niezbyt przyjemnym zapachem" nikt El Dorado nie zrobi.
Czego więc oczekujesz , po co piszesz te prośby - moze czas zrobić coś dla rodziny nie dla innych
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

Oczekiwania chyba są wyraźnie sformułowane. :)
- Proszę o poparcie tej inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej i u Łomżyńskich Duszpasterzy każdego, kto tą prośbę przeczyta, ponieważ uważam, że muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu należałoby zrobić. :)
http://blog.wiara.pl/pisanki
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: PIq5 »

Wiesława pisze: Studiowałam przez 5 lat filologię polską i przez 2 lata byłam słuchaczką szkoły pisania. Po trzykrotnym przeczytaniu "Dzienniczka" Siostry Faustyny doszłam do wniosku, że te jej zapiski są więcej warte niż cały dorobek literatury polskiej od Kochanowskiego do Kapuścińskiego. I proszę Cię, przeczytaj chociaż raz "Dzienniczek" Siostry Faustyny, zanim po raz kolejny wypowiesz się na ten temat.

Jak dla mnie to przez ciebie przemawia ogromna pycha, a wiesz, że jest ona jednym z 7 grzechów głównych. Dzienniczki Faustyny mówisz, jak chciałbym czytać fantastykę to przeczytałbym sobie coś pokroju Metro 2033 Głuchowskiego. Nie interesuje mnie co widziała czy wymyśliła sobie ona. Dziś osoby widzące i słyszące coś zamyka się w odpowiednich miejscach, kiedyś robiono z nich świętych.
Swoją drogą nie wiem co twoje studia mają do tego co pisałem, powinnaś chyba lepiej rozumieć to co mówił chociażby JPII, klepanie zdrowasiek świata nie naprawi, za to wyciągnięcie dłoni do bliźniego będzie świadectwem tego, że słowa ludzi powiązanych z Kościołem nie trafiły na skałę, tylko na żyzną glebę.
Jesteś zupełnie jak te matołki co to JPII stawiają pomniki zamiast skupiać się na jego naukach. Muzeum bliźnim nie pomoże, za to stołówka niejednego by nakarmiła.
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

Jednak ja zamieniłabym całą bibliotekę książek na "Dzienniczek" Siostry Faustyny.
http://blog.wiara.pl/pisanki
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: PIq5 »

dlatego ciebie uważają za fanatyczkę. Każdy kolejnym wpisem udowadniasz, że nie masz pojęcia o tym co jest w PŚ. W sumie to nie dziwi, większość katolików nie ma o tym pojęcia. Ich wiedza wywodzi się od tego co wmówił im ksiądz na mszy.
Wiesława
starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2015, 16:08

Re: Prośba o poparcie inicjatywy w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej

Post autor: Wiesława »

W Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim do dzisiaj nikt nie podważył tezy, że Biblia jest Matką wszystkich książek tzw. kultury zachodniej. [Jeśli uda Ci się obalić tą tezę na UJ, to będę wdzięczna z przesłanie informacji, bo prof. Gabriela Matuszek może o tym zapomnieć :)]

- Ale dupki nie obalisz powyższej tezy , nie zmienię zdania, że Pismo Święte jest Matką moich dwóch tomików poetyckich wydanych przez Miniaturę w Krakowie oraz antologii poetyckiej "Echa z dna serc", którą opublikowałam na Wydaje.pl :)
http://blog.wiara.pl/pisanki
ODPOWIEDZ