Prędkość LTE w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Rybek
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 15 lip 2012, 19:59

Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: Rybek »

Jaką maksymalną prędkość internetu osiągneliście w Ostrołęce w zasięgu LTE? Ja posiadam modem Huawei E3372 (Megafon) i max co złapałem podczas pobierania (w testach) blisko nadajnika to 20 Mb/s a powinno być 150 Mb/s?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: Qrzysio »

Temat bardzo ciekawy. W moich obserwacji bardzo wiele zależy od pory dnia. Ważne jest także to, w jakiej sieci działa telefon i czy przebywamy na zewnątrz budynku czy w środku.

Korzystając z sieci Play moje wyniki na SpeedTest były raczej słabe, zwykle poniżej 10 Mb/s. Chyba tylko raz zdarzyło się, że miałem 20-30 Mb/s. Pomiary wykonane w centrum miasta na zewnątrz.

Pomiar wykonany teraz (niedziela, godz. 22.54): 8/20 Mb/s, ping 65 ms.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: QRP »

Wszystko zależy również od tego ile w tym momencie osób gada przez telefon tej sieci. Im więcej podniesionych słuchawek tym mniejsze prędkości.
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: cichy117 »

Ciekawe co wspólnego mają rozmowy telefoniczne do netu LTE jeśli to 2 całkiem oddzielne pasma.
Bolek_z_Oki
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2015, 18:51

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: Bolek_z_Oki »

Mój test robiony przed chwilą:

http://www.speedtest.net/my-result/4720328862
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: PIq5 »

Obrazek

LTE PLUS byłoby ok gdyby nie fakt, że dają lejki szybko. Posiłkuję się LTE PLAYA, niemniej jednak ta sieć została porządnie obciążona przez co prędkość u mnie spadła do poziomu 5-6 Mb/s.
Warto dodać, że nie mieszkam w Ostrołęce a 6 km od niej, nie korzystam z anteny zewnętrznej.
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: Siara »

LTE Play, stare miasto, wewnątrz budynku:

Download 8,36
Upload 1,92
Ping 36ms
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
Przemek89
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 20 paź 2013, 16:47

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: Przemek89 »

Odświeżę temat, jak obecnie wygląda sytuacja z LTE w okolicach Ostrołęki?
mes
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2013, 23:33

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: mes »

Obrazek

W dzień jest tragedia, mam abonament 50GB +pakiet bez limitu, prędkość ok 25Mbps(na umowie teoretycznie do 20) osiągam tylko w godzinach nocnych kiedy jest mało ludzi aktywnych.
Jak nic się nie zmieni to jeszcze rok i uciekam od PLAY bo naściągali klientów ale polepszyć jakość usług to już im nie po drodze...

Osiedle Traugutta
Mam antenę kierunkową, próbowałem celować we wszystkie 3 nadajniki, prędkości takie same...
Zasięg na poziomie 55dBm.
sqnix
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2015, 12:05

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: sqnix »

28,62 down, 6,19up play
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: arrow »

Widzę z okna antenę przy Kupcu. Myślałem, że stamtąd sygnał leci. Ale od pewnego czasu bardzo wolno działał mi Internet około 1MB, często niżej.
Przestawiłem router z anteną na drugą stronę bloku (okna w kierunku ul. Targowej anteny przy działkach) i mam prędkość powyżej 10MB. Czasami powyżej 20MB.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Prędkość LTE w Ostrołęce

Post autor: Instruktor_Marcin »

Arrow, skoro postawiłeś router w pokoju (na parapecie?) z którego masz widok na maszt przy Kupcu to zapewne z tamtej lokalizacji odbierałeś sygnał. Jest to tym bardziej prawdopodobne, nim z wyższej częstotliwości nośnej korzystałeś. Przykładowo dla UMTS 2100 (jak i w większości przypadków dla LTE 1800) to niemal na pewno będziesz odbierał sygnał z tej lokalizacji, na którą wychodzą okna z danego pomieszczenia, gdyż przez ściany sygnał ten słabo przenika. Trochę lepiej wygląda sprawa dla UMTS 900 albo LTE 800, ale tego ostatniego systemu i częstotliwości to używa chyba tylko jedna stacja bazowa w Ostrołęce (zdaje się, że właśnie ta przy ul. Targowej).

Ludzie przeważnie nie wiedzą, gdzie znajdują się nadajniki danej sieci i wybierają najbardziej widoczne lokalizacje. Tyle, że z tego masztu w środku miasta to chyba prawie wszyscy korzystają, a pasmo nie jest z gumy ;).
U mnie przejście z jednego pokoju z widokiem na Kupiec do drugiego po przeciwnej stronie bloku poprawia prędkość transferu często nawet trzykrotnie. Jak ktoś ma router to powinien spróbować zmienić jego lokalizację. Pomóc w tym może strona z informacją o pozwoleniach radiowych wydawanych przez UKE: mapa.btsearch.pl
ODPOWIEDZ