Oszukiwanie przez firme BETA...

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
walczoswoje2015
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015, 20:08

Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: walczoswoje2015 »

Witam... Czy mozna znalezc w ostrolece prace w jakiejs uczciwej firmie? Obecnie pracuje w firmie Grupa Obslugi Przemyslu Beta... I mam poprostu juz dosc.. Chce zmienic to firme tylko nie chce wpakowac się z deszczu pod rynne :-) Beta byla dobra firma.. A nawet bardzo dobra na ostroleckim rynku pracy... Ale tak bylo jeszcze rok.. 1-5 roku temu... Albo jak kto woli do czasu zmiany prezesa... :) mozna bylo niezle zarobic.. Byles zarejestrowany.. Ubezpieczony i wyplata byla wyplacana na czas... teraz rowniez jestes zarejestrowany.. Wyplata na czas... Ale wyplaty takie ze biarac wyplate musisz sie zastanawiac czy starczy Ci na oplaty i od kogo pozyczyc do kolejnego 10tego... BETA gwarantuje Ci prace w delegacji za psie pieniadze... A praca w delegacji wyglada tak ze jedziesz na 2tyg w swiat.. Pracujesz po 12h.. Soboty.. Niedziele.. Zjezdzasz po dwoch tyg do domu na 2 dni i spowrotem na 2 tyg w swiat.. A wyplata 2000-2100 w tym ok. 500 zl jest placone rozlaki.. Czyli za Twoje przepracowane h zarabia sie ok 1600-1700 zl:) a godzinowo to wyglada tak ze pracujesz 2 miesiace w miesiacu.. Najlepsze jest to ze biarac kalkulator liczysz przepracowane h razy stawke netto i z miesiaca w miesiac brakuje coraz wiecej... Pytajac przelozonych co jest grane to mowia ze wszyscy maja uciete wyplaty o 10.. 20%... Ale za co to nikt z przelozonych nie jest w stanie odpowiedziec... Na wszystkim sa ciecia... Wczesniej byla placona delegacja 24/brutto za dzien... Odkad wszedl przepis ze delegacja wzrasta do 30zl za dzien beta juz uznala ze delegacja sie nam nie nalezy bo jest nielegalnie wyplacana i zniesli nam ja a w zamiast placa nam rozlake 20zl/brutto... Idac nawet z tym do PIP'U mozna sobie zagwarantowac tylko zwolnienie z pracy... Bo karza nam prowadzic dwie listy obecnosci.. Na jednej piszemy godziny przepracowane (z tej listy naliczaja nam wyplaty).. Na drugiej liscie natomiast podpisujemy sie tylko zeby w razie jakiejs kontroli mieli co pokazac...:) to jest w tej ostrolece jakas praca czy nie?
krcfuks
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:40

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: krcfuks »

Nie.

Z całym szacunkiem, ty jesteś problemem, skoro zgadzasz się i podpisujesz się na dwóch listach oraz boisz się zgłosić to do PIPy.
Prezes nie ściana i można go zmienić, i jak nie będziecie działać, to w ostrołęce nadal będą was szturchać w zady.
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: PIq5 »

zrób kopie obu list, zgłoś się nie do ostrołęckiego PIP-u tylko do Wojewódzkiego i powinno pomóc. Daj mi znać na PRIV czym się zajmujesz może będę mógł Ci podać gdzie powinieneś się zgłosić w poszukiwaniu pracy. Nie musisz podawać danych, wystarczy specjalizacja, nie martw się, nie należę do osób, które Cię sypną.
betaspzoo
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2015, 8:40

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: betaspzoo »

Witam.

Średnia pensja w naszej firmie wynosi około 4050 zł brutto (bez rozłąk). Zapraszamy serdecznie użytkownika walczoswoje2015 na spotkanie z zarządem.
betaspzoo
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2015, 8:40

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: betaspzoo »

Zapomniałem dodać, że pensja dotyczy pracowników fizycznych.
Klaudyna
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2015, 13:57

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: Klaudyna »

Jak można być takim bezczelnym, żeby pisać na forum. W pracy siedzi cicho, robi co mu każą , a na forum anonimowy pokrzywdzony. Nie pasuje, to zmień pracę a najlepiej to załóż działalność i zatrudnij ze 100 osób i płać im ile zechcą.
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: JanuszPL »

Jak można być tak bezczelnym, żeby napisać swoją opinię o firmie w Internecie bez konsultacji z szefem. No skandal po prostu...
walczoswoje2015
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015, 20:08

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: walczoswoje2015 »

Smieszne.. Spotkanie z zarzadem... Kiedy?jak z delegacji wraca sie co drugi weekend a zarzad w tygodniu do 15 a w weekend nie pracuje.. Zreszta co mi pomoze spotkanie z zarzadem... Ze zarobki jeszcze bardziej pojda w dol.. Albo dostane rozwiazanie umowy?... Majac rodzine i dzieci nie pozostaje mi nic innego niz robic w tym bagnie.. Taki kraj... Ale jak tylko pokaże sie lepsza oferta pracy to odrazu skorzystam... Ta srednia to niewiem z czyich pensji wyliczana...sa poszczegolne osoby ktore zarabiaja.. Ale to kłos na tym wielkim polu.... Ja mam swoje lata.. I ciężko w moim wieku rzucic robote i odrazu miec inna.. Ale w firmie pracuje dużo mlodych ludzi... Ktorzy maja wieksza szanse na lepsze zycie niz ja... Mam nadzieje ze beta jest dla nich tylko okresem przejsciowym.. Nabiora doswiadczenia i pojda tam gdzie jest lepiej.. Bo wiazac przyszłości z beta sie nie da... Szkoda zycia...
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: hcuj »

co do bety to sam słyszałem, że płacą kiepsko
betaspzoo
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2015, 8:40

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: betaspzoo »

Szanowny użytkowniku walczoswoje2015 widzę, że jesteś w głębokiej depresji. Jeżeli rozpoczynasz dyskusję na forum i podajesz swoje spostrzeżenia to ciągnij sprawę do końca. Być może jesteś osoba pracowitą i niedocenianą to daj sobie pomóc. Nikt nie będzie Cię zwalniał. Podaj czas i miejsce a odpowiednia osoba stawi się na spotkanie by pomóc Ci w twojej niedoli. Bo jeżeli chcesz sobie tylko ulżyć na duszy i popisać różne rzeczy to radzę idź do mamy i popłacz w rękaw. Jeżeli jesteś facetem to czekam na Ciebie i jestem w stanie ci pomóc.
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: Andrzej1 »

betaspzoo - czy tak rzeczywiście napisała osoba związana z firmą BETA ? Jeśli tak, to gratuluję zarządu i podejścia do osobistych dramatów osób zatrudnionych. Inną sprawą jest, jeśli autor pierwszego wpisu konfabuluje i swoje nieróbstwo bądź brak umiejętności zrzuca na zatrudniającego... ale nawet to biorąc pod uwagę, odpowiedź jest na poziomie dzierżącego maczugę...
Wszystkim powodzenia życzę.
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: Andrzej1 »

I może zacznijmy operować kwotami netto... bo podawanie kwoty brutto to jest coś takiego, jak podawanie długości członka wraz z długością kręgosłupa. Pracownik otrzymuje kwotę NETTO, a i od tego odprowadza pośrednie podatki, więc efektywnie pozostaje do dyspozycji dużo mniej niż podawana kwota netto...
zakończyłem. zapraszam do dyskusji.
Powodzenia.
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: alf 78 »

2 listy obecności a to dobre więc człowieku należy Ci się wypłata podwójna ,nie ubolewaj tylko leć po swoje
zobacz jaki zarząd przychylny ludziom że nawet na forum MO odpisuje ,bo raczej w firmie kazali by pakować zabawki i do domu
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: QRP »

Jeśli prawdą jest, że w firmie funkcjonują dwie listy obecności to świadczy to tylko o tym, że firma łamie prawo. Ujawniłeś to na forum, to teraz czas na pokazanie tego w PIP.
I nie słuchaj "kogoś" z kadry zarządzającej kto odpowiedział tutaj, że może ci pomóc. Ujawniając się automatycznie stracisz pracę. Żaden pracodawca nie trzyma pracownika, który ujawnia niewygodne dla firmy szczegóły.

Zdobądź jak najwięcej dowodów na łamanie prawa i idź z tym do PIP.
walczoswoje2015
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015, 20:08

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: walczoswoje2015 »

Doskonale zdaje sobie sprawe ze ta pomoc ze stronu zarzadu przejawi sie tym ze dostane dyscyplinarne zwolnienie za.. "dzialanie na niekorzyść firmy".. Pracuje tu na tyle dlugo ze znam ich zagrywki :)
walczoswoje2015
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2015, 20:08

Re: Oszukiwanie przez firme BETA...

Post autor: walczoswoje2015 »

Niewygodnych pracownikow sie usowa :) juz kiedys zwiazki zawodowe chcieli zakladac i tez polecieli... :)
ODPOWIEDZ